Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night deltävling 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night deltävling 13
Arrangörsorganisation: Kexholms SK
Datum: torsdag 12 mars 2020

Kort Dam

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna34:56
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna38:37+3:41
3Minna PalmIK Hakarpspojkarna41:13+6:17
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna41:16+6:20
5Linda SahlinNässjö OK45:35+10:39
6Ida KarlssonOK Gränsen1:03:40+28:44

Kort Herr

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders LingIK Hakarpspojkarna37:59
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna38:47+0:48
3Peter SahlinNässjö OK45:21+7:22
4Lennart LarssonJönköpings OK45:41+7:42
5Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna45:55+7:56
6Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna46:08+8:09
7Stellan AhnströmForserums SOK46:41+8:42
8Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:03:45+25:46
9Lars KarlssonOK Gränsen1:03:48+25:49
10Gunnar AnderssonIK Vista1:04:09+26:10
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:11:41+33:42
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Lennart GustafssonJönköpings OKej start
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK40:22
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK45:39+5:17
3Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna53:09+12:47
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna53:39+13:17
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Herr

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna39:59
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna40:03+0:04
3Gustav OhlinOK Tranan40:07+0:08
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna43:19+3:20
5Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna47:31+7:32
6Fredrik SvenssonJönköpings OK54:52+14:53
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna55:58+15:59
8Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:57+21:58
9Lars FredrikssonIK Hakarpspojkarna1:04:12+24:13
Per HultJönköpings OKej godkänd
Anton GunnarssonBredaryds SOKej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

Lång

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:05:57
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:06:41+0:44
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:09:38+3:41
4Boris NavratilJönköpings OK1:25:53+19:56
Albin RidefeltOK Linnédiskvalificerad
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej start

Kort lätt

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Måns SandahlIK Hakarpspojkarna39:48
2Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna39:49+0:01
3Helena SandahlIK Hakarpspojkarna39:53+0:05
4Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna39:57+0:09
5Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna40:01+0:13
Daniel GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser