Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills E1 2020

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills E1 2020
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: tisdag 7 april 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 (Grön) | Bana 2 (Vit-Gul) | Bana 3 (Gul-Orange) | Bana 4 Lila-Blå) | Bana 5 (Blå-Svart)

Bana 2 (Vit-Gul)

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina KarlssonKovlands IF44:3323:19
2Anna-Carin SundlöfSelånger SOKej start

Bana 3 (Gul-Orange)

2 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ErngrundSelånger SOK28:1610:07
2AnnaKarin HaglundSundsvalls OK28:51+0:3510:20
3Valter HoffmanNyköpings OK30:18+2:0210:51
4Elin KarlssonKovlands IF33:17+5:0111:55
5Mattias BerglundSundsvalls OK38:50+10:3413:55
6Anna HoffmanSundsvalls OK51:47+23:3118:33
7Herman EliassonSundsvalls OKej start

Bana 4 Lila-Blå)

3 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ErikssonVK Uvarna29:067:31
2Mikael AugustssonSelånger SOK31:19+2:138:05
3Mikael MolinderSelånger SOK33:22+4:168:37
4Sven Erik SundinSelånger SOK33:25+4:198:38
5Amanda ÅströmVK Uvarna34:23+5:178:53
6Tomas VirtanenSelånger SOK34:32+5:268:55
7Peter ErngrundSelånger SOK34:51+5:459:00
8Johan NylanderNjurunda OK35:27+6:219:09
9Lars-Peter JohnssonSelånger SOK35:45+6:399:14
10Björn AbelssonSundsvalls OK40:11+11:0510:22
11Winn BjörklundSundsvalls OK41:52+12:4610:49
12Pernilla HannusVK Uvarna42:04+12:5810:52
13Olivia KarlssonKovlands IF43:15+14:0911:10
14Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
15Anna-Karin ÖstlundKovlands IFej godkänd
16Stina LindholmSundsvalls OKej godkänd
17Ove JanssonSundsvalls OKutgått
18Alva EliassonSundsvalls OKej start
19Ann-Kristin VedinSelånger SOKej start

Bana 5 (Blå-Svart)

4 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK27:285:39
2Edvin LakeSundsvalls OK28:58+1:305:57
3Truls LindholmSundsvalls OK29:58+2:306:09
4Gustav FrænellSundsvalls OK30:31+3:036:16
5Ivan KuzminSundsvalls OK31:31+4:036:29
6Andrei KuzminSundsvalls OK32:55+5:276:46
7Michael LarssonSundsvalls OK34:45+7:177:09
8Magnus JonssonSundsvalls OK35:05+7:377:13
9Lovisa DufvaSundsvalls OK35:34+8:067:19
10Erik JakobssonSundsvalls OK37:12+9:447:39
11Kadri KalvoSundsvalls OK37:27+9:597:42
12Jonas KarlssonKovlands IF39:01+11:338:01
13Hans-Erik JanssonVK Uvarna42:04+14:368:39
14Wilma LarssonSundsvalls OK43:51+16:239:01
15Elin VedinSundsvalls OK44:41+17:139:11
16Tove FrænellSundsvalls OK46:16+18:489:31
17Jonas WibergVK Uvarna55:34+28:0611:26
18Maria JonssonSundsvalls OKej start
19Mattias LarssonSundsvalls OKej start
20Erik NorinSundsvalls OKej start
21Olov NorinSundsvalls OKej start
22Sara TimnerSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser