Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Zon-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Zon-träning
Arrangörsorganisation: Emmaboda Verda OK
Datum: lördag 18 januari 2020

Bana 1

2 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus FranzénEmmaboda Verda OK15:236:32
2Julius GummessonNybro OK22:30+7:079:34
3Tim AhlströmEmmaboda Verda OK23:08+7:459:50
4Olof NyquistEmmaboda Verda OK27:28+12:0511:41
5Vera MedinEmmaboda Verda OK27:29+12:0611:41
6Isak FranzénEmmaboda Verda OK27:31+12:0811:42
7Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK30:45+15:2213:05
8Minna AhlströmEmmaboda Verda OK34:11+18:4814:32
9Vincent KallerbäckEmmaboda Verda OK53:10+37:4722:37
10Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK53:13+37:5022:38
11Bror ÄngebornEmmaboda Verda OK55:01+39:3823:24

Bana 2

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerda MedinEmmaboda Verda OK22:548:27
2Anders ErnlothssonEmmaboda Verda OK26:51+3:579:54
3Engla Zobal MedinEmmaboda Verda OK33:22+10:2812:18
4Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK42:43+19:4915:45
5Britt AxelssonNybro OK44:29+21:3516:24

Bana 3

2 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GummessonNybro OK24:5910:37
2Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK26:08+1:0911:07
3Karl ÄngebornEmmaboda Verda OK26:39+1:4011:20
4Peter FranzénEmmaboda Verda OK27:19+2:2011:37
5Helena NyquistEmmaboda Verda OK28:15+3:1612:01
6Matilda KallerbäckEmmaboda Verda OK28:43+3:4412:13
7Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK28:58+3:5912:19
8Therese CarlssonEmmaboda Verda OK30:49+5:5013:06
9Jens WestlundTorsås OK32:33+7:3413:51
10Nicklas MedinEmmaboda Verda OK33:31+8:3214:15
11Bo SalomonsonKalmar OK35:28+10:2915:05
12Linn BjörneldKalmar OK35:36+10:3715:08
13Leif LindströmNybro OK36:03+11:0415:20
14Madelene EngströmEmmaboda Verda OK36:05+11:0615:21
15Oskar NyquistEmmaboda Verda OK37:02+12:0315:45
15Gustav HilmanssonKalmar OK37:02+12:0315:45
17Simon WaxegårdTorsås OK37:18+12:1915:52
18Anna GustavssonKalmar OK37:22+12:2315:54
19Kent EkdahlEmmaboda Verda OK37:51+12:5216:06
20Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK41:25+16:2617:37
21Folke RingbergLessebo OK42:01+17:0217:52
22Linda PeterssonNybro OK42:12+17:1317:57
23Anders BuhréNybro OK42:19+17:2018:00
24Marie-Louise KarlssonNybro OK47:09+22:1020:03
25Wilmer MedinKalmar OK47:40+22:4120:17
26Siv LarssonEmmaboda Verda OK57:41+32:4224:32
27Stig KarlssonTorsås OK58:12+33:1324:45
Rolf JonssonNybro OKej godkänd
Hans GottfridssonTorsås OKej godkänd
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Ros-Mari KarlssonNybro OKej godkänd
Thomas AhlströmEmmaboda Verda OKej godkänd
Anna HagbergKalmar OKej start
Martin HagbergKalmar OKej start
Heino OtsKalmar OKej start

Bana 4

4 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK32:436:34
2Ove LernåKalmar OK34:22+1:396:54
3Tobias Petersson JohanssonEmmaboda Verda OK34:40+1:576:58
4Ulf LundbergKalmar OK36:07+3:247:16
5Anders MedinEmmaboda Verda OK41:06+8:238:16
6Magdalena JonssonNybro OK45:51+13:089:13
7Nils KarlssonVäxjö AIS47:13+14:309:30
8Daniel MagnussonEmmaboda Verda OK47:59+15:169:39
9Magnus NilssonTorsås OK49:20+16:379:55
10Lars-Åke ÅbergKalmar OK51:41+18:5810:23
11Kristina RunemalmKalmar OK52:05+19:2210:28
12Rut NachmansohnEmmaboda Verda OK54:18+21:3510:55
Lukas HagbergKalmar OKej start

Bana 5

5 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GrossmannKalmar OK36:516:14
2Olle KallerbäckVäxjö OK37:58+1:076:26
3Edvin StrandbergKalmar OK38:45+1:546:34
4Ellen KallerbäckOK Orion40:06+3:156:47
5Mikael GummessonNybro OK41:44+4:537:04
6Karin Rahm BjörneldKalmar OK46:16+9:257:50
7Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK46:30+9:397:52
8Stefan NormanKalmar OK48:10+11:198:09
9Maria JohanssonTorsås OK49:03+12:128:18
10Henrik PeterssonNybro OK49:22+12:318:22
Jesper DanielssonKalmar OKej start
Adrian SkobeKalmar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser