Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 3
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 14 juli 2011

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kicki KällströmBana 2 gul (11)34:49+2:2812:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Robert MohriBana 2 gul (11)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Martin HässlerBana 4 svart (18)58:16+11:0210:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Thomas KristofferssonBana 4 svart (18)1:13:40+26:2613:00

Njurunda OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Paulina TomasdotterBana 2 gul (11)32:2111:18
1Ewa Larsson-SnyggBana 1 vit (1)25:4014:40
3Anders NordströmBana 2 gul (11)37:56+5:3513:15
3Peter SjöbomBana 3 röd (22)41:11+1:1110:33
4Per CastenborgBana 2 gul (11)39:51+7:3013:56
5Björn Larsson-SnyggBana 3 röd (22)43:13+3:1311:04
5Anders SjöbomBana 4 svart (18)55:21+8:079:46
6Olle GustavssonBana 2 gul (11)1:06:12+33:5123:08
6Niklas MartinBana 4 svart (18)56:52+9:3810:02
7Ann BjörklundBana 3 röd (22)43:39+3:3911:11
9Johnny BlästaBana 4 svart (18)1:07:12+19:5811:52
11Jörgen BlästaBana 4 svart (18)1:11:15+24:0112:35
12Anita SundlingBana 3 röd (22)48:46+8:4612:30
13Axel MartinBana 3 röd (22)49:36+9:3612:43
14Lars SjöbomBana 4 svart (18)1:16:44+29:3013:33
15Leif SundlingBana 4 svart (18)1:22:01+34:4714:29
16Anders BjörklundBana 4 svart (18)1:22:43+35:2914:36
16Osmo JärvinenBana 3 röd (22)56:35+16:3514:30
17Tomas HögbergBana 4 svart (18)1:26:37+39:2315:18
17Torbjörn Larsson-SnyggBana 3 röd (22)59:17+19:1715:12
19Gunnar NorénBana 3 röd (22)1:02:59+22:5916:08
20Maria OlssonBana 3 röd (22)1:08:02+28:0217:26
Christina WibronBana 3 röd (22)ej godkänd
Anita NorénBana 2 gul (11)ej godkänd

Selånger SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johnny NylanderBana 3 röd (22)40:10+0:1010:17
8Nils Thomas SellstedtBana 3 röd (22)43:55+3:5511:15
14Annika BlückertBana 3 röd (22)51:43+11:4313:15

Sundsvalls OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundBana 3 röd (22)40:0010:15
1Markus FrödinBana 4 svart (18)47:148:20
2Lars HolmquistBana 4 svart (18)51:36+4:229:06
3Christer LundstedtBana 4 svart (18)53:35+6:219:28
4Ingmar SöderströmBana 3 röd (22)41:34+1:3410:39
6Mattias LundstedtBana 3 röd (22)43:30+3:3011:09
7Tim JangdalBana 2 gul (11)1:08:04+35:4323:47
8Per JangdalBana 4 svart (18)1:05:18+18:0411:32
9Marie GustafssonBana 3 röd (22)45:56+5:5611:46
10Jan ÖstmanBana 4 svart (18)1:09:13+21:5912:13
10Daniel AntonssonBana 3 röd (22)46:25+6:2511:54
11Åke OscarssonBana 3 röd (22)47:30+7:3012:10
13Rolf JohanssonBana 4 svart (18)1:14:07+26:5313:05
15Sören JanssonBana 3 röd (22)54:52+14:5214:04
18Björn AbelssonBana 4 svart (18)1:38:35+51:2117:25
18Katarina JohanssonBana 3 röd (22)1:01:25+21:2515:44
Björn JohanssonBana 2 gul (11)ej godkänd
Catrin JohanssonBana 2 gul (11)ej godkänd
Johanna SjölundBana 3 röd (22)ej godkänd

Timrå SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Roland LundqvistBana 2 gul (11)58:41+26:2020:31

VK Uvarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mikael ErikssonBana 4 svart (18)54:40+7:269:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser