Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #9
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: onsdag 19 februari 2020

Långa

6 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxlingSundsvalls OK51:157:53
2Frida VikströmSundsvalls OK53:13+1:588:11
3Thomas RexSundsvalls OK53:40+2:258:15
4Olov NorinSundsvalls OK53:42+2:278:15
5Erik NorinSundsvalls OK55:07+3:528:28
6Per NordanlindSundsvalls OK57:44+6:298:52
7Lars HenrikssonSundsvalls OK1:05:52+14:3710:08
8Mattias LarssonSundsvalls OK1:06:35+15:2010:14
9Wilma LarssonSundsvalls OK1:07:12+15:5710:20
10Michael LarssonSundsvalls OK1:07:15+16:0010:20
11Erik ToomingasSundsvalls OK1:12:56+21:4111:13
12Niklas MartinNjurunda OK1:13:07+21:5211:14 Ladda ner rutt i gpx-format

Mellan Herrar

3 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK27:587:29
2Magnus SäterbergSundsvalls OK34:38+6:409:17
3Erik JakobssonSundsvalls OK34:58+7:009:22
4Ulrik OlssonSundsvalls OK36:10+8:129:41
5Jonas WibergVK Uvarna39:30+11:3210:35
6Henrik LundgrenSundsvalls OK39:34+11:3610:36
7Björn AbelssonSundsvalls OK45:34+17:3612:12
8Emil LundgrenSundsvalls OK51:37+23:3913:50
9Sven Erik SundinSelånger SOK51:57+23:5913:55
Carl ErngrundSelånger SOKej start

Mellan Damer

3 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia NordlanderSundsvalls OK38:2910:19
2Anna LundgrenSundsvalls OK51:41+13:1213:51
3Olivia KarlssonKovlands IF51:44+13:1513:52
4Sofia LindénSelånger SOK51:53+13:2413:54
5Åsa PonténSelånger SOK51:55+13:2613:55

Korta Ungdom

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin KarlssonKovlands IF38:4214:26
2Valter HoffmanSundsvalls OK39:24+0:4214:42

Korta Övriga

2 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Winn BjörklundSundsvalls OK30:1511:17
2Irené LarssonSundsvalls OK31:38+1:2311:48
3Peter LorentzsonSundsvalls OK39:22+9:0714:41
4Jon FlordalSundsvalls OK40:29+10:1415:06
5Christina FlordalSundsvalls OK40:30+10:1515:06
6Sören JanssonSundsvalls OK42:53+12:3816:00
7Inger LorentzsonSundsvalls OK49:03+18:4818:18
Ingmar SöderströmSundsvalls OKej godkänd
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser