Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Blankhultsracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Blankhultsracet
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: lördag 28 mars 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Kort | Enkla

Lång Svart 7,7 km

7 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love SintringHagaby GoIF Örebro1:00:517:57
2Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:03:14+2:238:15
3Filip JacobssonOK Tisaren1:04:49+3:588:28
4Erik BerzellJärla Orientering1:08:09+7:188:54
5Albin ArleboKFUM Örebro OK1:08:54+8:039:00
6Anton HallorOK Tisaren1:10:44+9:539:14
7Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro1:12:26+11:359:28
8Per EklöfOK Milan1:14:36+13:459:45
9Calle OlssonKFUM Örebro OK1:15:47+14:569:54
10William SeguraKFUM Örebro OK1:25:27+24:3611:10
11Linus MalmKFUM Örebro OK1:25:46+24:5511:12
Olle MalmKFUM Örebro OKej godkänd
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OKej godkänd

Mellan Svart 5,9 km

5 920 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren49:438:23
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK50:58+1:158:36
3Erik GrothKFUM Örebro OK51:22+1:398:40
4Patrik BlomRehns BK54:23+4:409:11
5Lovisa PerssonOK Tisaren57:29+7:469:42
6Robert VestmanAlmby IK57:42+7:599:44
7Therese KorkeakoskiOK Milan1:00:44+11:0110:15
8Axel ThybeckLindebygdens OK1:03:12+13:2910:40
9Anna HallménOK Tisaren1:04:15+14:3210:51
10Rihards DarzinsAlmby IK1:04:18+14:3510:51
11Ted NilssonKFUM Örebro OK1:04:55+15:1210:57
12Måns BergqvistGarphyttans IF1:04:58+15:1510:58
13Julia GustafssonKFUM Örebro OK1:05:06+15:2310:59
14Lars JonhedKFUM Örebro OK1:05:23+15:4011:02
15Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:05:38+15:5511:05
16Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:06:58+17:1511:18
17Jessica KorkeakoskiOK Milan1:10:45+21:0211:57
18Hans LibergOK Milan1:11:33+21:5012:05
19Johan HelanderHagaby GoIF Örebro1:14:24+24:4112:34
20Sofie BodinAlmby IK1:14:25+24:4212:34
21Nils-Olof BodinAlmby IK1:15:58+26:1512:49
22Yvonne FranzénAlmby IK1:16:34+26:5112:56
22Sofie FranzénAlmby IK1:16:34+26:5112:56
24Karin FägerlindCentrum OK1:17:20+27:3713:03
25Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:17:26+27:4313:04
26Ellen PelanderOK Djerf1:17:51+28:0813:09
27Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:18:16+28:3313:13
28Edvard PelanderOK Djerf1:18:45+29:0213:18
29Andreas MogrenOK Milan1:19:13+29:3013:22
30Lena WesterlundOK Djerf1:19:36+29:5313:26
31Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK1:21:36+31:5313:47
32Henrik GustafssonKFUM Örebro OK1:23:29+33:4614:06
33Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:24:45+35:0214:18
34Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:26:28+36:4514:36
35Robert KruseKFUM Örebro OK1:28:56+39:1315:01
36Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:30:19+40:3615:15
37Anders LarssonAlmby IK1:30:25+40:4215:16
38Vilma LarssonOK Milan1:30:43+41:0015:19
39Bosse EngborgHällefors OK1:52:05+1:02:2218:55
Noel HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebroej start

Kort Svart 3,3 km

3 350 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga SanderOK Milan38:0511:22
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro44:18+6:1313:13
3Anne BodinAlmby IK47:51+9:4614:17
4Sven-Olov WiklundArboga OK49:40+11:3514:49
5Sanna SanderOK Milan49:42+11:3714:50
6Jenny JohanssonKFUM Örebro OK49:47+11:4214:51
7Håkan LibergOK Milan50:06+12:0114:57
8Niklas SanderOK Milan53:21+15:1615:55
9Ulrika SanderOK Milan53:46+15:4116:02
10Mats HastadFellingsbro GOIF54:26+16:2116:14
11Jakob BergKFUM Örebro OK54:36+16:3116:17
12Bo MagnussonKFUM Örebro OK55:35+17:3016:35
13Olof NilssonKFUM Örebro OK55:44+17:3916:38
14Peter ÖstlundOK Milan56:56+18:5116:59
15Stig IsraelssonOK Tylöskog57:38+19:3317:12
16Albert GustafssonKFUM Örebro OK58:09+20:0417:21
17Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro59:13+21:0817:40
18Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro59:24+21:1917:43
19Fabian BergqvistGarphyttans IF1:01:42+23:3718:25
20Henrik HellborgCentrum OK1:03:35+25:3018:58
21Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:03:48+25:4319:02
22Runo JohanssonKristinehamns OK1:03:55+25:5019:04
23Björn BergqvistGarphyttans IF1:04:09+26:0419:08
24Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:05:17+27:1219:29
25Anna JanegrenKFUM Örebro OK1:06:28+28:2319:50
26Lennart LundhOK Tisaren1:07:51+29:4620:15
27Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:08:43+30:3820:30
28Oliver ArnessonLindebygdens OK1:14:51+36:4622:20
29Fredrik ArnessonLindebygdens OK1:14:54+36:4922:21
30Yves SeguraRO Paris1:17:06+39:0123:00
31Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:17:43+39:3823:11
32Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:18:22+40:1723:23
33Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:18:54+40:4923:33
34Rasmus DoeringGarphyttans IF1:18:58+40:5323:34
35Elin DoeringGarphyttans IF1:19:50+41:4523:49
36Niklas EriksenAlmby IK1:27:53+49:4826:14
37Ella KruseKFUM Örebro OK1:28:16+50:1126:20
38Camilla KruseKFUM Örebro OK1:28:45+50:4026:29
39Ingvar HalldinOK Tylöskog1:33:46+55:4127:59
Anton FrendeliusHagaby GoIF Örebroej godkänd

Enkla Gul 2,9 km

2 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LowénAlmby IK32:1611:14
2Sanna KallinKFUM Örebro OK41:00+8:4414:17
3Julia VestmanAlmby IK41:58+9:4214:37
4Alva NilssonKFUM Örebro OK43:08+10:5215:01
5Emma SeguraKFUM Örebro OK45:58+13:4216:00
6Lillvor NordströmKFUM Örebro OK52:16+20:0018:12
7Måns DahlbergAlmby IK54:44+22:2819:04
8Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK54:51+22:3519:06
9Henning JanegrenKFUM Örebro OK54:54+22:3819:07
10Ingrid ArnessonLindebygdens OK58:19+26:0320:19
10Eva KorkeakoskiOK Milan58:19+26:0320:19
12Tea LovénAlmby IK1:42:25+1:10:0935:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser