Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 4
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 9 juli 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 17:00 | Bana 2 17:00 | Bana 3 17:00 | Bana 4 17:00 | Bana 1 17:40 | Bana 2 17:40 | Bana 3 17:40 | Bana 4 17:40 | Bana 1 18:20 | Bana 2 18:20 | Bana 3 18:20 | Bana 4 18:20

Bana 2 gul

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Alice ÖbergIK Vikings OK28:29
2AnnaKarin HaglundSundsvalls OK30:54+2:25
3Jakob Van de WalSelånger SOK31:36+3:07
4Isak NorgrenSelånger SOK32:16+3:47
5Monica BylundNjurunda OK32:22+3:53
6Caroline JohanssonSundsvalls OK38:53+10:24
7Ulla HellmanSundsvalls OK45:48+17:19
8Tove Van De WalSelånger SOK46:12+17:43
8Hanna MolinderSelånger SOK46:12+17:43
10Jennie JohanssonSundsvalls OK46:42+18:13
11Anna-Carin SundlöfSelånger SOK52:28+23:59
Gunnar NorénNjurunda OKej godkänd
Hillevi SjöbomNjurunda OKej godkänd

Bana 3 röd

49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Eva HellmanSundsvalls OK43:03
2Mikael ErikssonVK Uvarna44:16+1:13
3Jan ZetterbergHudiksvalls OK48:14+5:11
4Johan AgåsSundsvalls OK48:20+5:17 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mats AnderssonSelånger SOK51:11+8:08
6Sven Erik SundinSelånger SOK53:13+10:10
7Sten Åke VedinSelånger SOK55:06+12:03
8Mats NissiläSelånger SOK57:07+14:04
9Ewa Edström ForsbergLånghundra IF57:39+14:36
10John BylundNjurunda OK57:45+14:42
11Anna Van De WalSelånger SOK57:47+14:44
12Peter HolmquistSundsvalls OK57:49+14:46
13Amanda ÅströmVK Uvarna57:58+14:55
14Björn AbelssonSundsvalls OK58:17+15:14
15Christer LundstedtSundsvalls OK59:32+16:29
16Eva OlssonNjurunda OK59:43+16:40
17Erik BergforsSundsvalls OK1:01:12+18:09
18Monika JanssonSundsvalls OK1:01:19+18:16
19Winn BjörklundSundsvalls OK1:01:37+18:34
20Annelie LodénSelånger SOK1:01:55+18:52
21Jessica MolinderSelånger SOK1:03:39+20:36
22Axel MolinderSelånger SOK1:04:18+21:15
23Leif SundlingNjurunda OK1:04:59+21:56
24Carl ErngrundSelånger SOK1:06:05+23:02
25Harri NäätänenKovlands IF1:08:39+25:36
26Leif AnderssonNjurunda OK1:08:43+25:40
27Jari SuonvieriSundsvalls OK1:12:52+29:49
28Catrin JohanssonSundsvalls OK1:13:35+30:32
29Albin ÅlinSundsvalls OK1:13:42+30:39
30Anna HoffmanSundsvalls OK1:16:06+33:03
31Håkan WestmanSelånger SOK1:16:20+33:17
32Kjell ErikssonVK Uvarna1:24:06+41:03
33Peter SjöbomNjurunda OK1:24:15+41:12
34Åsa PonténSelånger SOK1:25:34+42:31
35Sören ÖdmarkVK Uvarna1:26:01+42:58
36Roland SalomonssonVittjärvs IK1:26:27+43:24
37Valter HoffmanSundsvalls OK1:28:14+45:11
38Moa KarlssonSundsvalls OK1:30:41+47:38
39Meia BerglundSundsvalls OK1:32:12+49:09
40Ebba JensenSundsvalls OK1:33:40+50:37
41Anita SundlingNjurunda OK1:38:24+55:21
42Maria OlssonNjurunda OK2:02:34+1:19:31
Gunnar HellmanSundsvalls OKej godkänd
Helena KarlssonSundsvalls OKej godkänd
Ann-Kristin VedinSelånger SOKej godkänd
Sofia LindénSelånger SOKutgått
Rickard KarlssonSundsvalls OKutgått
Alva NorgrenSelånger SOKutgått
Tomas SellstedtSelånger SOKutgått

Bana 4 svart

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Conny ForsbergLånghundra IF1:00:06
2Marcus ErikssonVK Uvarna1:00:44+0:38
3Lars HenrikssonSundsvalls OK1:02:14+2:08
4Karl-Anders LarssonVK Uvarna1:04:09+4:03
5Elin VedinSundsvalls OK1:09:19+9:13
6Rolf JohanssonSundsvalls OK1:11:07+11:01
7Lars JonssonVK Uvarna1:13:00+12:54
8Pia LindholmSundsvalls OK1:13:07+13:01
9Johan LindénSelånger SOK1:16:08+16:02
10Michael LarssonSundsvalls OK1:16:09+16:03
11Josef AnderssonSundsvalls OK1:17:09+17:03
12Ida BergforsSundsvalls OK1:19:22+19:16
13Erik JakobssonSundsvalls OK1:28:27+28:21
14Fredrik PonténSelånger SOK1:32:04+31:58
15Ebba LindholmSundsvalls OK1:37:36+37:30
16Jon JensenSundsvalls OK1:38:05+37:59
17Wilma LarssonSundsvalls OK1:41:50+41:44
18Stefan GullbackVK Uvarna2:02:23+1:02:17
Tyra KarlssonSundsvalls OKej godkänd
Stina LindholmSundsvalls OKej godkänd
Anders LindholmSundsvalls OKutgått
Torsten FlemmingVisby IF Gute SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser