Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM-lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM-lång
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 15 mars 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75 | H75 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö6 | Ö2UT | Ö3UT | Ö4UT | Ö6UT

D21

7 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK1:07:008:30
2Jannie HagårdÖstersunds OK1:09:48+2:488:52
3Maria Dovåker LissÖstersunds OK1:17:25+10:259:50

H21

9 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär Ove BergqvistFältjägarnas IF55:305:52
2Ulf LindqvistÖstersunds OK58:57+3:276:14
3Martin OhlssonOK Storsjön1:02:58+7:286:39
4Agnar RenolenWing OK1:05:54+10:246:58
5Pär BodénLitsbygdens SK1:07:04+11:347:05
6David SundströmSöderhamns OK1:10:35+15:057:28
7Jonas HammarskiöldÖstersunds OK1:43:11+47:4110:55
Lennart HambergÖstersunds OKej start

H16

6 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RönnestrandFrösö IF1:04:1710:34

H14

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HambergÖstersunds OK30:577:35
2Olle SjöblomÖstersunds OK54:41+23:4413:24
3Isak OscarssonFrösö IF56:46+25:4913:54

H12

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils RönnestrandFrösö IF18:507:46
2Erik MaripuuÖstersunds OK21:39+2:498:56

D35

6 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Maria MaripuuÖstersunds OK1:20:0213:09

D45

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela RönnestrandFrösö IF1:20:2415:45
Malin SjöblomÖstersunds OKej godkänd

D55

4 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva BohmOK Vildhussen55:5613:42

H55

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik RönnestrandFrösö IF39:127:41
2Anders ErikssonFrösö IF42:28+3:168:19
3Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen50:21+11:099:52

H65

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF41:3610:11
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF42:47+1:1110:29
3Ola LindgrenÖstersunds OK43:06+1:3010:33
4Göran NilssonOK Vildhussen44:19+2:4310:51
5Tom BrantheimÖstersunds OK51:21+9:4512:35
6Bengt JonssonÖstersunds OK1:12:43+31:0717:49

Öppen 2

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger SjöblomOK Nipan1:11:5229:41

Öppen 3

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger KrohnFältjägarnas IF42:1310:20
2Camilla HambergÖstersunds OK51:24+9:1112:35
3Bengt HannersjöÖstersunds OK51:54+9:4112:43

Öppen 4

6 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NilssonÖstersunds OK1:00:129:54
2Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:03:10+2:5810:23

Öppen 2 UT

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marie KrondahlÖstersunds OKfullföljt
Oskar KrondahlÖstersunds OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser