Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen etapp 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 7
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 1 mars 2020

Klasser: Visa alla | Ö1 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9

Vit/Gul

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel BörjessonIK Uven48:5220:21
2Elsa WisslerFK Herkules54:22+5:3022:39
Elis ÅgrenOK Landehofej godkänd
Emil ÅgrenFrölunda OLej godkänd
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frederik HulthénMölndal Outdoor IFej start
Evelina BjörkmanKungälvs OKej start

Orange

3 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn DjupströmFrölunda OL46:5313:23
2Alvar NivertFK Herkules52:42+5:4915:03
3Ellen RubendahlFrölunda OL57:44+10:5116:29
4Niklas CarlssonFrölunda OL59:45+12:5217:04
5Henrik SvantessonEj klubbansluten1:00:09+13:1617:11
6Theander HulthénMölndal Outdoor IF1:00:30+13:3717:17
7Pia HeikkinenFrölunda OL1:01:05+14:1217:27
8Martin SkovbjergFrölunda OL1:02:13+15:2017:46
9Emil AugustssonGöteborgs SK1:05:59+19:0618:51
10Emma WisslerFK Herkules1:06:34+19:4119:01
11Emma NivertFK Herkules1:08:24+21:3119:32
12Karl-Axel JohanssonIK Uven1:10:26+23:3320:07
13Maja NordelöfMölndal Outdoor IF1:10:30+23:3720:08
14Eva JaxingFrölunda OL1:15:21+28:2821:31
15Cajsa TörnqvistNynäshamns OK1:27:01+40:0824:51
16Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:32:41+45:4826:28
17Lena CardfeltEj klubbansluten1:53:58+1:07:0532:33
18Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:57:44+1:10:5133:38
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erpen SkanckeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start

Röd/svart kort

3 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna GustavssonCentrum OK46:2613:16
2Maria PollMölndal Outdoor IF48:55+2:2913:58
3Emil WalleniusFrölunda OL51:25+4:5914:41
4Hans EricssonHalmstad OK54:39+8:1315:36
5Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:05:25+18:5918:41
6Helena BengtssonSävedalens AIK1:05:34+19:0818:44
7Linda MartinssonIF Marin Väst1:05:35+19:0918:44
8Greta JodalIFK Göteborg Orientering1:06:24+19:5818:58
9Mats DahlrotIK Uven1:10:53+24:2720:15
10Sofia BorneFrölunda OL1:16:23+29:5721:49
11Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:16:37+30:1121:53
12Christer AndréIF Marin Väst1:17:57+31:3122:16
13Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:25:02+38:3624:17
14Lars TorstenssonGöteborgs SK1:26:46+40:2024:47
15Gösta MalmerIF Marin Väst1:44:54+58:2829:58
Stanley TaivulaMarkbygdens OKej godkänd
Gun RosendahlIF Marin Västej godkänd
Katarina AlmehedFrölunda OLej godkänd
Katarina BorneFrölunda OLej godkänd
Lennart AnderssonGöteborgs SKutgått
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKutgått
Karin ElfmanIF Marin Västutgått
Frida DahlbergIK Uvenej start
Monica DahlbergIK Uvenej start
Olof BjörkmanKungälvs OKej start
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej start

Röd/svart mellan

5 100 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NordelöfMölndal Outdoor IF1:01:1712:00
2Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:04:02+2:4512:33
3Ulf WallinGöteborg-Majorna OK1:08:47+7:3013:29
4Martin EkFrölunda OL1:12:30+11:1314:12
5Therese LjungbergGöteborgs SK1:13:05+11:4814:19
6Maxwell CarrTibro OK1:13:23+12:0614:23
7Ulf AlmehedFrölunda OL1:17:06+15:4915:07
8Richard TorseinFrölunda OL1:17:44+16:2715:14
9Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:19:45+18:2815:38
10Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:22:54+21:3716:15
11Stefan HammarFK Herkules1:22:57+21:4016:15
12Maja TorseinFrölunda OL1:26:03+24:4616:52
13Magnus TörnqvistNynäshamns OK1:26:37+25:2016:59
14Clas BörjessonIK Uven1:33:30+32:1318:20
15Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:33:50+32:3318:23
16Anders DahlénIK Uven1:33:55+32:3818:24
17Tom EkenstråleFK Herkules1:41:08+39:5119:49
18Henry NicholsonFrölunda OL1:41:15+39:5819:51
19Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:42:19+41:0220:03
20Molly NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:42:21+41:0420:04
21Karin AxelssonIK Uven1:44:15+42:5820:26
22Jan EismarkEj klubbansluten2:02:52+1:01:3524:05
23Eric BäckströmEj klubbansluten2:18:52+1:17:3527:13
Fredrik NilssonFrölunda OLej godkänd
Peter NorbergIF Marin Västej godkänd
Pär GustavssonFK Herkulesutgått
Alexander FedjeFrölunda OLutgått
Johan SvenssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Magnus WideFrölunda OLej start

Röd/svart lång

6 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlstedtSävedalens AIK54:268:55
2Sven GranforsOK Landehof55:05+0:399:01
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK55:15+0:499:03
4Erik BaljeuEj klubbansluten55:39+1:139:07
5Johan LidströmIFK Göteborg Orientering57:53+3:279:29
6Magnus HomannOK Orinto1:02:52+8:2610:18
7Tim MartnerFrölunda OL1:08:02+13:3611:09
8Peter AugustssonGöteborgs SK1:08:06+13:4011:09
9Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof1:14:50+20:2412:16
10Lukas GustavssonCentrum OK1:17:50+23:2412:45
11Alvin OllanderOK Landehof1:20:55+26:2913:15
12Johan WettergrenFK Herkules1:22:49+28:2313:34
13Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:24:27+30:0113:50
14Arvid HammarFK Herkules1:26:59+32:3314:15
15Henrik WiknerMölndal Outdoor IF1:29:24+34:5814:39
Magnus ForsbergFK Herkulesej godkänd
Hannes EssungerSjövalla FKej start
Erik HulthénMölndal Outdoor IFej start
Per-Olov DavalliusFK Herkulesej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start
Erik LauriFK Herkulesej start
Jonas LauriFK Herkulesej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser