Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredaryds-sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredaryds-sprinten
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: söndag 13 juni 2021

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km HD 17- | Svår 3 km | Med-svår 3 km HD -16

D21

3 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIKHP Huskvarna19:296:01
2Anette CarlssonIKHP Huskvarna22:15+2:466:53
3Alicia LundgrenVäxjö OK23:22+3:537:14
4Elise JosefssonIF Hallby SOK23:33+4:047:17
4Sofie JosefssonIF Hallby SOK23:33+4:047:17
6Annie LennartssonSkåneslättens OL23:49+4:207:22
7Lina ParkOK Stigen23:51+4:227:23
7Elin RindstigSOK Viljan23:51+4:227:23
9Stina LüddeckensAnderstorps OK24:45+5:167:39
10Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping25:12+5:437:48
11Anna EngelbrektssonHalmstad OK30:32+11:039:27

H21

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoOK Orion18:385:34
2Martin HogedalOK Alehof19:23+0:455:48
3Johan RunessonIFK Lidingö SOK19:27+0:495:49
4Fredrik JohanssonVäxjö OK20:01+1:235:59
5Viktor ParkOK Stigen23:06+4:286:54
6Kennet HorvathHalmstad OK28:25+9:478:30

D20

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tuva LövdahlSOK Viljanej godkänd
Alma GustafssonSOK Anebyej start

H20

3 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK19:395:52
2Erik JohanssonOK Alehof28:20+8:418:28
3Alexander JonssonIF Hallby SOK30:20+10:419:04
Axel BjörkmanIF Hallby SOKej godkänd

D18

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WesthMullsjö SOK23:247:46
2Lisa SwartzOK Orion23:47+0:237:54
3Emma RindstigSOK Viljan24:48+1:248:14
4Maja LindénVäxjö OK27:17+3:539:03
5Andrea LundellIF Hallby SOK38:52+15:2812:54
Moa WallenborgLunds OKej start

H18

3 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker LarssonOK Orion19:366:04
2Filip HåkanssonOK Orion19:37+0:016:04
3Theo LövdahlSOK Viljan20:29+0:536:20
4Erik LingIKHP Huskvarna20:34+0:586:22
5Axel EvebornSOK Viljan21:31+1:556:39
6Lucas BoströmOK Alehof23:56+4:207:24
7Olle ErlandssonSOK Viljan24:20+4:447:32
8Linus BägebyOK Vivill24:55+5:197:42
9Edvin PerssonOK Orion26:31+6:558:12
Johan HanssonSOK Viljanej start

D16

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda SundkvistOK Gränsen17:126:12
2Tova RangertIKHP Huskvarna19:36+2:247:04
3Hedda Rosengren SvenssonOK Orion19:45+2:337:07
4Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping20:05+2:537:15
5Linda SahlinNässjö OK20:48+3:367:30
6Sandra LingIKHP Huskvarna22:38+5:268:10
7Ida GeorgssonJönköpings OK26:01+8:499:23
8Klara HultbergSOK Viljan28:00+10:4810:06
9Ida KarlssonOK Gränsen32:02+14:5011:33
10Ebba AnderssonAlvesta SOK37:08+19:5613:24
11Lilly AxelssonVaggeryds SOK37:31+20:1913:32
Agnes AnderssonAnderstorps OKej godkänd
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd

H16

2 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK16:486:01
2Oliver HåkanssonOK Orion17:05+0:176:07
3Simon WesthMullsjö SOK17:24+0:366:14
4Axel BrattOK Orion18:12+1:246:31
5Valter RoothVäxjö OK18:41+1:536:41
6Nils SwartzOK Orion19:03+2:156:49
7Emil AlbinssonOK Orion19:28+2:406:58
8Jakob OmelchenkoOK Orion19:31+2:436:59
9Isac ElingforsVäxjö OK20:21+3:337:17
10Vincent DahmTjalve IF Norrköping21:15+4:277:36
11Malcolm SvenssonAnderstorps OK22:18+5:307:59
12Emil KreutnerSOK Viljan22:35+5:478:05
13Anton KarlssonFK Finn22:54+6:068:12
14Aron MolanderOK Gränsen30:51+14:0311:03
Victor HörnquistAnderstorps OKej start
Otto LarssonOK Trananej start

D14

2 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK12:585:50
2Hilda LindénVäxjö OK14:55+1:576:43
3Signe EskilssonIKHP Huskvarna15:30+2:326:58
4Vera DahlbergJönköpings OK16:04+3:067:14
5Hilma TrofastJönköpings OK17:04+4:067:41
6Frida AhlOK Norrvirdarna17:06+4:087:42
7Jana Rifa BernardinoOK Njudung17:25+4:277:50
8Vera FolkestadAnderstorps OK18:23+5:258:16
9Edit TreptowAnderstorps OK18:25+5:278:17
10Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping18:34+5:368:21
11Hilda BengtssonAlvesta SOK20:37+7:399:17
12Amalia ErlandssonSOK Viljan20:54+7:569:24
13Alva HaraldssonIF Hallby SOK21:26+8:289:39
14Lova NydénBredaryds SOK21:34+8:369:42
15Olivia SvenssonFK Åsen25:03+12:0511:17
16Siri RehnGränna-Bygdens OK25:09+12:1111:19
17Emmy EllbringFK Finn25:43+12:4511:35
18Alice UllertegJönköpings OK27:51+14:5312:32

H14

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan13:025:55
2Wilhelm WestströmAlvesta SOK14:32+1:306:36
3Vilgot TyrbergSOK Viljan15:08+2:066:52
4Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna15:30+2:287:02
5Alvin LundgrenVäxjö OK15:41+2:397:07
6Gabriel HogedalVänersborgs SK16:02+3:007:17
7Melker CarlssonIKHP Huskvarna17:37+4:358:00
8Oscar JosefsonIF Hallby SOK17:58+4:568:10
9Casper BjörklundGamleby OK19:40+6:388:56 Ladda ner rutt i gpx-format
10Frans SummersonOK Norrvirdarna21:20+8:189:41
Elliott RehnGränna-Bygdens OKej start
Mose GrafströmAttunda OKej start
Theo LarssonOK Trananej start

D12

1 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma EreltOK Norrvirdarna10:586:18
2Elsa AxelssonOK Norrvirdarna11:07+0:096:23
3Edith BrolingBredaryds SOK11:25+0:276:33
4Lovisa DahlbergJönköpings OK12:37+1:397:15
5Stina NilssonBredaryds SOK13:55+2:577:59
6Astrid TreptowAnderstorps OK14:06+3:088:06
7Emma WulffOK Gränsen14:25+3:278:17
8Karin WestströmAlvesta SOK14:31+3:338:20
9Klara NydénBredaryds SOK14:48+3:508:30
10Astrid GrahnBredaryds SOK17:14+6:169:54
11Moa JohanssonOK Gisle18:12+7:1410:27
Alma TrofastJönköpings OKej start

H12

1 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar AnderssonVäxjö OK8:515:00
2Linus LindénVäxjö OK9:28+0:375:20
3Theo ZaninottiGamleby OK11:22+2:316:25
4Gustaf IngelsboOK Tranan11:30+2:396:29
5Axel BengtssonAlvesta SOK12:50+3:597:15
6Emil JohanssonOK Orion12:55+4:047:17
7Mio HammöBredaryds SOK13:32+4:417:38
8Mattis CarlströmIKHP Huskvarna13:33+4:427:39
9Viktor ForsbergBredaryds SOK24:27+15:3613:48

D10

1 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera WesthMullsjö SOK8:595:50
2Astrid NilssonBredaryds SOK9:28+0:296:08
3Maja NylundBredaryds SOK9:39+0:406:15
4Lovisa StavenrotOK Vivill10:24+1:256:45
5Ester UllertegJönköpings OK10:42+1:436:56
6Nova HiljemarkAnderstorps OK12:58+3:598:25

H10

1 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aran Rifa BernardinoOK Njudung8:035:13
2Harald CarlssonIKHP Huskvarna8:08+0:055:16
3Albert AxelssonOK Norrvirdarna8:11+0:085:18
4Erik AhlOK Norrvirdarna8:38+0:355:36 Ladda ner rutt i gpx-format
5Alvin BjörklundGamleby OK9:19+1:166:02
6Theodor LauriJärla Orientering9:43+1:406:18
7Arvid TreptowAnderstorps OK11:01+2:587:09
8Elof TreptowAnderstorps OK12:27+4:248:05
9Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna12:28+4:258:05
Anton KroksmyrVäxjö OKej start
Felix LarssonOK Trananej start

D35

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenssonFK Åsen34:0012:11

H35

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes AxelssonOK Norrvirdarna23:117:42
2Eric SandströmOK Stigen25:51+2:408:35
3Oscar WestHalmstad OK26:38+3:278:50
4Björn EngelbrektssonHalmstad OK27:51+4:409:15

D40

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK20:247:21
2Eva GustafssonVäxjö OK21:54+1:307:54
3Sara WulffOK Gränsen23:22+2:588:26
4Ulrika UllertegJönköpings OK26:09+5:459:26
5Susanne AxelssonVaggeryds SOK29:15+8:5110:33
6Åsa EllbringFK Finn29:31+9:0710:39
7Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna30:14+9:5010:54
8Maria DahlbergJönköpings OK32:10+11:4611:36
9Anna TrofastJönköpings OK33:13+12:4911:59
10Maria KroksmyrVäxjö OK37:03+16:3913:22
Emeli GrafströmAttunda OKej start
Emma HultgrenOK Njudungej start

H40

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonVäxjö OK19:486:34
2Per RoothVäxjö OK21:49+2:017:14
3Andreas BjörklundGamleby OK22:26+2:387:27 Ladda ner rutt i gpx-format
4Mikael PerssonFK Göingarna23:11+3:237:42
5Patrik MarkusOK Norrvirdarna25:52+6:048:35
6Christophe ZaninottiGamleby OK26:57+7:098:57
7Mikael TrofastJönköpings OK27:10+7:229:01
8Mattias RundgrenVäxjö OK30:07+10:1910:00
Henrik KroksmyrVäxjö OKdiskvalificerad
Magnus TyrbergSOK Viljanej godkänd

D45

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion20:347:25
2Annika WesthMullsjö SOK21:03+0:297:35
3Karin Rahm BjörneldKalmar OK21:41+1:077:49
4Ann BägebyOK Vivill23:44+3:108:34
5Kristina AreskougAnderstorps OK24:54+4:208:59
6Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping25:49+5:159:19
7Johanna LindénVäxjö OK26:13+5:399:27
8Angelica BrandqvistTibro OK27:34+7:009:57
9Maria PeterssonHalmstad OK28:38+8:0410:20
10Åsa WestströmAlvesta SOK29:27+8:5310:37
11Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna30:42+10:0811:04
12Terese LarssonOK Tranan31:29+10:5511:21
Anna HanssonSOK Viljanej start

H45

2 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HultbergSOK Viljan19:266:44
2Stefan BengtssonAlvesta SOK20:47+1:217:12
3John-Patrik TreptowAnderstorps OK21:38+2:127:30
4Max LarssonOK Tranan21:39+2:137:31
5Fredrik ElingforsVäxjö OK22:58+3:327:58
6Patrik AnderssonAnderstorps OK24:41+5:158:34
7Mattias RehnGränna-Bygdens OK25:01+5:358:41
8Martin JohanssonHalmstad OK25:13+5:478:45
9Robert SvenssonAnderstorps OK25:25+5:598:49
10Daniel AxelssonMålilla OK25:27+6:018:50
11Anders WestströmAlvesta SOK25:31+6:058:51
12Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK25:56+6:309:00
13Peter JohanssonVäxjö OK26:13+6:479:06
14Arne ErlandssonSOK Viljan27:09+7:439:25
14Fredrik EreltOK Norrvirdarna27:09+7:439:25
Patrik DahlbergJönköpings OKej godkänd
Dick UllertegJönköpings OKåterbud

D50

2 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine JungstrandOK Skogsfalken22:358:05
2Veronica AdolfssonAnderstorps OK24:40+2:058:50
3Karin ÖhlinSOK Aneby25:16+2:419:03
4Lena MalmströmTjalve IF Norrköping26:15+3:409:24
5Maria FolkestadAnderstorps OK26:17+3:429:25
6Camilla HolmqvistOK Stigen27:05+4:309:42
7Åsa CarlströmIKHP Huskvarna28:20+5:4510:09
8Marita HaglundBredareds IF30:33+7:5810:56
9Catrin MolanderOK Gränsen38:08+15:3313:40
10Annika JohanssonOK Alehof1:02:18+39:4322:19

H50

2 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JacobssonIKHP Huskvarna17:056:00
2Anders HåkanssonOK Orion18:26+1:216:29
3Niklas BrattOK Orion18:31+1:266:31
4Lars-Ola LarssonOK Orion18:59+1:546:41
5Geir Inge FolkestadAnderstorps OK19:42+2:376:56
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK20:35+3:307:14
7Olle BjörneldKalmar OK20:37+3:327:15
8Anders AhlOK Norrvirdarna20:50+3:457:20
9Håkan KarlssonFK Finn21:30+4:257:34
10Johan DahmTjalve IF Norrköping22:02+4:577:45
11Johan EvebornSOK Viljan22:36+5:317:57
12Darren SummersonOK Norrvirdarna24:24+7:198:35
13Hans JohanssonOK Reftele28:26+11:2110:00
Magnus ClaessonJönköpings OKej start

D55

2 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion19:407:39
2Lena PeterssonOK Alehof22:13+2:338:38
3Lena SwartzOK Orion23:12+3:329:01
4Anneli KarlssonFK Finn23:43+4:039:13
5Ingela AnderssonLunds OK25:10+5:309:47
6Susanne DombyOK Stigen26:17+6:3710:13
7Katarina AnderssonÄtrans IF28:50+9:1011:13

H55

2 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK17:536:41
2Jens LindströmTibro OK18:25+0:326:53
3Jonas BornetunSkillingaryds FK18:36+0:436:57
4Pesho HedbergLunds OK18:43+0:507:00
5Per JohanssonOK Reftele21:05+3:127:53
6Anders GranqvistVärend GN OL26:52+8:5910:03
7Lars KarlssonOK Gränsen31:00+13:0711:36
8Bengt AnderssonAlvesta SOK31:07+13:1411:39
Jonny JohanssonOK Njudungej godkänd

D60

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RunessonOK Vivill23:329:09
2Kati NémethStigmännen Karlshamns OK25:24+1:529:52
3Gunilla SandströmOK Stigen28:16+4:4410:59

H60

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:597:06
2Lars RunessonOK Vivill21:14+2:157:57
3Ingemar MånssonRonneby OK21:39+2:408:06
4Clas BörjessonIK Uven22:36+3:378:27
5Arto BlomdahlIKHP Huskvarna23:42+4:438:52

D65

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad19:539:07
2Gunilla HogedalVänersborgs SK25:58+6:0511:54
3Margareta JohanssonHalmstad OK27:11+7:1812:28

H65

2 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK15:307:06
2Kurt SvenssonIKHP Huskvarna15:53+0:237:17
3Kjell NeroNässjö OK16:48+1:187:42
4Urban LarssonOK Gipen19:02+3:328:43
5Kennet SandströmOK Stigen20:13+4:439:16
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung20:49+5:199:32
7Bo SalomonsonKalmar OK28:59+13:2913:17
Ulf SvenssonOK Njudungej godkänd
Per LeanderssonAnderstorps OKej start

D70

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL27:1112:28
2Maja-Stina GustavssonOK Roxen34:37+7:2615:52
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad35:48+8:3716:25
4Inger LindblomOK Orinto1:01:31+34:2028:13

H70

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto17:458:08
2Olle AdolfssonLerums SOK18:24+0:398:26
3Ronald Mc GrailHjärnarps OL20:30+2:459:24
4Lars HogedalVänersborgs SK20:33+2:489:25
5Leif AxelssonMålilla OK20:47+3:029:32
6Per GustavssonOK Roxen22:53+5:0810:29
7Gert OlssonTockarps IK23:56+6:1110:58
8Torbjörn WikströmOK Orinto24:23+6:3811:11
9Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna26:22+8:3712:05
10Lars-Åke SjökvistVärend GN OL29:19+11:3413:26
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej start

D75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung26:0012:48
2Britt RangertIK Ymer29:10+3:1014:22
3Berit ByströmVärend GN OL30:08+4:0814:50
4Caje JacobssonIF Thor30:52+4:5215:12
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK33:10+7:1016:20
6Barbro NilssonAlvesta SOK37:49+11:4918:37
7Solbritt GustafssonVärend GN OL44:05+18:0521:42

H75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung19:159:28
2Ingemar LindblomOK Orinto19:22+0:079:32
3Göran RundgrenLessebo OK20:33+1:1810:07
4Gunnar AnderssonIK Vista21:49+2:3410:44
5Arne SvenssonOK Njudung26:16+7:0112:56
6Jan NilssonHalmstad OK30:38+11:2315:05
7Waste ByströmVärend GN OL42:50+23:3521:06

D80

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven37:5020:13

H80

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad24:0212:51
2Sven JacobssonIF Thor28:29+4:2715:13
3Torgny JonssonVäxjö AIS30:03+6:0116:04
4Gunnar BrystHjobygdens OK31:05+7:0316:37

H85

1 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK25:2913:37
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad26:05+0:3613:56
3Johan JanssonVäxjö OK28:00+2:3114:58
4Sven-Erik LundAnderstorps OK31:57+6:2817:05

Inskolning 2 km

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LüddeckensAnderstorps OK14:069:47
2Liv SvenningssonJönköpings OK15:12+1:0610:33
3Axel LüddeckensAnderstorps OK16:58+2:5211:46
4Lova SvenningssonJönköpings OK17:15+3:0911:58
5Leo EngelbrektssonHalmstad OK17:58+3:5212:28
6Victor LauriJärla Orientering18:19+4:1312:43
7Annie ThorssonIK Trenne Ullared18:26+4:2012:48
Vilma UllertegJönköpings OKåterbud

Mycket lätt 2 km

1 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EreltOK Norrvirdarna10:216:43
2Julia JohanssonOK Orion11:33+1:127:30
3Nils AnderssonVäxjö OK12:44+2:238:16
4Nelly EkIKHP Huskvarna17:57+7:3611:39
5Olle ElgFK Finn23:44+13:2315:24
6Arvid ElgFK Finn28:38+18:1718:35

Lätt 2,5 km

1 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenningssonJönköpings OK11:586:45
2Emrik EvebornSOK Viljan12:57+0:597:18
3Jenny AnderssonAnderstorps OK14:31+2:338:12
4Frida AnderssonAlvesta SOK15:07+3:098:32
5Ella AnderssonAnderstorps OK18:03+6:0510:11
6Åsa AhlOK Norrvirdarna19:46+7:4811:10
7Reijo MukkalaHalmstad OK24:08+12:1013:38
8Birgitta NilssonHalmstad OK26:30+14:3214:58

Medelsvår 3 km HD 17-

2 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär SundkvistOK Gränsen14:166:01
2David WesthMullsjö SOK16:33+2:176:58
3Linus LailehedOK Stigen17:31+3:157:23
4Marie MikkelsenSOK Viljan20:17+6:018:33
5Per JosefsonIF Hallby SOK21:04+6:488:53
6Elisabet MikkelsenSOK Viljan23:42+9:2610:00
7Majken FolkestadAnderstorps OK23:51+9:3510:03
7Annika GranqvistVärend GN OL23:51+9:3510:03
9Madelene JonssonGamleby OK24:38+10:2210:23
10Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan27:45+13:2911:42
Ulrika BengtssonAlvesta SOKej start

Svår 3 km

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JohanssonOK Gisle21:207:38
2Jenny JohanssonOK Gisle22:18+0:587:59
3Lars KreutnerSOK Viljan28:36+7:1610:15
4Tove JohanssonOK Alehof42:23+21:0315:11

Medelsvår 3 km HD -16

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin KarlssonIF Hallby SOK22:299:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr