Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by Night 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by Night 12
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 5 mars 2020

Långa

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:07:43
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:07:53+0:10
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:08:01+0:18
4Joel NilssonJönköpings OK1:08:16+0:33
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Boris NavratilJönköpings OKej godkänd
Gustav OhlinOK Trananej godkänd
Albin RidefeltOK Linnéej godkänd
Albin WeidenSkåneslättens OLej godkänd

Mellan Dam

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna ÖbergOK Linné53:14
2Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna57:17+4:03
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Agnes LindblomMalmö OKej godkänd
Clara SamuelssonOK Vivillutgått
Moa WallenborgLunds OKutgått
Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Herr

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna43:07
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna44:16+1:09
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna45:23+2:16
4Anton GunnarssonBredaryds SOK45:39+2:32
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna47:47+4:40
6Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna53:07+10:00
7Samuel BökeOK Skogshjortarna56:48+13:41
8Fredrik SvenssonJönköpings OK1:09:59+26:52
9Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:10:51+27:44
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

Kort svår Herr

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil LingIK Hakarpspojkarna39:20
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna39:22+0:02
3Lennart GustafssonJönköpings OK39:23+0:03
4Anders LingIK Hakarpspojkarna40:09+0:49
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK40:12+0:52
6Stellan AhnströmForserums SOK52:42+13:22
7Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna53:21+14:01
Lars FredrikssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bengt OlssonIK Hakarpspojkarnautgått

Kort svår Dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna45:27
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna45:37+0:10
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Kort lätt Herr

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna24:27
2Daniel GustafssonIK Hakarpspojkarna24:29+0:02
3Gunnar AnderssonIK Vista25:12+0:45
4Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna31:38+7:11

Kort lätt Dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna24:56
2Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna25:00+0:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser