Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sport vintercup #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport vintercup #2
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 18 januari 2020

Klasser: Visa alla | Lång | Mellan | Kort

Lång

8 300 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering54:516:36
2Gustav HindérOK Tisaren54:55+0:046:36
3Marcus MillegårdSävedalens AIK55:03+0:126:37
4Erik ClassonOK Orinto56:26+1:356:47
5Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering57:27+2:366:55
6Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering57:29+2:386:55
7Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK57:32+2:416:55
8Viktor WassénHalden SK57:33+2:426:56
9Harrison McCartneySävedalens AIK57:34+2:436:56
10Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK57:37+2:466:56
11Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK57:40+2:496:56
12Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering57:54+3:036:58
13Søren Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering59:22+4:317:09
14Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering1:00:03+5:127:14
15Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK1:01:01+6:107:21
16Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:01:41+6:507:25
17Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:03:28+8:377:38
18Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering1:03:38+8:477:40
19Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:03:41+8:507:40
20Carl JosefssonSävedalens AIK1:04:49+9:587:48
21Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:04:59+10:087:49
22Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:05:17+10:267:51
23Philip PerssonGöteborg-Majorna OK1:05:22+10:317:52
24Jonas Falck WeberFarum Tisvilde OK1:06:02+11:117:57
25Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK1:06:07+11:167:57
26Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:06:25+11:348:00
27Fredrik HamreforsVästerås SOK1:06:59+12:088:04
28Balázs MiaveczSävedalens AIK1:07:11+12:208:05
29Fredrik WeihardSävedalens AIK1:07:13+12:228:05
30Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK1:07:15+12:248:06
31Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:07:38+12:478:08
32Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:09:10+14:198:20
33Andreas HöyeIFK Göteborg Orientering1:10:30+15:398:29
34Jonas PalmSävedalens AIK1:10:33+15:428:30
35Jesper David JensenFarum Tisvilde OK1:11:41+16:508:38
36Ilya BeliankaSävedalens AIK1:11:50+16:598:39
37Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:12:07+17:168:41
38Casper SkeppSävedalens AIK1:13:19+18:288:50
39Per NordholmSävedalens AIK1:18:28+23:379:27
40Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:18:30+23:399:27
41Elias LjungqvistSävedalens AIK1:18:32+23:419:27
42Jakob Schøier KovstedFarum Tisvilde OK1:19:58+25:079:38
43Fredrik NorellFrölunda OL1:20:38+25:479:42
44Anton KarlssonOK Kullingshof1:20:42+25:519:43
45Elin ClassonOK Orinto1:27:43+32:5210:34
46Hampus NyströmIF Hagen1:28:37+33:4610:40
47Magnus HedmanKungälvs OK1:30:19+35:2810:52
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Joonas AholaNaviej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Öyvind HjermstadFossum IFej godkänd
Olle JosarpOK Tisarenej godkänd
Carl Emil Schøier KovstedFarum Tisvilde OKej godkänd
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej godkänd
Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OKutgått
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OKutgått
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKutgått
Heino OllinSävedalens AIKutgått
Johan OlsonGöteborg-Majorna OKutgått
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

5 900 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LidströmIFK Göteborg Orientering45:467:45
2Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK45:53+0:077:46
3Willy FjällborgStenungsunds OK45:56+0:107:47
4Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering45:57+0:117:47
5Jussi AumoKungälvs OK46:17+0:317:50
6Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering46:19+0:337:51
7Pihla OtsamoIFK Göteborg Orientering46:21+0:357:51 Ladda ner rutt i gpx-format
8Sina TommerIFK Göteborg Orientering46:24+0:387:51
9Line CederbergGöteborg-Majorna OK46:28+0:427:52
10Maria MagnussonSävedalens AIK46:37+0:517:54
11Anna NärhiIFK Göteborg Orientering48:19+2:338:11
12Anders HöijeGöteborg-Majorna OK49:40+3:548:25
13Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK51:54+6:088:47
14Nils GrimbeckSävedalens AIK53:01+7:158:59
15Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK53:05+7:198:59
16Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OK53:19+7:339:02
17Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK53:24+7:389:03
18Lovisa NilssonSävedalens AIK53:31+7:459:04
19Magnus JosefssonSävedalens AIK53:34+7:489:04
20Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK53:42+7:569:06
21Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering54:14+8:289:11
22Tim Falck WeberFarum Tisvilde OK54:24+8:389:13
23Deborah StadlerIFK Göteborg Orientering54:42+8:569:16
24Ida BengtssonOK Alehof55:14+9:289:21
25Veronika KalininaIFK Lidingö SOK55:25+9:399:23
26Frida BrogrenSävedalens AIK56:29+10:439:34
27Anders ArfwedsonFrölunda OL57:23+11:379:43
28Anna WallinGöteborg-Majorna OK57:33+11:479:45
29Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK58:06+12:209:50
30Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK58:25+12:399:54
31Per KjellanderGöteborg-Majorna OK59:08+13:2210:01
32Emma AnderssonSävedalens AIK59:41+13:5510:06
33Anders BjörklundSävedalens AIK59:45+13:5910:07
34Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK59:47+14:0110:07
35Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:00:40+14:5410:16
36Iben ValeryFarum Tisvilde OK1:01:43+15:5710:27
37Christian StiernstedtKungälvs OK1:02:07+16:2110:31
38Stina PerssonGöteborg-Majorna OK1:02:39+16:5310:37
39Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:04:21+18:3510:54
40Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:06:17+20:3111:14
41Jeannette AumoKungälvs OK1:08:32+22:4611:36
42Johan BertsOK Alehof1:10:14+24:2811:54
43Hans NilssonKungälvs OK1:10:24+24:3811:55
44Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:13:57+28:1112:32
45Felix GarmerGöteborg-Majorna OK1:14:11+28:2512:34
46Steen StausholmFarum Tisvilde OK1:21:35+35:4913:49
47Petra HuttunenFarum Tisvilde OK1:21:58+36:1213:53
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Stefan GustafssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Alfred JohanssonOK Alehofej godkänd
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Nicoline KlysnerFarum Tisvilde OKej godkänd
Mathilde Nørgård KrachtFarum Tisvilde OKej godkänd
Sofia EbermarkSävedalens AIKej start
Aina EdgrenGöteborg-Majorna OKej start
Agnes LeoGöteborg-Majorna OKej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

Kort

4 000 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas BoströmOK Alehof33:098:17
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK35:49+2:408:57
3Mikael ÖhgrenSävedalens AIK38:05+4:569:31
4Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK39:59+6:509:59
5Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK41:01+7:5210:15
6Erik SlättOK Alehof41:15+8:0610:18
7Andreas Duc JørgensenFarum Tisvilde OK41:22+8:1310:20
8Emil SkeppSävedalens AIK41:38+8:2910:24
9Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:54+9:4510:43
10Katrin SkeppSävedalens AIK43:22+10:1310:50
11Wilma ReinholdssonOK Alehof44:08+10:5911:02
12Therese DahlströmOK Alehof44:13+11:0411:03
13Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK45:04+11:5511:16
14Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK45:07+11:5811:16
15Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK45:32+12:2311:23
16Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF46:05+12:5611:31
17Matilda WallströmSävedalens AIK46:20+13:1111:35
18Lennart HålsjöOK Skogshjortarna46:49+13:4011:42
19Bengt KlassonOK Orinto49:19+16:1012:19
20Miranda WallströmSävedalens AIK49:21+16:1212:20
21Karin AlthoffKungälvs OK49:39+16:3012:24
22Henrik NordholmSävedalens AIK49:46+16:3712:26
23Hanna LockingKlubblös55:58+22:4913:59
24Rudolf BrogrenKungälvs OK56:54+23:4514:13
25Alwin EinarssonKungälvs OK57:35+24:2614:23
26Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK1:00:06+26:5715:01
27Ulf WallinGöteborg-Majorna OK1:00:13+27:0415:03
28Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:01:05+27:5615:16
29Clas BörjessonIK Uven1:06:37+33:2816:39
30Wilma EsbergOK Alehof1:08:46+35:3717:11
31Lena PeterssonOK Alehof1:08:50+35:4117:12
Helge Lang PedersenFarum Tisvilde OKej godkänd
Nichlas WallströmSävedalens AIKej godkänd
Mikael FjällborgStenungsunds OKutgått
Ola SkeppSävedalens AIKutgått
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Lena CarlssonSävedalens AIKej start
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OKej start
Monica KnutssonSävedalens AIKej start
Mats KågesonGöteborg-Majorna OKej start
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser