Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 5
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 11 augusti 2011

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Linus MobergBana 2 gul (14)19:44+4:117:25
4Birger ByströmBana 2 gul (14)22:22+6:498:24
Sofia ByströmBana 3 röd (17)ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Michael HolmgrenBana 4 svart (18)55:00+13:259:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Robert MohriBana 2 gul (14)22:58+7:258:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kicki KällströmBana 2 gul (14)25:21+9:489:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tomas KristofferssonBana 4 svart (18)ej godkänd

Njurunda OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per CastenborgBana 2 gul (14)15:335:50
1Sofia LindbergBana 1 vit (1)23:0110:54
2Gustav CastenborgBana 2 gul (14)16:05+0:326:02
2Niklas MartinBana 4 svart (18)48:37+7:028:24
3Anders SjöbomBana 4 svart (18)49:25+7:508:32
6Karin MartinBana 2 gul (14)24:18+8:459:08
6Axel MartinBana 3 röd (17)51:09+11:5812:26
7Peter SjöbomBana 3 röd (17)52:16+13:0512:43
8Johannes BjörklundBana 2 gul (14)28:21+12:4810:39
8Nils-Göran OlssonBana 4 svart (18)1:02:54+21:1910:52
9Annika KardellBana 2 gul (14)31:50+16:1711:58
9Jörgen BlästaBana 4 svart (18)1:09:07+27:3211:57
10Gunilla JacobssonBana 3 röd (17)1:12:08+32:5717:33
11Anita NorénBana 2 gul (14)39:20+23:4714:47
11Johnny BlästaBana 4 svart (18)1:10:08+28:3312:08
12Olle GustavssonBana 2 gul (14)39:51+24:1814:58
12Luise HeermannBana 3 röd (17)1:21:36+42:2519:51
12Leif SundlingBana 4 svart (18)1:10:36+29:0112:12
13Anders BjörklundBana 4 svart (18)1:12:02+30:2712:27
13Gunnar NorénBana 3 röd (17)1:22:19+43:0820:01
13Hillevi SjöbomBana 2 gul (14)44:58+29:2516:54
14Osmo JärvinenBana 3 röd (17)1:24:09+44:5820:28
14Lars SjöbomBana 4 svart (18)1:12:54+31:1912:36
14Jan KoppenolBana 2 gul (14)45:59+30:2617:17
15Christina WibronBana 3 röd (17)1:25:51+46:4020:53
16Anita SundlingBana 3 röd (17)1:42:50+1:03:3925:01

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders HultgrenBana 4 svart (18)52:48+11:139:08

Selånger SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sten Åke VedinBana 3 röd (17)45:38+6:2711:06
8Tomas VirtanenBana 3 röd (17)59:11+20:0014:23
9Ann-Christin VedinBana 3 röd (17)1:05:30+26:1915:56

Sundsvalls OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna LundgrenBana 3 röd (17)39:119:32
1Martin LundgrenBana 4 svart (18)41:357:11
2Henrik LundgrenBana 3 röd (17)43:31+4:2010:35
4Lars HolmquistBana 4 svart (18)50:18+8:438:42
4Winn BjörklundBana 3 röd (17)47:34+8:2311:34
5Peter LorentzsonBana 3 röd (17)50:56+11:4512:23
7Håkan StoltBana 4 svart (18)1:02:43+21:0810:51
10Malin VedinBana 4 svart (18)1:09:34+27:5912:02
10Joel JanssonBana 2 gul (14)36:50+21:1713:50
11Inger LorentzsonBana 3 röd (17)1:15:59+36:4818:29
15Björn AbelssonBana 4 svart (18)1:28:58+47:2315:23
16Hans JohanssonBana 4 svart (18)1:35:03+53:2816:26
Carl LundinBana 4 svart (18)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser