Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Suderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Suderträffen
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: söndag 22 april 2012

D21

4 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnsinSvaide Roma SOK46:3810:55
2Mikaela RönnbäckVisborgs OK49:58+3:2011:42
3Nina BjersanderSvaide Roma SOK52:55+6:1712:23
4Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK54:44+8:0612:49
5Linn MöllerVisborgs OK1:06:04+19:2615:28
Anna SameliusVisborgs OKej godkänd

H21

4 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb30:406:08
2Mattias WestfältGotlands Bro Orienteringsklubb33:40+3:006:44
3Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb34:04+3:246:49
4Andreas NikolaussonVisborgs OK35:44+5:047:09
5Björn KarlssonSvaide Roma SOK36:07+5:277:14
6Olof PerssonSvaide Roma SOK38:27+7:477:42 Ladda ner rutt i gpx-format
7Håkan MattssonGotlands Bro Orienteringsklubb38:34+7:547:43
8John FunkquistIF Hansa-Hoburg47:22+16:429:29
9Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb48:16+17:369:40
10Mikael JakobssonGarda IK59:17+28:3711:52
Jonn BomanGotlands Bro Orienteringsklubbej start

D16

3 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove RönnbäckVisborgs OK28:129:02
2Ellinor VejlensVisborgs OK35:07+6:5511:15
3Elvira MellbergSvaide Roma SOK49:26+21:1415:50

H16

3 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LevinSvaide Roma SOK23:427:35
2Axel LindbergSvaide Roma SOK31:23+7:4110:03
3Frej HeggSvaide Roma SOK31:24+7:4210:03
4David DahlVisborgs OK33:30+9:4810:44
5Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg35:29+11:4711:22
6Alexander BladhSvaide Roma SOK51:34+27:5216:31

H16 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas JespersonVisborgs OK39:3016:52

D14

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie JakobssonGarda IK25:1110:45
2Matilda RominGotlands Bro Orienteringsklubb50:31+25:2021:35

H14

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LevinSvaide Roma SOK21:479:18
2Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb54:21+32:3423:13
3Joakim BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb57:43+35:5624:39

D12

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK17:068:18
2Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb19:36+2:309:30
3Elin DahlVisborgs OK22:47+5:4111:03
4Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubb23:00+5:5411:09

H12

2 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohnssonSvaide Roma SOK17:208:24
2Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb18:06+0:468:47
3Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb19:28+2:089:26
4Edvin NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb21:28+4:0810:25
5Emil BergGarda IK22:50+5:3011:05
6Mattias LevinSvaide Roma SOK24:40+7:2011:58
7Robert Al-HassanawyGarda IK25:41+8:2112:28
8Duncan RobertsonSvaide Roma SOK34:32+17:1216:45
Albin Rieem LindgrenVisborgs OKej godkänd
Lukas MattssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Niklas WestbergSvaide Roma SOKej start

H12 Kort

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TörnfeldtGarda IK26:1912:46

D10

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BergGarda IK33:5316:26

H10

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb18:108:49
2Fabian MellbergSvaide Roma SOK25:08+6:5812:12
3Ture LoréSvaide Roma SOK29:21+11:1114:14
4Simon CederbladGarda IK29:45+11:3514:26

H35

4 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb37:058:41
2Stefan WahlgrenVisborgs OK38:24+1:198:59
3Stefan PerssonVisborgs OK39:18+2:139:12
4Göran KimellGotlands Bro Orienteringsklubb43:19+6:1410:08
5Pontus GustafssonSvaide Roma SOK45:01+7:5610:32
6Erik BergGarda IK46:21+9:1610:51
7Anders EklundSvaide Roma SOK46:48+9:4310:57
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Thomas AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start

D45

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK35:0510:53
2Ann-Britt LevinGarda IK37:13+2:0811:33
3Birgitta HjerthénGotlands Bro Orienteringsklubb37:23+2:1811:36
4Christina MellbergSvaide Roma SOK47:04+11:5914:37
5Monika JonssonSvaide Roma SOK48:45+13:4015:08
6Katarina JakobssonGarda IK49:25+14:2015:20

H45

3 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb24:407:08
2Ulf NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb26:48+2:087:46
3Niklas GustafssonGarda IK28:58+4:188:23
4Gert LundquistGotlands Bro Orienteringsklubb30:33+5:538:51
5Stig DahlVisborgs OK36:44+12:0410:38
6Mattias VejlensVisborgs OK38:36+13:5611:11
7Anders LevinSvaide Roma SOK39:34+14:5411:28
8Stefan MolinSvaide Roma SOK54:13+29:3315:42
Örjan NordströmGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Leif JakobssonGarda IKej godkänd
Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Anders BirgerssonVisborgs OKej start

D55

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NyströmVisborgs OK33:2014:22
2Maud AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubb35:13+1:5315:10
3Brita AugustssonVisborgs OK45:03+11:4319:25
4Annelie AnderssonVisborgs OK48:32+15:1220:55

H55

3 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke KappelGotlands Bro Orienteringsklubb28:238:48
2Kurt LöfgrenGotlands Bro Orienteringsklubb30:32+2:099:28
3Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb30:45+2:229:32
4Leif SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb32:15+3:5210:00
5Robert GustafssonVisborgs OK32:37+4:1410:07
6Kjell SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb33:41+5:1810:27
7Bo MagnussonVisborgs OK37:08+8:4511:31
8Stefan HellströmVisborgs OK41:20+12:5712:50
9Gunnar ErikssonGotlands Bro Orienteringsklubb52:41+24:1816:21
10Örjan HögbergGotlands Bro Orienteringsklubb1:28:58+1:00:3527:37

D65

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BergmanVisborgs OK29:5112:51
2Gunnel FranssonVisborgs OK34:06+4:1514:41
3Anne-Marie LundquistGotlands Bro Orienteringsklubb40:16+10:2517:21
4Ingrid EnekvistVisborgs OK42:43+12:5218:24
5Lena JacobssonVisborgs OK1:01:43+31:5226:36

H65

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb34:3510:44
2Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb38:01+3:2611:48
3Björn AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubb40:47+6:1212:39
4Björn FranssonVisborgs OK41:31+6:5612:53
5Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK43:39+9:0413:33
6Leif AnderssonVisborgs OK47:59+13:2414:54
Stefan ErlandssonGarda IKej godkänd
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Erland GardellGotlands Bro Orienteringsklubbej start

D70

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro Orienteringsklubb26:5512:31
2Birgitta BergGarda IK27:26+0:3112:45

H70

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan OlofssonSvaide Roma SOK26:4411:31
2Nils HallgrenVisborgs OK34:22+7:3814:48
3Rogert HäggSvaide Roma SOK36:20+9:3615:39
4Roland JohanssonVisborgs OK39:04+12:2016:50
5Bille WidellVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb41:15+14:3117:46
6Folke LindgrenVisborgs OK42:30+15:4618:19

H75

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sauli JacobssonGotlands Bro Orienteringsklubb36:3115:44
2Kjell OlofssonKA 3 IF49:41+13:1021:24
Berndt BergGarda IKej start

H80

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture LarssonVisborgs OK44:3520:44

Inskolning

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Egil AhlströmGarda IKfullföljt
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburgfullföljt
Märta BergGarda IKfullföljt
Olof LevinSvaide Roma SOKfullföljt
Tyra MalmrosGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Alma PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Linda BergGarda IKej start
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgej start

U1

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder PerssonGotlands Bro Orienteringsklubb21:199:44
2Edvard PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb27:34+6:1512:35
3Axel TörnfeltGarda IK31:45+10:2614:29
4Ebbe BergGarda IK32:22+11:0314:46
5Estrid LoréSvaide Roma SOK56:12+34:5325:39
5Harriet LoréSvaide Roma SOK56:12+34:5325:39
Alice BergiusVisborgs OKej godkänd

U2

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb20:4610:04
2Jonathan VirginGotlands Bro Orienteringsklubb22:30+1:4410:55
3Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb22:37+1:5110:58
4Signe HjellströmGotlands Bro Orienteringsklubb25:27+4:4112:21
5Emil VirginGotlands Bro Orienteringsklubb27:58+7:1213:34
6Johan Persson BergiusVisborgs OK29:27+8:4114:17

Öppen motion 1

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders PerssonSvaide Roma SOK43:1320:58

Öppen motion 3

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina SundbladSvaide Roma SOK21:5210:36
2Berit AhlstenSvaide Roma SOK36:37+14:4517:46
3Britt-Marie HoffmanGarda IK41:17+19:2520:02

Öppen motion 5

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb28:129:14
2Ann-Charlotte DahlVisborgs OK32:00+3:4810:29
3SVANTE EKVALLVisborgs OK34:11+5:5911:12
4Sonny FlisbergGarda IK35:28+7:1611:37
5Jonas PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb36:17+8:0511:53
6Cecilia Westberg-BladhSvaide Roma SOK36:25+8:1311:56
7Gabriella HammarskjöldGotlands Bro Orienteringsklubb37:53+9:4112:25
8Eva KappelGotlands Bro Orienteringsklubb38:17+10:0512:33
9Jonathan LevinGarda IK39:13+11:0112:51
10Gerhard HåkanssonVisborgs OK40:19+12:0713:13
11Margareta PerssonVisborgs OK44:09+15:5714:28
12Ulf MelinGarda IK49:01+20:4916:04
13Anders LindbergGarda IK49:19+21:0716:10
14Marianne Lindberg-lagerinGarda IK49:25+21:1316:12
15Saga ErlandssonGarda IK55:13+27:0118:06
16Edith BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb55:45+27:3318:16
17Elisabeth AnderssonSvaide Roma SOK58:21+30:0919:07
18anna sylvanJärfälla OK1:06:14+38:0221:42
19Susann HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:29:42+1:01:3029:24
20Margareta ReihsSvaide Roma SOK1:40:59+1:12:4733:06

Öppen motion 7

2 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PerssonVisborgs OK30:4213:13
2Ann-Sofi LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb36:03+5:2115:32
3Leif BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb37:47+7:0516:17
4Marie-Louise KarlqvistSvaide Roma SOK38:13+7:3116:28
5Jan NorrbyGotlands Bro Orienteringsklubb50:14+19:3221:39
6Mats BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb50:41+19:5921:50
7Birgitta welanderIF Hansa-Hoburg51:40+20:5822:16
8Anna LevinSvaide Roma SOK55:39+24:5723:59

Öppen motion 8

4 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÖbergVisborgs OK45:419:09
2Ylva SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb1:00:47+15:0612:10
3Gunnar HallströmVisborgs OK1:04:17+18:3612:52
4Joakim AhrlingVisborgs OK1:09:10+23:2913:51
5Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:17:00+31:1915:25
Anki HallströmSvaide Roma SOKej godkänd
Mats SigalitGotlands Bro Orienteringsklubbej godkänd
Jerker LoréSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser