Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Harberget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Harberget
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 14 maj 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta S | Korta L

Långa

4 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK33:237:15
2Anders PelanderOK Djerf37:06+3:438:03
3Edvard PelanderOK Djerf37:27+4:048:08
4Jonas BergenfurSkattkärrs SOK39:29+6:068:35
5Tord KarlssonOK Djerf42:02+8:399:08
6Johan PetriOK Djerf44:19+10:569:38
7Milla ForkéusOK Tyr44:26+11:039:39
8Jan KarlssonKristinehamns OK45:13+11:509:49
9Mikael RööhsSkattkärrs SOK45:57+12:349:59
10Ingemar ZiljatKristinehamns OK51:27+18:0411:11
11Michael ForslundKristinehamns OK53:34+20:1111:38
12Patrik NyströmKristinehamns OK54:45+21:2211:54
13Felicia RööhsSkattkärrs SOK1:00:04+26:4113:03
14Lina RööhsSkattkärrs SOK1:00:09+26:4613:04
15Stina BacklundKristinehamns OK1:01:27+28:0413:21
16Erik EdmarkKristinehamns OKej godkänd

Mellan

3 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna LindbladOK Djerf36:1810:22
2Ulf NordzellOK Djerf38:42+2:2411:03
3Göran LarssonDegerfors OK39:15+2:5711:12
4Emma JohanssonKristinehamns OK39:55+3:3711:24
5Åke GustavssonOK Älgen41:20+5:0211:48
6Sven-Erik BrodinKristinehamns OK41:40+5:2211:54
7Hans PerssonOK Älgen43:46+7:2812:30
8Ann HyvönenSkattkärrs SOK44:33+8:1512:43
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:07+8:4912:53
10Rolf SteinerKristinehamns OK46:17+9:5913:13
11David LindqvistKristinehamns OK46:42+10:2413:20
12Christer NälemarkOK Djerf47:42+11:2413:37
13Mats HaglundOK Djerf48:05+11:4713:44
14Marie SandgrenKristinehamns OK49:37+13:1914:10
15Anders ElofssonOK Djerf50:18+14:0014:22
16Jessica KarlssonKristinehamns OK50:55+14:3714:32
17Bengt JohanssonOK Skogshjortarna51:02+14:4414:34
18Magnus BjörkKristinehamns OK52:37+16:1915:02
19Bengt FalemoKristinehamns OK1:00:37+24:1917:19
20Lars LönnbergKristinehamns OK1:03:05+26:4718:01
21Christer GillenäsKristinehamns OK1:09:31+33:1319:51
22Anders SäweKristinehamns OK1:13:47+37:2921:04
23Tobias KarlssonKristinehamns OK1:20:33+44:1523:00
24Heléne SvenssonKristinehamns OKej godkänd
25Maria HelgesonKristinehamns OKej godkänd

Korta svår

2 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena WesterlundOK Djerf23:419:28
2Lillemor NybergKristinehamns OK31:55+8:1412:46
3Bo GustafssonKristinehamns OK38:34+14:5315:25
4Lennart MikaelssonKristinehamns OK39:49+16:0815:55
5Roland ÖmanKristinehamns OK40:39+16:5816:15
6Yngve JohanssonKristinehamns OK41:00+17:1916:24
7Gunnel GillenäsKristinehamns OK41:35+17:5416:38
8Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK41:42+18:0116:40
9Mats VogelOK Djerf43:43+20:0217:29
10Hjalmar HögsellKristinehamns OK44:25+20:4417:46
11Stig VahlbergKristinehamns OK46:49+23:0818:43
12Kalle WickströmKristinehamns OK50:07+26:2620:02
13Britt GunnarssonKristinehamns OK51:13+27:3220:29
14Nils GrannKristinehamns OK51:50+28:0920:44
15Siv AnderssonKristinehamns OK52:19+28:3820:55
16Sten AnderssonKristinehamns OK54:23+30:4221:45
17Elisabet FalemoKristinehamns OK55:58+32:1722:23
18Åke IvanssonDegerfors OK56:37+32:5622:38
19Lars AlexanderssonKristinehamns OK56:45+33:0422:42
20Sture HögsellKristinehamns OK1:02:39+38:5825:03
21Jonas LarssonKristinehamns OK1:02:41+39:0025:04
22Viveca JernstedtKristinehamns OK1:02:43+39:0225:05
23Kjell-Åke RyenKroppa IF1:05:37+41:5626:14
24Johanna ForslundKristinehamns OK1:17:44+54:0331:05
25Ingela SchagerbergKristinehamns OK1:25:59+1:02:1834:23
26Lena GustafssonKristinehamns OK1:36:30+1:12:4938:36
27Åsa HjeltmanKristinehamns OK1:36:35+1:12:5438:38
28John-Åke ErikssonKristinehamns OKej godkänd
29Emma LiliegrenOK Djerfutgått
30Bo HävertDegerfors OKutgått

Korta lätt

1 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lin PelanderOK Djerf9:596:14
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf10:01+0:026:15
3Joline PetriOK Djerf10:55+0:566:49
4Kristoffer HjeltmanKristinehamns OK11:13+1:147:00
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK11:37+1:387:15
6Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf13:24+3:258:22
7Lars JohanssonKristinehamns OK20:07+10:0812:34
8Samuel ErikssonOK Letstigen21:37+11:3813:30
9Lilly BergenfurSkattkärrs SOK23:09+13:1014:28
10Alva RööhsSkattkärrs SOK23:12+13:1314:30
11Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf29:07+19:0818:11
12Sofia ForslundKristinehamns OK41:24+31:2525:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser