Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, DM, sprint Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, DM, sprint Ångermanland
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: söndag 16 augusti 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D40 | H40 | D50 | H50 | D60 | H60 | ÖP3 | ÖP5 | D12 | D10 | H12 | H10

D21

4 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna23:374:49
2Helena ForsbergSkogslöparna30:04+6:276:08
3Amelie JosefssonSkogslöparna31:39+8:026:28
4Louise WoxlinSkogslöparna39:12+15:358:00

H21

4 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna23:494:52
2Markus FrödinSundsvalls OK24:26+0:374:59
3Rasmus ErikssonUmeå OK25:26+1:375:12
4Jonas ByströmSkogslöparna25:41+1:525:15

D16

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora EngströmOK Nolaskogsarna15:515:44
2Stina LindholmSundsvalls OK17:08+1:176:12
3Alice LarssonSundsvalls OK17:12+1:216:13
4Emmy KärrlanderUmeå OK17:43+1:526:25
5Clara NordströmSkogslöparna18:52+3:016:50
6Alice RytterstedtSkogslöparna20:12+4:217:19
7Ebba LindholmSundsvalls OK20:21+4:307:22
8Alva PerboSkogslöparna21:34+5:437:48

H16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen13:474:18
2Otto TimbyUmeå OK15:43+1:564:54
3Viktor ÖhmanSkogslöparna16:11+2:245:03
4Marcus NilssonSkogslöparna18:10+4:235:40

D14

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra RytterstedtSkogslöparna16:576:08
2Signe ForsbergSkogslöparna18:19+1:226:38

H14

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ErikssonUmeå OK16:275:57
2Martin NilssonSkogslöparna18:10+1:436:34

H40

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristofer WesterSkogslöparna16:064:39
2Jonas HälldalSkogslöparna16:53+0:474:52
3Tom QuayleOK Nolaskogsarna18:20+2:145:17
4Daniel KnutssonSkogslöparna23:22+7:166:45
5Christer KöhlerAbisko IoIK28:37+12:318:16
Jörgen SundquistOK Nolaskogsarnaej godkänd

D50

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia LindholmSundsvalls OK17:136:14

H50

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LundbergOK Renen17:415:31
2Håkan WallbergSkogslöparna18:03+0:225:38
3Stefan KärrlanderUmeå OK18:11+0:305:40
4Anders LindholmSundsvalls OK18:14+0:335:41
5Clas EngströmOK Nolaskogsarna18:15+0:345:42

H60

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart StrandbergSkogslöparna18:195:43
2Tjelvar OtterbjörkUmeå OK18:22+0:035:44

Öppen 3 km

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus QuayleOK Nolaskogsarna25:438:02
Hanna NäslundOK Nolaskogsarnaej start

Öppen 5 km

4 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa WesterSkogslöparna35:347:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser