Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM Tisaren

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM Tisaren
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: lördag 25 april 2020

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | KM D21 | KM H21 | KM D20 | KM H20 | KM D18 | KM H18 | KM D16 | KM H16 | KM D14 | KM H14 | KM D12 | KM H12 | KM D10 | KM H10 | KM D35 | KM H35 | KM D40 | KM H40 | KM D45 | KM H45 | KM D50 | KM H50 | KM D55 | KM H55 | KM D60 | KM H60 | KM D65 | KM H65

Bana 2

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Dan HöökArboga OK29:16
2Kurt ÅbergOK Tisaren32:58+3:42
3Magdalena SjödinOK Tisaren40:52+11:36
4Elina SahlströmOK Tisaren53:54+24:38
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:02:01+32:45

Bana 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexey ProsvirnikovOK Tisaren1:15:57

KM D21

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lovisa PerssonOK Tisaren35:02
2Rebecka NylinOK Tisaren41:49+6:47
3Johanna SärnbrinkOK Tisaren47:02+12:00
4Nina HallorOK Tisaren50:50+15:48
5Hanna AndrénOK Tisaren1:10:51+35:49

KM H21

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip JacobssonOK Tisaren26:53
2Valter PetterssonOK Tisaren29:16+2:23
3Erik FernlundOK Tisaren31:06+4:13
4Martin SärnbrinkOK Tisaren35:09+8:16
5Adam AiliOK Tisaren54:01+27:08
6Håkan CarlssonOK Tisarenutgått

KM D20

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Amanda SjödinOK Tisaren45:26
2Tintin YngströmOK Tisaren1:06:32+21:06
3My AronssonOK Tisaren1:07:24+21:58

KM H16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil LarssonOK Tisaren26:28
2Noel HelmerssonOK Tisaren31:32+5:04

KM D14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja SjödinOK Tisaren32:08

KM H14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Philip SjödinOK Tisaren16:56
2Robin HelmerssonOK Tisaren20:44+3:48

KM D12

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Allis SjödinOK Tisaren21:24
2Moa PetterssonOK Tisaren21:53+0:29
3Lovisa PihelOK Tisaren22:59+1:35

KM H12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henning HjelteOK Tisaren19:56

KM D10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edith JanegrenOK Tisaren38:29
2Idun Hjärtsjö HeidenreichOK Tisaren43:43+5:14
3Hulda RynoOK Tisaren1:04:50+26:21

KM H10

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar PihelOK Tisaren23:51
2Malte PetterssonOK Tisaren24:52+1:01
3Alfred PihelOK Tisaren25:01+1:10
4Hjalmar HjelteOK Tisaren30:01+6:10
5Arvid StrandOK Tisaren34:32+10:41
6Folke RynoOK Tisaren38:27+14:36
7Erik KarlssonOK Tisaren55:49+31:58

KM D45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin AnderssonOK Tisaren36:15
2Barbro IsakssonOK Tisaren42:46+6:31

KM H45

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus PerssonOK Tisaren28:35
2Dan LarssonOK Tisaren32:48+4:13
3Mikael PihelOK Tisaren33:25+4:50
4Urban SärnbrinkOK Tisaren50:14+21:39

KM D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin SärnbrinkOK Tisaren47:39

KM H50

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus HallblomOK Tisaren31:49
2Peter AgerhällOK Tisaren36:45+4:56

KM D55

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Monica HallorOK Tisaren33:27

KM H55

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per BjurströmOK Tisaren30:03
2Göran AttåsOK Tisaren35:44+5:41
3Nils AronssonOK Tisaren38:47+8:44
4Hans MandahlOK Tisaren40:59+10:56

KM H60

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Reinert HallorOK Tisaren22:15
2Sigfrid WeiseOK Tisaren31:41+9:26

KM H65

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats NylinOK Tisaren18:37
2Karl-Åke RynoOK Tisaren23:22+4:45
3Leif ErikssonOK Tisaren27:05+8:28
4Bo HöökOK Tisaren30:58+12:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila