Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL/Krets Råbäck

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL/Krets Råbäck
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: tisdag 19 maj 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | Bana 5

Bana 1

1 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta AndréDegerfors OK10:516:36
2Tage AndréDegerfors OK12:24+1:337:33
3Max HaneOK Djerf15:35+4:449:30
4Lykke HaneOK Djerf19:43+8:5212:01
5Eleonor LewinOK Djerf19:43+8:5212:01
6Malte HjelmOK Djerf21:16+10:2512:58
7Ludvig Bergström-RosénDegerfors OK21:39+10:4813:12
8Alma LuthmanDegerfors OK22:06+11:1513:28
9Isak Söderlund LindqvistOK Djerf22:10+11:1913:30
10Hanna GustafssonOK Djerf22:48+11:5713:54
11Wilma PerssonOK Djerf23:15+12:2414:10
12Valdemar WittskogOK Djerf23:22+12:3114:14
13Nils SamuelssonOK Djerf23:35+12:4414:22
14Alicia MälmanDegerfors OK24:07+13:1614:42
15Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK30:51+20:0018:48
16Magda Bergström-RosénDegerfors OK32:11+21:2019:37
17Alexander Selinder BackOK Djerf42:32+31:4125:56
18Doris BackmanOK Djerfej start
19Sofie GustafssonDegerfors OKej start

Bana 2

2 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin PerssonOK Djerf14:517:21
2Lin PelanderOK Djerf15:02+0:117:26
3Emanuel MyhrmanOK Djerf16:20+1:298:05
4Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf16:28+1:378:09
5Jakob SandelinDegerfors OK17:08+2:178:28
6Wilhelm Selinder BackOK Djerf17:57+3:068:53
7Milla StenquistOK Djerf26:57+12:0613:20
8Erik Lindqvist ÖsterlundOK Djerf27:03+12:1213:23
9Rebecca MyhrmanOK Djerf27:04+12:1313:23
10Daniel NordengrenDegerfors OK30:41+15:5015:11
11Albin BjörndahlKristinehamns OK30:52+16:0115:16
12Sture HögsellKristinehamns OK30:52+16:0115:16
13Viggo BjörndahlKristinehamns OK31:06+16:1515:23
14Sofia ForslundKristinehamns OK38:27+23:3619:02
15Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf42:11+27:2020:52
16Richard LewinOK Djerf42:14+27:2320:54
17Ebba SamuelssonOK Djerfej start

Bana 3

2 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LaineDegerfors OK15:526:31
2Andreas WittskogOK Djerf20:38+4:468:29
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK25:39+9:4710:33
4Christer GillenäsKristinehamns OK25:50+9:5810:37
5Stig VahlbergKristinehamns OK26:48+10:5611:01
6Birgitta JohanssonKristinehamns OK26:56+11:0411:05
7Mats VogelOK Djerf27:50+11:5811:27
8Lars TörnqvistDegerfors OK27:53+12:0111:28
9Viveca JernstedtKristinehamns OK29:55+14:0312:18
10Ella Ryen JernOK Djerf29:57+14:0512:19
11Hanna Ryen JernOK Djerf30:00+14:0812:20
12Åke IvanssonDegerfors OK30:57+15:0512:44
13Britt GunnarssonKristinehamns OK31:40+15:4813:01
14Nils GrannKristinehamns OK34:29+18:3714:11
15Roger AnderssonKristinehamns OK36:39+20:4715:04
16Siv AnderssonKristinehamns OK37:07+21:1515:16
17Linnea LuthmanDegerfors OK43:41+27:4917:58
18Emma NorgrenDegerfors OK43:51+27:5918:02

Bana 4

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:268:46
2Tomas SvennbergDegerfors OK38:26+7:0010:44
3Ulf NordzellOK Djerf39:30+8:0411:02
4Eric LuthmanDegerfors OK43:39+12:1312:11
5Bo HävertDegerfors OK44:06+12:4012:19
6Runo JohanssonKristinehamns OK45:14+13:4812:38
7Marie SandgrenKristinehamns OK45:18+13:5212:39
8Joline PetriOK Djerf45:27+14:0112:41
9Anders NoruddeDegerfors OK45:59+14:3312:50
10Anders ElofssonOK Djerf48:23+16:5713:30
11Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf48:30+17:0413:32
12Christer NälemarkOK Djerf48:33+17:0713:33
13Lasse HageröKristinehamns OK52:41+21:1514:42
14Emma LiliegrenOK Djerf57:54+26:2816:10
15Axel LindbladOK Djerfej godkänd
16Bernt ErikssonOK Djerfej godkänd
17Hjalmar HögsellKristinehamns OKej start

Bana 5

5 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PelanderOK Djerf46:129:06
2Jonas LarssonKristinehamns OK49:30+3:189:45
3Edvard PelanderOK Djerf50:37+4:259:59
4Johan PetriOK Djerf51:27+5:1510:08
5Jens AnderssonKristinehamns OK51:45+5:3310:12
6Ellen PelanderOK Djerf55:15+9:0310:53
7Jan KarlssonKristinehamns OK56:46+10:3411:11
8Göran LarssonDegerfors OK56:53+10:4111:13
9Jesper NordengrenOK Djerf58:01+11:4911:26
10Tord KarlssonOK Djerf58:19+12:0711:30
11Stefan GunnarssonKristinehamns OK58:29+12:1711:32
12Jonna LindbladOK Djerf59:53+13:4111:48
13Emelie ForslundKristinehamns OK1:11:07+24:5514:01
14Michael ForslundKristinehamns OK1:13:00+26:4814:23
15Thomas ErikssonOK Djerf1:18:52+32:4015:33
16Bosse EngborgHällefors OK1:27:59+41:4717:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser