Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #10
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 18 mars 2020

Långa banan

6 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK35:095:29
2Hannes LindahlSundsvalls OK35:24+0:155:31
3Anders AxlingSundsvalls OK37:53+2:445:55
4Mattias LarssonSundsvalls OK38:14+3:055:58
5Frida VikströmSundsvalls OK38:22+3:135:59
6Thomas RexSundsvalls OK40:36+5:276:20
7Olov NorinSundsvalls OK43:44+8:356:50
8Erik NorinSundsvalls OK44:05+8:566:53
9Per NordanlindSundsvalls OK44:12+9:036:54
10Erik JakobssonSundsvalls OK45:13+10:047:03
11Erik ToomingasSundsvalls OK46:10+11:017:12
12Ulrik OlssonSundsvalls OK50:12+15:037:50
13Wilma LarssonSundsvalls OK51:43+16:348:04
14Jonas KarlssonKovlands IF52:44+17:358:14
Johnny BlästaNjurunda OKej godkänd
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd
Lars HenrikssonSundsvalls OKej start

Mellan Damer

4 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RexSundsvalls OK31:437:44
2Kadri KalvoSundsvalls OK32:21+0:387:53
3Ylva SandströmSundsvalls OK34:40+2:578:27
4Julia NordlanderSundsvalls OK35:28+3:458:39
5Stina LindholmSundsvalls OK35:33+3:508:40
6Anna LundgrenSundsvalls OK35:34+3:518:40
7Isabell EngbergSundsvalls OK37:07+5:249:03

Mellan Herrar

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PonténSelånger SOK32:267:54
2Peter ErngrundSelånger SOK32:58+0:328:02
3Emil LundgrenSundsvalls OK35:25+2:598:38
4Björn AbelssonSundsvalls OK36:49+4:238:58
5Sven Erik SundinSelånger SOK38:50+6:249:28

Kort Ungdomar

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander DufvaSundsvalls OK17:336:45
2Hugo HässlerSundsvalls OK17:57+0:246:54
3Ivar GranholmSundsvalls OK18:10+0:376:59
4Valter HoffmanSundsvalls OK18:18+0:457:02
Ruth HoffmanSundsvalls OKej start

Kort Övriga

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HoffmanSundsvalls OK22:188:34
2Irené LarssonSundsvalls OK22:21+0:038:35
3Winn BjörklundSundsvalls OK22:52+0:348:47
4Anders SundbergSelånger SOK26:48+4:3010:18
5Sören JanssonSundsvalls OK32:11+9:5312:22
6Inger LorentzsonSundsvalls OK33:00+10:4212:41
7Peter LorentzsonSundsvalls OK33:02+10:4412:42
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser