Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrköpingsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrköpingsmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: torsdag 25 augusti 2011

D21

4 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin Leijon-LindOK Kolmården39:308:23
2Sofie StrömbergMatteus SI54:32+15:0211:34
3Anna OlssonOK Skogsfalken1:02:59+23:2913:22
4Martina PeterssonBurseryds IF1:11:46+32:1615:14

H21

6 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josef NordlundOK Linné44:006:28
2Henrik BerggrenOK Denseln45:56+1:566:45
3Peter ErikssonLinköpings OK50:23+6:237:24
4Edvin KarlssonOK Denseln58:00+14:008:31
Marcus AnderssonMatteus SIej start
Anders KleistOK Denselnej start

D16

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sofia BerggrenOK Kolmårdenej godkänd
Märta BerggrenOK Kolmårdenej start
Lisa MalmströmGOIF Tjalveej start

H16

3 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max BerggrenOK Denseln29:587:30
2Henrik HåkanssonOK Kolmården32:06+2:088:02
3Martin EngmanOK Denseln37:27+7:299:23
4Oskar LeinonenOK Kolmården38:54+8:569:44
5Kalle KarlssonGOIF Tjalve47:47+17:4911:58

D14

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ErikssonOK Kolmården34:019:34
2Mai Ly SorriGOIF Tjalve38:40+4:3910:53
3Emilia ÖstlundOK Kolmården41:58+7:5711:49
4Tora WesterbergOK Kolmården43:23+9:2212:13
5Moa HedegårdOK Kolmården46:20+12:1913:03

H14

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonOK Kolmården27:297:44
2Emil LjungemyrOK Kolmården32:04+4:359:01
3Gustav EngmanOK Denseln37:57+10:2810:41
4Albin SelerudOK Kolmården40:49+13:2011:29
5Felix LuksGOIF Tjalve43:32+16:0312:15
6Gustav MalmströmGOIF Tjalve44:32+17:0312:32

D12

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SelerudOK Kolmården29:1712:40
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej start
Emma ErikssonOK Kolmårdenej start

H12

2 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln21:329:19
2Oscar PrytzGOIF Tjalve22:18+0:469:39
3Gustaf HedegårdOK Kolmården23:22+1:5010:06
4Joel SjödinOK Kolmården29:44+8:1212:52

D10

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Towa PetterssonOK Denseln23:229:41
2Linnéa SamuelssonNAIS Orienteringsklubb36:14+12:5215:02

H10

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo JohanssonOK Kolmården20:468:37
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D35

4 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi LuksGOIF Tjalve57:2712:39
Annika SelerudOK Kolmårdenåterbud

H40

5 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JoelssonMatteus SI46:277:53
2Magnus B JohanssonLinköpings OK47:18+0:518:02
3Markku SorriGOIF Tjalve47:22+0:558:03
4Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve56:08+9:419:32
5Johan MalmOK Kolmården56:25+9:589:35
6Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb57:54+11:279:50
7Christer BroströmOK Denseln1:14:29+28:0212:40
8Kjell JosefssonOK Kolmården1:28:38+42:1115:04

D50

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli BerggrenOK Denseln41:3710:25
2Lena FröbergGOIF Tjalve52:27+10:5013:08
3Gun EricssonNAIS Orienteringsklubb59:22+17:4514:52
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:08:13+26:3617:05
5Gerd HagströmGOIF Tjalve1:09:38+28:0117:27
6Berit EklöfMatteus SI1:37:55+56:1824:32

H50

4 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb46:259:51
2Tommy PatrikssonMatteus SI47:28+1:0310:04
3Tommy ErikssonGOIF Tjalve47:34+1:0910:05
4Wilhelm TernborgGOIF Tjalve1:01:58+15:3313:09

H55

4 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl MollénOK Denseln49:0010:24
2Göran BlombergGOIF Tjalve49:27+0:2710:29
3Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb57:38+8:3812:14
4Peter HagströmGOIF Tjalve1:08:14+19:1414:29
Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubbej start

D65

3 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja HanssonGOIF Tjalve1:05:0319:53

H65

3 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan V AnderssonGOIF Tjalve51:1712:51
2Bo AnderssonMatteus SI54:52+3:3513:45
3Nils SjödinGOIF Tjalve56:46+5:2914:13
4Göran SjögrenIFK Norrköpings OK1:15:52+24:3519:00
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKej godkänd

H70

3 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EngmanIFK Norrköpings OK43:3713:20
2Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK49:11+5:3415:02
3Bengt AnderssonMatteus SI54:16+10:3916:35
4Bertil SkagerströmOK Denseln1:29:41+46:0427:25
5Manfred RittwageOK Kolmården2:00:42+1:17:0536:54
Ivar LuksGOIF Tjalveej godkänd

Inskolning

1 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tilda MalmströmGOIF Tjalvefullföljt
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Samuel SelerudOK Kolmårdenfullföljt
David StrömbäckOK Denselnfullföljt
Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Iris JussilaNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Signe JussilaNAIS Orienteringsklubbej godkänd

U1

1 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Carl HedegårdOK Kolmårdenej start

U2

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb27:5811:36
2Fanny ÖstlundOK Kolmården38:39+10:4116:02
3Martin RamstenGOIF Tjalve56:00+28:0223:14

U3

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ÖstlundOK Kolmården24:4710:43

Öppen 2

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonGOIF Tjalve35:1515:15
2Linda Ferin-1:00:41+25:2626:16
3Annica KarlssonGOIF Tjalve1:14:38+39:2332:18

Öppen 5

3 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Inge Johansson-38:3810:52
2Kerstin Arnell-44:41+6:0312:35
3Greger MattssonOK Kolmården46:35+7:5713:07
4Jan KaleredSkogspojkarnas OK46:59+8:2113:14
5Carina KaleredSkogspojkarnas OK50:23+11:4514:11
6Leif Hallingfors-55:41+17:0315:41
7Ebba HedegårdOK Kolmården57:40+19:0216:14
8Magnus HedegårdOK Kolmården57:43+19:0516:15
9Carl AnderssonOK Denseln1:02:04+23:2617:29
10Greger Bergman-1:03:22+24:4417:50
11Carin AnderssonOK Denseln1:07:29+28:5119:00
12Andreas Carlsson-1:08:11+29:3319:12
13Ingela ErikssonOK Kolmården1:25:35+46:5724:06
Evert ElgefjordOK Kolmårdenej godkänd
Eddie RamstenGOIF Tjalveej godkänd
Patric MalmströmGOIF Tjalveej godkänd

Öppen 6

4 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EngmanOK Denseln46:1510:11
2Lukas MattssonOK Kolmården46:35+0:2010:15
3Cecilia StrömbäckOK Denseln53:18+7:0311:44
4Fredrik KempeOK Denseln57:27+11:1212:39
5Harris BrandeGOIF Tjalve1:05:14+18:5914:22
6Torbjörn AlmgrenOK Kolmården1:13:00+26:4516:04
7Peter FagerströmMatteus SI1:19:17+33:0217:27
Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Öppen 8

5 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WesterbergOK Kolmården45:127:41
2Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:06:32+21:2011:18
Klas JohanssonVäxjö OKej godkänd
Simon NybergNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser