Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ärla Mid-winter night trail

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ärla Mid-winter night trail
Arrangörsorganisation: Ärla IF
Datum: fredag 14 februari 2020

Klasser: Visa alla | 10 Km Dam | 5 Km Dam | 10 Km Herr | 5 Km Herr | 2 Km

10 Km Dam

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susen LöschÄrla IF51:48
2Linda RinaldoOK Tor59:18+7:30
3Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:01:00+9:12
4Mona Wolfram AlménVilsta IK1:12:02+20:14
5Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:13:35+21:47
Linn BrännebyÄrla IFej start

5 Km Dam

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa AnderssonÄrla IF27:04
2Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF29:14+2:10
3Emma ErikssonIK Westmannia32:52+5:48
4Astrid WärngrenEskilstuna Trail Klubb36:24+9:20
5Ingela WallIK Westmannia37:50+10:46

10 Km Herr

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rudolfs ZernisÄrla IF41:42
2Robbin KantarpÄrla IF42:32+0:50
3Viktor ZackrissonEnhörna IF43:07+1:25
4Simon KarlssonÄrla IF43:09+1:27
5Halvor Eid NielsenÄrla IF45:57+4:15
6Emils ZernisÄrla IF46:29+4:47
7Lars DragerydÄrla IF49:10+7:28
8Mattias BårströmOK Klemmingen50:06+8:24
9Bart Van WijngaardenOK Klemmingen51:27+9:45
10Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF54:58+13:16
11Arvid RinaldoOK Tor54:59+13:17
12Johan KvissbergKlubblös59:21+17:39
13Nick BarrableOK Ravinen1:00:58+19:16
14Samuel RönnbrinkPingstkyrkan1:02:47+21:05
15Peter YlsöbäckEskilstuna OL1:11:23+29:41
16Markus SöderlundKlubblös1:13:14+31:32
17Erik EngströmKlubblös1:17:52+36:10
Emil AnderssonÄrla IFej start
Petter ErikssonÄrla IFej start
Simon HedlundÄrla IFej start
Viktor LarssonÄrla IFej start

5 Km Herr

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Albert AhlströmSträngnäs Löparklubb32:04
2Magnus FranssonÄrla IF33:17+1:13
3Oskar GindemoÄrla IF35:44+3:40
4Joakim PengermaaKlubblös36:30+4:26
5Per-Arne LindbergEskilstuna OL45:47+13:43
5Tord NymanEskilstuna OL45:47+13:43
7Tommy LjungkvistÄrla IF47:01+14:57
8Björn HallbergÄrla IF47:08+15:04

2 Km

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilding GindemoÄrla IF11:36
2Casper Kruth AxelssonEskilstuna OL11:40+0:04
3Lukas KantarpÄrla IF12:51+1:15
4Sigge RinaldoOK Tor12:52+1:16
5Nike RinaldoOK Tor13:37+2:01
6Julius LindbergKlubblös13:42+2:06
7Olle GindemoÄrla IF13:44+2:08
7Robin LindbergKlubblös13:44+2:08
9Markus KantarpÄrla IF14:10+2:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser