Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Corona Cup #2 - Tumba bruk

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Corona Cup #2 - Tumba bruk
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 9 maj 2020

Klasser: Visa alla | Långa 09.00-09.45 | Långa 10.00-10.45 | Långa 11.00-11.45 | Långa 12.00-12.30 | Mellan 09.00-09.45 | Mellan 10.00-10.45 | Mellan 11.00-11.45 | Mellan 12.00-12.30 | Korta 09.00-09.45 | Korta 10.00-10.45 | Korta 11.00-11.45 | Korta 12.00-12.30 | Kortkort 09.00-09.45 | Kortkort Gul 10.00-10.45 | Kortkort Gul 11.00-11.45 | Kortkort Gul 12.00-12.30

Långa 09.00-09.45

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Erik LindgrenTullinge SK46:19
2Niklas SundqvistTullinge SK52:06+5:47
3Albin AnderssonTullinge SK52:40+6:21
4Lars NordinTullinge SK53:51+7:32
5Lars SjöbergTullinge SK55:45+9:26
6Sofia LönnkvistTullinge SK58:00+11:41
7Ella SjöbergTullinge SK59:19+13:00
8Piero SannicolòTullinge SK1:01:36+15:17
9Ellinor ErikssonTullinge SK1:01:55+15:36
10Rikard ImarkTullinge SK1:03:00+16:41
11Wilhelm BergmanTullinge SK1:05:58+19:39
12Johannes BladhTullinge SK1:10:36+24:17
13Tintin KarlbergTullinge SKej start
14Jörgen OhlinTullinge SKej start

Mellan 10.00-10.45

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Johanna BylundTullinge SK43:30
2Carl Johan ArevångTullinge SK45:02+1:32
3Hans SundqvistTullinge SK45:57+2:27
4Björn NormarkTullinge SK46:21+2:51
5Henrik PerssonTullinge SK47:45+4:15
6Fredrik FlodmarkTullinge SK48:16+4:46
7Erik BerggrenTullinge SK48:23+4:53
8Rickard AnderssonTullinge SK49:58+6:28
9Björn AxelssonTullinge SK50:03+6:33
10Patrik LeicktTullinge SK50:41+7:11
11Karin LundbergTullinge SK51:27+7:57
12Yvonne AnderssonTullinge SK51:57+8:27
13Emil HelanderTullinge SK51:58+8:28
14Per-Ove MelinderTullinge SK54:55+11:25
15Arvid MyrbergerTullinge SK55:25+11:55
16Lenka LiscinskaTullinge SK55:49+12:19
17Henrik TrofastTullinge SK56:49+13:19
18Wilma LeicktTullinge SK58:13+14:43
19Peter BergmanTullinge SK58:59+15:29
20Tilda AnderssonTullinge SK1:02:41+19:11
21Frida JunegardTullinge SK1:03:53+20:23
22Axel TrofastTullinge SK1:04:32+21:02
23Maria BrattTullinge SK1:11:40+28:10
24Anna PernebyTullinge SK1:15:56+32:26
25Anders StällbergTullinge SKutgått
26Tove SjöbergTullinge SKej start

Korta 09.00-09.45

41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lars LönnkvistTullinge SK31:24
2Ingemar ÅkermanTullinge SK33:14+1:50
3Tina JunegardTullinge SK35:28+4:04
4Lennart AgénTullinge SK35:58+4:34
5Johnny JunegardTullinge SK39:00+7:36
6Lennart HävrénTullinge SK40:42+9:18
7Åsa FlodmarkTullinge SK41:32+10:08
8Viktor WistrandTullinge SK41:36+10:12
9Olof ArevångTullinge SK41:45+10:21
10Joakim LönnkvistTullinge SK41:47+10:23
11Anders KärrströmTullinge SK43:47+12:23
12Lena SundqvistTullinge SK44:00+12:36
13Kerstin ImarkTullinge SK44:32+13:08
14Bengt KärrströmTullinge SK44:50+13:26
15Alva BladhTullinge SK45:54+14:30
16Åsa Rimsjö SandTullinge SK46:44+15:20
17Aron HöglundTullinge SK46:46+15:22
18Lina MatthewsTullinge SK46:50+15:26
19Daniel HelanderTullinge SK47:24+16:00
20Anders KarlssonTullinge SK47:32+16:08
21Barbro LönnkvistTullinge SK47:45+16:21
22Pia-Lena PutkonenTullinge SK47:47+16:23
23Emilia BergmanTullinge SK50:58+19:34
24Mari HeijkenskjöldTullinge SK54:26+23:02
25Peter EmanuelssonTullinge SK56:43+25:19
26Fredrik JohanssonTullinge SK57:41+26:17
27Lucas JohanssonTullinge SK57:46+26:22
28Leo WisborgTullinge SK58:22+26:58
29Stefan WisborgTullinge SK58:23+26:59
30Lisa LeicktTullinge SK1:02:54+31:30
31Fanny SundbergTullinge SK1:04:27+33:03
32Lisa SundbergTullinge SK1:05:25+34:01
33Thomas SundbergTullinge SK1:05:32+34:08
34Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:13:50+42:26
35Felix ArkängTullinge SK1:15:02+43:38
36Lovisa HöglundTullinge SK1:31:52+1:00:28
37Terri LindholmTullinge SK1:34:22+1:02:58 Ladda ner rutt i gpx-format
38Carin MattilaTullinge SK1:34:25+1:03:01
39Göran LängheimTullinge SKej godkänd
40Elias BladhTullinge SKej godkänd
41Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
42Elias BladhTullinge SKej start
43Klara JunegardTullinge SKej start
44Maria KärrströmTullinge SKej start

Kortkort - Gul 09.00-09.45

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Fanny BergmanTullinge SK22:01
2Albin HessleTullinge SK30:23+8:22
3Miranda StrandTullinge SK31:21+9:20
4Carina RongeTullinge SK31:25+9:24
5Linnea SandTullinge SK32:35+10:34
6Carolina AnderssonTullinge SK35:02+13:01
7Aston NormarkTullinge SK37:34+15:33
8Maria HessleTullinge SK40:00+17:59
9Holger PerssonTullinge SK40:18+18:17
10Nora StällbergTullinge SK41:21+19:20
11Cloe MatthewsTullinge SK41:44+19:43
12Frida DäckforsTullinge SK42:24+20:23
13Tilda PousetteTullinge SK43:35+21:34
14Sara PousetteTullinge SK43:36+21:35
15Ellen NybäckTullinge SK44:26+22:25
16Erik NybäckTullinge SK44:29+22:28
17Ann-Sofi NybäckTullinge SK44:41+22:40
18John FlodmarkTullinge SK44:52+22:51
19Maja FlodmarkTullinge SK44:53+22:52
20Axel NäsmanTullinge SK50:44+28:43
21Liv StällbergTullinge SK51:22+29:21
22Emma SvärdTullinge SK55:53+33:52
23Ida AnderssonTullinge SK56:29+34:28
24Juni LythTullinge SK1:00:34+38:33
25Viola AnderssonTullinge SK1:01:05+39:04
26Judit HolmbergTullinge SK1:02:26+40:25
27Johanna HolmbergTullinge SK1:02:39+40:38
28Melker WisborgTullinge SK1:04:00+41:59
29Ulrika WisborgTullinge SK1:04:02+42:01
30Nils StällbergTullinge SK1:08:45+46:44
31John LythTullinge SK1:08:48+46:47
32Astrid OhlinTullinge SK1:09:22+47:21
33Wilma OhlinTullinge SK1:09:29+47:28
34Gustav ÅkermanTullinge SK1:11:57+49:56
35Nenette DäckforsTullinge SK1:14:22+52:21
36Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
37Peter HolmbergTullinge SKej start
38Maria NilssonTullinge SKej start
39Anna StällbergTullinge SKej start
40Sofia SundströmTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser