Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars deltävling 3
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 18 augusti 2011

D17-20

5 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin DolkJönköpings OK1:32:2317:39
2Linnéa AnderssonIK Vista1:34:22+1:5918:02
Karin HåkanssonOK Gränsenej godkänd

H17-20

6 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna48:448:04
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:00:52+12:0810:04
Edvin HögbergIF Hallby SOKej godkänd

D16

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa JohanssonJönköpings OK37:369:35
2Karin BjörnlingerIK Vista42:31+4:5510:50
3Petra GunnarsdotterTenhults SOK45:38+8:0211:38
4Ida ÖnstenIK Vista49:39+12:0312:39
5Stina HåkanssonOK Gränsen1:15:54+38:1819:21

H16

5 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LöfströmJönköpings OK1:00:0811:50
Erik HolmbergJönköpings OKej godkänd
Erik NykvistJönköpings OKej start
Oscar NykvistJönköpings OKej start

D14

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna24:147:07
2Amanda RangertIK Hakarpspojkarna25:00+0:467:21
3Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna26:12+1:587:42
4Annie ÖnstenIK Vista26:36+2:227:49
5Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna28:33+4:198:23
6Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna29:03+4:498:32
7Sophia BjörnlingerIK Vista30:06+5:528:51
8Kajsa JohanssonJönköpings OK30:32+6:188:58
9Annie LindhIF Hallby SOK38:20+14:0611:16
10Diana EnglundTenhults SOK39:41+15:2711:40
11Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:02+19:4812:57
12Emma HolmbergJönköpings OK49:27+25:1314:32
Tova LarssonJönköpings OKej godkänd

H14

3 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric RosjöJönköpings OK24:376:21
2David GunnarssonIK Hakarpspojkarna31:47+7:108:12
3noa pruthIK Hakarpspojkarna34:21+9:448:52
4Simon JonssonIF Hallby SOK46:31+21:5412:01
5Karl MalterlingJönköpings OK50:26+25:4913:01
Philip RydåBottnaryds IFej godkänd
Arvid ClaessonJönköpings OKej start

D12

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna20:126:49
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:34+5:228:38
3Ella PalmIK Hakarpspojkarna26:18+6:068:53
4Moa EdnerIK Hakarpspojkarna37:45+17:3312:45
5Julia WahlströmTenhults SOK49:13+29:0116:37
6Elin EdströmBottnaryds IF1:14:01+53:4925:00
Andrea LindhIF Hallby SOKej godkänd

H12

3 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam LöfströmJönköpings OK24:047:28
2Arvid ÖnstenIK Vista26:33+2:298:14
3Emil BjörnlingerIK Vista26:41+2:378:17
4Vincent NilssonIK Vista27:11+3:078:26
5Filip RosjöJönköpings OK28:09+4:058:44
6Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna30:54+6:509:35
7Jakob IngströmBottnaryds IF37:48+13:4411:44
8Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK38:05+14:0111:49
9Harald EklöfIF Hallby SOK41:47+17:4312:58
10leo pruthIK Hakarpspojkarna44:19+20:1513:45
Tim EdnerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jacob AnderssonIF Hallby SOKej godkänd
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start

D10

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:497:01
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna18:32+2:438:14
3Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna19:48+3:598:48
4Ella AnderssonIK Hakarpspojkarna22:22+6:339:56
5Nike PruthIK Hakarpspojkarna24:23+8:3410:50
6Jenna MagnussonIK Hakarpspojkarna24:57+9:0811:05
7Julia RangertIK Hakarpspojkarna26:11+10:2211:38
8Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna27:57+12:0812:25
9Rebecka HaraldssonJönköpings OK29:41+13:5213:11
10Emma LingJönköpings OK31:51+16:0214:09
11Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna33:52+18:0315:03
12Olivia GrönqvistJönköpings OK39:44+23:5517:39
Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarnaej start
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LingJönköpings OK21:039:21
2Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:31+0:289:33
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:02+3:5911:07
4Malte NilssonIK Vista27:26+6:2312:11
5Hampus StockhedenIF Hallby SOK38:10+17:0716:57
albin eliassonTenhults SOKej godkänd
Erik GranathIF Hallby SOKej godkänd

Inskolning

2 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ester AnderssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Tilda AnderssonJönköpings OKfullföljt
David EmilssonJönköpings OKfullföljt
Melvin Engström/LyckborgBottnaryds IFfullföljt
Alva GrönqvistJönköpings OKfullföljt
Bo HakeskogJönköpings OKfullföljt
Ella IngströmBottnaryds IFfullföljt
Ellen KjellströmGränna-Bygdens OKfullföljt
Hugo LinderöIK Hakarpspojkarnafullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Hanna LöfströmJönköpings OKfullföljt
Isac PerssonOK Gränsenfullföljt
Matilda WestlundJönköpings OKfullföljt
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnafullföljt
Elin LarssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Simon PerssonOK Gränsenej start

U1

2 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:349:44
2Ida RosjöJönköpings OK19:50+0:169:52
3Oscar SvenssonIK Hakarpspojkarna20:07+0:3310:00
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna20:57+1:2310:25
5Ellen SjögrenJönköpings OK21:50+2:1610:51
6Joel Finndahl-SvenssonIK Hakarpspojkarna22:59+3:2511:26
7Stella RangertIK Hakarpspojkarna23:00+3:2611:26
8Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna24:05+4:3111:58
9Emanuel JohanssonVaggeryds SOK25:14+5:4012:33
10Erik LindkvistIK Hakarpspojkarna25:58+6:2412:55
11Alice SnällsIK Hakarpspojkarna26:17+6:4313:04
12Maria BjörnlingerIK Vista26:41+7:0713:16
13Sophia SkaarJönköpings OK27:27+7:5313:39
14Albin HjellströmGränna-Bygdens OK31:45+12:1115:47
15Karl HjellströmGränna-Bygdens OK32:08+12:3415:59
16Amanda EmilssonJönköpings OK32:11+12:3716:00
17Hanna KjellströmGränna-Bygdens OK33:15+13:4116:32
18Hugo MagnussonVaggeryds SOK39:12+19:3819:30
19Lina AnderssonJönköpings OK42:56+23:2221:21
20Johanna FranssonIF Hallby SOK47:58+28:2423:51
21Samuel GustafssonJönköpings OK50:07+30:3324:56
22Elias KjellströmGränna-Bygdens OK50:40+31:0625:12
Axel EdströmBottnaryds IFej start

U2

2 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:099:12
2Mattias SonestedtIK Hakarpspojkarna21:47+1:389:56
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:14+3:0510:36
4Lilly HakeskogJönköpings OK24:10+4:0111:02
5August HöglundIK Hakarpspojkarna25:01+4:5211:25
6Louise LiljaIK Hakarpspojkarna26:55+6:4612:17
7Engla PruthIK Hakarpspojkarna28:55+8:4613:12
8Wilma LevinssonGränna-Bygdens OK32:14+12:0514:43
9Anton LevinssonGränna-Bygdens OK33:02+12:5315:05
10Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna36:14+16:0516:32
11Oscar OlinIK Hakarpspojkarna36:36+16:2716:42
12Anna SvenssonTenhults SOK37:45+17:3617:14
13Emma OlinIK Hakarpspojkarna39:54+19:4518:13
Kristin TibergVaggeryds SOKej godkänd
Benjamin ClaessonJönköpings OKej start
Gideon ClaessonJönköpings OKej start

U3

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina SkogOK Gränsen36:5611:54
2Casper MalmqvistBottnaryds IF47:46+10:5015:24
Noa OskarssonBottnaryds IFej godkänd

Öppen motion 1

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ayan LingJönköpings OK25:2811:37
2Monika HjellströmGränna-Bygdens OK26:54+1:2612:16
3Albin SkogOK Gränsen32:11+6:4314:41
4Katarina StockhedenIF Hallby SOK33:19+7:5115:12
5Linda SkogOK Gränsen36:06+10:3816:29

Öppen motion 4

4 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip HjellströmGränna-Bygdens OK44:5110:17
2Anette FranssonIF Hallby SOK45:02+0:1110:19
3Staffan EklöfIF Hallby SOK46:10+1:1910:35
4Anna JohanssonJönköpings OK47:55+3:0410:59
5Carolina ÖnstenIK Vista1:02:18+17:2714:17
6Irma HåkanssonOK Gränsen1:06:14+21:2315:11
7Kerstin NykvistJönköpings OK1:11:49+26:5816:28
8Samuel SkogOK Gränsen1:13:58+29:0716:57
9Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarna1:15:11+30:2017:14
Hillevi ErikssonIF Hallbyej godkänd
Joel BäckströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 6

5 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna47:248:07
2Lars LundströmIF Hallby SOK1:04:22+16:5811:02
3Erik StillemarkIF Hallby SOK1:07:44+20:2011:37
4Magnus NykvistJönköpings OK1:40:34+53:1017:14
Tomas PerssonOK Gränsenej godkänd
Björn LindgrenIF Hallby SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser