Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Hell

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Hell
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: lördag 7 mars 2020

Klasser: Visa alla | Hel | Halv | Kvart

Hel

9 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SjöstrandVästerås SOK1:11:037:19
2Martin SandqvistVästerås SOK1:11:27+0:247:21
3Johan AhlströmVästerås SOK1:11:29+0:267:22
4Jonas LindegrenVästerås SOK1:15:40+4:377:48
5Ulf JohanssonSurahammars SOK1:18:21+7:188:04
6Lucas AhlströmVästerås SOK1:23:58+12:558:39
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Carl NäslundVästerås SOKej start

Halv

6 220 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias DahlmarkVästerås SOK45:397:20
2Ted LagerströmAttunda OK47:54+2:157:42
3Robert PalmVästerås SOK49:26+3:477:56
4Markus ÖsterlundVästerås SOK49:40+4:017:59
5Lars-Erik HaslerSurahammars SOK49:44+4:057:59
6Olov GohdeDalaportens OL49:53+4:148:01
7Johan HerbstVästerås SOK50:13+4:348:04
8Kristoffer KlarinVästerås SOK50:17+4:388:05
9Henrik HamreforsVästerås SOK51:58+6:198:21
10Tomas JonssonVandrarringen53:09+7:308:32
11Ellen ThorsénSurahammars SOK53:39+8:008:37
12Åsa HolmgrenVästerås SOK54:01+8:228:41
13Eva OdeVästerås SOK54:34+8:558:46
14Dan ÖsterlundVästerås SOK56:27+10:489:04
15Mats ThulinVästerås SOK57:53+12:149:18
16Hans WestmanVästerås SOK58:41+13:029:26
17Marcus ArnoldssonVästerås SOK58:46+13:079:26
18Maximilian OlofssonVästerås SOK59:42+14:039:35
19Joakim AhlströmVästerås SOK1:00:00+14:219:38
20Amanda HallVästerås SOK1:00:19+14:409:41
21Elis WiklundVästerås SOK1:00:20+14:419:41
22Ida HallinSurahammars SOK1:01:02+15:239:48
23Maja AhlströmVästerås SOK1:01:07+15:289:49
24Erik GohdeDalaportens OL1:01:39+16:009:54
25Per SundströmVästerås SOK1:02:06+16:279:59
26Elvira BjörnbergVästerås SOK1:02:18+16:3910:00
27Henrik HallinSurahammars SOK1:03:53+18:1410:16
28Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:08:28+22:4911:00
29Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:08:42+23:0311:02
30Dorota SmelikovaSurahammars SOK1:12:51+27:1211:42
31David LindgrenVästerås SOK1:21:00+35:2113:01
32Hanna SundströmVästerås SOK1:21:37+35:5813:07
33Jenny SigurdssonVästerås SOK1:23:47+38:0813:28
34Rebecka HaslerSurahammars SOK1:26:14+40:3513:51
Sofia HaslerSurahammars SOKej start
Agnes JohanssonSurahammars SOKej start
Martina WelénKöping-Kolsva OKåterbud

Kvart

4 460 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HallVästerås SOK47:4710:42
2Eva WadmanVästerås SOK48:57+1:1010:58
3Anna NygårdVästerås SOK50:55+3:0811:24
4Mia LagerströmAttunda OK52:56+5:0911:52
5Ola LagerströmAttunda OK53:00+5:1311:53
6Elin PalmVästerås SOK53:04+5:1711:53
7Dorothe SpillmannIF Thor53:43+5:5612:02
8Clara SvenssonSurahammars SOK56:52+9:0512:45
9Malena AhlströmVästerås SOK57:04+9:1712:47
10Bernt ÅströmVästerås SOK1:01:44+13:5713:50
11Toni AnderssonVästerås SOK1:09:22+21:3515:33
12Frida HerbstVästerås SOK1:10:55+23:0815:54
13Anders MillingerVästerås SOK1:13:22+25:3516:26
14Felix HerbstVästerås SOK1:14:21+26:3416:40
15Emma HerbstVästerås SOK1:14:22+26:3516:40
16Gun MillingerVästerås SOK1:15:48+28:0116:59
17Tilde JohanssonSurahammars SOK1:16:01+28:1417:02
Per WadmanVästerås SOKdiskvalificerad
Lovisa BjörnbergVästerås SOKej godkänd
Kajsa HallVästerås SOKej start
Lars OlofssonVästerås SOKej start
Pär WiklundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila