Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Sommarcup 2011, E3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Sommarcup 2011, E3
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 19 juli 2011

Herr Lång

3 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonHelsingborgs SOK17:265:13
2Erik AlnervikHelsingborgs SOK18:10+0:445:26
3Viktor StenssonHelsingborgs SOK18:31+1:055:32
4Björn HellrupHelsingborgs SOK18:50+1:245:38
5Patrik JohanssonHelsingborgs SOK19:07+1:415:43
6Martin BengtssonHelsingborgs SOK20:50+3:246:14
7Felix AlnervikHelsingborgs SOK20:51+3:256:14
8Erik HanssonBredareds IF21:20+3:546:23
9Joakim SjöbergHelsingborgs SOK21:21+3:556:23
10Fredrik NilssonHelsingborgs SOK21:28+4:026:25
11Fredrik HjortHelsingborgs SOK23:49+6:237:07
12Max SchulzHelsingborgs SOK25:24+7:587:36
13Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK25:49+8:237:43
14Krister KarlssonHelsingborgs SOK26:44+9:188:00
15Björn SvenssonHelsingborgs SOK28:28+11:028:31
16Edo DrenthHelsingborgs SOK29:04+11:388:42
17Stefan DahlIS Kullen29:39+12:138:52
18Dennis RudqvistHelsingborgs SOK30:19+12:539:04
19Per RudqvistHelsingborgs SOK31:08+13:429:19
20Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK31:46+14:209:30
21Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOK31:58+14:329:34
Erik BengtssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Henrik OlofssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Axel SchulzHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Peter SvenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Wictor SvenssonHelsingborgs SOKej start

Dam Lång

3 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie PeterssonHelsingborgs SOK21:166:22
2Stina BergHelsingborgs SOK22:47+1:316:49
3Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK23:21+2:056:59
4Julia DahlHjärnarps GH OL26:17+5:017:52
5Elin TörnrotHjobygdens OK26:40+5:247:59
6Inger GlansOK Torfinn32:33+11:179:44
7Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK33:27+12:1110:00
Matilda StenssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Lotta SjöbergHelsingborgs SOKej godkänd
Marielle AnderssonOK Vilse 87ej godkänd

Herr Mellan

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy PetersonHelsingborgs SOK23:128:59
2Roy OwesonHelsingborgs SOK33:03+9:5112:48
3Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK34:59+11:4713:33
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOKej godkänd
Thomas SvenssonHelsingborgs SOKej start

Dam Mellan

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK31:2612:11
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd
Lovisa ThornemanHelsingborgs SOKej godkänd
Louise DrenthHelsingborgs SOKej godkänd
Malin ThornemanHelsingborgs SOKej godkänd
Lena SvenssonHelsingborgs SOKej start
Jannika ZiesemerKlubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser