Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions OL Sandfallet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions OL Sandfallet
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 26 mars 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta S | Korta L

Långa

4 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK36:128:37
2David HenrikssonKristinehamns OK37:14+1:028:51
3Mats WilhelmssonFilipstads OK42:20+6:0810:04
4Fredrik SundbergKristinehamns OK43:04+6:5210:15
5Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK45:39+9:2710:52
6Matthew LiKristinehamns OK47:00+10:4811:11
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK47:38+11:2611:20

Mellan

3 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan JonssonKristinehamns OK33:199:47
2Jan KarlssonKristinehamns OK36:45+3:2610:48
3Anders ElofssonOK Djerf38:01+4:4211:10
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:03+4:4411:11
5Gustavsson ÅkeOK Älgen38:55+5:3611:26
6Tore MartinssonDegerfors OK40:46+7:2711:59
7Stina BacklundKristinehamns OK41:52+8:3312:18
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK42:34+9:1512:31
9Rickard KristofferssonKristinehamns OK43:33+10:1412:48
10Johan PetriOK Djerf44:34+11:1513:06
11Rolf SteinerKristinehamns OK44:57+11:3813:13
12Elisabet FalemoKristinehamns OK46:48+13:2913:45
13Bertil JohanssonKristinehamns OK46:49+13:3013:46
14Marie SandgrenKristinehamns OK47:19+14:0013:55
15Heléne SvenssonKristinehamns OK48:54+15:3514:22
16Bo GustafssonKristinehamns OK49:27+16:0814:32
17Ingemar AnderssonKristinehamns OK51:09+17:5015:02
18John-Åke ErikssonKristinehamns OK51:11+17:5215:03
19Christer GillenäsKristinehamns OK1:01:20+28:0118:02
Britt-Marie AnderssonKristinehamns OKej godkänd

Korta svår

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK39:4115:52
2Maria BohlinKristinehamns OK44:24+4:4317:45
3Anders SäweKristinehamns OK46:45+7:0418:42
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK50:41+11:0020:16
5Hjalmar HögsellKristinehamns OK53:26+13:4521:22
6Jonas LarssonKristinehamns OK53:30+13:4921:24
7Stig VahlbergKristinehamns OK53:58+14:1721:35
8Yngve JohanssonKristinehamns OK56:02+16:2122:24
9Sten AnderssonKristinehamns OK59:23+19:4223:45
10Viveca JernstedtKristinehamns OK1:03:27+23:4625:22
11Johanna ForslundKristinehamns OK1:04:59+25:1825:59
12Hans-Olof StenssonKristinehamns OK3:28:49+2:49:081:23:31

Korta lätt

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilly BergenfurSkattkärrs SOK27:0712:54
2Edith BergenfurSkattkärrs SOK28:17+1:1013:28
3Roland ÖmanKristinehamns OK34:32+7:2516:26
4Siv AnderssonKristinehamns OK36:42+9:3517:28
5Britt GunnarssonKristinehamns OK40:15+13:0819:10
6Roger AnderssonKristinehamns OK41:45+14:3819:52
7Sofia ForslundKristinehamns OK55:09+28:0226:15
8LanaStensson Kristinehamns OK56:29+29:2226:53
9Lilli StenssonKristinehamns OK56:37+29:3026:57
10Lena GustavssonKristinehamns OK5:49:43+5:22:362:46:31
11Åsa HjeltmanKristinehamns OK9:21:19+8:54:124:27:17
Sture HögsellKristinehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser