Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TibrOringen, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TibrOringen
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: söndag 26 juni 2011 - fredag 1 juli 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21

5 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin OlssonTibro OK46:479:18
2Inger WesterbergIF Hagen52:47+6:0010:29
3Ann NyströmIF Hagen59:32+12:4511:50
4Ellen LarssonIF Hagen1:00:46+13:5912:04
5Moa JohansonOK Skogsstjärnan1:06:21+19:3413:11
6Linnea ÅsbergTibro OK1:22:30+35:4316:24
7Sofia AndrénTibro OK1:24:38+37:5116:49
Maria BogrenIF Hagenej start

H21

6 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JakobssonIF Hagen57:048:11
2Gustav MagnussonIF Hagen1:06:43+9:399:34
Joakim GustavssonTibro OKej godkänd
Isak AndrénTibro OKej start
Anders FranzénLidköpings VSKej start
Jens NyströmIF Hagenej start

D16

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa JohanssonIK Gandvik37:199:28
2Klara AndrénTibro OK46:42+9:2311:51

H16

3 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin OlssonTibro OK30:137:40
2Marcus BengtssonMariestads FK36:47+6:349:20
3Mattias AnderssonTibro OK37:19+7:069:28
Oskar LarssonTibro OKej start

H14

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip KarlssonIF Hagen29:129:36
Axel JohanssonIK Gandvikej start
Rickard OlssonTibro OKej start

H12

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonTibro OK19:027:42
2Olle HedmanIF Hagen22:22+3:209:03
3Hampus NyströmIF Hagen30:06+11:0412:11
Oscar RoosSOK Träffej start

D10

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WesthTibro OK44:5317:52
2Anki ÅsbergTibro OK54:15+9:2221:36

H10

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HenryssonTibro OK27:1510:51
2Per HedmanIF Hagen42:29+15:1416:55
3Johan HedmanIF Hagen52:09+24:5420:46
Joel LarssonTibro OKej start

D40

3 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria WidmarkIF Hagen37:509:36
2Nina GumaeliusTibro OK59:37+21:4715:07
3Monica AskolinTibro OK1:18:11+40:2119:50
Eva AnderssonTibro OKej start
Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisuej start

H40

5 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BrämersonTibro OK53:399:08
2Stefan JohanssonIK Gandvik53:43+0:049:09
3Åke WijkmarkIF Hagen58:03+4:249:53
4Mats HedmanIF Hagen1:03:58+10:1910:53
5Sören LarssonTibro OK1:14:09+20:3012:37
6Joakim AhnheimTibro OK1:26:55+33:1614:48
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

D50

3 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan39:5010:06
2Berit KlamfeltTibro OK42:11+2:2110:42
3Eva SjöströmIF Hagen54:44+14:5413:53
4Yvonne BengtssonMariestads FK1:12:00+32:1018:16
5Birgitta AugustssonTibro OK1:13:29+33:3918:39

H50

5 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonIF Hagen1:00:4310:20
2Jonas LundgrenTibro OK1:09:31+8:4811:50
3Michael KarlssonIF Hagen1:15:51+15:0812:55
4Tore BengtssonMariestads FK1:25:54+25:1114:38
Ragnar OlssonTibro OKej godkänd
Torbjörn LöfvingTibro OKej start
Uno MagnussonIF Hagenej start
Karl OlssonTibro OKej start

D60

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HöijeOK Ravinen42:5614:01

H60

3 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo KlamfeltTibro OK34:548:51
2Lennart HöijeOK Ravinen35:34+0:409:01
3Styrbjörn JanssonIF Hagen44:07+9:1311:11
4Håkan LööfMariestads FK46:31+11:3711:48
5Anders PeterssonTibro OK57:09+22:1514:30

H70

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John HenrikssonTibro OK44:0114:23
Alvar AnderssonTibro OKej godkänd

D21 Motion

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika WesthTibro OK39:099:34
2Catrin SternerIF Hagen51:27+12:1812:34
3Lubov PospeshinaTibro OK1:11:22+32:1317:26
4Liselotte LarssonTibro OK1:56:49+1:17:4028:33
Malin AndrénTibro OKej godkänd
Anna OlssonTibro OKej godkänd
Hanna SaarIF Hagenej godkänd
Lucy LouTibro OKej start

H21 Motion

4 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AndrénTibro OK50:1312:16
2Albin ÅsbergTibro OK55:49+5:3613:38
3Thomas HenryssonTibro OK1:18:03+27:5019:04
Torbjörn AnderssonTibro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser