Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen 4
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: söndag 12 januari 2020

Mini

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nora StarkVästerviks OK18:09
2Elgot SinaiVästerviks OK18:35+0:26
3Ida SchüllerqvistVästerviks OK22:50+4:41
4Klara ÅhlinVästerviks OK29:27+11:18
5Erin StolthVästerviks OK29:51+11:42
6Edgar SchüllerqvistVästerviks OK30:18+12:09
7Alira SinaiVästerviks OK55:03+36:54

Korta

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid StarkVästerviks OK20:18
2Jonathan ÅhlinVästerviks OK22:36+2:18
2Marina OppenheimerVästerviks OK22:36+2:18
4Kevin KarlssonHammarkinds OK22:57+2:39
5Hanna SchüllerqvistVästerviks OK26:52+6:34
5Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK26:52+6:34
7Rebecka NyströmEj klubbansluten31:08+10:50
Karolina Gipe StolthVästerviks OKej godkänd
Casper BjörklundGamleby OKej godkänd
Molly ValleriusGamleby OKåterbud

Mellan

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pia ÖstangårdGamleby OK39:59
2Tyra StalebrantGamleby OK43:00+3:01
2Hanna StalebrantGamleby OK43:00+3:01
4Caspin SinaiVästerviks OK44:24+4:25
5Johan StarkVästerviks OK44:36+4:37
6Kristoffer OlssonVästerviks OK48:39+8:40
7Anders BockgårdHammarkinds OK51:53+11:54
8Markus GrehnVästerviks OK54:32+14:33
9Lava-Li SinaiVästerviks OK55:46+15:47
10Martina SinaiVästerviks OK55:47+15:48
11Mikaela JohanssonVästerviks OK1:07:07+27:08
12Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:07:12+27:13
13Filip BorgemoGamleby OK1:29:27+49:28
14Yvonne JohanssonGamleby OK1:33:23+53:24
15Gun-marie JohanssonGamleby OK1:33:24+53:25
Hannes CarlssonHammarkinds OKåterbud

Xtra allt

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK36:41
2Carl ÖbergGamleby OK37:10+0:29
3Fredrik UrbergHammarkinds OK42:22+5:41
4Rolf E JohanssonVästerviks OK42:58+6:17
5Elisabet LarssonVästerviks OK43:23+6:42
6Anja SvenssonGamleby OK43:55+7:14
7Kalle AntonssonVästerviks OK44:47+8:06
8Hans SöderbergGamleby OK49:20+12:39
9Susanne GranGamleby OK51:07+14:26
10Ingrid JohanssonGamleby OK52:21+15:40
11Ellen OlovssonGamleby OK53:43+17:02
12Maria ErnfridssonVästerviks OK55:45+19:04
13Lena PerssonGamleby OK56:55+20:14
Lennart SturessonVästerviks OKej godkänd

Långa

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jakob LööfVästerviks OK34:43
2Richard OlovssonGamleby OK49:35+14:52
3Tuva ÖstangårdGamleby OK51:41+16:58
4Tove ValleriusGamleby OK52:43+18:00
5Robert LarssonGamleby OK55:59+21:16
6Jesper SchüllerqvistVästerviks OK56:05+21:22
7Anna JohanssonAnkarsrums OK56:20+21:37
8Hanna ÖbergGamleby OK57:20+22:37
9Christer ÖbergGamleby OK1:06:25+31:42
10Ingemar PerssonGamleby OK1:06:42+31:59
11Raimonds EglitisEj klubbansluten2:27:09+1:52:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser