Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kvarntorps-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvarntorps-OL
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: lördag 25 april 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | KM D21 | KM H21 | KM D20 | KM H20 | KM D18 | KM H18 | KM D16 | KM H16 | KM D14 | KM H14 | KM D12 | KM H12 | KM D10 | KM H10 | KM D35 | KM H35 | KM D40 | KM H40 | KM D45 | KM H45 | KM D50 | KM H50 | KM D55 | KM H55 | KM D60 | KM H60 | KM D65 | KM H65

Bana 1

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Marie WallOK Tisaren31:58
2Ingrid ArnessonLindebygdens OK33:31+1:33
3Petter BergqvistGarphyttans IF33:33+1:35
4Samuel ErikssonOK Letstigen38:48+6:50

Bana 2

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fabian BergqvistGarphyttans IF20:16
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK31:27+11:11
3Wilma WikströmOK Milan36:14+15:58
4Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro40:16+20:00
5Britt GunnarssonKristinehamns OK44:47+24:31
6Oliver ArnessonLindebygdens OKej godkänd
7Hanna ArnessonLindebygdens OKej godkänd

Bana 3

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan OskarssonLaxå OK34:04
2Marco RivasKFUM Örebro OK34:10+0:06
3Sofia CarlssonLindebygdens OK37:18+3:14
4Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro37:52+3:48
5Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro38:48+4:44
6Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro39:07+5:03
7Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro39:33+5:29
8Tony HolmbergOK Tylöskog40:24+6:20
9Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro40:52+6:48
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:39+7:35
11Evelina EricssonLindebygdens OK42:27+8:23

Bana 4

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1William PommerStora Tuna OK26:07
2Martin LarboOK Milan31:01+4:54
3Måns BergqvistGarphyttans IF32:30+6:23
4Axel ThybeckLindebygdens OK33:48+7:41
5Lars-Åke WallOK Tisaren39:28+13:21
6Viggo HolmbergOK Tylöskog39:59+13:52
7Patrik ThybeckLindebygdens OK40:03+13:56
8Josefine HöögHagaby GoIF Örebro42:04+15:57
9Fredrik ArnessonLindebygdens OK44:58+18:51
10Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro56:02+29:55
11Peter ÖstlundOK Milanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila