Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skutberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skutberget
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 9 juni 2011

Bana 1

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EkbergSkattkärrs IF23:3310:14
2Tim DalheimerIK Vikings OK24:59+1:2610:51
3Tanja DalheimerIK Vikings OK25:05+1:3210:54
4Mattias HaneOK Tyr25:10+1:3710:56
5Sara FogelbergOK Tyr27:22+3:4911:53
6Jesper PedersenIK Vikings OK30:10+6:3713:06
7Fredrik HaneOK Tyr30:57+7:2413:27
8Rasmus MagnussonKlubblös31:23+7:5013:38
9Hanna IngstorpKils OK31:49+8:1613:50

Bana 2

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HaneOK Tyr27:169:05
2Matthias DalheimerIK Vikings OK31:32+4:1610:30
3Annette HalvorsenOK Milan40:22+13:0613:27
4Bengt StarkOK Milan40:26+13:1013:28
5Per KroghKlubblös41:28+14:1213:49
Anna ZetterlundOK Tyrej godkänd

Bana 3

4 400 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper KullinOK Tyr32:037:17
2Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs IF40:03+8:009:06
3Johan HenricssonKarlstad40:55+8:529:17
4Egil SimesOK Tyr42:05+10:029:33
5Lotta BergströmOK Kåre42:31+10:289:39
6Marie AlfredssonOK Tyr43:53+11:509:58
7Marcus ErikssonOK Tyr46:34+14:3110:34
8Anders AnderssonStamford46:58+14:5510:40
9Niklas JonssonKlubblös48:15+16:1210:57
10Erik SimesOK Tyr48:31+16:2811:01
11Karin HäggÅmåls OK49:19+17:1611:12
12Anna Gustavsson-HaneOK Tyr50:25+18:2211:27
13Lotta RåbergOK Tyr51:09+19:0611:37
14Kyösti UuttanaMetso52:12+20:0911:51
15Anders OlssonOK Tyr53:13+21:1012:05
16Benoit DumasIK Vikings OK53:44+21:4112:12
17Jan DalheimerIK Vikings OK53:47+21:4412:13
18Erik LidbergOK Tyr54:03+22:0012:17
19Erica AhlkvistOK Tyr54:55+22:5212:28
20Samuel JohanssonGrava SK55:25+23:2212:35
21Börje RåbergOK Tyr56:50+24:4712:54
22Lars LövgrenOK Tyr57:08+25:0512:59
23Owe OlssonOK Tyr58:02+25:5913:11
24Jonas BrandtHJS Vansbro1:00:28+28:2513:44
25Karin MoodOK Tyr1:05:16+33:1314:50
26Birgitta ReenbomKils OK1:10:53+38:5016:06
26Charlotte SkoglundKils OK1:10:53+38:5016:06
28Birgitta StohmOK Tyr1:12:17+40:1416:25
29Anna StohmOK Tyr1:12:21+40:1816:26
30Hans BergedOK Tyr1:16:48+44:4517:27
31Ewa MattssonOK Tyr1:29:53+57:5020:25
32Christer HallKarlstad1:43:26+1:11:2323:30
Mats TallnäsImplemaej godkänd
Patrik JohanssonKarlstadej godkänd

Bana 4

6 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BrandtOK Tyr48:547:53
2David ModigOK Tyr49:29+0:357:58
3Marcus EkholmOK Tyr51:07+2:138:14
4Jens GrevilliusOK Tyr52:09+3:158:24
5Jonas CedelöfKarlstad55:33+6:398:57
6Magnus KällmingOK Tyr56:29+7:359:06
7Per BülundOK Tyr57:36+8:429:17
8Robert HellgrenNorbergs OK59:20+10:269:34
9Håkan AhlqvistOK Tyr59:23+10:299:34
10Erik HögkvistOK Tyr1:00:20+11:269:43
11Anders CamitzLustens OK1:02:23+13:2910:03
12Johan GustafssonOK Tyr1:03:01+14:0710:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser