Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup Kalmar/Nybro OK 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup Kalmar/Nybro OK 4
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: tisdag 14 januari 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta

Långa

6 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HederskogKalmar OK39:466:18
2Adrian SkobeKalmar OK44:25+4:397:03
3David GrossmanKalmar OK46:10+6:247:19
4Fredrik EllinKalmar OK46:24+6:387:21
5Edvin StrandbergKalmar OK48:50+9:047:45
6Gustav OlssonOK Orion49:39+9:537:52
7Magnus ArgusKalmar OK51:45+11:598:12
8Viktor SkobeKalmar OK51:55+12:098:14
9Olle BjörneldKalmar OK54:00+14:148:34
10Malva JönssonKalmar OK1:00:20+20:349:34
11Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:00:25+20:399:35
12Magnus OlssonTorsås OK1:00:28+20:429:35
Lukas HagbergKalmar OKutgått

Mellan

4 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK37:528:48
2Ulf LundbergKalmar OK38:02+0:108:50
3Karin Rahm-BjörneldKalmar OK47:10+9:1810:58
4Jan DanielssonKalmar OK47:13+9:2110:58
5Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK47:47+9:5511:06
6Lars-Åke ÅbergKalmar OK53:42+15:5012:29
7Bo SalomonsonKalmar OK57:26+19:3413:21
8Anders BuhréNybro OK58:03+20:1113:30
9Kristina RunemalmKalmar OK58:46+20:5413:40
10Petra LundgrenKalmar OK58:50+20:5813:40
11Anna GustavssonKalmar OK59:10+21:1813:45
12Leif LindströmNybro OK1:01:55+24:0314:23
13Magnus LindstrandKalmar OK1:02:55+25:0314:37
Linn BjörneldKalmar OKutgått
Daniel GlatzKalmar OKutgått
Johan GlatzKalmar OKutgått
Olof GlatzKalmar OKutgått
Lova JönssonKalmar OKutgått

Korta

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HagbergKalmar OK41:3214:50
2Anna HagbergKalmar OK43:15+1:4315:26
3Gustav HilmanssonKalmar OK43:56+2:2415:41
4Dimitris NikolaidisKalmar OK44:15+2:4315:48
5Marie-Louise KarlssonNybro OK45:05+3:3316:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila