Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOF:cup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOF:cup 3
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 16 februari 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D40 | H40 | D60 | H60 | Ö1 | Ö3 | Ö4 | Ö7

D21

5 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Mora OK26:064:46
2Klara YngvessonUmeå OK26:58+0:524:56
3Linda LindkvistIK Jarl Rättvik31:15+5:095:43
4Kaisa RoobaUmeå OK34:02+7:566:13
5Sara TimnerSundsvalls OK37:26+11:206:51
6Lea EdvardssonUmeå OK40:32+14:267:25
7Cecilia HenfridssonUmeå OK44:57+18:518:13
8Agneta FriesUmeå OK47:21+21:158:40

H21

7 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BlomgrenUmeå OK28:524:07
2Markus LundholmOK Renen30:47+1:554:23
3Simon ErikssonUmeå OK33:47+4:554:49
4Henrik PerssonUmeå OK34:03+5:114:51
5Truls LindholmSundsvalls OK34:44+5:524:57
6Rasmus ErikssonUmeå OK35:30+6:385:04
7Lukas DeiningerIFK Mora OK35:55+7:035:07
8Hans PerssonIFK Umeå37:36+8:445:22
9Sven LundbäckVittjärvs IK46:53+18:016:41
10Anders FriesUmeå OK47:39+18:476:48
11Andreas GällerspångGrövelsjöfjällens OK48:39+19:476:57
12Amund BeitnesOK7751:13+22:217:19

D16

5 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK34:226:17
2Ebba SamuelssonUmeå OK45:46+11:248:22

H16

5 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor ÖhmanSkogslöparna35:086:26

H14

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ErikssonUmeå OK39:1810:51
Axel SamuelssonUmeå OKåterbud

H40

5 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SamuelssonUmeå OK30:565:39
2Jonas ByströmSkogslöparna31:48+0:525:49
3Jonas HälldalSkogslöparna31:58+1:025:51
4Kristofer ÖhmanSkogslöparna38:46+7:507:06
5Per-Johan JosefssonSkogslöparna38:58+8:027:08
6Mikael YngvessonRobertsfors IK40:51+9:557:28

H60

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eero O NiemiSkogslöparna31:318:42
2Mats KlingvallUmeå OK40:50+9:1911:16

Öppen 4

5 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Erik CarlborgIFK Umeå34:546:23
2Mattias JohanssonUmeå OK44:34+9:408:09

Öppen 7

7 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas Grennborg1:08:179:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser