Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slättö sand-medeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Slättö sand-medeln
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: lördag 12 juni 2021

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk. 2 km HD -16 | Mkt lätt 2 km HD -16 | Lätt 2,5 km | Lätt 5 km | Med-svår 3 km HD 17- | Svår 3 km | Lätt 2,5 km HD 17-

D21

4 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonIKHP Huskvarna27:066:09
2Emma LingIKHP Huskvarna27:36+0:306:16
3Tova OlssonIKHP Huskvarna28:42+1:366:31
4Elin SvenssonNässjö OK29:26+2:206:41
5Louise BeechIKHP Huskvarna29:32+2:266:42
6Sara GranstedtIKHP Huskvarna29:37+2:316:43
7Cecilia BrattOK Orion29:55+2:496:47
8Anette CarlssonIKHP Huskvarna31:09+4:037:04
9Alicia LundgrenVäxjö OK32:32+5:267:23
10Alma Holmqvist JohanssonIKHP Huskvarna33:28+6:227:36
11Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping34:19+7:137:47
12Lina ParkOK Stigen35:02+7:567:57
13Cecilia BerganderEksjö SOK35:36+8:308:05
14Elise JosefssonIF Hallby SOK35:47+8:418:07
15Elin RindstigSOK Viljan36:23+9:178:16
16Josephine RegnellVäxjö OK36:34+9:288:18
17Sofie JosefssonIF Hallby SOK37:21+10:158:29
18Lovisa BlomgrenEksjö SOK37:57+10:518:37
19Ulrika BornetunSkillingaryds FK38:32+11:268:45
20Lotten KindlundhFK Finn40:19+13:139:09
21Agnes AdolfssonEksjö SOK42:55+15:499:45
22Paulina JägstedtHalmstad OK45:08+18:0210:15
23Anna EngelbrektssonHalmstad OK47:09+20:0310:42
24Stina SpångbergOK Gränsen1:07:51+40:4515:25

H21

5 490 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonMarkbygdens OK27:335:01
2Martin DjerfIKHP Huskvarna29:38+2:055:23
3Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering29:55+2:225:26
4Johan RunessonIFK Lidingö SOK30:30+2:575:33
5Maxim OmelchenkoOK Orion30:45+3:125:36
6Joakim KarlssonJönköpings OK31:31+3:585:44
7Jari SuterEksjö SOK31:54+4:215:48
8Fredrik JohanssonVäxjö OK32:12+4:395:51
9Anton HanssonIKHP Huskvarna33:02+5:296:01
10Emil ÖhlundIKHP Huskvarna33:15+5:426:03
11Fritjof AxelssonFK Göingarna33:22+5:496:04
12Josh BeechIKHP Huskvarna34:05+6:326:12
13Elias AnderssonOK Norrvirdarna34:33+7:006:17
14Martin LarssonVäxjö OK34:49+7:166:20
15Simon NilssonEksjö SOK36:09+8:366:35
16Edvin AnderssonOK Norrvirdarna36:42+9:096:41
17Viktor HermanssonOK Stigen39:15+11:427:08
18Victor HanssonJönköpings OK39:29+11:567:11
19Daniel SahlinNässjö OK43:09+15:367:51
20Marcus GustafssonIF Hallby SOK44:59+17:268:11
21Eric SandströmOK Stigen45:18+17:458:15
22Roger LarssonSkillingaryds FK48:31+20:588:50
23Viktor ParkOK Stigen48:58+21:258:55
Andreas BerganderEksjö SOKej godkänd

D20

3 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva LövdahlSOK Viljan28:298:28
2Wilma BerganderEksjö SOK34:38+6:0910:18

H20

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonOK Alehof39:589:05

D18

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy GranstedtIKHP Huskvarna24:057:10
2Moa WallenborgLunds OK24:32+0:277:18
3Alice OlvegårdFK Göingarna25:33+1:287:36
4Emma RindstigSOK Viljan26:06+2:017:46
5Ida EskilssonIKHP Huskvarna27:40+3:358:14
6Lisa SwartzOK Orion29:07+5:028:39
7Martina NiklassonVäxjö OK31:12+7:079:17
8Maja LindénVäxjö OK31:24+7:199:20

H18

4 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonIKHP Huskvarna24:225:32
2Filip HåkanssonOK Orion26:06+1:445:55
3David MorénHjärnarps OL26:09+1:475:56
4Edvin SelinFK Göingarna26:39+2:176:03
5Theo LövdahlSOK Viljan26:54+2:326:06
6Erik LingIKHP Huskvarna27:23+3:016:13
7Axel EvebornSOK Viljan32:08+7:467:18
8Melker LarssonOK Orion32:33+8:117:23
9Olle ErlandssonSOK Viljan34:49+10:277:54
10Emil JägstedtHalmstad OK37:38+13:168:33
11Gustav EvebornSOK Viljan38:14+13:528:41
12Isak HenningssonOK Gisle38:41+14:198:47
13Lucas BoströmOK Alehof46:59+22:3710:40
14Edvin PerssonOK Orion48:52+24:3011:06
15Linus BägebyOK Vivill53:19+28:5712:07
Mattias ÖhlundIKHP Huskvarnaej godkänd
Johan HanssonSOK Viljanej start

D16

3 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova RangertIKHP Huskvarna22:386:42
2Hedda Rosengren SvenssonOK Orion24:05+1:277:08
3Tuva SelinFK Göingarna24:25+1:477:14
4Linda SahlinNässjö OK24:49+2:117:21
5Sandra LingIKHP Huskvarna25:38+3:007:36
6Tilda SundkvistOK Gränsen25:50+3:127:39
7Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping27:20+4:428:06
8Ida AnderssonOK Löftan32:50+10:129:44
9Linn BjörneldKalmar OK37:51+15:1311:13
10Hilda PeterssonVäxjö OK40:35+17:5712:02
11Klara HultbergSOK Viljan48:01+25:2314:14
12Lea FribergOK Vivill52:26+29:4815:33

H16

3 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinFK Göingarna17:175:07
2Simon CorneliussonOK Löftan18:36+1:195:31
3Svante SelinFK Göingarna18:37+1:205:31
4Oliver HåkanssonOK Orion18:52+1:355:35
5Axel BrattOK Orion19:01+1:445:38
6Noah KrikströmHjärnarps OL19:13+1:565:42
7Isak EskilssonIKHP Huskvarna20:00+2:435:56
8Liam HogedalVänersborgs SK21:55+4:386:30
9Felix FrykfeldtIKHP Huskvarna22:50+5:336:46
10Jakob OmelchenkoOK Orion23:58+6:417:06
11Emil AlbinssonOK Orion24:50+7:337:22
12Malcolm SvenssonAnderstorps OK25:43+8:267:37
13Nils SwartzOK Orion26:33+9:167:52
14Anton KarlssonFK Finn27:38+10:218:11
15Isac ElingforsVäxjö OK27:56+10:398:17
16Kasper VemdalMullsjö SOK29:01+11:448:36
17Vincent DahmTjalve IF Norrköping30:06+12:498:55
18Emil KreutnerSOK Viljan33:48+16:3110:01
19Valter RoothVäxjö OK38:17+21:0011:21

D14

2 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK17:336:32
2Signe EskilssonIKHP Huskvarna18:22+0:496:51
3Sofia ÖhlundIKHP Huskvarna19:37+2:047:19
4Stina ElghIKHP Huskvarna20:05+2:327:29
5Julia LönnHalmstad OK20:34+3:017:40
6Amanda GustavssonVäxjö OK21:24+3:517:59
7Linnéa Edvardsson PansellEksjö SOK21:33+4:008:02
8Frida AhlOK Norrvirdarna22:11+4:388:16
9Hilda LindénVäxjö OK23:11+5:388:39
10Vera DahlbergJönköpings OK24:21+6:489:05
11Vera FolkestadAnderstorps OK25:17+7:449:26
12Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping25:21+7:489:27
13Miranda NiklassonVäxjö OK25:32+7:599:31
14Hilma TrofastJönköpings OK26:23+8:509:50
15Linnea StéenHelsingborgs SOK26:28+8:559:52
16Hilda BengtssonAlvesta SOK27:34+10:0110:17
17Siri RehnGränna-Bygdens OK30:12+12:3911:16
18Linnéa SandströmOK Älme33:10+15:3712:22
19Elin AnderssonOK Löftan34:25+16:5212:50
20Alice UllertegJönköpings OK35:05+17:3213:05
21Olivia SvenssonFK Åsen37:56+20:2314:09
22Amalia ErlandssonSOK Viljan41:10+23:3715:21
23Clara GudmundssonJönköpings OK1:00:31+42:5822:34

H14

2 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboOK Tranan16:256:07
2Emil LingIKHP Huskvarna16:32+0:076:10
3Ville LindskogOK Älme17:01+0:366:20
4Alvin LundgrenVäxjö OK17:16+0:516:26
5Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna19:07+2:427:07
6Kurt SjöbergHelsingborgs SOK20:06+3:417:30
7Wilhelm WestströmAlvesta SOK20:29+4:047:38
8Måns SandahlIKHP Huskvarna20:30+4:057:38
9Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna21:23+4:587:58
10Walter BlomqvistJönköpings OK21:45+5:208:06
11Gabriel HogedalVänersborgs SK21:51+5:268:09
12Mose GrafströmAttunda OK22:42+6:178:28
13Melker CarlssonIKHP Huskvarna23:51+7:268:53
14Hugo CorneliussonOK Löftan23:58+7:338:56
15Vilgot TyrbergSOK Viljan24:46+8:219:14
16Felix SvenssonJönköpings OK25:56+9:319:40
17Arvid JosefssonOK Vivill32:38+16:1312:10
18Frans SummersonOK Norrvirdarna42:51+26:2615:59
19Måns DjärvJönköpings OK44:11+27:4616:29
20Albert SvenssonFK Finn50:46+34:2118:56
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Elliott RehnGränna-Bygdens OKej start

D12

2 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LönnHalmstad OK18:327:55
2Elsa AxelssonOK Norrvirdarna21:47+3:159:18
3Agnes OlssonJönköpings OK21:57+3:259:22
4Elsa PeterssonVäxjö OK23:05+4:339:51
5Alma EreltOK Norrvirdarna23:48+5:1610:10
6Karin WestströmAlvesta SOK24:44+6:1210:34
7Lova BeijerJönköpings OK25:46+7:1411:00
8Stina NilssonBredaryds SOK31:07+12:3513:17
9Edith BrolingBredaryds SOK37:20+18:4815:57
10Moa JohanssonOK Gisle39:42+21:1016:57
11Astrid GrahnBredaryds SOK39:47+21:1517:00
Lovisa DahlbergJönköpings OKej godkänd
Alma TrofastJönköpings OKej start
Norah BlomqvistJönköpings OKej start

H12

2 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar AnderssonVäxjö OK17:227:25
2Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK19:07+1:458:10
3Linus LindénVäxjö OK19:59+2:378:32
4Theo RydénMullsjö SOK20:44+3:228:51
5Gustaf IngelsboOK Tranan21:11+3:499:03
6Mio HammöBredaryds SOK22:06+4:449:26
7Emil JohanssonOK Orion22:18+4:569:31
8Johan SandströmOK Älme23:06+5:449:52
9Axel BengtssonAlvesta SOK23:24+6:0210:00
10Hannes SonnerfjordJönköpings OK26:31+9:0911:19
11Hjalmar HörnquistAnderstorps OK26:50+9:2811:28
12Arvid GustavssonVäxjö OK27:30+10:0811:45
13Vilmer HagelbergEksjö SOK27:55+10:3311:55
14Jakob AnderssonOK Löftan29:15+11:5312:30
15Assar Rosén ThelinJönköpings OK33:09+15:4714:10
16Casper SchultzOK Gisle33:15+15:5314:12

D10

1 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid NilssonBredaryds SOK17:178:46
2Ester UllertegJönköpings OK17:33+0:168:54
3Lovisa StavenrotOK Vivill19:01+1:449:39
4Felicia SvenssonJönköpings OK19:41+2:249:59
5Stella BeijerJönköpings OK27:59+10:4214:12
Mollie SchultzOK Gisleej godkänd

H10

1 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AhlOK Norrvirdarna13:487:00
2Albert AxelssonOK Norrvirdarna14:44+0:567:28
3Harald CarlssonIKHP Huskvarna16:55+3:078:35
4Felix SandahlIKHP Huskvarna18:46+4:589:31
5Hubert CarlssonFK Finn20:34+6:4610:26
6Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna24:55+11:0712:38
7Carl HultJönköpings OK26:59+13:1113:41
8Carl SandströmOK Älme29:23+15:3514:54
Elric SonnerfjordJönköpings OKej godkänd
Robin LönnHalmstad OKej godkänd
Anton KroksmyrVäxjö OKej start

D35

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie SvenssonFK Åsen45:3213:33

H35

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AxelssonOK Norrvirdarna39:188:55
2Oscar WestHalmstad OK43:13+3:559:49
3Björn EngelbrektssonHalmstad OK53:33+14:1512:10

D40

3 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK27:498:16
2Emeli GrafströmAttunda OK28:05+0:168:21
3Emelie SvalinVänersborgs SK28:06+0:178:21
4Eva GustafssonVäxjö OK28:23+0:348:26
5Katarina LenanderVäxjö OK28:50+1:018:34
6Maria Rosén ThelinJönköpings OK28:55+1:068:36
7Linda CorneliussonOK Löftan30:49+3:009:10
8Maria LönnHalmstad OK35:05+7:1610:26
8Emma HultgrenOK Njudung35:05+7:1610:26
10Jennie GustavssonVäxjö OK37:36+9:4711:11
11Charlotte JosefssonOK Vivill37:55+10:0611:17
12Lina HultJönköpings OK44:19+16:3013:11
13Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna45:28+17:3913:31
14Therese FribergOK Vivill46:39+18:5013:53

H40

3 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik KroksmyrVäxjö OK24:206:12
2Marcus JosefssonOK Vivill25:50+1:306:35
3Albin AnderssonVäxjö OK26:51+2:316:50
4Per LenanderVäxjö OK27:24+3:046:59
5Patrik CorneliussonOK Löftan27:43+3:237:04
6Daniel SonnerfjordJönköpings OK28:38+4:187:18
7Per HultJönköpings OK28:48+4:287:20
8Patrick EricsonMullsjö SOK28:52+4:327:21
9Frans SvenssonFK Finn29:02+4:427:24
10Martin BeijerJönköpings OK30:53+6:337:52
11Jonas NorénHelsingborgs SOK31:20+7:007:59
12Mikael PerssonFK Göingarna31:28+7:088:01
13Niclas SylvanVäxjö OK32:53+8:338:23
14Mikael TrofastJönköpings OK33:17+8:578:29
15Per RoothVäxjö OK37:01+12:419:26
16Magnus TyrbergSOK Viljan38:30+14:109:49
17Patrik MarkusOK Norrvirdarna39:19+14:5910:01

D45

3 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK21:397:07
2Helena SandahlIKHP Huskvarna21:52+0:137:11
3Jenny HåkanssonOK Orion23:07+1:287:36
4Eva ÖhlundIKHP Huskvarna24:27+2:488:02
5Camilla SelinFK Göingarna26:03+4:248:34
6Åsa EskilssonIKHP Huskvarna26:48+5:098:48
7Jenny JohanssonOK Gisle27:21+5:428:59
8Lotta MorénHjärnarps OL29:31+7:529:42
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping30:26+8:4710:00
10Ann BägebyOK Vivill30:36+8:5710:03
11Angelica BrandqvistTibro OK31:11+9:3210:15
12Kristina AreskougAnderstorps OK32:34+10:5510:42
13Annica RosengrenOK Orion35:26+13:4711:39
14Kerstin OlvegårdFK Göingarna35:46+14:0711:45
15Åsa WestströmAlvesta SOK38:36+16:5712:41
16Liselott SvenssonJönköpings OK44:11+22:3214:32
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd
Anna HanssonSOK Viljanej start
Maria BraunVäxjö OKåterbud

H45

3 920 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SandahlIKHP Huskvarna23:225:57
2Tord HultbergSOK Viljan23:56+0:346:06
3Håkan AnderssonHalmstad OK24:41+1:196:17
4Stefan BengtssonAlvesta SOK25:10+1:486:25
5Henrik KlassonOK Gisle27:20+3:586:58
6Daniel GustafssonIKHP Huskvarna28:45+5:237:20
7Jon LindskogOK Älme29:00+5:387:23
8Mathias PerssonHelsingborgs SOK29:10+5:487:26
9Jesper HåkanssonFK Göingarna29:16+5:547:27
10Mattias JägstedtHalmstad OK30:41+7:197:49
11Martin JohanssonHalmstad OK31:13+7:517:57
12Mattias RehnGränna-Bygdens OK32:17+8:558:14
13Fredrik EreltOK Norrvirdarna33:05+9:438:26
14Anders BlomqvistJönköpings OK33:19+9:578:29
15Henrik AnderssonOK Löftan33:40+10:188:35
16Anders PerssonVäxjö OK34:54+11:328:54
17Robert SvenssonAnderstorps OK35:48+12:269:07
18Peter JohanssonVäxjö OK36:13+12:519:14
19Anders WestströmAlvesta SOK37:05+13:439:27
20Fredrik ElingforsVäxjö OK40:11+16:4910:15
21Patrik AnderssonAnderstorps OK41:43+18:2110:38
22Arne ErlandssonSOK Viljan42:44+19:2210:54
23Hans DjärvJönköpings OK49:29+26:0712:37
24Dick UllertegJönköpings OK1:07:42+44:2017:16
Johan SwartzOK Orionutgått

D50

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette GranstedtIKHP Huskvarna23:107:37
2Veronica AdolfssonAnderstorps OK28:04+4:549:13
3Lena MalmströmTjalve IF Norrköping28:52+5:429:29
4Maria FolkestadAnderstorps OK29:14+6:049:36
5Lena RegnellVäxjö OK29:39+6:299:45
6Anna SvenssonSOK Viljan29:42+6:329:46
7Louise AxelssonFK Göingarna30:58+7:4810:11
8Marita HaglundBredareds IF32:32+9:2210:42
9Anna MattssonOK Norrvirdarna32:52+9:4210:48
10Lena TuressonBurseryds IF38:13+15:0312:34
11Camilla HolmqvistOK Stigen41:40+18:3013:42
12Camilla TinglöfOK Gränsen1:07:51+44:4122:19
Josefine JungstrandOK Skogsfalkenej godkänd

H50

3 670 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas KarlssonIKHP Huskvarna21:055:44
2Magnus LarssonFK Göingarna22:56+1:516:14
2Peter JacobssonIKHP Huskvarna22:56+1:516:14
4Anders HåkanssonOK Orion23:31+2:266:24
5Yuri OmelchenkoOK Orion23:41+2:366:27
6Niklas BrattOK Orion23:58+2:536:31
7Jan LagerHalmstad OK24:00+2:556:32
8Magnus SteenHelsingborgs SOK24:26+3:216:39
9Anders SelinFK Göingarna24:43+3:386:44
10Fridolf EskilssonIKHP Huskvarna25:21+4:166:54
11Anders AhlOK Norrvirdarna25:37+4:326:58
12Lars-Ola LarssonOK Orion26:38+5:337:15
12Andreas RangertIKHP Huskvarna26:38+5:337:15
14Ulf JohanssonOK Gisle27:38+6:337:31
15Filip SjöforsOK Älme27:41+6:367:32
16Håkan AxelssonFK Göingarna27:48+6:437:34
17Patrik RosénVäxjö OK28:12+7:077:41
18Olle BjörneldKalmar OK28:49+7:447:51
19Anders EdvardssonEksjö SOK29:18+8:137:59
20Jonas SvenssonOK Orion29:25+8:208:00
21Bengt ÖhlundIKHP Huskvarna29:30+8:258:02
22Tomas KarlssonKexholms SK29:43+8:388:05
23Håkan KarlssonFK Finn30:06+9:018:12
24Geir Inge FolkestadAnderstorps OK31:01+9:568:27
25Anders LingIKHP Huskvarna31:23+10:188:33
26Magnus ClaessonJönköpings OK31:43+10:388:38
27Tobias Den BraverOK Gränsen32:08+11:038:45
28Björn KarlssonKexholms SK32:12+11:078:46
29Lennart MorénHjärnarps OL33:43+12:389:11
30Jimmy NicklassonKexholms SK35:17+14:129:36
31Darren SummersonOK Norrvirdarna38:37+17:3210:31
32Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL39:19+18:1410:42
33Urban MolanderOK Gränsen43:52+22:4711:57
34Johan DahmTjalve IF Norrköping44:04+22:5912:00
35Johan GillstedtHalmstad OK48:17+27:1213:09
36John-Arne SandströmOK Älme51:08+30:0313:55
Olle SjöforsOK Älmeåterbud
Peter BraunVäxjö OKåterbud

D55

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SwartzOK Orion29:279:41
2Ingela AnderssonLunds OK29:39+0:129:45
3Anneli KarlssonFK Finn30:28+1:0110:01
4Lena PeterssonOK Alehof32:16+2:4910:36
5Helena JohanssonOK Gisle34:29+5:0211:20
6Sari HåkanssonOK Gränsen34:36+5:0911:22
7Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK41:20+11:5313:35
8Maria StrömOK Stigen42:22+12:5513:56

H55

3 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LundgrenVäxjö OK26:057:06
2Jens LindströmTibro OK27:32+1:277:30
3John KarlssonOK Norrvirdarna28:47+2:427:50
4Pesho HedbergLunds OK28:51+2:467:51
5Ola AllvinIKHP Huskvarna28:54+2:497:52
6Bo GranstedtIKHP Huskvarna29:45+3:408:06
7Peter SahlinNässjö OK30:48+4:438:23
8Mårten WikströmHalmstad OK30:56+4:518:25
9Lars HagelbergEksjö SOK30:58+4:538:26
10Jonas BornetunSkillingaryds FK31:55+5:508:41
11Bosse HaglundBredareds IF32:04+5:598:44
12Johan HanssonJönköpings OK33:38+7:339:09
13Jan TuressonBurseryds IF34:11+8:069:18
14Johan BlomgrenEksjö SOK37:25+11:2010:11
15Anders SjöbergOK Reftele48:22+22:1713:10
Kennet HorvathHalmstad OKej godkänd
Stefan OlofssonOK Gisleej godkänd
Thomas AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D60

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita BodinGällstadbygdens SOK27:3611:18
2Lena RunessonOK Vivill29:32+1:5612:06
3Berit RuneforsVäxjö OK35:32+7:5614:33
4Eva TollsternVäxjö AIS53:04+25:2821:44
Katarina SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Gunilla SandströmOK Stigenej godkänd

H60

3 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK24:526:46
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK28:14+3:227:41
3Jörgen BatzSkarpnäcks OL30:01+5:098:10
4Ulf JungstrandOK Skogsfalken30:15+5:238:14
5Mikael JohanssonOK Gisle31:35+6:438:36
6Arto BlomdahlIKHP Huskvarna32:39+7:478:53
7Lars RunessonOK Vivill34:30+9:389:24
8Peter ValterssonAnderstorps OK35:34+10:429:41
9Clas BörjessonIK Uven43:33+18:4111:51
10Håkan HåkanssonOK Gränsen56:11+31:1915:18
Jan KarlssonVäxjö OKej godkänd
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Arne KlintbergEksjö SOKåterbud

D65

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad27:3311:17
2Gunilla HogedalVänersborgs SK31:11+3:3812:46
3Solveig HedenblomSjövalla FK33:00+5:2713:31
4Eva PetterssonVäxjö OK36:29+8:5614:57

H65

3 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK23:107:37
2Ulf SvenssonOK Njudung24:39+1:298:06
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung24:53+1:438:11
4Kurt SvenssonIKHP Huskvarna24:59+1:498:13
5Kjell NeroNässjö OK25:39+2:298:26
6Lars GrehnMullsjö SOK26:39+3:298:45
7Inge JosefssonStångenäs AIS26:43+3:338:47
8Urban LarssonOK Gipen28:34+5:249:23
9Thomas SjöholmMullsjö SOK30:14+7:049:56
10Jan WahlströmKexholms SK30:16+7:069:57
11Tommy WesterbergIF Hagen33:22+10:1210:58
12Pierre KarlssonOK Alehof33:48+10:3811:07
13Bo SalomonsonKalmar OK34:20+11:1011:17
14Kennet SandströmOK Stigen35:37+12:2711:42
15Bengt SvenssonOK Gisle42:42+19:3214:02
16Kjell RehnströmOK Reftele48:09+24:5915:50

D70

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK32:4913:23
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL35:09+2:2014:20
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad50:43+17:5420:42

H70

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto27:409:28
2Torbjörn WikströmOK Orinto31:15+3:3510:42
3Sören SvenssonSjövalla FK31:53+4:1310:55
4Lars HogedalVänersborgs SK31:55+4:1510:55
5Ronald Mc GrailHjärnarps OL36:26+8:4612:28
6Kenneth LindblomVäxjö OK44:06+16:2615:06
7Ulf KristenssonHalmstad OK44:57+17:1715:23

D75

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer28:0314:01
2Margareta LarssonOK Njudung29:10+1:0714:35
3Berit ByströmVärend GN OL38:59+10:5619:29
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK40:58+12:5520:29
5Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF53:51+25:4826:55
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd

H75

2 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung29:4610:11
2Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF33:09+3:2311:21
3Gerth SällströmLessebo OK50:58+21:1217:27
4Arne SvenssonOK Njudung54:36+24:5018:41
5Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:27:17+57:3129:53
Jan NilssonHalmstad OKej godkänd

D80

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

H80

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad30:4312:32
2Ernie BroströmHalmstad OK40:02+9:1916:20
3Sigvard RudolfssonOK Gisle48:03+17:2019:36
4Gunnar BrystHjobygdens OK58:15+27:3223:46

H85

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Werner TörnblomVäxjö OK30:0415:02
2Torild BornetunSkillingaryds FK32:16+2:1216:08
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad34:02+3:5817:01
4Johan JanssonVäxjö OK39:43+9:3919:51

Inskolning 2 km HD -16

1 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sigge BerganderEksjö SOKdeltagit
Leo EngelbrektssonHalmstad OKdeltagit
Noel GummessonFK Finndeltagit
Johanna HörnquistAnderstorps OKdeltagit
Axel JosefssonStångenäs AISdeltagit
Ellie JosefssonStångenäs AISdeltagit
Sixten LenanderVäxjö OKdeltagit
Ginny ReimertzGällstadbygdens SOKdeltagit
Liv SvenningssonJönköpings OKdeltagit
Lova SvenningssonJönköpings OKdeltagit
Vilma UllertegJönköpings OKdeltagit
Signe BerganderEksjö SOKdeltagit

Mycket lätt 2 km HD -16

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nova HiljemarkAnderstorps OK18:429:29
2Svante NilssonBredaryds SOK19:37+0:559:57
3Nils AnderssonVäxjö OK22:54+4:1211:37
4Love SylvanVäxjö OK24:42+6:0012:32
5Emil EreltOK Norrvirdarna24:45+6:0312:33
6Julia JohanssonOK Orion28:34+9:5214:30
7Emil PerssonVäxjö OK33:00+14:1816:45
8Axel HultJönköpings OK33:29+14:4716:59
9Olle ElgFK Finn34:25+15:4317:28
10Arvid ElgFK Finn34:31+15:4917:31
11Emma-Kajsa PerssonVäxjö OK34:44+16:0217:37

Lätt 2,5 km HD -16

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emrik EvebornSOK Viljan29:2412:33
2Salomon BjuvensjöBredaryds SOK42:20+12:5618:05

Lätt 5 km HD 17-

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik DahlbergJönköpings OK43:1811:11
2Karin FrykfeldtIKHP Huskvarna44:54+1:3611:36
3Ingela ErlandssonKexholms SK44:59+1:4111:37

Medelsvår 3 km HD 17-

2 680 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper IngelsboOK Tranan22:328:24
2Tobias GustavssonVäxjö OK22:52+0:208:31
3Lisa SöderholmOK Stigen23:50+1:188:53
4Anders ReimertzGällstadbygdens SOK24:23+1:519:05
5Henrik CarlssonFK Finn26:08+3:369:45
6Linus LailehedOK Stigen26:15+3:439:47
7Johan EvebornSOK Viljan26:32+4:009:54
8Ulf CarlssonVäxjö OK27:44+5:1210:20
9Pär SundkvistOK Gränsen28:02+5:3010:27
10Elisabet MikkelsenSOK Viljan29:57+7:2511:10
11Åsa Flink-SvenssonNässjö OK32:44+10:1212:12
12Maria HörnquistAnderstorps OK32:53+10:2112:16
13Emma SylvanVäxjö OK33:27+10:5512:28
14Jesper HübnerOK Stigen33:54+11:2212:38
15Anneli BlomgrenEksjö SOK36:13+13:4113:30
16Dennis SjöblomNässjö OK37:53+15:2114:08
17Veronica SahlinNässjö OK39:54+17:2214:53
18Tove JohanssonOK Alehof40:01+17:2914:55
19Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna40:36+18:0415:08
20Susanne BerganderEksjö SOK41:18+18:4615:24
21Ulrika BengtssonAlvesta SOK42:37+20:0515:54
22Stefan ClaessonOK Stigen43:47+21:1516:20
23Maria DahlbergJönköpings OK44:51+22:1916:44
24Lena SvenssonOK Löftan49:34+27:0218:29
25Mats RuneforsVäxjö OK56:17+33:4521:00
Mattias SahlinNässjö OKutgått

Svår 3 km HD 17-

2 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin GummessonFK Finn23:458:08
2Isac AnderssonOK Norrvirdarna29:45+6:0010:11
3Erik KindlundhFK Finn31:31+7:4610:47
4Dennis PerssonVäxjö OK32:04+8:1910:58
5Johan NiklassonVäxjö OK33:41+9:5611:32
6Magnus OlssonJönköpings OK35:20+11:3512:06
7Sigrid VemdalMullsjö SOK36:48+13:0312:36
8Ulrika UllertegJönköpings OK37:48+14:0312:56
9Lars KreutnerSOK Viljan40:58+17:1314:01
10Anna TrofastJönköpings OK48:17+24:3216:32
Ingela KlintbergEksjö SOKåterbud

Lätt 2,5 km HD 17-

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina EvebornSOK Viljan21:269:09
2Ylva SandströmOK Älme26:14+4:4811:12
3Johanna LindénVäxjö OK27:15+5:4911:38
4Maria KroksmyrVäxjö OK29:16+7:5012:30
5Nina SvenningssonJönköpings OK31:23+9:5713:24
6Ingemar ErlandssonVäxjö OK34:01+12:3514:32
7Åsa AhlOK Norrvirdarna34:49+13:2314:52
8Anna BlomqvistJönköpings OK37:26+16:0015:59
9Birgitta NilssonHalmstad OK50:59+29:3321:47
Malin SonnerfjordJönköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr