Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 7
Arrangörsorganisationer: Linköpings OK / Tjällmo-Godegårds OK
Datum: onsdag 11 mars 2020

Klasser: Visa alla | Kort dam | Kort herr | Mellan dam | Mellan herr | Lång dam | Lång herr

Kort dam

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen LindforsBjörkfors GOIF35:3311:06
2Hanna RothLinköpings OK35:47+0:1411:10
3Pia VångellLinköpings OK42:36+7:0313:18
4Tilde EvebornOK Roxen44:28+8:5513:53
5Helena HolmOK Roxen45:17+9:4414:09
6Liselott RothLinköpings OK46:39+11:0614:34
7Anna KullbergBjörkfors GOIF53:48+18:1516:48
Lova FrodinOK Roxenej start
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej start

Kort herr

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK27:008:26
2Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK27:14+0:148:30
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK27:33+0:338:36
4Pedro LundqvistLinköpings OK28:44+1:448:58
5Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL28:47+1:478:59
6Joel FrodinOK Roxen35:30+8:3011:05
7Rolf JohnssonBjörkfors GOIF35:37+8:3711:07
8Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL36:31+9:3111:24 Ladda ner rutt i gpx-format
9Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF36:40+9:4011:27
10Peter SvenmarckLinköpings OK36:51+9:5111:30
11Patric MolinBoxholm-Mjölby OL37:15+10:1511:38
12Per ÖbergBjörkfors GOIF38:35+11:3512:03
13Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL42:04+15:0413:08
14Tomas HammarOK Roxen44:53+17:5314:01
15Sven GranathTjällmo-Godegårds OK46:18+19:1814:28
16Tommy GustafssonBjörkfors GOIF47:35+20:3514:52
17Leif SamorTjällmo-Godegårds OK50:40+23:4015:50
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Mellan dam

5 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK50:258:32
2Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK54:03+3:389:09
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK54:23+3:589:13
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL54:37+4:129:15
Mona ÅkermanValbo AIFej godkänd
Malva EvebornOK Roxenej start

Mellan herr

5 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GustafssonLinköpings OK49:278:22
2Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK49:40+0:138:25
3Henrik MarmelidOK Roxen50:03+0:368:28
4Anders LillieströmOK Roxen50:11+0:448:30
5Johan FrodinOK Roxen50:27+1:008:33
6Patrik SvenssonBjörkfors GOIF52:06+2:398:49
7Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK53:15+3:489:01
8Ian JohanssonLinköpings OK54:04+4:379:09
9Ola SvärmOK Roxen54:06+4:399:10
10Mattias NilssonBjörkfors GOIF54:14+4:479:11
11Jan JohanssonLinköpings OK54:25+4:589:13
12Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL54:31+5:049:14
13Eric SandströmOK Stigen54:44+5:179:16
14Fredrik JönssonMotala AIF OL54:52+5:259:17
15Martin LindforsBjörkfors GOIF1:01:26+11:5910:24
Per GuståsLinköpings OKej start

Lång dam

8 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:03:117:48
2Alva OlssonLinköpings OK1:07:41+4:308:21

Lång herr

8 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algirdas BartkeviciusOK Denseln48:576:02
2Erik MalmbergLinköpings OK48:58+0:016:02
3Hugo LillieströmOK Roxen49:06+0:096:03
4Kristoffer TengrothIFK Lidingö SOK49:13+0:166:04
5Erik MartinssonLinköpings OK49:21+0:246:05
6Oskar DanielsAttunda OK51:09+2:126:18
7Mathias HallménOK Denseln51:26+2:296:20
8Peter ErikssonLinköpings OK51:28+2:316:21
9Jonas AxénMotala AIF OL51:29+2:326:21
10Niklas OlssonLinköpings OK51:35+2:386:22
11Maxime BonneauLinköpings OK51:49+2:526:23
12Josh BeechIK Hakarpspojkarna51:56+2:596:24
13Peter OlinLinköpings OK52:04+3:076:25
14Carl CarlssonNyköpings OK56:57+8:007:01
15Victor JiglundLinköpings OK57:30+8:337:05
16Mattias FrisbergOK Roxen59:27+10:307:20
17Johan AllardLinköpings OK1:00:00+11:037:24
18Emil KaleredOK Denseln1:00:23+11:267:27
19Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:00:33+11:367:28
20Per BrolundOK Denseln1:00:48+11:517:30
21Martin SmelikLinköpings OK1:06:45+17:488:14
22Christian EnbergLinköpings OK1:12:38+23:418:58
Erik HelanderOK Roxenej godkänd
Malte EvebornOK Roxenej start
Oskar HöglundMotala AIF OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila