Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 4
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 4 augusti 2011

Bana 2 gul

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MobergAlfta-Ösa OK21:149:26
2Johannes BjörklundNjurunda OK22:40+1:2610:04
3Robert MohriKlubblös27:31+6:1712:13
4Birger ByströmAlfta-Ösa OK28:54+7:4012:50
5Ewa Larsson-SnyggNjurunda OK30:16+9:0213:27
6Karin MartinNjurunda OK31:09+9:5513:50
7Jim HjortsbergTimrå SOK33:14+12:0014:46
8Kicki KällströmKlubblös33:55+12:4115:04
9Luise HeermannNjurunda OK41:40+20:2618:31
10Joel JanssonSundsvalls OK50:14+29:0022:19
11Annika DahlqvistNjurunda OK51:36+30:2222:56
12Anita NorénNjurunda OK56:44+35:3025:12
13Hillevi SjöbomNjurunda OK57:02+35:4825:20

Bana 3 röd

3 920 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel MartinNjurunda OK45:2811:35
2Sven-Erik SundinSelånger SOK46:30+1:0211:51
3Christer MöllenbergTimrå SOK46:58+1:3011:58
4Winn BjörklundSundsvalls OK47:29+2:0112:06
5Cecilia EdströmSundsvalls OK49:18+3:5012:34
6Björn Larsson-SnyggNjurunda OK49:38+4:1012:39
7Paulina TomasdotterNjurunda OK49:49+4:2112:42
8Göran DahlqvistNjurunda OK50:33+5:0512:53
9Sofia ByströmAlfta-Ösa OK54:16+8:4813:50
10Harri NäätänenKovlands IF54:39+9:1113:56
11Peter LorentzsonSundsvalls OK55:04+9:3614:02
12Gunnar NorénNjurunda OK1:05:01+19:3316:35
13Osmo JärvinenNjurunda OK1:06:02+20:3416:50
14Tomas SjöbergNjurunda OK1:06:25+20:5716:56
15Christina WibronNjurunda OK1:07:05+21:3717:06
16Peter SjöbomNjurunda OK1:13:00+27:3218:37
17Martin Larsson-SnyggNjurunda OK1:13:26+27:5818:43
18Inger LorentzsonSundsvalls OK1:19:49+34:2120:21
19Gunilla JacobssonNjurunda OK1:21:02+35:3420:40
20Maria OlssonNjurunda OK1:34:14+48:4624:02
Torbjörn Larsson-SnyggNjurunda OKej godkänd

Bana 4 svart

5 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SjöbomNjurunda OK54:209:09
2Niklas MartinNjurunda OK56:44+2:249:34
3Richard LindströmNjurunda OK1:02:32+8:1210:32
4Tomas EdströmSundsvalls OK1:05:04+10:4410:58
5Max SjöbergNjurunda OK1:10:02+15:4211:48
6Johnny BlästaNjurunda OK1:16:24+22:0412:53
7Leif SundlingNjurunda OK1:18:49+24:2913:17
8Jörgen BlästaNjurunda OK1:19:42+25:2213:26
9Anders BjörklundNjurunda OK1:21:05+26:4513:40
10Jari SuonvieriSundsvalls OK1:29:21+35:0115:04
Christer LundstedtSundsvalls OKdiskvalificerad
Håkan StoltSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser