Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 6
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 20 augusti 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | Bana 1 18:30-19:15 | Bana 2 18:30-19:15 | Bana 3 18:30-19:15 | Bana 4 18:30-19:15

Bana 1 vit

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BergqvistSundsvalls OK27:2714:26
2Mikael KuzminSundsvalls OK34:37+7:1018:13
3Nicolai KuzminSundsvalls OK37:27+10:0019:42
4Hilma NorgrenSelånger SOK47:23+19:5624:56

Bana 2 gul

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus TranfeltAlfta-Ösa OK21:378:38
2Rickard KarlssonSundsvalls OK23:53+2:169:33
3Alexander DufvaSundsvalls OK26:11+4:3410:28
4Helena KarlssonSundsvalls OK27:50+6:1311:08
5Elena PetukhovskayaSundsvalls OK28:10+6:3311:16
6Isak NorgrenSelånger SOK30:23+8:4612:09
7Anna-Carin SundlöfSelånger SOK41:40+20:0316:40

Bana 3 röd

3 300 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrei KuzminSundsvalls OK23:497:13
2Peter HolmquistSundsvalls OK27:04+3:158:12
3Kasper LarssonSundsvalls OK27:38+3:498:22
4Rickard AnderssonSundsvalls OK31:04+7:159:24
5Lovisa DufvaSundsvalls OK32:15+8:269:46
6Carl ErngrundSelånger SOK32:52+9:039:57
7Emil LundgrenSundsvalls OK35:05+11:1610:37
7Johan AgåsSundsvalls OK35:05+11:1610:37
9Leif SundlingNjurunda OK36:27+12:3811:02
9Anna LundgrenSundsvalls OK36:27+12:3811:02
11Jan ZetterbergHudiksvalls OK36:34+12:4511:04
12Jari SuonvieriSundsvalls OK38:39+14:5011:42
13Monika JanssonSundsvalls OK40:08+16:1912:09
14Paulina TomasdotterNjurunda OK40:13+16:2412:11
15John BylundNjurunda OK40:35+16:4612:17
16Mats NissiläSelånger SOK41:50+18:0112:40
17Tomas VirtanenSelånger SOK42:09+18:2012:46
18Sven Erik SundinSelånger SOK43:13+19:2413:05
19Christer LundstedtSundsvalls OK43:40+19:5113:13
20Winn BjörklundSundsvalls OK44:19+20:3013:25
21Anna GustafssonEj klubbansluten44:34+20:4513:30
22Annelie LodénSelånger SOK46:13+22:2414:00
23Linus OpelSundsvalls OK48:43+24:5414:45
24Alva NorgrenSelånger SOK50:42+26:5315:21
25Kristina NilssonVK Uvarna52:40+28:5115:57
26Roland SalomonssonVittjärvs IK52:44+28:5515:58
27Valter HoffmanSundsvalls OK53:43+29:5416:16
28Anita SundlingNjurunda OK55:44+31:5516:53
29Monica BylundNjurunda OK55:48+31:5916:54
30Irené LarssonSundsvalls OK56:21+32:3217:04
31Anne OpelSundsvalls OK56:43+32:5417:11
32Tomas SellstedtSelånger SOK56:47+32:5817:12
33Maria OlssonNjurunda OK57:28+33:3917:24
34Ann-Kristin VedinSelånger SOK59:06+35:1717:54
35Gitte LethSundsvalls OK59:29+35:4018:01
36Frida BergqvistSundsvalls OK59:39+35:5018:04
37Moa KarlssonSundsvalls OK1:03:36+39:4719:16
38Meia BerglundSundsvalls OK1:04:06+40:1719:25
39Christina WibronNjurunda OK1:29:38+1:05:4927:09
Emma JakobssonSundsvalls OKej godkänd
Anna HoffmanSundsvalls OKutgått
Stina FeilSundsvalls OKej start

Bana 4 svart

4 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo NordlanderSundsvalls OK35:287:42
2Edvin LakeSundsvalls OK36:51+1:238:00
3Hannes LindahlSundsvalls OK39:26+3:588:34
4Simon NordlanderSundsvalls OK39:31+4:038:35
5Johanna SjölundSundsvalls OK41:12+5:448:57
6Mattias LarssonSundsvalls OK41:57+6:299:07
7Erik ToomingasSundsvalls OK42:13+6:459:10
8Ivan KuzminSundsvalls OK43:04+7:369:21
9Lars HolmquistSundsvalls OK45:27+9:599:52
10Karl-Anders LarssonVK Uvarna45:28+10:009:53
11Erik NorinSundsvalls OK46:40+11:1210:08
11Marcus ErikssonVK Uvarna46:40+11:1210:08
13Erik JakobssonSundsvalls OK46:51+11:2310:11
14Niklas MartinNjurunda OK48:04+12:3610:26
15Michael LarssonSundsvalls OK50:15+14:4710:55
16Olov NorinSundsvalls OK50:52+15:2411:03
17Alice LarssonSundsvalls OK51:55+16:2711:17
18Julia NordlanderSundsvalls OK53:21+17:5311:35
19Lars JonssonVK Uvarna53:56+18:2811:43
20Jörgen BlästaNjurunda OK55:21+19:5312:01
21Magnus JonssonSundsvalls OK55:40+20:1212:06
22Wilma LarssonSundsvalls OK59:38+24:1012:57
23Josef AnderssonSundsvalls OK1:00:37+25:0913:10
24Johnny BlästaNjurunda OK1:00:59+25:3113:15
25Jonas WibergVK Uvarna1:15:26+39:5816:23
Tyra KarlssonSundsvalls OKej godkänd
Martin StorkampSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser