Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Sandviksskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Sandviksskolan
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 22 september 2020

Klasser: Visa alla | Korta Lätt | Korta Svår | Mellan | Långa

Korta Lätt

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta AndréDegerfors OK8:026:41
2Jakob SandelinDegerfors OK10:08+2:068:26
3Tage AndréDegerfors OK10:26+2:248:41
4Milla StenquistOK Djerf10:53+2:519:04
4Rebecca MyhrmanOK Djerf10:53+2:519:04
6Ludvig Bergström RosenDegerfors OK12:49+4:4710:40
7Samuel ErikssonOK Letstigen16:05+8:0313:24
8Ingegerd EklundOK Letstigen16:13+8:1113:30
9Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf16:25+8:2313:40
10Erik Lindqvist ÖsterlundOK Djerf18:21+10:1915:17
11Milton ZetterbergOK Djerf19:27+11:2516:12
12Axel Hindersson BrockerOK Djerf19:35+11:3316:19
13Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK19:41+11:3916:24
14Alma LuthmanDegerfors OK21:10+13:0817:38

Korta Svår

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena WesterlundOK Djerf30:169:10
2Filip LevenDegerfors OK30:50+0:349:20
3Anders WahlströmOK Djerf34:33+4:1710:28
4David BrockerOK Djerf36:55+6:3911:11
5Bo HävertDegerfors OK37:20+7:0411:18
6Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf43:09+12:5313:04
7Emanuel MyhrmanOK Djerf43:10+12:5413:04
8Maria ÖsterlundKristinehamns OK44:56+14:4013:36
9Karin LundbladOK Djerf45:00+14:4413:38
10Krister KjällgrenOK Djerf48:52+18:3614:48
11Linnea WahlströmOK Djerf49:59+19:4315:08
12Emma LiliegrenOK Djerf50:22+20:0615:15
13Lars TörnqvistDegerfors OK52:37+22:2115:56
14Catrin LövdahlKlubblös1:07:20+37:0420:24
Axel LindbladOK Djerfej godkänd
Bernt ErikssonOK Djerfej godkänd
Emma WahlströmOK Djerfutgått

Mellan

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro38:439:00
2Per-Arne PetersonOK Djerf41:59+3:169:45 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johan PetriOK Djerf43:11+4:2810:02
4Anders ErikssonOK Djerf43:48+5:0510:11
5Boo EineforsOK Djerf52:06+13:2312:06
6Sofie KarlssonOK Djerf52:25+13:4212:11
7Anders ElofssonOK Djerf54:33+15:5012:41
8Anette ForssGarphyttans IF1:08:05+29:2215:50
9Therese AnerösOK Djerf1:08:56+30:1316:01
10Maria NeuriesserOK Djerf1:09:04+30:2116:03
11Isabell SvenssonOK Djerf1:09:08+30:2516:04
Jimmy RaialaKlubblösej godkänd

Långa

6 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander JanssonOK Djerf36:185:57
2Jan HanssonOK Djerf42:32+6:146:58
3Mats WelanderOK Djerf44:55+8:377:21
4Edvard PelanderOK Djerf45:33+9:157:28
5Anders PelanderOK Djerf46:47+10:297:40
6Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf50:52+14:348:20
7Tord KarlssonOK Djerf51:37+15:198:27
8Thomas ErikssonOK Djerf53:15+16:578:43
9Ann-Sofi WelanderOK Djerf58:55+22:379:39
10Andreas WittskogOK Djerf59:23+23:059:44
11Jesper NordengrenOK Djerf1:00:20+24:029:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila