Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sundsvalls OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sundsvalls OK
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

6 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor53:398:56
2Ellinor FranssonJärla Orientering59:22+5:439:53
3Jenny NääsSundsvalls OK1:12:56+19:1712:09

H21

7 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pessi LiukkonenSundsvalls OK56:157:24
2Gustav KvickForsa OK1:14:48+18:339:51
3Lars JonssonVK Uvarna1:16:30+20:1510:04
4Erik BorglundHärnösands OK1:20:52+24:3710:39
5Tomas KristofferssonSundsvalls OK1:31:40+35:2512:04 Ladda ner rutt i gpx-format
Martin LundgrenSundsvalls OKej start
Mikael ErikssonVK Uvarnaej start

D18

5 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jorunn LindströmSundsvalls OK56:1410:55
2Johanna ÅströmVK Uvarna1:18:45+22:3115:17
Katarina JohanssonSundsvalls OKej start

D16

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SjölundSundsvalls OK42:0510:01
2Linda MellanderSundsvalls OK48:02+5:5711:26
3Stina ÅströmSundsvalls OK57:36+15:3113:42
4Sanna WassbrinkVK Uvarna1:18:43+36:3818:44

H16

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SjöbomNjurunda OK38:029:03
2Oscar SundlöfSundsvalls OK39:53+1:519:29
3Johan NordinSundsvalls OK45:08+7:0610:44
4Johannes BjörklundNjurunda OK45:59+7:5710:56
5Erik HanssonHärnösands OK47:01+8:5911:11
Andreas SandbergSundsvalls OKej start

D14

3 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NordinSundsvalls OK23:557:39
2Hanna HugossonSundsvalls OK25:02+1:078:01
3Elin NilssonVK Uvarna36:53+12:5811:49
4Anna LampinenSelånger SOK50:35+26:4016:12
Ann JohanssonSundsvalls OKej start

H14

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav FrænellSundsvalls OK33:2610:42
2Martin StorkampSundsvalls OK34:12+0:4610:57

D12

2 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja HuggForsa OK28:0110:15
2Lina SvärdIF Thor31:24+3:2311:30
3Frida SvedbergSundsvalls OK31:53+3:5211:40
4Sara NilssonVK Uvarna34:11+6:1012:31
5Sofie FröjdSundsvalls OK34:22+6:2112:35
6Elin EdströmHärnösands OK39:40+11:3914:31
7Tilde EngbergHärnösands OK43:44+15:4316:01
8Anna AdetorpSundsvalls OK53:27+25:2619:34
9Nelly PerssonSundsvalls OK1:05:04+37:0323:50
10Ellen NormanVK Uvarna1:05:55+37:5424:08
Tindra SahlinHärnösands OKej start
Smilla SandströmHärnösands OKej start

H12

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LundgrenSundsvalls OK27:3610:06
2Albin KårénSundsvalls OK41:22+13:4615:09
3Robin EdlundSundsvalls OK46:40+19:0417:05
4Marcus DahlbergOK Nipan1:18:57+51:2128:55
5Adrian CarlssonSundsvalls OK2:00:31+1:32:5544:08
Axel LindqvistSundsvalls OKej godkänd

D10

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EricssonSundsvalls OK18:538:16
2Julia NordlanderSundsvalls OK22:21+3:289:48
3Astrid RexSundsvalls OK22:24+3:319:49
4Nora WesterlundOK Nolaskogsarna24:13+5:2010:37
5Irmelie EnströmSundsvalls OK38:45+19:5216:59
6Alice LarssonSundsvalls OK42:31+23:3818:38
7Marie DahlbergOK Nipan44:14+25:2119:24

H10

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK19:308:33
2Jonne LiukkonenSundsvalls OK25:42+6:1211:16
3Seth BorglundHärnösands OK27:46+8:1612:10
4Mattias DahlbergOK Nipan32:22+12:5214:11

D35

5 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika WesterlundOK Nolaskogsarna59:5611:38
2Elin SvenssonSundsvalls OK1:01:48+1:5211:59
3Susanna EdströmHärnösands OK1:11:04+11:0813:47

D40

4 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena NissarSundsvalls OK45:3110:48
2Elisabeth Norman-IsakssonVK Uvarna45:38+0:0710:50
3Lena DahlbergOK Nipan53:11+7:4012:37
4Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:14:46+29:1517:45

H40

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WassbrinkVK Uvarna1:17:1712:52
2Anders AdetorpSundsvalls OK1:49:30+32:1318:15

H45

6 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NissarSundsvalls OK52:508:48
2Richard LindströmNjurunda OK56:28+3:389:24
3Tommy FröjdSundsvalls OK1:00:30+7:4010:05
Rune LindströmSundsvalls OKej start

H55

5 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats NissiläSelånger SOK44:078:33
2Håkan Berglund-LakeKovlands IF48:27+4:209:24
3Anders SvenssonSelånger SOK58:21+14:1411:19
4Lennart WinbergHudiksvalls OK1:08:16+24:0913:15
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OKej start
Kjell BomanSöderhamns OKej start

D60

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin DelinAlfta-Ösa OK44:3514:37
2Christina FlordalLjusdals OK49:06+4:3116:05

H60

4 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonSelånger SOK44:2510:33
2Sven-Erik SundinSelånger SOK53:24+8:5912:41
3Sten Åke VedinSelånger SOK1:03:06+18:4114:59

D65

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina WestmanHudiksvalls OK42:0117:00
2Heléne CardellTimrå SOK57:01+15:0023:05
3Laila NäslundTimrå SOK58:58+16:5723:52
Elvy PetersonSundsvalls OKej godkänd

H65

4 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke HöglundTimrå SOK49:2811:44
2Christer MöllenbergTimrå SOK49:57+0:2911:51
3Harri NäätänenKovlands IF50:26+0:5811:58
4Winn BjörklundSundsvalls OK51:48+2:2012:18
5Roland SalomonssonHärnösands OK52:12+2:4412:23
6Christer SilfvernagelHärnösands OK52:29+3:0112:27
7Stig BlidefalkOK Nipan54:38+5:1012:58
8Ove PetersonSundsvalls OK1:06:24+16:5615:46

D70

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KrighOK Nipan43:3117:37
2Caje JacobssonIF Thor47:41+4:1019:18
Gun EdströmOK Nipanej godkänd
Gun KrohnHudiksvalls OKej godkänd

H70

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jim PerssonVK Uvarna36:4812:03
2Gustav KrighOK Nipan38:43+1:5512:41
3Gunnar BengtssonSundsvalls OK42:09+5:2113:49
4Sören JanssonSundsvalls OK46:32+9:4415:15
5Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK46:53+10:0515:22
6Torsten WestmanOK Nolaskogsarna50:11+13:2316:27
7Evert BergströmHudiksvalls OK1:01:26+24:3820:08
8Erik KardellNjurunda OK1:11:44+34:5623:31
Sven JacobssonIF Thorej godkänd

H75

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK49:2216:11
2Rolf KrohnHudiksvalls OK1:12:44+23:2223:50
Bengt LarssonKovlands IFej start

Inskolning

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil LundgrenSundsvalls OKfullföljt
Emmye NormanVK Uvarnafullföljt
Fabian PerssonSundsvalls OKfullföljt
Filip PerssonSundsvalls OKfullföljt
Emelie SvärdIF Thorfullföljt
Jessica SvärdIF Thorfullföljt
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarnafullföljt

U1

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sarah BorglundHärnösands OK20:509:44
2Arvid CarlssonSundsvalls OK24:08+3:1811:16
3Hugo NordlanderSundsvalls OK24:49+3:5911:35
4Simon NordlanderSundsvalls OK24:50+4:0011:36
5Wilmer RexSundsvalls OK24:58+4:0811:40
6Hanny EdströmHärnösands OK27:11+6:2112:42

U2

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva LarssonSundsvalls OK38:3816:56
2Dayanna SundlöfTimrå SOK39:16+0:3817:13
3Sofia HuggForsa OK41:48+3:1018:20

Öppen motion 3

2 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clary RexSundsvalls OK42:2315:31
2Leif StaffanssonKlubblös44:58+2:3516:28
3Hanna StaffanssonKlubblös45:02+2:3916:29
4Louise HeermanNjurunda OK48:30+6:0717:45
5Karin ÅströmVK Uvarna55:08+12:4520:11
6David Wikander JohanssonNjurunda OK1:06:54+24:3124:30
7Lars JohanssonOK Vargen1:11:11+28:4826:04
8Rosita BlidefalkOK Nipan1:12:21+29:5826:30

Öppen motion 5

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter SjöbomNjurunda OK36:2611:40
2Satu SvedbergSundsvalls OK41:32+5:0613:18
3Maria ÅströmSundsvalls OK45:07+8:4114:27
3Anna NordinSundsvalls OK45:07+8:4114:27
5Kjell ErikssonVK Uvarna53:51+17:2517:15
6Christoffer Wikander JohanssonNjurunda OK55:09+18:4317:40
7Mårten LampinenSelånger SOK59:10+22:4418:57
8Vivanne StorkampSundsvalls OK1:05:54+29:2821:07

Öppen motion 6

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus EdlundSundsvalls OK1:13:2517:28
Jonas WibergVK Uvarnaej godkänd

Öppen motion 7

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Göran OlssonNjurunda OK25:5110:27
2Tore LundgrenSundsvalls OK42:44+16:5317:18
3Elisabet LundgrenSundsvalls OK45:53+20:0218:34
4Ellen SjögrenSundsvalls OK51:54+26:0321:00
5Kristina NilssonVK Uvarna1:01:45+35:5424:59
6Gunder BorgKovlands IF1:08:01+42:1027:32
7Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:13:04+47:1329:34

Öppen motion 8

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GullbackIF Strategen53:4212:45
Anders SjögrenSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 9

7 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas RexSundsvalls OK59:167:48
2Jan NordinSundsvalls OK1:01:10+1:548:03
3Lars HolmquistSundsvalls OK1:04:21+5:058:28
4Tomas EdströmSundsvalls OK1:19:44+20:2810:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser