Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM för Sigtuna OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM för Sigtuna OK
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Sigtuna OK
Datum: tisdag 12 maj 2020

Klasser: Visa alla | H20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Öppen blå

H20

5 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JohnsonSigtuna OKej start

D16

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elise MagnussonSigtuna OK59:5514:36
2Lovisa BolanderSigtuna OKej start

H16

4 525 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LyckebäckSigtuna OK41:089:05
2Elias StrömlandSigtuna OK53:32+12:2411:49
3Seán BerglundSigtuna OK56:41+15:3312:31
4William LeijonspjuthSigtuna OKej start

H14

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edwin EnquistSigtuna OK53:4213:05

H12

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LyckebäckSigtuna OK21:587:42
2Arvid RunfeldtSigtuna OK26:15+4:179:12
3Wilmer NormanSigtuna OK33:33+11:3511:46
4Alfred SmedsSigtuna OK34:10+12:1211:59

H10

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten TorängSigtuna OK36:0813:53
2Tyra RunfeldtSigtuna OK44:45+8:3717:12

H40

5 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KüglerSigtuna OK56:5610:21
2Eric KingSigtuna OK1:05:02+8:0611:49
3Magnus NormanSigtuna OK1:05:30+8:3411:54
4Gustaf RunfeldtSigtuna OKej godkänd

D45

4 525 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BergSigtuna OK55:5312:20
2Marie LyckebäckSigtuna OK58:55+3:0213:01

H50

5 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EdlundSigtuna OK48:018:43
2Kenneth HermanssonSigtuna OK54:48+6:479:57
3Lars LandströmLånghundra IF57:40+9:3910:29
4Tommy LindgrenSigtuna OK1:03:45+15:4411:35
5Stefan NordströmSigtuna OKej start

D60

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ElnerudSigtuna OK1:19:4219:26

H60

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof OlofssonSigtuna OK51:1212:29
2Per-Åke HolmSigtuna OK1:06:40+15:2816:15

D70

2 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta HaraldssonSigtuna OK52:1317:42
2Birgitta KlangLånghundra IF54:36+2:2318:30
3Eva von HeijneSigtuna OK1:31:15+39:0230:55
4Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif BergSigtuna OK42:2514:22
2Jan-Olof MalmSigtuna OK53:44+11:1918:12
3Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK58:58+16:3319:59
4Martyn PassmoreSigtuna OK1:07:18+24:5322:48
5Anders SellgrenSigtuna OKej start

Öppen blå

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva MöllerSigtuna OK1:23:3128:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila