Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Extrainsatt Motions-OL Djupadalsdrågen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Extrainsatt Motions-OL Djupadalsdrågen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 14 april 2020

Klasser: Visa alla | Korta Lätt | Korta Svår | Mellan | Långa

Korta Lätt

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LindbladOK Djerf25:4811:37
2Lin PelanderOK Djerf27:58+2:1012:35
3Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro35:35+9:4716:01
4Joel WIlhelmssonFilipstads OK36:19+10:3116:21
5Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf42:05+16:1718:57
6Milla StenqvistOK Djerf1:01:07+35:1927:31
7Hilda DanielssonOK Djerf1:01:09+35:2127:32
8Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf1:01:18+35:3027:36
9Samuel ErikssonOK Letstigen1:05:07+39:1929:19
10Daniel NordengrenOK Djerf1:20:10+54:2236:06

Korta Svår

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena WesterlundOK Djerf30:3611:02
2Christer NälemarkOK Djerf38:30+7:5413:53
3Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf44:04+13:2815:54
4Anders WahlströmOK Djerf51:38+21:0218:38
5Linnea WahlströmOK Djerf53:00+22:2419:08
6Emma LiliegrenOK Djerf1:00:11+29:3521:43
7Claes LindgrenOK Djerf1:07:05+36:2924:13
8Krister KjellgrenOK Djerf1:09:56+39:2025:14
9Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:11:40+41:0425:52
10Annika KärkkäinenOK Djerf1:14:33+43:5726:54
11Bo PetterssonOK Djerf1:14:37+44:0126:56
12Lennart NordströmOK Djerfej godkänd
13Emma WahlströmOK Djerfutgått

Mellan

3 860 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro37:239:41
2Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK38:09+0:469:53
3Ellen PelanderOK Djerf39:03+1:4010:06
4Jan HanssonOK Djerf40:40+3:1710:32
5Jens AnderssonKristinehamns OK41:03+3:4010:38
6Edvard PelanderOK Djerf41:48+4:2510:49
7Johan PetriOK Djerf43:29+6:0611:15
8Göran LarssonDegerfors OK46:08+8:4511:57
9Ulf NordzellOK Djerf47:59+10:3612:25
10Anders ElofssonOK Djerf49:39+12:1612:51
11Mats HaglundOK Djerf50:02+12:3912:57
12Jesper NordengrenOK Djerf51:46+14:2313:24
13Maria HaglundOK Djerf51:54+14:3113:26
14Terese BackOK Djerf51:58+14:3513:27
15Frida KupsuOK Djerf52:20+14:5713:33
16Ann-Sofi WelanderOK Djerf52:33+15:1013:36
17Anna JanssonOK Djerf57:54+20:3115:00
18Bernt ErikssonOK Djerf1:00:09+22:4615:34
19Marie LindbladOK Djerf1:02:44+25:2116:15
20Bo WinqvistOK Djerf1:05:10+27:4716:52
21Johan HelanderHagaby GoIF Örebroej godkänd
22Simon EkdahlHagaby GoIF Örebroej godkänd

Långa

6 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PetterssonOK Djerf45:216:48
2Alexander JanssonOK Djerf53:57+8:368:06
3Pär JanssonOK Djerf1:00:24+15:039:04
4Anders PelanderOK Djerf1:02:32+17:119:23
5Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro1:05:53+20:329:53
6Tomas ErikssonOK Djerf1:14:53+29:3211:14
7Linda RyenOK Djerf1:14:55+29:3411:14
8Tord KarlssonOK Djerf1:16:26+31:0511:28
9Maja WelanderOK Djerf1:18:29+33:0811:47
10Mats WelanderOK Djerf1:18:43+33:2211:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila