Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Uppsala MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala MTBO
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: lördag 1 oktober 2011

D21

13 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna WallenborgIF Thor56:394:15
2Sara LindIF Thor1:10:10+13:315:16
3Annika RidellIF Thor1:15:20+18:415:39
4Karin EklöfIK Hakarpspojkarna1:19:25+22:465:57
5 Lina Påve 1:21:04+24:256:05
6Emma MartinelleSöders SOL Tyresö1:21:10+24:316:05
7Linda NybergTumba-Mälarhöjden OK1:23:47+27:086:17
8 Jenny NääsLeksands OK1:28:44+32:056:39
9Maria FriskAttunda OK1:31:44+35:056:53
10Elin Falk SörqvistIF Thor1:34:49+38:107:07

H21

14 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus MartinelleSöders SOL Tyresö56:293:51
2Anders FriskAttunda OK57:24+0:553:55
3Anders TillegårdSundbybergs IK1:07:22+10:534:36
4Henrik RoosOK Linné1:09:17+12:484:43
5Ola JäderbergLeksands OK1:12:01+15:324:55
6Markus BölskeTäby OK1:12:47+16:184:58
7Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:17:41+21:125:18
8Staffan ÅkerblomOK Linné1:19:28+22:595:25
9Robin GrankvistVäsby OK1:19:41+23:125:26
10Tomaz HolmbergKramfors-Alliansen1:21:29+25:005:33
11Nic KruysIF Thor1:22:32+26:035:38
12Fredrik SörqvistSigtuna OK1:27:30+31:015:58
13Henrik LundgrenKramfors-Alliansen1:35:19+38:506:30
14Thomas AnderssonVästerås SOK1:43:08+46:397:02
15 Mats JonsellIF Thor1:50:50+54:217:34
Carl Wolf ej godkänd
Hans Hagberg ej godkänd
Tommy IvarssonLånghundra IFej godkänd
Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OKej start

H17-20

13 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:08:275:08

D16

6 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika von EssenOK Linné34:515:24

H16

11 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas TegendalOK Linné52:594:26
2Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK56:39+3:404:44
3Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL1:12:02+19:036:02

H14

6 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK46:597:17
Måns TistadIFK Lidingös Skid o OKej start

D40

11 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ammie BerglundTumba-Mälarhöjden OK1:10:495:56

H40

13 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan Jacobsson SvärdIF Thor1:00:094:30
2Peter AlbinssonJärfälla OK1:02:51+2:424:43
3Mats HeldtIFK Södertälje1:04:56+4:474:52
4Jörgen OlssonIF Thor1:09:28+9:195:12
5Petter RanefallIF Thor1:09:30+9:215:13
6Ulf AngelsiööOK Linné1:10:03+9:545:15
7Richard HolmTumba-Mälarhöjden OK1:13:04+12:555:29
8Mats HerbertTäby OK1:15:35+15:265:40
9Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL1:22:22+22:136:11
10Thomas AnderssonGotlands Bro Orienteringsklubb1:25:17+25:086:24
11Anders BrunellIF Thor1:33:50+33:417:02
Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd

D50

6 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika LundströmVäsby OK43:196:42
2Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK44:00+0:416:49
Ing Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OKej start

H50

11 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK55:134:37
2Mats TibellLånghundra IF56:35+1:224:44
3Håkan LångLänna IF1:00:17+5:045:03
4per Karenus 1:01:08+5:555:07
5Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:02:12+6:595:12
6Svend Erik MathiassenOK Linné1:03:55+8:425:21
7Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:04:25+9:125:23
8Lars GrankvistTäby OK1:06:34+11:215:34
9Ola WiksellStora Tuna OK1:09:32+14:195:49
10Peter HerbertGävle OK1:14:43+19:306:15
11Ronny HedlundOK Södertörn1:20:30+25:176:44
Lars SahlbergLeksands OKej start

H60

6 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten von HeijneSigtuna OK41:496:28
2Jan ÅsbergHäverödals SK42:17+0:286:33

Ungdom

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Moa WallenborgIF Thor38:3010:24
2 Elsa BäsénIF Thor39:00+0:3010:32

Öppen Lång

11 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Gunnar TegendalOK Linné1:03:245:18
2Thomas Westfeldt 1:10:39+7:155:55
3Mikael Barbu 1:11:29+8:055:59
4Björn Ingmar 1:21:55+18:316:51
5 Peter GustafssonOK Linné1:28:58+25:347:27
6 Kerstin HagbergIK Droppen3:32:03+2:28:3917:46
Lars Fahlen ej godkänd
Per-Axel LundinCK Uniej godkänd
Alexander Eiler ej start
Igor Elguezabal ej start

Öppen Kort

6 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Eva NordkvistIF Thor33:415:13
2 Ulf CarnbyTäby OK35:11+1:305:27
3Andreas EhnIF Thor40:41+7:006:18
4Erik HannrupIF Thor41:06+7:256:22
5 Anders FalkOK Roslagen42:01+8:206:30
6Oliver AngelsiööOK Linné42:11+8:306:32
7Erika JanssonRasbo IK43:07+9:266:41
8Mei Wen 48:55+15:147:35
9 Alexander AlnessLånghundra IF53:15+19:348:15
10 Wilhelm AlnessLånghundra IF54:45+21:048:29
11Gunilla WingqvistIF Thor55:02+21:218:31
12 Sara Thuresson 56:01+22:208:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser