Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Boda (Hallebolkroksåsen)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Boda (Hallebolkroksåsen)
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 7 maj 2020

Klasser: Visa alla | Lätta | Korta | Mellan | Långa

Lätta banan

1 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry VårliOK Hierne20:1412:38
2Thea WadmanOK Hierne21:11+0:5713:14
3Selma VårliOK Hierne21:18+1:0413:18
4Teo VårliOK Hierne24:29+4:1515:18
5Ture BlomgrenOK Hierne25:05+4:5115:40

Korta banan

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CajdellÅmotfors OK20:519:28
2Elias CajdellÅmotfors OK21:20+0:299:41
3Sven-Arne NilssonOK Jösse22:56+2:0510:25
4Christer HoltOK Hierne25:25+4:3411:33
5Margareta ZetterqvistVästvärmlands OK29:00+8:0913:10
6Emilius RazoutisOK Hierne30:28+9:3713:50
7Lucas NorénOK Hierne30:30+9:3913:51
8Curt PehrsonVästvärmlands OK30:43+9:5213:57
9Björn BorgOK Jösse31:08+10:1714:09
10Malte BlomgrenOK Hierne33:29+12:3815:13
11Anton KroghOK Hierne38:44+17:5317:36
12Isak NorénOK Hierne38:53+18:0217:40
13Amelia KroghOK Hierne39:02+18:1117:44
14Annmarie ÖjstrandOK Hierne39:19+18:2817:52
15Maja KroghOK Hierne39:51+19:0018:06
16Lennart JohanssonOK Jösseej godkänd

Mellan banan

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian VårliOK Hierne34:379:36
2Mirja BacklundOK Jösse38:11+3:3410:36
3Rolf AnderssonÅrjängs OK39:58+5:2111:06
4Anna CajdellVästvärmlands OK41:20+6:4311:28
5Thomas ÖstlundOK Jösse41:39+7:0211:34
6Maria DåverhögVästvärmlands OK52:34+17:5714:36
7Örjan EkenbäckOK Mangen54:22+19:4515:06
8Jan-Olov NewborgOK Jösse54:30+19:5315:08
9Jonas BacklundOK Jösse57:00+22:2315:50
10Jan StrömOK Mangen57:43+23:0616:01
11Jan NilssonOK Hierne58:31+23:5416:15
12Eva HöijeOK Skogsstjärnan1:16:57+42:2021:22
13Karina ÖstlundOK Jösseej godkänd

Långa banan

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PerssonDomnarvets GOIF42:548:34
2Christian JohanssonOK Jösse49:18+6:249:51
3Kurt NilssonOK Hierne53:25+10:3110:41
4Martin EkholmVästvärmlands OK53:35+10:4110:43
5Christian OlssonOK Jösse55:00+12:0611:00
6Tord JanssonVästvärmlands OK58:07+15:1311:37
7Per-Anders GävertOK Mangen1:05:08+22:1413:01
8Hanna KolbergOK Jösse1:13:50+30:5614:46
9Lennart HöijeOK Skogsstjärnan1:27:36+44:4217:31
10Martin NorlanderOK Jösseutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser