Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night, deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night, deltävling 7
Arrangörsorganisation: Os Hjälpkurvan
Datum: torsdag 23 januari 2020

Herrar Korta

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna28:49
2Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna29:05+0:16
3Frida LindenEksjö SOK32:58+4:09
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF33:21+4:32
5Julia AbajiEksjö SOK37:14+8:25
6Helena SandahlIK Hakarpspojkarna37:32+8:43
7Emma LindenEksjö SOK46:57+18:08
Linda NordinEksjö SOKfullföljt

Damer Långa

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars FredrikssonIK Hakarpspojkarna30:24
2Jonny LindenEksjö SOK30:37+0:13
3Johan BlomgrenEksjö SOK31:48+1:24
4Måns SandahlIK Hakarpspojkarna37:30+7:06
5Ruben QwickEksjö SOK47:05+16:41
Magnus NilssonEksjö SOKfullföljt
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej start

Herrar Långa

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav RuneforsVäxjö OK34:37
2Emil AuseliusBredaryds SOK34:55+0:18
3Axel ElmbladBredaryds SOK36:31+1:54
4Simon HardenFK Boken37:38+3:01
5Joar HertinIK Hakarpspojkarna38:36+3:59
6Hugo DjurstedtEksjö SOK38:45+4:08
7Martin DjerfIK Hakarpspojkarna39:27+4:50
8Casper SkeppSävedalens AIK40:39+6:02
9Isac EricssonVäxjö OK41:24+6:47
10Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK41:27+6:50
11David BorgSödertälje-Nykvarn OF41:36+6:59
12Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna41:49+7:12
13William SturessonLerums SOK42:23+7:46
14Anton HanssonIK Hakarpspojkarna44:05+9:28
15Maxim OmelchenkoOK Orion44:09+9:32
16Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK44:42+10:05
17Samuel BökeOK Skogshjortarna46:43+12:06
18Simon SvahnEksjö SOK48:03+13:26
19Anders SkoglundSol Tranås48:16+13:39
20Hugo JakobssonEksjö SOK51:23+16:46
21Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna51:48+17:11
22Viktor WaernqvistOK Kolmården52:01+17:24
23Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna53:21+18:44
24Erik PetterssonJönköpings OK56:29+21:52
25Peter SahlinNässjö OK1:29:25+54:48
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Sixten EkbladhSol Tranåsej godkänd
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start

Herrar 1:7500 Långa

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK46:22
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna48:02+1:40
3Thea Nordin AbajiEksjö SOK48:27+2:05
4Amanda GranqvistOK Ravinen50:22+4:00
5Lisa ÅkessonMarkbygdens OK50:43+4:21
6Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna50:46+4:24
7Agnes DjurstedtEksjö SOK50:53+4:31
8Emma ErikssonEksjö SOK51:36+5:14
9Elsa SonessonFalköpings AIK OK51:45+5:23
10Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna51:54+5:32
11Tova OlssonIK Hakarpspojkarna52:09+5:47
12Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:04:49+18:27
13Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:09:31+23:09
14Linda SahlinNässjö OK1:29:23+43:01
Louise BeechIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd
Elisabeth HagelbergEksjö SOKej godkänd
Tilda HagelbergEksjö SOKej godkänd
Klara HöglundEksjö SOKej godkänd
Märta LjungbergSjövalla FKej godkänd
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej start

Damer 1:7500 Långa

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas EkbladhSol Tranås41:59
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna50:58+8:59
3Jonas HåkanssonEksjö SOK1:04:30+22:31
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:29:56+47:57
Stefan ArbinAnnebergs GIFej godkänd
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Fredrik SvenssonJönköpings OKej godkänd
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser