Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sörmon S OBS: enbart för klubbmedlemmar

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sörmon S OBS: enbart för klubbmedlemmar
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 14 maj 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4

Bana 1 - mycket lätt

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LindOK Tyr22:419:51
2Cornelia RebaneOK Tyr27:14+4:3311:50
3Lena BroströmOK Tyr35:46+13:0515:33
4Evelina NyrénOK Tyr47:18+24:3720:33

Bana 2 - lätt

3 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Af JochnickOK Tyr20:486:07
2Thomas BomanOK Tyr21:01+0:136:10
3Elin BomanOK Tyr22:53+2:056:43
4Nikki Af JochnickOK Tyr24:11+3:237:06
5William LundqvistOK Tyr25:10+4:227:24
6Birger KarlströmOK Tyr25:51+5:037:36
7Alrik WikströmOK Tyr26:35+5:477:49
8Tatiana KarlströmOK Tyr26:52+6:047:54
9Olle GranefeltOK Tyr27:29+6:418:05
10Molly LundqvistOK Tyr28:19+7:318:19
11Vincent LjungbergOK Tyr28:26+7:388:21
12Eva Greilert KappelOK Tyr28:30+7:428:22
13Elisabet LundqvistOK Tyr29:51+9:038:46
14Agneta BomanOK Tyr31:22+10:349:13
15Per KroghOK Tyr35:21+14:3310:23
16Axel LindOK Tyr35:52+15:0410:32
17Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr38:42+17:5411:22
18Elisabeth ÖströmOK Tyr41:43+20:5512:16
19Susanne BomanOK Tyr1:02:08+41:2018:16
20Karin MoodhOK Tyr1:02:08+41:2018:16
21Sören AnderssonOK Tyrej start
22Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start

Bana 3 - medel

3 700 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LjungbergOK Tyr25:567:00
2Sofie GustavssonOK Tyr29:51+3:558:04
3Johanna KindlundOK Tyr30:15+4:198:10
4Hanna GustavssonOK Tyr31:11+5:158:25
5Anders LevinOK Tyr31:50+5:548:36
6Ivar WikströmOK Tyr32:32+6:368:47
7Olov ÖströmOK Tyr32:56+7:008:54
8Magnus KällmingOK Tyr33:41+7:459:06
9Lars AnderssonOK Tyr34:19+8:239:16
10Lars OlssonOK Tyr34:38+8:429:21
11Anders MobergOK Tyr35:11+9:159:30 Ladda ner rutt i gpx-format
12Anders HaneOK Tyr36:16+10:209:48
13Egil SimesEj klubbansluten36:40+10:449:54
14Erik SimesOK Tyr36:42+10:469:55
15Marie AlfredssonOK Tyr37:07+11:1110:01
16Mikael TakeOK Tyr38:22+12:2610:22
17Sandra HaneOK Tyr39:25+13:2910:39
18Ida SvenssonOK Tyr39:53+13:5710:46
19Izabella LjungbergOK Tyr40:13+14:1710:52
20Thomas MobergOK Tyr40:15+14:1910:52
21Anna HaneOK Tyr42:26+16:3011:28
22Tobias BeckiusOK Tyr43:29+17:3311:45
23Christer HöglundOK Tyr43:38+17:4211:47
24Leif SalinOK Tyr43:54+17:5811:51
25Åke KappelOK Tyr43:56+18:0011:52
26Anders OlssonOK Tyr46:17+20:2112:30
27Lars MellkvistOK Tyr48:27+22:3113:05
28Markus HultsvedOK Tyr49:05+23:0913:15
29Ann-Sofie HultsvedOK Tyr49:58+24:0213:30
30Wilma JonssonOK Tyr53:22+27:2614:25
31Tilda KindlundOK Tyr53:46+27:5014:31
32Malin JonssonOK Tyr53:49+27:5314:32
33Johanna AlfredssonOK Tyr54:11+28:1514:38
34Anna Weckner WestlundOK Tyr54:58+29:0214:51
35Eva TrangiusOK Tyr55:43+29:4715:03
36Christer HallOK Tyr56:34+30:3815:17
37Anne NilssonOK Tyr59:29+33:3316:04
38Marie StenströmOK Tyr1:00:05+34:0916:14
39Mariann SyvertssonOK Tyr1:00:05+34:0916:14
40Mira KarlströmOK Tyr1:04:30+38:3417:25
41Gilbert KarlströmOK Tyr1:04:30+38:3417:25
42Eva SvenssonOK Tyr1:06:24+40:2817:56
43Per FritiofssonOK Tyr1:19:20+53:2421:26
44Margaretha HedqvistOK Tyr1:23:47+57:5122:38
45Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
46Marit NilssonOK Tyrej start

Bana 4 - svår

6 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SöderlundOK Tyr37:095:59
2Oskar NymanOK Tyr39:07+1:586:18
3Sören KindlundOK Tyr41:25+4:166:40
4Mattias HaneOK Tyr42:01+4:526:46
5Andrey AbadzhievOK Tyr45:29+8:207:20
6Magnus AlbinssonOK Tyr45:44+8:357:22
7Anton JonssonOK Tyr46:46+9:377:32
8Erik HögkvistOK Tyr47:04+9:557:35
9Pär NymanOK Tyr48:01+10:527:44
10Linus NilssonOK Tyr48:04+10:557:45
11Sixten WestlundOK Tyr48:11+11:027:46
12Linda TakeOK Tyr53:23+16:148:36
13Cornelia KindlundOK Tyr54:06+16:578:43
14Mattias PerssonOK Tyr54:29+17:208:47
15Leif HelgmanOK Tyr55:03+17:548:52
16Per HögkvistOK Tyr56:08+18:599:03
17Fredrik HaneOK Tyr56:36+19:279:07
18Zlatimira AbadzhievaOK Tyr58:39+21:309:27
19Amanda AlfredssonOK Tyr59:21+22:129:34
20Sverre WikströmOK Tyr1:01:03+23:549:50
21Bengt JohanssonOK Tyr1:02:22+25:1310:03
22Johan HenricssonOK Tyr1:12:50+35:4111:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser