Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen 6
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: söndag 9 februari 2020

Klasser: Visa alla | Mini | Korta | Mellan | Extra | Långa

Västerviks OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nora StarkMini (14)14:188:56
1Arvid StarkKorta (12)29:0510:46
2Klara ÅhlinMini (14)15:23+1:059:36
2Martin StolthExtra allt (11)55:28+7:1711:19
2Johan StarkMellan (15)33:14+0:5410:43
2Caspin SinaiKorta (12)39:58+10:5314:48
4Hanna SchüllerqvistMini (14)17:54+3:3611:11
4Jesper SchüllerqvistLånga (13)1:02:47+13:409:39
4Maria ErnfridssonExtra allt (11)1:05:07+16:5613:17
5Jonatan ÅhlinKorta (12)51:08+22:0318:56
5Olof KrantzLånga (13)1:02:57+13:509:41
5Ida SchullerqvistMini (14)18:05+3:4711:18
6Kristoffer OlssonMellan (15)53:30+21:1017:15
6Marina OppenheimerKorta (12)51:15+22:1018:58
6Lovisa JohanssonExtra allt (11)1:19:11+31:0016:09
7Rebecka NyströmKorta (12)51:18+22:1319:00
7Ellinor SchüllerqvistMellan (15)53:52+21:3217:22
8Selma ErnfridssonMini (14)25:04+10:4615:40
8Madeleine LarssonMellan (15)54:15+21:5517:30
8Emmy JohanssonKorta (12)59:34+30:2922:03
9Ellen ErnfridssonMini (14)25:34+11:1615:58
9Lava-Li SinaiMellan (15)54:23+22:0317:32
10Cave SinaiMellan (15)54:24+22:0417:32
10Algot SinaiMini (14)26:47+12:2916:44
11Kent GranqvistLånga (13)1:12:57+23:5011:13
11Lennart SturessonExtra allt (11)1:32:52+44:4118:57
11Edgar SchuĺlerqvistMini (14)28:14+13:5617:38
11Arne LarsenMellan (15)56:01+23:4118:04
12Beata ÅhlinMini (14)36:35+22:1722:51
12Mikaela JohanssonMellan (15)1:20:39+48:1926:00
13Camilla MatanovicLånga (13)1:43:09+54:0215:52
13Theo JohanssonMini (14)48:34+34:1630:21
13Annie JohanssonMini (14)48:34+34:1630:21
13Ann-catrin JohanssonMellan (15)1:20:41+48:2126:01
Markus GrehnMellan (15)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser