Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, natt, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, natt, Medelpad
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: tisdag 24 mars 2020

Klasser: Visa alla | D17-39 | H17-39 | D16 | H16 | D14 | H14 | D40-54 | H40-54 | D55-69 | H55-69 | D70 | H70 | DN | HN | ÖM2 | ÖM3 | ÖM5

D17-39

5 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria DanielssonSundsvalls OK39:147:00
2Sara TimnerSundsvalls OK41:06+1:527:20
3Tove FrænellSundsvalls OK1:02:26+23:1211:08

H17-39

7 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter ErlandssonSundsvalls OK40:315:37
2Gustav FrænellSundsvalls OK45:26+4:556:18
Anders ErlandssonSundsvalls OKej start
Ivan KuzminSundsvalls OKej start

D16

3 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonSundsvalls OK29:307:24
2Ylva SandströmSundsvalls OK30:50+1:207:44
3Emma JohanssonSundsvalls OK34:35+5:058:41
4Stina LindholmSundsvalls OK40:47+11:1710:14
5Ebba LindholmSundsvalls OK44:20+14:5011:08
6Isabell EngbergSundsvalls OK55:20+25:5013:54

H16

5 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LarssonSundsvalls OK32:135:45
2Edvin LakeSundsvalls OK34:19+2:066:07
3Johan LindénSelånger SOK36:56+4:436:35

D14

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EdströmSundsvalls OK22:346:51
Signe FeilSundsvalls OKej start

H14

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK19:445:59
2Albin TuvessonSundsvalls OK28:52+9:088:46
3Isak EngbergSundsvalls OK52:29+32:4515:57

D40-54

3 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie NordströmSelånger SOK33:208:22
2Malin TuvessonSundsvalls OK33:37+0:178:26
3Karin LarssonSundsvalls OK37:50+4:309:30
4Sofia LindénSelånger SOK44:06+10:4611:04
Anna-Karin ÖstlundKovlands IFej start
Pia LindholmSundsvalls OKej start

H40-54

5 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias EdströmKovlands IF33:315:59
2Janne NäätänenSundsvalls OK33:42+0:116:01
3Peter ErngrundSelånger SOK44:40+11:097:58
4Rolf JohanssonSundsvalls OK44:55+11:248:01
5Fredrik PonténSelånger SOK45:52+12:218:11
6Josef AnderssonSundsvalls OK49:50+16:198:53
Anders LindholmSundsvalls OKej godkänd

H55-69

3 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof FrænellSundsvalls OK32:088:04
2Leif AnderssonNjurunda OK33:34+1:268:26
3Leif SellingHärnösands OK39:48+7:4010:00
4Leif SundlingNjurunda OK40:32+8:2410:11
5Lars-Peter JohnssonSelånger SOK43:15+11:0710:52
6Winn BjörklundSundsvalls OK48:13+16:0512:06
7Christer MöllenbergTimrå SOK52:49+20:4113:16
Stefan GullbackVK Uvarnaej godkänd

DNybörjare

2 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes FeilSundsvalls OK25:2210:39

Öppen 2Km

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel DanielssonSundsvalls OK18:087:37
2Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK27:49+9:4111:41
3Oskar KullbergSundsvalls OK41:01+22:5317:14
4Anna-Maria KullbergSundsvalls OK41:07+22:5917:16

Öppen 3Km

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor FranssonSundsvalls OK27:068:14
2Alexander DufvaSundsvalls OK27:43+0:378:25
3Maria JonssonSundsvalls OK33:06+6:0010:03

Öppen 4Km

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida JohanssonSundsvalls OK29:327:25
2Mats NissiläSelånger SOK31:46+2:147:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser