Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-Dagars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-Dagars
Arrangörsorganisationer: Hallands Orienteringsförbund / O-Ringen
Datum: fredag 13 juli 2012 - söndag 15 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

7 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irina NybergHellas Orientering1:10:028:55
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna1:12:21+2:199:13
3Magdalena OlssonIFK Moras OK1:13:51+3:499:25
4Camilla EngstrandSävedalens AIK1:15:24+5:229:37
5Maria MagnussonSävedalens AIK1:16:34+6:329:45
6Sofia SalomonssonLinköpings OK1:17:39+7:379:54
7Sofia TörnqvistIFK Lidingös Skid o OK1:21:58+11:5610:27
8Lotta SaetreOK Landehof1:22:14+12:1210:29
9Helena ForsbergSkogslöparna1:23:50+13:4810:41
10Sanna LinseforsGöteborg-Majorna OK1:23:58+13:5610:42
11Elin HamreforsOK Landehof1:24:36+14:3410:47
12Erika LindqvistSävedalens AIK1:25:42+15:4010:55
13Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:27:11+17:0911:07
14Frida GustafssonIFK Göteborg1:28:10+18:0811:14
15Frida AnderssonFalkenbergs OK1:32:50+22:4811:50
16Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:32:54+22:5211:50 Ladda ner rutt i gpx-format
17Anna GustafssonIFK Göteborg1:38:39+28:3712:34
18Malin SettergrenHalmstad OK1:41:43+31:4112:58
19Marina RosinkOrienta-Zarya1:43:14+33:1213:10
20Maria MakarovaOrienta-Zarya1:43:36+33:3413:12
21Antonina NaidionovaOrienta-Zarya1:46:58+36:5613:38
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Anne Konring LarsenFIF Hillerød Orienteringej godkänd
Lea ReimeCopenhagenOej godkänd

H21 Elit

10 770 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:15:327:00
2Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:16:11+0:397:04
3Henrik LaasIFK Göteborg1:18:49+3:177:19
4Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:20:33+5:017:28
5Mattias CarlssonIK Trenne Ullared1:21:51+6:197:35
6Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:22:53+7:217:41
7Albert MollénSävedalens AIK1:23:39+8:077:46
8Johan HellmanVänersborgs SK1:23:57+8:257:47
9Jakob EnmarkGävle OK1:25:08+9:367:54
10Erik EngstrandIFK Göteborg1:26:03+10:317:59
11Robert JohanssonGöteborg-Majorna OK1:29:22+13:508:17
12Juho WesterlundKoovee1:30:00+14:288:21
13Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:30:54+15:228:26
14Erik GustafssonNTNUI1:31:05+15:338:27
15Viktor StenssonHelsingborgs SOK1:31:17+15:458:28
16Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:31:45+16:138:31
17Erik EdespongFK Friskus-Varberg1:32:10+16:388:33
18Gustaf WennerbergOK Klyftamo1:32:11+16:398:33
19Thomas JensenCopenhagenO1:32:40+17:088:36
20Gustav EklöfUlricehamns OK1:32:50+17:188:37
21Carsten JørgensenPeninsula And Plains Orienteers1:35:47+20:158:53
22Oscar VångellÄrla IF1:37:18+21:469:02
23Fajer WennerbergOK Klyftamo1:38:41+23:099:09
24Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:38:47+23:159:10
25Mikael LundqvistFalkenbergs OK1:42:41+27:099:32
26Anders Konring OlesenFIF Hillerød Orientering1:43:07+27:359:34
27Daniel NetzVänersborgs SK1:49:25+33:5310:09
28Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:56:07+40:3510:46
29Marvin GoerickeWWOP Germanyfullföljt+43:44
30Filip HolmHalmstad OK2:01:01+45:2911:14
31Alexandr PopovOrienta-Zarya2:03:37+48:0511:28
32Pavel NovikovOrienta-Zarya2:06:09+50:3711:42
33Nikita SmirnovOrienta-Zarya2:20:29+1:04:5713:02
34Alen TurgenevOrienta-Zarya2:22:18+1:06:4613:12
Jonatan LarssonUddevalla OKej godkänd
Daniel LarssonVänersborgs SKej godkänd
Martin SandOK Tisarenej godkänd
Grigory SitsukovOrienta-Zaryaej godkänd
Dmitry KarpovOrienta-Zaryaej godkänd
Sergey TereshchenkoOrienta-Zaryaej start
Emil AlexanderssonHalmstad OKej start
Marvin GoerickeTOLF Berlin e.V.ej start

D20 Elit

5 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JonssonOK Klyftamo59:5911:19
2Malin EijsinkÅs-UMB Orientering1:00:00+0:0111:19
3Linnea SundströmOK Renen1:07:07+7:0812:39
4Erika HugosonNässjö OK1:10:07+10:0813:13
5Frida PerssonIFK Moras OK1:11:33+11:3413:30
6Madeleine AttforsSävedalens AIK1:22:53+22:5415:38
7Linda EngenRaumar Orientering1:35:34+35:3518:01
Elin SvenssonNässjö OKej godkänd
Lovisa MannfolkUlricehamns OKej godkänd

H20 Elit

7 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto56:597:29
2Fredrik MattssonOK Kåre59:33+2:347:49
3Oskar SvenssonFinspångs SOK1:02:32+5:338:13
4Emil AhlbäckFossum IF1:05:30+8:318:36
5Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:08:02+11:038:56
6Albin AnderssonMarkbygdens OK1:09:37+12:389:08
7Philip PålssonSkåneslättens OL1:11:00+14:019:19
8Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF1:11:36+14:379:24
9Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:15:08+18:099:52
10Martin AhlbergerHestra IF1:17:04+20:0510:07
11Fredrik CarlssonOK Hällen1:20:23+23:2410:33
12Simon SkogmanMarkbygdens OK1:29:55+32:5611:48
13Harald HenrikssonJärla Orientering1:31:00+34:0111:57
14Anton PhilipssonOK Skogsfalken1:32:43+35:4412:11
Mattias EngströmSkåneslättens OLej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Adam GeorgssonOK Nackheej start

D18 Elit

4 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK44:149:01
2Julia OhlssonUddevalla OK45:34+1:209:17
3Frida BrogrenKungälvs OK46:40+2:269:31
4Amanda BlennowFalköpings AIK OK47:21+3:079:39
5Felicia StuhlhoferOK Landehof48:08+3:549:49
6Agnes LeoBredaryds SOK51:08+6:5410:26
7Tilda KarlssonOK Alehof51:24+7:1010:29
8Elin ClassonOK Orinto53:18+9:0410:52
9Moa EnmarkGävle OK54:19+10:0511:05
10Felicia FeursteinTormestorps IF55:00+10:4611:13
11Amanda ClaessonSävedalens AIK57:06+12:5211:39
12Laura DienerOLG Bern57:07+12:5311:39
13Linnea WahlgrenSjövalla FK57:23+13:0911:42
14Amanda HanssonBredaryds SOK58:33+14:1911:56
15Emma BacklundSäterbygdens OK59:25+15:1112:07
16Jessica NilssonOK Torfinn1:00:24+16:1012:19
17Moa SvenssonNässjö OK1:01:01+16:4712:27
18Kajsa SpetzUlricehamns OK1:03:01+18:4712:51
19Ida SundströmOK Renen1:03:31+19:1712:57
20Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:04:03+19:4913:04
21Lovisa LemanGöteborgs SK1:04:34+20:2013:10
22Klara PålssonKungälvs OK1:05:34+21:2013:22
23Lisa SundströmOK Renen1:05:56+21:4213:27
24Nathalie RyghOK Tisaren1:10:23+26:0914:21
25Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:11:14+27:0014:32
26Johanna NäslundOK Nolaskogsarna1:13:10+28:5614:55
Veronica LindgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Teresa StafströmVästerås SOKej godkänd
SOFIA JOHANSSONOK Alehofej start

H18 Elit

5 990 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna47:137:52
2Arvid VågLerums SOK48:13+1:008:02
3Daniel RoosAttunda OK49:23+2:108:14
4Gustaf SparrevikLerums SOK51:46+4:338:38
5Emil GranqvistOK Ravinen52:24+5:118:44
6Elias ÖhgrenOK Kåre52:32+5:198:46
7Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK52:55+5:428:50
8Anton BlomGöteborg-Majorna OK53:29+6:168:55
9Anton KarlssonOK Kullingshof54:09+6:569:02
10Fredrik AhnlénOK Hammaren54:32+7:199:06
11Magnus MaagCopenhagenO54:34+7:219:06
12Klas UddMarkbygdens OK54:43+7:309:08
13Albin PetrénGöteborg-Majorna OK55:51+8:389:19
14Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering56:09+8:569:22
15Kevin StåhlJärbo OK56:15+9:029:23
16Pontus KarlssonMarkbygdens OK57:05+9:529:31
17Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad57:25+10:129:35
18Daniel NilssonNyköpings OK57:31+10:189:36
19Karl ModigOK Alehof58:43+11:309:48
20Gustav BoquistIK Uven59:15+12:029:53
21Arvid HenrikssonJärla Orientering59:20+12:079:54
22Johan IvarssonOK Kullingshof1:01:57+14:4410:20
23Jonas Falck WeberEksjö SOK1:06:59+19:4611:10
24Bertram Kopp StannumCopenhagenO1:18:54+31:4113:10
25Joel KristianssonSkåneslättens OL1:19:16+32:0313:13
26Jonatan HöjlindIFK Moras OK1:25:14+38:0114:13
27Albin DetterfeltLinköpings OK1:29:53+42:4015:00
28Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg1:30:27+43:1415:06
29Fredrik KjörkFrölunda OL1:36:30+49:1716:06
Oscar StenbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Simon Thrane HansenCopenhagenOej start
Erik AnderssonOK Orionej start
Jesper Kullin AlfredssonOK Tyrej start
Simon GuldimannOLG Baselej start
Rasmus LarssonOK Alehofej start

D21

6 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Nygaard MonradCopenhagenO1:05:3210:37
2Kristina AnderssonJönköpings OK1:07:46+2:1410:58
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:10:15+4:4311:23
4Sanna SvenssonFrämmestads IK1:10:17+4:4511:23
5Sofia AnderssonCentrum OK1:12:05+6:3311:40
6Moa KjellstrandCentrum OK1:12:21+6:4911:43
7Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:12:57+7:2511:49
8Hanna JohanssonSkattkärrs IF1:16:32+11:0012:24
9Karin FägerlindCentrum OK1:18:17+12:4512:41
10Hanna AxelssonOK Skogshjortarna1:18:29+12:5712:43
11Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:20:09+14:3712:59
12Inger Anita TollehaugLillehammer OK1:20:48+15:1613:05
13Monika OswaldOK Usterbadet1:22:14+16:4213:19
14Jeanine OswaldOK Usterbadet1:22:50+17:1813:25
15Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:23:06+17:3413:28
16Monika LundÖstersunds OK1:24:09+18:3713:38
17Lina MattssonOK Kåre1:29:14+23:4214:27
18Anastasiya AfanasevaEridan1:29:51+24:1914:33
19Maria BrodinOK Tyr1:30:08+24:3614:36
20Esther HaslerOK Usterbadet1:41:12+35:4016:24
21Emma FaxénVäxjö OK1:44:54+39:2217:00
22Anastasia KomarovaLegendaChe2:04:48+59:1620:13
Johanna BerntssonMalmö OKej start

H21

8 670 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pauls PlataisOK Ozons1:11:538:17
2Thomas AspIFK Göteborg1:12:14+0:218:19
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:13:26+1:338:28
4Stepan ZimmermanAttunda OK1:16:08+4:158:46
5Martin SkoglundIFK Göteborg1:18:53+7:009:05
6Andreas ErikssonLunds OK1:19:25+7:329:09
7Jonas WallinVänersborgs SK1:19:26+7:339:09
8Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:19:33+7:409:10
9Hampus OlesundOK Landehof1:19:40+7:479:11
10Jonas LindellStigsökarna1:20:07+8:149:14
11Martin AhlqvistFrölunda OL1:22:28+10:359:30
12Rasmus GrönlundLunds OK1:23:12+11:199:35
13Rickard EricssonOK Tyr1:24:17+12:249:43
14Anders HederskogIFK Göteborg1:25:03+13:109:48
15Christoffer OhlssonUddevalla OK1:25:14+13:219:49
16Peter HaldiOLC Kapreolo1:25:40+13:479:52
17Thorbjörn EkströmUddevalla OK1:26:42+14:4910:00 Ladda ner rutt i gpx-format
18Mattias KarlssonOK Alehof1:27:04+15:1110:02
19Mattias NilssonVänersborgs SK1:27:17+15:2410:04
20Kristoffer EdshageCentrum OK1:28:38+16:4510:13
21Andreas BjärkmarHalmstad OK1:29:54+18:0110:22
22Jesper NilssonUlricehamns OK1:33:19+21:2610:45
23Mattias ErikssonLunds OK1:34:12+22:1910:51
24Ivan AfanasevEridan1:34:45+22:5210:55
25Petr HenychSlavia Liberec Orienteering1:37:10+25:1711:12
26Siarhei YasiucheniaEridan1:38:26+26:3311:21
27Per AspegrenOK Kontinent1:41:13+29:2011:40
28Gabriel AnderssonUlricehamns OK1:46:14+34:2112:15
29Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:47:38+35:4512:24
30Måns FaxénVäxjö OK1:48:30+36:3712:30
31Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb1:54:42+42:4913:13
32Erik SöderhjelmLitsbygdens SKfullföljt+43:26
33Johan LeijgårdGudhems IF2:00:20+48:2713:52
Alexander MobergOK Tyrej godkänd
Andreas SamuelssonOK Refteleej godkänd
Mikael BogrenOK Vivillej godkänd
Dag StridhUmeå OKej start
Anders BachhausenFIF Hillerødej start
Jorrit BoekelCentrum OKej start

D21 Kort

3 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdRävetofta OK42:0310:46
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK44:28+2:2511:24
3Randi HøilundSentrum OK46:31+4:2811:55
4Anna OlssonLunds OK46:34+4:3111:56
5Åsa LinnersjöSöders-Tyresö47:26+5:2312:09
6Lina HulanderUlricehamns OK50:26+8:2312:55
7Anna-Maria SandbergGöteborg-Majorna OK54:56+12:5314:05
8Ylva FonseliusFK Herkules57:26+15:2314:43
9Linda OscarssonStenungsunds OK1:03:05+21:0216:10
10Rie McGrailOK Pan Århus1:03:28+21:2516:16
11Clouard CamilleSLE 781:06:47+24:4417:07
12Hanna WeimannIK Uven1:07:26+25:2317:17
13Marion BüchliOLG Suhr1:08:56+26:5317:40
14Caroline WilboisGöteborgs SK1:09:26+27:2317:48
15Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg1:11:08+29:0518:14
16Linda SkogOK Reftele1:12:36+30:3318:36
17Mari TaraldrudSentrum OK1:16:29+34:2619:36
18Malin TheanderStenungsunds OK1:26:43+44:4022:14
Annika JørgensenTisvilde Hegn OKej godkänd

H21 Kort

6 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik NordgrenSävedalens AIK52:008:24
2Fredrik NormanLeksands OK53:36+1:368:39
3Anton HemlinIK Uven57:38+5:389:18
4Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:02:34+10:3410:06
5Martin OldaeusVästerås SOK1:04:21+12:2110:23
6Casper WraaTisvilde Hegn OK1:04:39+12:3910:26
7Franciszek GallaHKS Azymut Mochy1:05:35+13:3510:35
8Erik BlomströmIK Stern1:08:30+16:3011:03
9Erik MygindSkovsneglene OK1:10:53+18:5311:27
10Mattias JohanssonIK Ymer1:12:19+20:1911:40
11Lage SnelheidSkovsneglene OK1:13:08+21:0811:48
12Jakob LandspergTisvilde Hegn OK1:15:40+23:4012:13
13Klas PeterssonIF Marin Väst1:16:32+24:3212:21 Ladda ner rutt i gpx-format
14Roland PerssonKalmar OK1:19:07+27:0712:46
15Mathias WraaTisvilde Hegn OK1:19:17+27:1712:48
16Karl UtterbackMalmö OK1:24:51+32:5113:42
17Henrik DahlrotIK Uven1:25:39+33:3913:50
18Ulf BylundIFK Enskede1:25:42+33:4213:50
19Slavoj MaarbjergSkovsneglene OK1:31:23+39:2314:45
20Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:32:23+40:2314:55
21Jonas PreiszLustens OK1:35:53+43:5315:29
22Andreas KarlssonSävedalens AIK1:46:09+54:0917:08
23Jan GroossRønne IK Orientering1:58:04+1:06:0419:04
24Anders WraaTisvilde Hegn OK2:03:11+1:11:1119:54
25Vidar ErikssonIF Marin Väst2:35:46+1:43:4625:09
Björn BylundIFK Enskedeej godkänd
Anders JonssonIF Marin Västej godkänd
Rune Konring LarsenFIF Hillerød Orienteringej start

D20

4 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara IvarssonOK Kullingshof1:03:0813:32
2Gerbeaux NathanaelleSLE 781:08:32+5:2414:42
3Sara JeskowiakHKS Azymut Mochy1:18:51+15:4316:55
4Greta JeskowiakHKS Azymut Mochy1:21:42+18:3417:31
5Isabel StepanovaOrienta-Zarya1:47:10+44:0222:59

H20

6 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HagströmFalköpings AIK OK1:03:089:55
2Johan SalomonssonVänersborgs SK1:07:14+4:0610:34
3Nikolay LiseenkoOrienta-Zarya1:21:29+18:2112:48
4Pontus JohanssonOK Kullingshof1:31:47+28:3914:25
Johan HagströmFalkenbergs OKej godkänd
Denis DulaOrienta-Zaryaej start
Tobias EdströmOK Gisleej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start

D18

4 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clouard LucileSLE 7847:2011:08
2Caroline LindelöwHärlövs IF1:04:04+16:4415:04
3Hanna GustafssonOK Kåre1:07:09+19:4915:48
4Elin KjellssonFalkenbergs OK1:10:39+23:1916:37
5Katarzyna GallaHKS Azymut Mochy1:12:23+25:0317:01
6Hanna DjerfLerums SOK1:14:28+27:0817:31
7Nikoline AndersenSøllerød OK1:16:27+29:0717:59
8Chardot JuliaSLE 781:21:49+34:2919:15
9Simone WraaTisvilde Hegn OK1:26:37+39:1720:22
10Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg1:41:54+54:3423:58
11Elinor LindelöwHärlövs IF1:44:42+57:2224:38
12Alexandra LishchukOrienta-Zarya1:48:01+1:00:4125:24

H18

5 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim DmitrievLegendaChe1:09:1512:59
2Ivan SadovnikovOrienta-Zarya1:12:35+3:2013:37
3Craig ThomsonForth Valley Orienteers1:16:18+7:0314:18
4Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:28:15+19:0016:33
5Karl KarlssonOK Kullingshof1:28:31+19:1616:36
6Anton HagströmFalkenbergs OK1:31:55+22:4017:14
7Dmitry EliseevOrienta-Zarya1:34:48+25:3317:47
8Jonathan JohanssonFalkenbergs OK1:38:01+28:4618:23
9Denis GolovlevOrienta-Zarya1:46:11+36:5619:55
10Pavel IzbenkoOrienta-Zarya1:50:57+41:4220:48
Emil JohanssonOK Kullingshofej start
Bonnet VincentSLE 78ej start

D17-20 Kort

4 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina JosefssonRydboholms SK1:17:3919:16
2Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OK1:22:44+5:0520:31
3Amalie WraaTisvilde Hegn OK1:43:15+25:3625:37
4Ida LindellKalmar OK2:13:29+55:5033:07
5Anna LarssonFalkenbergs OK2:17:03+59:2434:00
Josefin AronssonBredaryds SOKej godkänd
Lina MöllerArboga OKej start
Minda LangmoenKungälvs OKej start
Caroline Ryge CarlsenOK Øst Birkerødej start

H17-20 Kort

4 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor-Arve Bjørnstad StrandRaumar Orientering57:0513:00
2Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:02:22+5:1714:12
3Benjamin EricssonDalsjöfors GOIF1:12:56+15:5116:36
4Daniel ZachrissonKungälvs OK1:22:17+25:1218:44
5Szymon KaczmarekHKS Azymut Mochy1:24:58+27:5319:21
6Rasmus WillénÖstersunds OK1:29:10+32:0520:18
7Jacek GallaHKS Azymut Mochy1:29:56+32:5120:29
8Henrik KarlssonUddevalla OK1:41:23+44:1823:05
Tobban KarlssonOK Skogsmunkenej start

D16

4 080 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonFinspångs SOK38:009:18
2Sara KindlundOK Tranan39:39+1:399:43
3Ebba PegestamOK Ravinen41:03+3:0310:03
4Johanna ÖbergRyda SK42:47+4:4710:29
5Line CederbergVänersborgs SK43:27+5:2710:38
6Linnéa GolsäterEksjö SOK43:49+5:4910:44
7Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK44:41+6:4110:57
8Erica EdmanKorsnäs IF OK45:06+7:0611:03
9Astrid MaagCopenhagenO45:23+7:2311:07
10Josefine LindOK Gorm46:18+8:1811:20
11Amanda JohanssonOK Dacke47:14+9:1411:34
12Amanda Falck WeberEksjö SOK47:23+9:2311:36
13Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering47:25+9:2511:37
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK47:42+9:4211:41
15Emma HimmelmannSjövalla FK48:16+10:1611:49
16Ella WallinderGöteborg-Majorna OK50:11+12:1112:17
17Nikoline TillingsøeCopenhagenO50:12+12:1212:18
18Agnes JonssonCopenhagenO50:15+12:1512:18
19Hanna MüllerOLG Basel50:31+12:3112:22
20Emma NilssonOK Tranan50:43+12:4312:25
21Melina CarlssonStora Tuna OK52:52+14:5212:57
22Hanna ÅbergOK Landehof53:31+15:3113:07
23Sara JosarpFK Friskus-Varberg53:50+15:5013:11
24Mai Ly SorriGOIF Tjalve53:56+15:5613:13
25Lina PålssonKungälvs OK54:02+16:0213:14
26Sofia JohanssonOK Nackhe55:15+17:1513:32
27Clara MannfolkUlricehamns OK55:36+17:3613:37
28Linnea KjellssonFalkenbergs OK56:05+18:0513:44
29Lina FredrikssonKorsnäs IF OK57:09+19:0914:00
30Evine Westli AndersenLøten OL58:34+20:3414:21
31Liubov BalandinaLegendaChe1:00:59+22:5914:56
32Rikke IvarsenOK Pan Århus1:02:22+24:2215:17
33Hanna BarkegrenStora Tuna OK1:02:36+24:3615:20
34Julia FrejdOK Ravinen1:02:48+24:4815:23
35Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:02:54+24:5415:25
36Linnea GustafssonOK Gynge1:06:46+28:4616:21
37Kajsa MattssonOK Kåre1:08:57+30:5716:53
38Chardot MarionSLE 781:09:30+31:3017:02
39Amy LundbergUlricehamns OK1:09:46+31:4617:05
40Elin WahlgrenSjövalla FK1:10:57+32:5717:23
41Helena HagströmFalkenbergs OK1:11:19+33:1917:28
42Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF1:12:07+34:0717:40
43Elena LishchukOrienta-Zarya1:14:10+36:1018:10
44Julia LadefogedFalkenbergs OK1:19:47+41:4719:33
45Erika AhlqvistOK Tyr1:22:16+44:1620:09
46Sandra BestelCOL Etrechy1:26:11+48:1121:07
47Linnea LarssonUlricehamns OK1:31:45+53:4522:29
Moa GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Elisabeth AronssonBredaryds SOKej godkänd
Elizabeth IvanovaOrienta-Zaryaej godkänd
Lovisa ErikssonOK Lindenaej godkänd
Stina GuståsLinköpings OKej start
Petra OlejnikSOK Viljanej start
Sophie NilssonHjärnarps GH OLej start

H16

4 080 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald LarssonHagaby GOIF36:489:01
2Matous FürstLLI Lokomotiva Liberec38:11+1:239:21
3Filip WadstenOK Landehof39:08+2:209:35
4Mattias JohanssonStångenäs AIS39:40+2:529:43
5Mikkel AaenFarum OK40:10+3:229:50
6Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF40:17+3:299:52
7Jonathan EnvallTullinge SK40:32+3:449:56
8Jan BrunnerOLG Kölliken41:09+4:2110:05
9Theodor WahlbomOK Orion41:15+4:2710:06
10Henrik EijsinkÅs-UMB Orientering41:31+4:4310:10
11Samuel PlumppuBredareds IF41:41+4:5310:12
12Malthe GaarsdalCopenhagenO42:22+5:3410:23
13Jonas ErikssonStora Tuna OK44:20+7:3210:51
14Jakob FranssonOK Milan44:52+8:0410:59
15Johan GustafssonOK Tyr45:06+8:1811:03
16Linus LandergrenHestra IF46:06+9:1811:17
17Joakim StåhlJärbo OK47:57+11:0911:45
18Erik ForsHestra IF48:07+11:1911:47
18Filip KarlssonIF Hagen48:07+11:1911:47
20Ivar SörqvistMarkbygdens OK48:09+11:2111:48
21Daniel AnderssonOK Löftan48:51+12:0311:58
22Pontus Kullin AlfredssonOK Tyr49:01+12:1312:00
23Emil ØbroCopenhagenO49:28+12:4012:07
24Sebastian ÅsedalUlricehamns OK50:00+13:1212:15
25Martin IllumCopenhagenO50:04+13:1612:16
26Erik HagmanGöteborg-Majorna OK51:06+14:1812:31
27Martin OlssonTibro OK51:45+14:5712:41
28Daniel DuhlboIFK Moras OK53:18+16:3013:03
29Jonas GustafssonOK Kåre53:27+16:3913:06
30Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna54:26+17:3813:20
31Øyvind WiggenByåsen IL56:03+19:1513:44
32Ludvig HolmbergOK Tranan57:18+20:3014:02
33Rasmus ArfwedsonFrölunda OL57:50+21:0214:10
34Egil SimesOK Tyr58:29+21:4114:20
35Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL59:20+22:3214:32
36Sebastian FleissWWOP Germanyfullföljt+22:34
37Adam JohanssonTrollhättans SOK59:37+22:4914:36
38Marsel IniyatullinOrienta-Zarya1:00:24+23:3614:48
39Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:00:31+23:4314:49
40Meriguet ThomasSLE 781:02:01+25:1315:12
41Alexander HörnquistHägglunds IoFK1:02:57+26:0915:25
42Nils BremerBoxholm-Mjölby OL1:03:45+26:5715:37
43Johan GustafssonOK Nackhe1:03:49+27:0115:38
44Loke AgmarkenHalmstad OK1:04:52+28:0415:53
45Samuel HenningssonOK Löftan1:06:58+30:1016:24
46Simon OlaussonOK Tranan1:07:24+30:3616:31
47August BengtssonOK Nackhe1:07:27+30:3916:31
48Marcus BengtssonMariestads FK1:09:39+32:5117:04
49Jonathan WraaTisvilde Hegn OK1:12:04+35:1617:39
50Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO1:18:22+41:3419:12
51Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:21:34+44:4619:59
52Jakob JunkersIF Marin Väst1:22:23+45:3520:11
53Roger AymericSLE 781:28:32+51:4421:41
54Dennis KarströmFrölunda OL1:29:04+52:1621:49
55Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:29:57+53:0922:02
56Nikita MalkovOrienta-Zarya1:34:34+57:4623:10
57Oskar VamlingFrölunda OL1:47:56+1:11:0826:27
Fredrik LindFrölunda OLej godkänd
Albin PålssonKungälvs OKej godkänd
Tobia BergerOLG Baselej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erik BjörklundSjövalla FKej godkänd
Oscar PhilipssonMarkaryds FKej godkänd
Arvid HammarFrölunda OLej start
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start
Anton BobergIF Rigorej start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start
Sebastian FleissTOLF Berlin e.V.ej start

D16 Kort

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina LindeblomIK Omega1:02:2520:35
2Silje Marie NordvikAsker SK1:08:36+6:1122:38
Clara Ryge CarlsenOK Øst Birkerødej start

H16 Kort

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis HallbergIK Uven37:2710:57
2Filip ZachrissonKungälvs OK53:58+16:3115:46
3Andreas JohanssonFalkenbergs OK1:01:33+24:0617:59
4Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb1:01:39+24:1218:01
5Filip LemanGöteborgs SK1:07:50+30:2319:50
6Joakim HandinOK Löftan1:16:22+38:5522:19
7Åke WettergrenIK Uven1:18:17+40:5022:53

D14

3 340 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna31:439:29
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK33:11+1:289:56
3Emelie UddMarkbygdens OK33:52+2:0910:08
4Klara AxelssonMarkbygdens OK34:44+3:0110:23
5Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK35:45+4:0210:42
6Saga SanderOK Milan36:12+4:2910:50
7Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK36:20+4:3710:52
8Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK38:01+6:1811:22
9Amelia SkalbergBredaryds SOK38:04+6:2111:23
10Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL38:15+6:3211:27
11Klara AskMarkbygdens OK38:18+6:3511:28
12Johanna HagströmFalköpings AIK OK38:49+7:0611:37
13Klara DjerfLerums SOK38:59+7:1611:40
14Jonna ForsOK Grip39:08+7:2511:42
15Jenny WegebroUmeå OK39:26+7:4311:48
16Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:06+8:2312:00
17Linda GustafssonOK Tyr40:18+8:3512:03
18Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna40:30+8:4712:07
19Sofia ErikssonStora Tuna OK41:03+9:2012:17
20Sofie PerssonHärlövs IF41:08+9:2512:18
21Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK41:18+9:3512:21
22Erika DuhlboIFK Moras OK42:18+10:3512:39
23Clara CoxLerums SOK42:26+10:4312:42
24Sarah PerssonOK Denseln42:37+10:5412:45
25Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL42:46+11:0312:48
26Johanna RundqvistOK Nackhe43:24+11:4112:59
27Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK43:43+12:0013:05
28Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK43:58+12:1513:09
29Emelie RoosOK Landehof44:35+12:5213:20
30Myrra CarlssonOK Orion44:51+13:0813:25
31Camilla LarsenFIF Hillerød45:16+13:3313:33
32Johanna GuståsLinköpings OK46:08+14:2513:48
33Carolina OlssonÄlvdalens IF OK46:15+14:3213:50
34Hanna BoquistIK Uven46:22+14:3913:52
35Frida FredrikssonKorsnäs IF OK46:56+15:1314:03
36Tua DahlgrenÖstersunds OK47:18+15:3514:09
37Emelie FeursteinTormestorps IF48:28+16:4514:30
38Frida Kopp StannumCopenhagenO48:59+17:1614:39
39Emelie SvenssonIF Rigor49:50+18:0714:55
40Tova OlssonGrycksbo IF OK51:21+19:3815:22
41Lisa JohanssonOK Tranan51:47+20:0415:30
42Rebecka BrorssonTockarps IK51:55+20:1215:32
43Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg52:42+20:5915:46
44Alice HultinOK Löftan53:46+22:0316:05
45Astrid KirkegaardCopenhagenO53:56+22:1316:08
46Hanna ÅsedalUlricehamns OK54:21+22:3816:16
47Amanda CarlssonIK Trenne Ullared55:07+23:2416:30
48Jonna HalonenFjärås AIK55:21+23:3816:34
49Moa HanssonBredaryds SOK55:44+24:0116:41
50Malin FritzellMullsjö SOK55:54+24:1116:44
51Ronja JungåkerKorsnäs IF OK56:02+24:1916:46
52Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared58:10+26:2717:24
53Linn SanderGöteborg-Majorna OK58:29+26:4617:30
54Isabella LagoGöteborg-Majorna OK58:43+27:0017:34
55Emelie KarlssonOK Landehof58:49+27:0617:36
56Agnes BerglundUlricehamns OK1:00:32+28:4918:07
57Matilda JohanssonStångenäs AIS1:00:44+29:0118:11
58Sara ForsbergIK Uven1:01:13+29:3018:19
59Tea GustafssonEmmaboda Verda OK1:01:28+29:4518:24
60Ida ØbroCopenhagenO1:01:36+29:5318:26
61Emilia JärsenholtUlricehamns OK1:02:32+30:4918:43
62Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK1:04:54+33:1119:25
63Felicia CarlssonIK Trenne Ullared1:04:56+33:1319:26
64Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:06:10+34:2719:48
65Tove LindOK Lindena1:06:30+34:4719:54
66Elin HermanssonKungälvs OK1:06:41+34:5819:57
67Sofia KlassonHestra IF1:07:28+35:4520:11
68Hilma MarkinhuhtaOK Landehof1:08:33+36:5020:31
69Linnea NilssonNyköpings OK1:08:44+37:0120:34
70Ebba BengtssonOK Lindena1:08:53+37:1020:37
71Julia BergdahlSävedalens AIK1:14:07+42:2422:11
72Alva RasmussenNyköpings OK1:17:02+45:1923:03
73Beatrice SöderlindHägglunds IoFK1:23:31+51:4825:00
74Rebecka SalenbäckKristinehamns OK1:24:50+53:0725:23
75Tilda FranssonOK Milan1:30:23+58:4027:03
76Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:34:18+1:02:3528:14
77Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:34:58+1:03:1528:25
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Emma DjerfLerums SOKej godkänd
Gina TellnorBredareds IFej start

H14

3 420 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK27:007:53
2Oliwer LundbergOK Bävern27:25+0:258:00
3Otto StuhlhoferOK Landehof28:45+1:458:24
4Rasmus LundbergOK Bävern30:03+3:038:47
5Anders MagnussonOK Landehof31:17+4:179:08
6Eric RosjöJönköpings OK31:18+4:189:09
7Filip TrofastBredaryds SOK31:24+4:249:10
8Oscar JohanssonOK Dacke31:56+4:569:20
9Simon SjöbergGävle OK31:57+4:579:20
10Johan OlsonIK Uven33:04+6:049:40
11August MollénOK Denseln34:10+7:109:59
12Gustav JohnssonOK Tor34:59+7:5910:13
13Gustav MalmströmGOIF Tjalve36:29+9:2910:40
14Jonas TofteredIF Rigor36:46+9:4610:45
15Olle JosarpFK Friskus-Varberg37:08+10:0810:51
16Felix AxelssonMarkbygdens OK37:35+10:3510:59
17Adam SegerslättSkåneslättens OL37:56+10:5611:05
18Albin ClaessonSävedalens AIK38:42+11:4211:18
19Jannis BonekNaturfreunde Wien39:51+12:5111:39
19Adam BrobergIF Rigor39:51+12:5111:39
21Fredrik JohanssonOK Nackhe41:34+14:3412:09
22Viktor BarkegrenStora Tuna OK43:22+16:2212:40
23Rasmus MöllerArboga OK43:35+16:3512:44
24Arnault BestelCOL Etrechy43:57+16:5712:51
25Albin MånssonVäxjö OK44:24+17:2412:58
26Axel GranqvistOK Ravinen44:36+17:3613:02
27Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK46:25+19:2513:34
28Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna46:38+19:3813:38
29Noa PruthIK Hakarpspojkarna48:24+21:2414:09
30Erik OlssonGävle OK48:39+21:3914:13
31Hannes BergenfurIK Vikings OK50:25+23:2514:44
32Mads Møller SkaugOK Pan Århus51:15+24:1514:59
33Martin SkyggesonOK Nackhe55:20+28:2016:10
34Joel FlakbergIFK Göteborg55:46+28:4616:18
35Ravil IniyatullinOrienta-Zarya56:53+29:5316:37
36Adrian LundbergIK Vikings OK56:57+29:5716:39
37Albin ErikssonHusums IF OK57:13+30:1316:43
38Filip SvenssonOK Löftan58:45+31:4517:10
39Eric JanssonOK Tranan1:00:55+33:5517:48
40Olle SörqvistMarkbygdens OK1:04:09+37:0918:45
41Isak LarbornFjärås AIK1:04:30+37:3018:51
42Timofej AlekseyonokSävedalens AIK1:05:25+38:2519:07
43Magnus D JohanssonOK Löftan1:06:14+39:1419:21
44Lars BrunnerOLG Kölliken1:06:18+39:1819:23
45Simon LundbergIK Vikings OK1:08:25+41:2520:00
46Thor Find AndersenSøllerød OK1:20:07+53:0723:25
47Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:36:30+1:09:3028:12
48Emil ErikmatsSävedalens AIK1:39:25+1:12:2529:04
Mårten OlssonGävle OKej godkänd
Hugo ThorellOK Ravinenej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesej start

D14 Kort

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JosefssonRydboholms SK41:0315:15
2Sara JosefssonRydboholms SK50:11+9:0818:39
3Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK1:03:45+22:4223:41
4Rebecka HollIFK Göteborg1:37:32+56:2936:15
Sofia KarlssonIF Rigorej start

H14 Kort

2 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LangmoenKungälvs OK43:0416:00
2Wiktor RydlundHässleholms OK54:02+10:5820:05
3Tobias Rivedal HyllesethSentrum OK56:08+13:0420:52
4Karl FredrikssonKorsnäs IF OK57:23+14:1921:19
5Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering1:08:33+25:2925:28
6Rasmus Fenger-GrønOK Snab1:15:49+32:4528:11
7Love RasmussenNyköpings OK1:32:27+49:2334:22
8Lukas EnarssonOK Löftan1:45:02+1:01:5839:02
Rodrick RagnarssonIF Rigorej godkänd

D12

2 260 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK22:3710:00
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK23:21+0:4410:19
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna23:45+1:0810:30
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK23:53+1:1610:34
4Ellen WahlbomOK Orion23:53+1:1610:34
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna25:37+3:0011:20
7Ellen BlennowFalköpings AIK OK25:52+3:1511:26
8Annika SimonsenFIF Hillerød26:08+3:3111:33
9Kajsa AnderssonOK Orion26:23+3:4611:40
10Ella OlssonGrycksbo IF OK27:18+4:4112:04
11Åsa FribergÖstersunds OK27:21+4:4412:06
12Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK27:50+5:1312:18
13Elsa LindeblomIK Omega30:11+7:3413:21
14Elvira WildheimFK Friskus-Varberg30:43+8:0613:35
15Zoé VillarCOSE30:50+8:1313:38
16Elin LindbladOK Djerf31:04+8:2713:44
17Karoline BjørnerødOK Moss31:58+9:2114:08
18Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK32:41+10:0414:27
19Paulina JägstedtHalmstad OK32:45+10:0814:29
20Lovisa JohanssonOK Dacke33:04+10:2714:37
21Malin LarssonOK Nackhe33:16+10:3914:43
22Johanna WallbergOK Alehof33:22+10:4514:45
23Heidi ForsOK Grip34:30+11:5315:15
24Malin NilssonOK Tranan34:46+12:0915:23
25Maja WillénÖstersunds OK35:26+12:4915:40
26Maja KindlundOK Tranan35:32+12:5515:43
27Klara WallinderGöteborg-Majorna OK35:42+13:0515:47
28Fanny SvalinVänersborgs SK36:31+13:5416:09
29Sidse TillingsøeCopenhagenO36:45+14:0816:15
30Anna FlakbergIFK Göteborg37:42+15:0516:40
31Julia ElverlindOK Tranan38:17+15:4016:56
32Ida DahlgrenÖstersunds OK38:44+16:0717:08
33Sofya SokolovaOrienta-Zarya41:14+18:3718:14
34Maja PorleVäxjö OK42:00+19:2318:35
35Linnea SkalbergBredaryds SOK43:16+20:3919:08
36Emma JohnssonOK Tor44:15+21:3819:34
37Ebba HjertbergIK Ymer49:29+26:5221:53
38Moa SågbyJönköpings OK49:32+26:5521:55
39Ida ErikssonOK Landehof50:01+27:2422:07
40Lovisa LagerHalmstad OK55:26+32:4924:31
41Felicia JärsenholtUlricehamns OK55:57+33:2024:45
42Ida SanderOK Milan56:38+34:0125:03
43Daria DmitrievaLegendaChe56:41+34:0425:04
44Tove JohanssonOK Alehof56:46+34:0925:07
45Kajsa HomannOK Orinto58:33+35:5625:54
46Emma NilssonAlvesta SOK1:01:52+39:1527:22
47Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:04:15+41:3828:25
48Elin CarlssonIK Trenne Ullared1:11:40+49:0331:42
49Marta KliemCopenhagenO1:23:06+1:00:2936:46
50Ronja JuhlinGagnefs OK1:43:51+1:21:1445:57
Klara SäfstenMölndal Outdoor IFej godkänd
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H12

2 580 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK21:018:08
2Viktor SvenskStora Tuna OK23:04+2:038:56
3Morten Örnhagen JørgensenOK Snab24:55+3:549:39
4Malthe PoulsenFIF Hillerød25:06+4:059:43
5Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna25:16+4:159:47
6Victor HanssonJönköpings OK27:46+6:4510:45
7Viktor CarlssonIK Trenne Ullared28:41+7:4011:07
8Linus LundbergOK Bävern29:43+8:4211:31
9Erik BonekNaturfreunde Wien30:29+9:2811:48
10Alexander RoosOK Landehof30:35+9:3411:51
11Filip JohanssonTrollhättans SOK30:46+9:4511:55
12Lasse falck WeberCopenhagenO31:04+10:0312:02
13Albin TollOK Njudung31:36+10:3512:14
14Soeren Thrane OedumOK Øst Birkerød31:41+10:4012:16
15Axel HermanssonKungälvs OK34:44+13:4313:27
16Filip RosjöJönköpings OK34:46+13:4513:28
17Tim JohanssonFK Friskus-Varberg34:56+13:5513:32
18Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb35:52+14:5113:54
19Nils OttossonGävle OK36:22+15:2114:05
20Noah BechtelFK Friskus-Varberg36:45+15:4414:14
21Hugo ErikssonHusums IF OK37:15+16:1414:26
22Johan GrahnIK Uven38:26+17:2514:53
23Nikita AlekseyonokSävedalens AIK40:05+19:0415:32
24Klas JohanssonOK Tranan42:23+21:2216:25
25Kristoffer TengrothSundbybergs IK42:50+21:4916:36
26Leo PruthIK Hakarpspojkarna43:00+21:5916:40
27Axel BerglundUlricehamns OK44:41+23:4017:19
28Oscar NilssonAlvesta SOK45:51+24:5017:46
29Adrian VartiaOK Löftan46:04+25:0317:51
30Jakob SjöbergGävle OK47:30+26:2918:24
31Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK48:04+27:0318:37
32Elias BergenfurIK Vikings OK48:17+27:1618:42
33Tim KonradssonIK Omega50:00+28:5919:22
34Oscar KjellssonFalkenbergs OK52:35+31:3420:22
35Nils HammarFrölunda OL57:40+36:3922:21
36Daniel GlimténOK Löftan1:00:31+39:3023:27
37Daniel StåhlJärbo OK1:07:36+46:3526:12
38Johan BjörckIK Uven1:19:01+58:0030:37
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Alexander KnutsTrollhättans SOKej godkänd
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb32:3615:31
2Sofie Fenger-GrønOK Snab35:16+2:4016:47
3Selmina HedstigVäxjö OK35:55+3:1917:06
4Moa BäckströmIF Rigor41:38+9:0219:49
5Kajsa den BraverOK Gränsen45:43+13:0721:46
6Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu1:01:34+28:5829:19

H12 Kort

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb39:4718:56
2Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb42:22+2:3520:10
3Simon SörenssonFjärås AIK46:08+6:2121:58
Alfons BerggrenFagersta OKej start
David KarlssonIF Rigorej start
Markus AnderssonFagersta OKej start

D10

1 900 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion18:429:50
2Emma LingJönköpings OK19:52+1:1010:27
3Hanna GabrielssonKungälvs OK22:46+4:0411:58
4Ida Kristine  NordvikAsker SK23:53+5:1112:34
5Alma HjertbergIK Ymer24:34+5:5212:55
6Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK24:50+6:0813:04
7Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:20+6:3813:20
8Siri SimonsenFIF Hillerød25:53+7:1113:37
9Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL26:03+7:2113:42
10Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK26:43+8:0114:03
11Lisa FalkGöteborg-Majorna OK27:30+8:4814:28
12Alfrida HedstigVäxjö OK27:32+8:5014:29
13Amanda GranqvistOK Ravinen27:50+9:0814:38
14Ella BjörckIK Uven28:05+9:2314:46
15Matilda BorglundIK Omega28:42+10:0015:06
16Therese NilssonOK Österåker29:04+10:2215:17
17Jonna LindbladOK Djerf30:53+12:1116:15
18Ea WessénFrösö IF31:28+12:4616:33
19Eva Örnhagen JørgensenOK Snab32:01+13:1916:51
20Nellie RydlundHässleholms OK35:45+17:0318:48
21Elsa ErikssonHusums IF OK36:19+17:3719:06
22Ebba OttosonGävle OK36:32+17:5019:13
23Olivia GrönqvistJönköpings OK37:00+18:1819:28
24Unni GranforsIF Rigor37:49+19:0719:54
25Elin FlakbergIFK Göteborg38:25+19:4320:13
26Johanna SvenssonOK Löftan38:40+19:5820:21
27Julia WallbergOK Alehof39:19+20:3720:41
28Svenja ZwahlenZwahlen Seeland39:42+21:0020:53
29Alix VillarCOSE40:55+22:1321:32
30Ella SöderberghIFK Göteborg42:15+23:3322:14
31Tove den BraverOK Gränsen42:58+24:1622:36
32Alice SvalinVänersborgs SK43:44+25:0223:01
33Maja GraadIF Rigor47:08+28:2624:48
34Ebba KonradssonIK Omega49:39+30:5726:07
35Emma IvarssonOK Kullingshof51:01+32:1926:51
36Emma EliassonFK Friskus-Varberg52:34+33:5227:40
37Malin NorlanderOK Nackhe1:06:34+47:5235:02
38Sanna SanderOK Milan1:07:38+48:5635:35
39Josefin JohanssonLinköpings OK1:27:51+1:09:0946:14
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H10

1 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GunnarssonBredaryds SOK16:318:41
2Jesper JohanssonOK Löftan17:11+0:409:02
3Jacob ÖstermanVänersborgs SK19:37+3:0610:19
4Hugo EricssonVäxjö OK19:43+3:1210:22
5Hampus HatlenTullinge SK20:02+3:3110:32
6Felix DrejmoOK Landehof20:59+4:2811:02
7Axel ElmbladBredaryds SOK21:35+5:0411:21
8Oscar David Broman JensenCopenhagenO21:38+5:0711:23
9Albin NyqvistOK Landehof22:35+6:0411:53
10Linus BoströmOK Alehof22:47+6:1611:59
11Jesper BergDomnarvets GOIF23:19+6:4812:16
12Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb23:31+7:0012:22
13Tobias SjöstedtOK Måsen24:15+7:4412:45
14Alex JohanssonFK Friskus-Varberg24:16+7:4512:46
15Johan EkbergSkattkärrs IF24:46+8:1513:02
16Lukas GustafssonIK Ymer25:41+9:1013:31
17Søren Møller SkaugOK Pan Århus26:05+9:3413:43
18Mattias LauriFK Herkules27:30+10:5914:28
19Edvin MånssonVäxjö OK28:22+11:5114:55
20Erik LingJönköpings OK28:40+12:0915:05
21Oskar LundbergHestra IF28:45+12:1415:07
22Axel BechtelFK Friskus-Varberg31:55+15:2416:47
23Zebastian ArfwedsonFrölunda OL32:32+16:0117:07
24Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK35:05+18:3418:27
25Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor35:21+18:5018:36
26Jacob MikkelsenHorsens OK36:20+19:4919:07
27Emil JägstedtHalmstad OK36:53+20:2219:24
28Arvid EkströmStenungsunds OK37:44+21:1319:51
29Erik JohanssonOK Alehof39:14+22:4320:38
30Malte KliemCopenhagenO40:00+23:2921:03
31Hannes RosendahlIF Marin Väst41:25+24:5421:47
32Victor HanssonOK Löftan44:56+28:2523:38
33David ErikmatsSävedalens AIK45:33+29:0223:58
34Alexander WallbergOK Alehof48:18+31:4725:25
35Lukas NorlanderOK Nackhe53:43+37:1228:16
Linus SågbyJönköpings OKej godkänd
David WallanderBrattås CKej start

D35

4 660 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF45:389:47
2Tenna Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OK51:23+5:4511:01
3Frida WallströmSävedalens AIK51:55+6:1711:08
4Anna LöwegrenKatrineholms OK52:18+6:4011:13
5Karolina SöderbergMölndal Outdoor IF54:33+8:5511:42
6Caroline OlofssonFK Friskus-Varberg56:50+11:1212:11
7Maria LingJönköpings OK58:53+13:1512:38
8Lottie LindhOK Älgen59:47+14:0912:49
9Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:01:33+15:5513:12
10Karolina ErikersSkåneslättens OL1:01:54+16:1613:16
11Ann HyvönenSkattkärrs IF1:05:49+20:1114:07
12Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK1:06:24+20:4614:14
13Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:07:26+21:4814:28
14Stina AhlnérGöteborg-Majorna OK1:07:40+22:0214:31
15Maureen Olsson LoLunds OK1:08:10+22:3214:37
16Susanne CoxLerums SOK1:09:01+23:2314:48
17Katrin SkeppSävedalens AIK1:09:08+23:3014:50
18Karin BrattbergOK Landehof1:12:09+26:3115:28
19Anna VoegeleBottnaryds IF1:12:42+27:0415:36
20Angelica BrandqvistTibro OK1:13:14+27:3615:42
21Anna EkOK Grip1:14:04+28:2615:53
22Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK1:17:02+31:2416:31
23Marie GrönlundLunds OK1:17:07+31:2916:32
24Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:26:11+40:3318:29
25Anneli GabrielssonKungälvs OK1:27:06+41:2818:41
26Henriette Klostergaard RokkjærOK Pan Århus1:28:42+43:0419:02
27Jessica GranhageKlubblös1:30:54+45:1619:30
28Karin NorlanderOK Nackhe1:38:58+53:2021:14
29Teres ZachrissonKungälvs OK1:51:19+1:05:4123:53 Ladda ner rutt i gpx-format
Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OKej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd

H35

6 360 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK42:136:38
2René RokkjærOK Pan Århus44:21+2:086:58
3Daniel OlssonDalsjöfors GOIF50:31+8:187:56
4Johan SundénVästerås SOK52:40+10:278:16
5Anders BestermanIK Trenne Ullared52:41+10:288:17
6Magnus OlofssonFK Friskus-Varberg53:18+11:058:22
7David JenkinsIFK Göteborg53:25+11:128:23
8Aleksandr AlekseyonokSävedalens AIK56:12+13:598:50
9Kristian NylanderMotala AIF OL56:46+14:338:55
10Oskar ForsbergSkogslöparna57:21+15:089:01
11Fredrik BartholdssonFrölunda OL1:01:36+19:239:41
12Ulf LunnhedOK Reftele1:03:01+20:489:54
13Daniel BrohedeOK Älgen1:03:31+21:189:59
14Sven GranforsSävedalens AIK1:03:50+21:3710:02
15Klas NilssonOL Norska1:03:52+21:3910:02
16Martin HjertbergIK Ymer1:06:09+23:5610:24
17Simon SteinerOK Usterbadet1:07:27+25:1410:36
18Patrik SvalinVänersborgs SK1:12:33+30:2011:24
19Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK1:12:55+30:4211:27
20Thies KnollBielefelder TG1:13:09+30:5611:30
21Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:13:23+31:1011:32
22Per BrattbergOK Landehof1:13:59+31:4611:37
23Odd WallanderIFK Göteborg1:15:14+33:0111:49
24Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:18:26+36:1312:19
25Magnus WallinIK Trenne Ullared1:19:38+37:2512:31
26Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:19:41+37:2812:31
27David DäldehögForsa OK1:19:42+37:2912:31
28William RexOK Landehof1:20:47+38:3412:42
29Martin LingvallOK Landehof1:21:26+39:1312:48
30Martin UddMarkbygdens OK1:23:54+41:4113:11
31Kristian AdolfssonIK Ymer1:33:04+50:5114:37
32Fredrik IvanssonFK Herkules1:34:00+51:4714:46
33Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:35:54+53:4115:04
34Jesper GroossAllerød OK1:44:47+1:02:3416:28
35Mattias JägstedtHalmstad OK1:48:17+1:06:0417:01
36Håkan RundqvistOK Nackhe2:07:22+1:25:0920:01
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter Sinding PoulsenSilkeborg OKej start
Per-Erik AdrianÅmåls OKej start

D40

4 040 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna39:499:51
2Yvonne WeihardSävedalens AIK40:46+0:5710:05
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna43:21+3:3210:43
4Linn NilssonOK Tyr43:28+3:3910:45
4Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö43:28+3:3910:45
6Johanna AspIFK Göteborg44:23+4:3410:59
7Gunilla KarlssonVäxjö OK44:34+4:4511:01
8Annika EricssonVäxjö OK45:30+5:4111:15
9Sofie BergendahlIF Thor46:14+6:2511:26
10Marina AxelssonMarkbygdens OK48:05+8:1611:54
11Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab49:05+9:1612:08
12Marie OlssonÖrkelljunga FK49:20+9:3112:12
13Cecilia JohnssonOK Tor50:10+10:2112:25
14Anna ZetterbergVästerås SOK51:17+11:2812:41
15Annika JohanssonOK Tranan53:06+13:1713:08
16Linda Torper BystrømIndre Østfold OK53:26+13:3713:13
17Jenny JohanssonIK Ymer53:30+13:4113:14
18Ingela AlvmyrenHalmstad OK54:27+14:3813:28
19Claudia BonekNaturfreunde Wien54:28+14:3913:28
20Zuzana HenychovaSlavia Liberec Orienteering54:46+14:5713:33
21Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg56:27+16:3813:58
22Marie BerggrenFagersta OK57:22+17:3314:11
23Heidi Hinge KrogsgaardSilkeborg OK57:29+17:4014:13
24Inger DahlgrenÖstersunds OK58:19+18:3014:26
25Lena MalmströmGOIF Tjalve58:47+18:5814:33
26Inger CederbergVänersborgs SK58:59+19:1014:35
27Irina MayorovaLegendaChe59:57+20:0814:50
28Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO1:00:09+20:2014:53
29Christina OlssonSkåneslättens OL1:00:48+20:5915:02
30Anne Møller SkaugOK Pan Århus1:01:44+21:5515:16
31Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:02:18+22:2915:25
32Sofia KarlssonOK Landehof1:02:52+23:0315:33
33Carina RydlundHässleholms OK1:03:40+23:5115:45
34Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu1:05:59+26:1016:19
35Carin RosjöJönköpings OK1:08:20+28:3116:54
36Olga DulaOrienta-Zarya1:09:13+29:2417:07
37Marie LindbladOK Djerf1:09:30+29:4117:12
38Jeanette SigenstamMarkbygdens OK1:10:22+30:3317:25
39Kristina ForsOK Grip1:13:11+33:2218:06
40Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK1:13:28+33:3918:11
41Anna ErikssonOK Landehof1:15:32+35:4318:41
42Carina LindelöwHärlövs IF1:15:33+35:4418:42
43Florence BestelCOL Etrechy1:16:02+36:1318:49
44Nadezda BalandinaLegendaChe1:16:33+36:4418:56
45Isabelle VillarCOSE1:18:09+38:2019:20
46Sandra SimonsenFIF Hillerød1:18:44+38:5519:29
47Barbara NowakHKS Azymut Mochy1:22:11+42:2220:20
48Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK1:25:44+45:5521:13
49Caroline KnollBielefelder TG1:29:45+49:5622:12
50Anna HagströmFalkenbergs OK1:30:00+50:1122:16
51Katerina FürstovaLLI Lokomotiva Liberec1:32:05+52:1622:47
52Mona RosbergVäxjö OK1:34:25+54:3623:22
53Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:35:38+55:4923:40
54Tang Pik KwanHKOXCC1:35:56+56:0723:44
55Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb1:38:17+58:2824:19
56Marita SöderlindHägglunds IoFK2:20:37+1:40:4834:48
Carin RosénGustavsbergs OKej godkänd
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Caroline OttossonGävle OKej godkänd
Helena KristianssonHässleholms OKej godkänd
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKej start
Britta KjellssonFalkenbergs OKej start

H40

5 990 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper David JensenCopenhagenO44:547:29
2Fredrik SundströmHestra IF46:04+1:107:41
3Klas DalbergGöteborg-Majorna OK47:41+2:477:57
4Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna48:39+3:458:07
5Henrik LindbladOK Djerf50:03+5:098:21
6Nichlas WallströmSävedalens AIK50:34+5:408:26
7Kenth GustafssonOK Nackhe51:01+6:078:31
8Fredrik SvenssonJönköpings OK51:14+6:208:33
9Magnus HomannOK Orinto51:43+6:498:38
10Nikolay SytovMosmeridian52:59+8:058:50
11Henrik JohnssonOK Tor53:10+8:168:52
12Mikael NybergHellas Orientering53:48+8:548:58
13Keld Hinge krogsgaardSilkeborg OK54:14+9:209:03
14Jürg BolligerBjörnbär OK54:38+9:449:07
15Thomas JosarpFK Friskus-Varberg54:40+9:469:07
16Max TholénOK Skogshjortarna54:46+9:529:08
17Peter AronssonBredaryds SOK54:47+9:539:08
18Mats KindlundOK Tranan54:50+9:569:09
19Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK56:30+11:369:25
20Jan LagerHalmstad OK56:36+11:429:26
21Peter DellmingIFK Göteborg56:45+11:519:28
22Mattias BååthSävedalens AIK57:06+12:129:31
23Calle BohmanHellas Orientering57:11+12:179:32
24Kenneth JohanssonOK Tranan57:46+12:529:38
25Knut Harald HyllesethSentrum OK58:57+14:039:50
26Klas GrönqvistJönköpings OK59:44+14:509:58
27Hans PerssonOK Kolmården1:00:40+15:4610:07
28Urban LarssonOK Tyr1:00:43+15:4910:08
29Jesper Fenger-GrønOK Snab1:00:55+16:0110:10
30Mats BergenfurIK Vikings OK1:01:44+16:5010:18
31Magnus EricssonVäxjö OK1:02:06+17:1210:22
32Jörgen LarssonUlricehamns OK1:02:43+17:4910:28
33Peter PetterssonÅmåls OK1:02:55+18:0110:30
34Anders PetterssonStigsökarna1:03:39+18:4510:37
35Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK1:03:45+18:5110:38
36Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:04:53+19:5910:49
37Kenneth SkaugOK Pan Århus1:05:14+20:2010:53
38Mikael TallbergOK Älgen1:06:19+21:2511:04
39Johan LindeblomIK Omega1:07:03+22:0911:11
40Anders HellgrenFrölunda OL1:07:20+22:2611:14
41Preben JörgensenIFK Göteborg1:07:42+22:4811:18
42Anders ArfwedsonFrölunda OL1:08:08+23:1411:22
43Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:18+23:2411:24
44Magnus KarlssonRyda SK1:08:53+23:5911:29
45Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK1:08:58+24:0411:30
46Fredrik AskMarkbygdens OK1:09:06+24:1211:32
47Thierry BestelCOL Etrechy1:09:20+24:2611:34
48Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:09:36+24:4211:37
49Anders LundellMarkbygdens OK1:10:40+25:4611:47
50Niclas NilssonOK Österåker1:12:45+27:5112:08
51Christian ErikssonLinköpings OK1:13:09+28:1512:12
52Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK1:13:13+28:1912:13
53Björn PeterssonOK Landehof1:13:16+28:2212:13
54Arne NilssonNyköpings OK1:14:39+29:4512:27
55Mads MikkelsenHorsens OK1:14:43+29:4912:28
56Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:17:30+32:3612:56
57Roland NatanaelssonSkåneslättens OL1:17:36+32:4212:57
58Patric MalmströmGOIF Tjalve1:18:47+33:5313:09
59Viatcheslav ZozulyaOrienta-Zarya1:20:10+35:1613:23
60Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:20:52+35:5813:30
61Martin JohanssonHalmstad OK1:21:57+37:0313:40
62Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:23:04+38:1013:52
63Håkan AhlqvistOK Tyr1:23:05+38:1113:52
64Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:24:43+39:4914:08
65Anders LundbergIK Vikings OK1:24:44+39:5014:08
66Dick FribergÖstersunds OK1:24:46+39:5214:09
67Dennis TollOK Njudung1:27:36+42:4214:37
68Reto ZwahlenZwahlen Seeland1:27:48+42:5414:39
69Torbjörn NilssonStora Tuna OK1:28:13+43:1914:43
70Mikael SvenssonFK Herkules1:29:54+45:0015:00
71Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:30:56+46:0215:10
72Thomas WeyBjörnbär OK1:32:55+48:0115:30
73Tony StåhlJärbo OK1:33:03+48:0915:32
74Donald McCarthyÄrla IF1:34:09+49:1515:43
75Mats HermanssonKungälvs OK1:35:29+50:3515:56
76Pär Anders JärsenholtUlricehamns OK1:36:03+51:0916:02
77Ales FürstLLI Lokomotiva Liberec1:38:31+53:3716:26
78Svante BerglundUlricehamns OK1:38:34+53:4016:27
79Peter KjellssonFalkenbergs OK1:45:34+1:00:4017:37
80Peter HagströmFalkenbergs OK1:50:02+1:05:0818:22
81Ulf GabrielssonKungälvs OK2:31:02+1:46:0825:12
82Ulric BjörckIK Uven2:35:45+1:50:5126:00
Tobias den BraverOK Gränsenej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Mattias LundinHalmstad OKej start
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Anders LingJönköpings OKej start
Stefan AgmarkenHalmstad OKej start
Erik LauriFK Herkulesej start

D45

3 790 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK39:4810:30
2Kerstin LarssonHagaby GOIF40:50+1:0210:46
3Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK41:12+1:2410:52
4Ulrika ErikssonStora Tuna OK41:55+2:0711:03
5Anette BernhedSävedalens AIK41:58+2:1011:04
6Florence BergDomnarvets GOIF42:36+2:4811:14
7Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens IK43:52+4:0411:34
8Anna-Sofie BarkLinköpings OK44:28+4:4011:43
9Anette LundOK Gorm45:05+5:1711:53
10Carina AnderssonFK Friskus-Varberg45:11+5:2311:55
11Lotta JungåkerKorsnäs IF OK45:14+5:2611:56
12Monica HatlenTullinge SK46:10+6:2212:10
13Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:33+6:4512:16
14Hillevi ErikssonIF Hallby SOK47:02+7:1412:24
15Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK47:09+7:2112:26
16Karin SvenskStora Tuna OK47:29+7:4112:31
17Petra JohanssonTrollhättans SOK47:35+7:4712:33
18Lena OlssonKinnaströms SK47:44+7:5612:35
19Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK48:26+8:3812:46
20Sofia GustafssonOK Roxen48:28+8:4012:47
21Anne JohanssonOK Dacke49:02+9:1412:56
22Annika AasaIK Uven50:08+10:2013:13
23Caroline HagströmFalköpings AIK OK50:42+10:5413:22
24Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK50:54+11:0613:25
25Anette SjöbergGävle OK51:28+11:4013:34
26Annica TholénOK Skogshjortarna51:35+11:4713:36
27Pia Käck-FritzellMullsjö SOK51:36+11:4813:36
28Charlotte ThraneOK Øst Birkerød51:49+12:0113:40
29Ingrid JohanssonLaholms IF OK52:32+12:4413:51
30Monica RoosAttunda OK52:52+13:0413:56
31Marita PhilipssonMarkaryds FK55:23+15:3514:36
32Anita KlaarSäterbygdens OK55:41+15:5314:41
33May Bente BrurbergÅs-UMB Orientering56:13+16:2514:49
34Marianne KirkegaardCopenhagenO56:42+16:5414:57
35Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK57:07+17:1915:04
36Astrid BjørnerødOK Moss58:00+18:1215:18
37Susanne ThomsenTisvilde Hegn OK59:15+19:2715:37
38Kerstin YngströmFrölunda OL59:34+19:4615:43
39Yvonne EklundAvesta OK1:00:58+21:1016:05
40Ewa LundbergIK Vikings OK1:02:44+22:5616:33
41Katarina LaurellOK Linné1:04:09+24:2116:55
42Nina DjerfLerums SOK1:04:14+24:2616:56
43Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK1:04:29+24:4117:00
44Anki GustafssonSäterbygdens OK1:06:29+26:4117:32
45Iben MaagSøllerød OK1:07:37+27:4917:50
46Jenny HomannOK Orinto1:09:28+29:4018:19
47Christina SternerOK Njudung1:10:00+30:1218:28
48Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:10:24+30:3618:34
49Christina JonssonOK Klyftamo1:11:06+31:1818:45
50Annelie GustavssonKungälvs OK1:13:28+33:4019:23
51Lena ThuressonRydboholms SK1:15:32+35:4419:55
52Inger GuståsLinköpings OK1:20:27+40:3921:13
53Kirsten MøllerSøllerød OK1:26:02+46:1422:42
54Inga-Britt NäslundHägglunds IoFK1:35:56+56:0825:18
55Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:36:02+56:1425:20
56Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:38:22+58:3425:57
57Susanne LindOK Tyr1:38:41+58:5326:02
58Esther DienerOLG Bern1:51:31+1:11:4329:25
59Susanne MaibachOL Norska2:03:24+1:23:3632:33
60Bettina Katy AndersenSøllerød OK2:08:22+1:28:3433:52
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Karin KarlssonOK Tyrej godkänd
Åsa DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Theres BrunnerOLG Köllikenej godkänd
Susanne MikaelssonHusums IF OKej start

H45

4 910 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna37:347:39
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna38:51+1:177:54
3Håkan SvenssonBredaryds SOK38:53+1:197:55
4Stefan LundOK Orinto40:41+3:078:17
5Lars JohanssonKarlsbyhedens IK40:43+3:098:17
6Johan HanssonJönköpings OK40:57+3:238:20
7Bengt NorrmanTrollhättans SOK41:26+3:528:26
8Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK42:10+4:368:35
9Peter BonekNaturfreunde Wien43:35+6:018:52
10Flemming JørgensenOK Snab43:49+6:158:55
11Tore BjørnerødOK Moss44:17+6:439:01
11Mikael PalgrimVänersborgs SK44:17+6:439:01
13Mats AnderssonOK Orion44:30+6:569:03
14Bo SimonsenFIF Hillerød44:43+7:099:06
15Patrik OttossonGävle OK45:20+7:469:13
16Per SanderGöteborg-Majorna OK45:50+8:169:20
17Anne MagnussonOK Landehof46:04+8:309:22
18Kent KlassonHestra IF46:26+8:529:27
19Markku SorriGOIF Tjalve46:48+9:149:31
20Rasmus OedumOK Øst Birkerød46:49+9:159:32
21Tommy JohanssonStångenäs AIS46:54+9:209:33
22Christer MikaelssonHusums IF OK48:12+10:389:49
23Jonas HagströmFalköpings AIK OK48:25+10:519:51
24Lars BjörkingOK Skogshjortarna48:37+11:039:54
25Magnus BlennowFalköpings AIK OK49:09+11:3510:00
26Jörgen HallénTrollhättans SOK50:31+12:5710:17
27Tim Falck WeberCopenhagenO51:07+13:3310:24
28Kjell EinarssonOK Skogshjortarna51:24+13:5010:28
29Per GuståsLinköpings OK51:38+14:0410:30
30Peter ErikssonKFUM Örebro OK52:28+14:5410:41
31Thord SalenbäckKristinehamns OK52:51+15:1710:45
32Helge Lang PedersenCopenhagenO53:02+15:2810:48
33Ola AndertoftMarkaryds FK55:04+17:3011:12
34Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL55:32+17:5811:18
35Christer VredinIFK Umeå55:38+18:0411:19
36Anders L OlssonGävle OK55:39+18:0511:20
37Nicolai KliemCopenhagenO56:04+18:3011:25
38Bengt GrewinFrölunda OL56:26+18:5211:29
39Stefan SpetzUlricehamns OK56:30+18:5611:30
40Per JohanssonOK Reftele57:09+19:3511:38
41Göran StuhlhoferOK Landehof58:12+20:3811:51
42Stefan HammarFrölunda OL58:30+20:5611:54
43Mikael JungbjerGöteborgs SK58:44+21:1011:57
44Stefan HellqvistOK Flundrehof58:45+21:1111:57 Ladda ner rutt i gpx-format
45Christian JanssonOK Tranan59:20+21:4612:05
46Magnus PorleVäxjö OK59:29+21:5512:06
47Mikael KullinOK Tyr59:57+22:2312:12
48Stefan PålssonSkåneslättens OL1:00:28+22:5412:18
49Anders BergDomnarvets GOIF1:00:47+23:1312:22
50Øystein WiggenByåsen IL1:00:59+23:2512:25
51Magnus BacklundSäterbygdens OK1:01:07+23:3312:26
52Krister RosjöJönköpings OK1:01:09+23:3512:27
53Anders KnudsenHolbæk OK1:01:55+24:2112:36
54Pascal BergerOLG Basel1:02:02+24:2812:38
55Per KällvikÅmåls OK1:02:24+24:5012:42
56Sten Skytte KirkegaardCopenhagenO1:03:41+26:0712:58
57Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:03:55+26:2113:01
58Jens Jørgen HansenTisvilde Hegn OK1:04:04+26:3013:02
59Patrick DjerfLerums SOK1:04:19+26:4513:05
60Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:04:56+27:2213:13
61Matz AnderssonLesjöfors SK1:05:06+27:3213:15
62Anders SjöbergOK Reftele1:05:56+28:2213:25
63Ingemar BlomIK Uven1:06:03+28:2913:27
64Peter ForsOK Grip1:08:04+30:3013:51
65Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:08:24+30:5013:55
66Kaj MaagSøllerød OK1:08:49+31:1514:00
67Mats KarlssonTullinge SK1:08:59+31:2514:02
68Mark ThomsonForth Valley Orienteers1:09:07+31:3314:04
69Jens LindströmTibro OK1:09:38+32:0414:10
70Niklas SanderOK Milan1:10:02+32:2814:15
71Torbjörn KjörkFrölunda OL1:12:41+35:0714:48
72Dennis ØbroCopenhagenO1:13:07+35:3314:53
73Lars MagnussonOK Landehof1:13:08+35:3414:53
74Johan WettergrenIK Uven1:13:57+36:2315:03
75Jonas PålssonK 3 IF1:14:16+36:4215:07
76Mats DahlrotIK Uven1:15:51+38:1715:26
77Law Kwok KuenHKOXCC1:17:42+40:0815:49
78Anders DahlgrenÖstersunds OK1:21:09+43:3516:31
79Robert WieslanderOK Skärmen1:21:34+44:0016:36
80Hans KööhlerTrollhättans SOK1:21:47+44:1316:39
81Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:23:04+45:3016:55
82Jonny LundbergOK Kolmården1:23:15+45:4116:57
83Marco DienerOLG Bern1:23:30+45:5617:00
84Peter RavnellGudhems IF1:24:13+46:3917:09
84Anders JonssonOK Klyftamo1:24:13+46:3917:09
86Erik WillénÖstersunds OK1:24:17+46:4317:09
87Christophe VillarCOSE1:27:32+49:5817:49
88Henrik PoulsenFIF Hillerød1:28:37+51:0318:02
89Andreas BrunnerOLG Kölliken1:29:08+51:3418:09
90Patrick PerssonHärlövs IF1:31:32+53:5818:38
91Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:32:08+54:3418:45
92Bernt BerndtssonFrölunda OL1:33:06+55:3218:57
93Anders PetrénKungälvs OK1:33:42+56:0819:05
94Filip BorgemoGamleby OK1:49:34+1:12:0022:18
95Tommy RyghMariestads FK1:50:27+1:12:5322:29
96Anders GustavssonFK Friskus-Varberg1:51:02+1:13:2822:36
97Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:56:43+1:19:0923:46
98Helge TillingsøeCopenhagenO3:05:01+2:27:2737:40
Anders WadstenOK Landehofej godkänd
Vermeersch ThierrySLE 78ej godkänd
Mikael WahlbomOK Orionej godkänd
Ola EnvallTullinge SKej start
Jens BentsenOK Øst Birkerødej start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start
Claus CarlsenOK Øst Birkerødej start
Kennet HorvathHalmstad OKej start
Andreas GroteOLC SKOG Fribourgej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Robert BengtssonOK Nackheej start
Morten EbbensgaardOK Øst Birkerødej start

D50

3 260 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK34:4710:40
2Barbro LönnkvistTullinge SK34:57+0:1010:43
3Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK37:41+2:5411:33
4Ingrid KensbyOK Tyr41:36+6:4912:45
5Agneta SanderGöteborg-Majorna OK44:34+9:4713:40
6Christina SegerslättSkåneslättens OL45:57+11:1014:05
7Christina SöderblomÄtrans IF46:14+11:2714:10
8Lena WraaTisvilde Hegn OK48:13+13:2614:47
9Marita SundströmOK Renen50:10+15:2315:23
10Mia GustafssonOK Kåre50:26+15:3915:28
11Anne-Marie EricssonKristinehamns OK51:20+16:3315:44
12Marie ClaessonRydboholms SK51:37+16:5015:50
13Lena RunessonOK Vivill53:08+18:2116:17
14Tina HagårdRävetofta OK53:09+18:2216:18
15Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK53:49+19:0216:30
16Nina BejbomUddevalla OK54:46+19:5916:47
17Anne-Marie RöllikeOK Lindena56:25+21:3817:18
18Mari HeijkenskjöldTullinge SK57:30+22:4317:38
19Carin GustafssonJönköpings OK57:47+23:0017:43
20Ida EngenRaumar Orientering58:42+23:5518:00
21Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK59:57+25:1018:23
22Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:00:09+25:2218:27
23Elisabeth FredrikssonGudhems IF1:01:04+26:1718:43
24Ann LaasOK Skogshjortarna1:03:53+29:0619:35
25Karin BergdahlSävedalens AIK1:10:02+35:1521:28
26Monika NilssonOK Alehof1:11:03+36:1621:47
27Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:11:29+36:4221:55
28Yvonne BengtssonMariestads FK1:14:34+39:4722:52
29Lisa LarssonSjövalla FK1:14:54+40:0722:58
30Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:17:07+42:2023:39
31Annette Falck-LarssonVänersborgs SK1:23:26+48:3925:35
32Hanne IvarsenOK Pan Århus1:32:29+57:4228:22
33Birgitte WraaTisvilde Hegn OK1:34:52+1:00:0529:06
34Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg1:42:54+1:08:0731:33
35Lise-Lotte AnderssonUlricehamns OK1:49:40+1:14:5333:38
36Radka KühnelTrollhättans SOK2:02:55+1:28:0837:42
37Susanne TruelsenHerlufsholm OK2:10:33+1:35:4640:02
Agneta JohanssonRydboholms SKej godkänd
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Susanne EickhoffSävedalens AIKej start

H50

4 880 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MattssonOK Kåre41:478:33
2Jörgen IvarssonHestra IFfullföljt+0:21
3Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL43:32+1:458:55
4Pär ClaessonSävedalens AIK44:24+2:379:05
5Per FlakbergIFK Göteborg46:05+4:189:26
6Peo SvenskStora Tuna OK46:42+4:559:34
7Tom KorsmanUmeå OK47:08+5:219:39
8Mikael HanssonBredaryds SOK47:48+6:019:47
9Magnus WideFrölunda OL47:51+6:049:48
10Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK49:16+7:2910:05
11Andres LaasOK Skogshjortarna49:48+8:0110:12
12Magnus JoelssonSOK 6849:56+8:0910:13
13Kent LodbergOK Pan Århus50:23+8:3610:19
14Peter ValterssonAnderstorps OK51:09+9:2210:28
15Stefan JohanssonTrollhättans SOK51:15+9:2810:30
16Anders EnmarkGävle OK52:22+10:3510:43
17Hans-Erik JanssonVK Uvarna53:09+11:2210:53
18Johan TallhageSkarpnäcks OL53:13+11:2610:54
19Per GustavssonGöteborg-Majorna OK54:08+12:2111:05
20Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK54:20+12:3311:08
21Hans GarmerGöteborg-Majorna OK54:42+12:5511:12
22Anders WassbladVänersborgs SK55:33+13:4611:22
23Andrew LagoGöteborg-Majorna OK55:41+13:5411:24
24Lars AnderssonOK Tyr55:56+14:0911:27
25Silvio VicariCO Utoe Bellinzona55:58+14:1111:28
25Tore BengtssonMariestads FK55:58+14:1111:28
27Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL56:43+14:5611:37
28Leif GustafssonSäterbygdens OK56:58+15:1111:40
29Mats BrorssonTockarps IK57:45+15:5811:50
30Markus KüngBjörnbär OK57:57+16:1011:52
31Christer CarlssonSävedalens AIK58:19+16:3211:57
32Anders JonssonSøllerød OK58:22+16:3511:57
33Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared58:53+17:0612:03
34Ronny NordgrenSundbybergs IK58:59+17:1212:05
35Kjell KlaarSäterbygdens OK1:00:49+19:0212:27
35Lars GustafssonOK Kåre1:00:49+19:0212:27
37Anders AxelssonTrollhättans SOK1:00:57+19:1012:29
38Mats LindströmOK Skärmen1:00:58+19:1112:29
39Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:02:07+20:2012:43
40Stefan OlofssonOK Gisle1:02:11+20:2412:44
41Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:02:21+20:3412:46
42Bo JosefssonRydboholms SK1:02:41+20:5412:50
43Arne KristensenHerlufsholm OK1:02:48+21:0112:52
44Stefan MalmströmOK Orion1:03:12+21:2512:57
45Christer MannfolkUlricehamns OK1:03:39+21:5213:02
46Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:03:41+21:5413:02
47Yeung Kwok KeungHKOXCC1:04:28+22:4113:12
48Anders LarssonHagaby GOIF1:04:36+22:4913:14
49Arne SääfGudhems IF1:06:06+24:1913:32
50Håkan HenmyrOK Vilse 871:07:24+25:3713:48
51Björn EngströmLustens OK1:07:54+26:0713:54
52Thor Inge TollehaugEiker OL1:08:49+27:0214:06
53Mats KensbyOK Tyr1:09:53+28:0614:19
54Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:10:11+28:2414:22
55Henrik KarlssonKouvolan Suunnistajat1:10:31+28:4414:27
56Lars MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:10:38+28:5114:28
56Martin EickhoffSävedalens AIK1:10:38+28:5114:28
58Sergey MayorovLegendaChe1:11:11+29:2414:35
59Jan SundströmOK Renen1:11:19+29:3214:36
60Bo KonringSøllerød OK1:12:30+30:4314:51
61Leif SandahlOK Tyr1:15:05+33:1815:23
62Oleksandr LetychevskyiO-klub1:16:52+35:0515:45
63Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:18:04+36:1715:59
64Håkan ErikssonOK Räven1:19:37+37:5016:18
65Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:20:28+38:4116:29
66Anders PetterssonVästerviks OK1:22:08+40:2116:49
67Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:22:25+40:3816:53
68Oleksandr MykhailichenkoO-klub1:24:22+42:3517:17
69Niels la Cour BentzonSøllerød OK1:27:05+45:1817:50
70Kim Find AndersenSøllerød OK1:28:35+46:4818:09
71Sören KnutsTrollhättans SOK1:30:09+48:2218:28
72Vincent EijsinkÅs-UMB Orientering1:40:52+59:0520:40
73Martin WidmerOLG Suhr1:44:16+1:02:2921:21
74Börje PerssonOK Alehof1:47:37+1:05:5022:03
75Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:49:29+1:07:4222:26
76Per RasmussenLyngby OK1:56:29+1:14:4223:52
77Jan  TruelsenHerlufsholm OK2:16:48+1:35:0128:01
Gunnar HåkanssonIK Uvenej godkänd
Göran OlesundOK Landehofej godkänd
Knut EngenRaumar Orienteringej godkänd
Torbjörn SalomonssonVänersborgs SKej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Lester HartmannHOCej start

D55

3 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK46:5014:08
2Gunilla HogedalVänersborgs SK50:46+3:5615:20
3Ann-Christin NeroRonneby OK53:06+6:1616:02
4Karin RabeUlriksbergs IK55:15+8:2516:41
5Britt-Marie AnderssonOK Amne59:57+13:0718:06
6Solveig HedenblomSjövalla FK1:01:07+14:1718:27
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:02:20+15:3018:49
8Eva KarlssonUddevalla OK1:02:32+15:4218:53
9Britt HermanrudSilkeborg OK1:05:52+19:0219:53
10Anita EklöfIK Ymer1:08:08+21:1820:35
11Birgitta AnderssonFrämmestads IK1:08:17+21:2720:37
12Lone DybdalAarhus 1900 orientering 1:10:54+24:0421:25
13Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:12:23+25:3321:52
14Margareta SchölinTockarps IK1:20:00+33:1024:10
15Elisabet HemlinIK Uven1:21:49+34:5924:43
16Marie SvernestamLinköpings OK1:23:01+36:1125:04
17Britt GunnarssonKristinehamns OK1:28:37+41:4726:46
18Margareta NetzTrollhättans SOK1:32:13+45:2327:51
19Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:35:36+48:4628:52
20Annette FæringSvendborg OK1:40:13+53:2330:16
21Maria VamlingFrölunda OL1:45:27+58:3731:51
22Annika Andersson-ThernOK Skogshjortarna1:47:55+1:01:0532:36
23Ingrid SørensenSøllerød OK2:48:45+2:01:5550:58
Berit IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kerstin SundbergOK Kåreej start
Eva NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Lynden HartmannHOCej start

H55

4 390 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerker NetzTrollhättans SOK38:458:49
2Ulf PalmérUlricehamns OK38:50+0:058:50
3Bengt JohanssonOK Alehof38:54+0:098:51
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna41:10+2:259:22
5Lars LönnkvistTullinge SK43:01+4:169:47
6Tomas OlaussonAskersunds OK43:19+4:349:52
7Anders SpånérGöteborg-Majorna OK43:59+5:1410:01
8Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe44:50+6:0510:12
9Lennart NilssonUlricehamns OK45:06+6:2110:16
10Björn KarlssonHalmstad OK46:25+7:4010:34
11Mikael BodénMarkbygdens OK46:40+7:5510:37
12Jan WahlströmSnättringe SK48:46+10:0111:06
13Leif ThingsrudØstmarka OK49:20+10:3511:14
14Tor StrandRaumar Orientering50:13+11:2811:26
15Tommy JohnssonOK Nackhe51:37+12:5211:45
16Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK51:50+13:0511:48
17Alf LarssonHJS-Vansbro OK51:55+13:1011:49
18Tomas GeorgssonOK Nackhe52:04+13:1911:51
19Jeppe HanssonFossum IF53:04+14:1912:05
20Lennart SvernestamLinköpings OK53:33+14:4812:11
21Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK53:40+14:5512:13
22Pierre KarlssonOK Alehof54:02+15:1712:18
23Carl-Erik BerglöwFagersta OK54:16+15:3112:21
24Bo HåkanssonIFK Göteborg54:17+15:3212:21
25Börje SundbergOK Gipen56:57+18:1212:58
26Conny SahlinVänersborgs SK57:28+18:4313:05
27Stefan GunnarssonKristinehamns OK57:49+19:0413:10
28Kenneth PetterssonJärfälla OK58:13+19:2813:15
29Tommy RoosFalköpings AIK OK59:33+20:4813:33
30Henrik CarlssonIK Uven59:37+20:5213:34
31Søren LarsenFIF Hillerød Orientering1:00:40+21:5513:49
32Sven-Erik LevinTierps SOK1:00:47+22:0213:50
33Per Arne EvaldssonOK Gynge1:02:11+23:2614:09
33Odd OhlssonUddevalla OK1:02:11+23:2614:09
35Ueli Hofstetterol.biel.seeland1:03:29+24:4414:27
36Roy GjerdingOK Moss1:04:04+25:1914:35
37Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:05:40+26:5514:57
38Sten SegerslättSkåneslättens OL1:05:53+27:0815:00
39Thomas JohanssonAlmby IK1:06:00+27:1515:02
40Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:08:02+29:1715:29
41Kent LindhOK Tyr1:10:09+31:2415:58
42Urban LarssonOK Gipen1:11:37+32:5216:18
43Max PrangFredensborg OK1:11:47+33:0216:21
44Lennart VamlingFrölunda OL1:14:33+35:4816:58
45Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:15:48+37:0317:15
46Adrian JüniOLG Hondrich1:20:44+41:5918:23
47Andrew Cumming ThomWeston Emus1:23:36+44:5119:02
48Lars LarssonSjövalla FK1:24:56+46:1119:20
49Jan CarlssonIFK Göteborg1:28:36+49:5120:10
50Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:32:57+54:1221:10
51Lennart WiderströmIK Ymer1:35:15+56:3021:41
52Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:37:05+58:2022:06
53Frede ScheyeHerlufsholm OK1:50:29+1:11:4425:10
54Björn BältsjöSävedalens AIK1:52:23+1:13:3825:35
Per Storm HansenSvendborg OKej godkänd
Thomas LundgrenTrollhättans SOKej godkänd
Ulf SvenssonOK Njudungej godkänd
Arne BogrenOK Vivillej godkänd
Jan FonseliusIF Marin Västej godkänd
Werner KöhlerTullinge SKej godkänd
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start
Sten GustafssonEds SKej start
Torben KristensenHerlufsholm OKej start
Manfred OlejnikSOK Viljanej start

D60

2 790 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK33:5012:07
2Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK37:35+3:4513:28
3Maria NordwallOK Kolmården37:56+4:0613:35
4Ing-Marie ÅsenlundGävle OK39:36+5:4614:11
5Mona ForsbergHagaby GOIF41:03+7:1314:42
6Anne LundmarkJärfälla OK43:25+9:3515:33
7Eva BlomströmIK Stern44:20+10:3015:53
8Viveka BackmanTullinge SK44:54+11:0416:05
9Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK47:19+13:2916:57
10Marit NilssonKils OK47:27+13:3717:00
11Ann-Helen LinnersjöOK Orion47:39+13:4917:04
12Åsa StåhlHjärnarps GH OL47:43+13:5317:06
13Anita AnderssonOK Skogshjortarna47:49+13:5917:08
14Inger JönssonIK Ymer48:56+15:0617:32
15Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:19+15:2917:40
16Karin AxelssonIK Uven49:59+16:0917:54
17Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK52:40+18:5018:52
18Eva ThörnblomSjövalla FK54:02+20:1219:22
19Maj-Britt ByströmRävetofta OK54:29+20:3919:31
20Berith PetterssonVänersborgs SK55:31+21:4119:53
21Karin LarssonOK Kompassen58:21+24:3120:54
22Marianne SellgrenSigtuna OK1:00:31+26:4121:41
23Barbro ÖstlundOK Roxen1:00:38+26:4821:43
24Eva ArvidssonAlvesta SOK1:01:14+27:2421:56
25Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:04:33+30:4323:08
26Lisa KumlinVäxjö OK1:04:34+30:4423:08
27Irene GustafssonOK Måsen1:07:36+33:4624:13
28Joanna StewartAuckland OC1:10:32+36:4225:16
29Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna1:11:04+37:1425:28
30Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL1:14:58+41:0826:52
31Jette BachhausenFIF Hillerød Orientering1:19:02+45:1228:19
32Birgit H. JensenFIF Hillerød Orientering1:26:42+52:5231:04
33Marianne RosénIK Ymer1:28:03+54:1331:33
34Madlen ZwahlenZwahlen Seeland1:39:48+1:05:5835:46
Kristin LindbergLunds OKej godkänd
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd

H60

3 990 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK38:489:43
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:08+1:2010:03
3Peter RasmussenNyköpings OK41:16+2:2810:20
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK41:38+2:5010:26
5Kent ErikssonLerums SOK43:07+4:1910:48
6Sten BlomströmIK Stern43:24+4:3610:52
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna44:13+5:2511:04
8Ove ThorssonIK Trenne Ullared44:22+5:3411:07
9Kent KardellLjungskile FK44:58+6:1011:16
10Gunnar MunkteliusSurahammars SOK45:04+6:1611:17
11Anders BengtssonFalkenbergs OK45:38+6:5011:26
12Lars HogedalVänersborgs SK46:06+7:1811:33
13Göran LarssonVänersborgs SK46:20+7:3211:36
14Ingemar ZiljatOK Djerf46:23+7:3511:37
15Lars PerssonOK Kompassen46:34+7:4611:40
16Anders ThomassonUlricehamns OK46:41+7:5311:42
17Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK47:55+9:0712:00
18Håkan WinnbergIK Trenne Ullared48:11+9:2312:04
19Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK48:25+9:3712:08
20Göran ForsbergHagaby GOIF48:58+10:1012:16
21Paul NorénOK Södertörn50:10+11:2212:34
22Dan WidercrantzOK Skärmen50:37+11:4912:41
23Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK50:49+12:0112:44
24Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL50:50+12:0212:44
25Kent JogelandIK Ymer51:24+12:3612:52
26Bill SchölinTockarps IK51:33+12:4512:55
27Keld AbrahamsenAarhus 1900 orientering 51:42+12:5412:57
28Mats HaglundOK Djerf51:56+13:0813:00
29Ulf KjellinOK Hedströmmen52:30+13:4213:09
30Lennart HävrénTullinge SK53:19+14:3113:21
31Björn NilssonOK Nackhe53:56+15:0813:31
32Yngve NilssonOK Gipen54:02+15:1413:32
33Roger AnderssonOK Skogshjortarna54:44+15:5613:43
34Stig JohanssonBredaryds SOK55:17+16:2913:51
35Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF56:54+18:0614:15
36Christer NordströmOK Älvsjö-Örby57:20+18:3214:22
37Lennart AnderssonGöteborgs SK57:32+18:4414:25
38Åke PerssonHjärnarps GH OL57:56+19:0814:31
39Emil OlesenFIF Hillerød Orientering59:13+20:2514:50
40Bo LarssonVäxjö OK1:00:41+21:5315:12
41Alistair StewartAuckland OC1:00:52+22:0415:15
42Gert OlssonSkåneslättens OL1:02:25+23:3715:38
43Hans Chr. StribBallerup OK1:02:41+23:5315:42
44Ingvar AnderssonOK Amne1:04:22+25:3416:07
45Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:04:27+25:3916:09
46Ronald McGrailHjärnarps GH OL1:05:07+26:1916:19
46Peter WraaTisvilde Hegn OK1:05:07+26:1916:19
48Hugh MooreOK Enen1:05:16+26:2816:21
49Robert ZwahlenZwahlen Seeland1:06:37+27:4916:41
50Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:06:40+27:5216:42
51Lars-Inge AnderssonOK Räven1:07:26+28:3816:54
52Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:07:30+28:4216:55
53Johnny KarlssonUddevalla OK1:08:12+29:2417:05
54Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:08:34+29:4617:11
55Ingemar LarssonTullinge SK1:08:35+29:4717:11
56Bernd WollenbergWWOP Germanyfullföljt+32:02
57Bjarne ChristensenSilkeborg OK1:11:00+32:1217:47
58Rolf HjortRånäs OK1:11:14+32:2617:51
59Ingemar HaglundOK Djerf1:13:30+34:4218:25
60Anders KumlinIK Ymer1:23:18+44:3020:52
61Christer GillenäsKristinehamns OK1:24:13+45:2521:06
62Nils-Erik BondessonFrosta OK1:26:10+47:2221:35
63Johannes LindgrenVärend GN OL1:26:12+47:2421:36
64Bjarne S. JensenFIF Hillerød Orientering1:29:25+50:3722:24
65Sten HelmertzFrölunda OL1:29:28+50:4022:25
66Paul SkjakerHadeland OL1:41:00+1:02:1225:18
67Georg KapperudOppsal IF Orientering1:53:12+1:14:2428:22
Lennart AnderssonOK Orionej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Anders MohlinIK Sternej godkänd
Sören HaglundOK Kullingshofej godkänd
Tommy OlaussonSOK Anebyej start
Stig JohanssonHelsingborgs SOKej start
Per Erik FogelOK Kåreej start
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej start
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start

D65

2 880 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK39:5813:52
2Britt Forsell PirozziLunds OK41:34+1:3614:25
3Gunnel SvenssonIK Ymer43:26+3:2815:04
4Ingrid HermanssonIK Ymer43:30+3:3215:06
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna44:12+4:1415:20
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof45:53+5:5515:55
7Christina SchedwinIK Stern46:19+6:2116:04
8Lena WaernTrollhättans SOK49:04+9:0617:02
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK51:05+11:0717:44
10Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK51:14+11:1617:47
11Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK51:23+11:2517:50
12Siv FrodinKöping-Kolsva OK51:28+11:3017:52
13Britt RangertIK Ymer51:31+11:3317:53
14Gull SvenssonTockarps IK51:39+11:4117:56
15Rosa JohanssonIK Uven55:25+15:2719:14
16Inger SvenssonKinnarumma IF55:26+15:2819:14
17Barbro BörjesonSigtuna OK56:11+16:1319:30
18Barbro AnderssonOK Skogshjortarna58:00+18:0220:08
19Barbro BengtssonOskarströms OK58:52+18:5420:26
20Vibeke BøgevigSøllerød OK58:58+19:0020:28
21Berith IvehagFrämmestads IK1:00:36+20:3821:02
22Ingrid CullbrandIK Stern1:00:41+20:4321:04
23Birgitta ParknerOK Landehof1:01:24+21:2621:19
24Kerstin SpetzNitta IF1:01:41+21:4321:25
25Gunnel PalgrimVänersborgs SK1:03:51+23:5322:10
26Enid IngemarssonHestra IF1:03:54+23:5622:11
27Monika CooperSYO1:05:08+25:1022:36
28Eivor PetterssonGamleby OKfullföljt+26:47
29Margareta LindbergFrölunda OL1:07:13+27:1523:20
30Maria EhnTullinge SK1:10:00+30:0224:18
31Margareta LarssonOK Njudung1:10:06+30:0824:20
32Monica LarssonOK Tranan1:10:30+30:3224:28
33Monica BråhnJönköpings OK1:12:40+32:4225:13
34Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:13:43+33:4525:35
35Rosa BjörkmanOK Orinto1:16:31+36:3326:34
36Inga GustavssonIK Uven1:17:29+37:3126:54
37Birgitta JohanssonOK Tranan1:19:45+39:4727:41
38Berit ByströmOK Virdarna1:20:13+40:1527:51
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start
Inga JohanssonNyköpings OKej start

H65

3 830 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung34:108:55
2Leif SandgrenFrosta OK38:55+4:4510:09
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:21+8:1111:03
4Jan Olov JonssonTierps SOK43:13+9:0311:17
5Sören AnderssonIK Dran43:22+9:1211:19
6Kenneth IvehagFrämmestads IK45:13+11:0311:48
7Christer SandhOK Roxen45:28+11:1811:52
8Gunnar EhnTullinge SK45:32+11:2211:53
9Per-Erik WåhlbergOK Linné46:00+11:5012:00
10Per-Olof FernbergIS Skanne46:01+11:5112:00
11Olof KarlssonUddevalla OK46:02+11:5212:01
12Dag LorénOK Frisene46:11+12:0112:03
13Anders SellgrenSigtuna OK46:14+12:0412:04
14Bertil HolmgrenGävle OK46:36+12:2612:10
15Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK46:38+12:2812:10
16Claes NidebornStora Tuna OK46:57+12:4712:15
17Göran BengtssonTockarps IK47:16+13:0612:20
18Ove VesterbergLycksele IF47:20+13:1012:21
19Waste ByströmOK Virdarna48:00+13:5012:31
20Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna48:37+14:2712:41
21Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL48:44+14:3412:43
22Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna49:31+15:2112:55
23Karsten RichardtKøge OK49:40+15:3012:58
24Kjell BlombergIK Standard49:43+15:3312:58
25Alf LindbergKöping-Kolsva OK49:48+15:3813:00
26Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:17+16:0713:07
27Lars LorénOK Frisene50:19+16:0913:08
28Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK50:55+16:4513:17
29Christer OttossonIF Hagen51:55+17:4513:33
30Per HaepplingVästerås SOK52:07+17:5713:36
31Arne GrøndahlSøllerød OK52:25+18:1513:41
32Lennart GustavssonIK Uven52:29+18:1913:42
33Gunnar VallinOK Landehof53:13+19:0313:53
34Inge PerssonFK Boken53:46+19:3614:02
35Bo JernbergOK Roxen53:53+19:4314:04
36Bror PalgrimVänersborgs SK53:58+19:4814:05
37Sven Erik JohanssonMariestads FK54:42+20:3214:16
38Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna56:10+22:0014:39
39Håkan NilssonMalmö OKfullföljt+22:05
40Ian CooperSYO56:59+22:4914:52
41Anders BjörnbergFrölunda OL58:04+23:5415:09
42Bengt MattssonOK Orinto58:08+23:5815:10
43Kent OlaussonOK Orinto58:25+24:1515:15
44Hans CarlssonIFK Göteborg58:27+24:1715:15
45Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb58:33+24:2315:17
46Bertil QvickKungälvs OK58:50+24:4015:21
47Bengt StåhlHjärnarps GH OL58:58+24:4815:23
48Erling SvenssonIK Trenne Ullared59:03+24:5315:25
49Lars KnutssonSkene Sim o IS59:17+25:0715:28
50Ingemar LindblomIFK Göteborg59:36+25:2615:33
51Jan LarssonSävedalens AIK59:42+25:3215:35
52Lars TuvessonUlricehamns OK1:00:04+25:5415:40
53Bengt GardOskarströms OK1:00:05+25:5515:41
54Björn EngstenOK Rodhen1:00:17+26:0715:44
55Göte Johansson D-POK Tranan1:00:18+26:0815:44
56Kay SvenssonOK P41:00:26+26:1615:46
57Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:00:47+26:3715:52
58Gunnar HedbergÖstersunds OK1:01:31+27:2116:03
59Torbjörn WikströmOK Orinto1:01:44+27:3416:07
60Gert BøgevigSøllerød OK1:01:45+27:3516:07
61Börje ÅkessonFrosta OK1:02:17+28:0716:15
62Bertil IngemarssonHestra IF1:02:28+28:1816:18
63Sven-Erik ForsellLunds OK1:02:37+28:2716:20
64Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:03:02+28:5216:27
65Reits HallOK Amne1:03:16+29:0616:31
66Kjell DolvaSkien OK1:03:44+29:3416:38
67Frank MensinkMinor1:04:41+30:3116:53
68Christer WestbergIFK Göteborg1:05:04+30:5416:59
69Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:05:21+31:1117:03
70Henry SvenssonSOK 681:05:24+31:1417:04
71Tommy PedersenOK Orinto1:07:01+32:5117:29
72Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:09:59+35:4918:16
73Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:13:32+39:2219:11
74Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:15:35+41:2519:44
75Ulf SvedestamEskilstuna OL1:15:36+41:2619:44
76Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKfullföljt+43:36
77Hans ForsbergOK Kolmården1:20:56+46:4621:07
78Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:26:38+52:2822:37
79Kaare VindfeldOK SG1:27:09+52:5922:45
80Mogens JørgensenSøllerød OK1:27:21+53:1122:48
81Ole  SvendsenOK Roskilde1:35:37+1:01:2724:57
81Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:35:37+1:01:2724:57
83Niels TuliniusOK SG1:38:07+1:03:5725:37
84Lars HenrikssonOK Älme1:38:13+1:04:0325:38
85Sven ChristensenOK SG1:43:49+1:09:3927:06
86Gösta MalmerIF Marin Väst1:45:02+1:10:5227:25
87Tomas MöllerOK Södertörn1:48:03+1:13:5328:12
Kenneth ArvidssonAlvesta SOKej godkänd
Christer GrönbladHärlövs IFej godkänd
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Bo SenjeHalmstad OKej godkänd
Ingemar AnderssonOK Orionej godkänd
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Tom LindbergLunds OKej start
Roland NilssonFalköpings AIK OKej start
Bo BillmanI 15 IFej start
David PalmerBOKej start

D70

2 690 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK37:0013:45
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK49:56+12:5618:33
3Gunvor JonssonVänersborgs SK50:20+13:2018:42
4Ulla LindheIK Stern54:05+17:0520:06
5Margareta BengtssonOK Gläntan56:23+19:2320:57
6Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb56:49+19:4921:07
7Gunilla GrönbladHärlövs IF57:33+20:3321:23
8Gunni EkbergÄtrans IF58:19+21:1921:40
9Mona CarlsonOK Skogshjortarna59:26+22:2622:05
10Birgit KarlssonMariestads FK1:00:23+23:2322:26
11Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:05:52+28:5224:29
12Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:07:24+30:2425:03
13Monica KrighOK Nipan1:07:53+30:5325:14
14Inga PerssonOK Landehof1:09:04+32:0425:40
15Elvy BörjessonOK Alehof1:10:10+33:1026:05
16Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:12:37+35:3726:59
17Lillemor HallinOK Landehof1:17:18+40:1828:44
18Lilian BengtssonOK Amne1:41:51+1:04:5137:51
19Barbro JohanssonSjövalla FK2:05:29+1:28:2946:38
Margareta WallénTäby OKej godkänd
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Birgitta StenströmVänersborgs SKej godkänd
Ann SjöbergEnebybergs IFej start
Gunnel BörjessonIK Uvenej start
Wiwi-Anne NilssonNyköpings OKej start
Christina HogedalKungälvs OKej start

H70

3 690 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern38:2810:25
2Björn LinnersjöOK Orion39:26+0:5810:41
3Lars FinbomOK Landehof41:45+3:1711:18
4Lars LjungbergTrollhättans SOK42:06+3:3811:24
5Åke GatelidSigtuna OK42:38+4:1011:33
6Roland KarlssonRonneby OK45:58+7:3012:27
7Ernie BroströmHalmstad OK46:30+8:0212:36
8Stig-Ove TollIK Stern46:37+8:0912:37
8Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK46:37+8:0912:37
10Lennart KarlssonOK Grip46:56+8:2812:43
11Olle HermanssonIK Ymer47:35+9:0712:53
12Jerry HolmEskilstuna OL49:10+10:4213:19
13Ronny AnderssonOK Skogshjortarna49:53+11:2513:31
14Rune ArvidssonMarkbygdens OK50:27+11:5913:40
15Ove JohanssonOK Järnbärarna51:31+13:0313:57
16Ivan ErnvidUlricehamns OK51:35+13:0713:58
17Sune LindellOK Hällen51:46+13:1814:01
18Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu51:54+13:2614:03
19Göran LefflerLerums SOK51:58+13:3014:04
20Stig BengtssonOK Amne52:31+14:0314:13
21Sven Olof FranssonOK Stigen52:57+14:2914:20
22Roland BrandshageSävedalens AIK53:10+14:4214:24
23Gustav WennbergÅmåls OK54:46+16:1814:50
24Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK55:23+16:5515:00
25Ivan AnderssonMarkbygdens OK55:43+17:1515:05
26Erland LingJönköpings OK56:13+17:4515:14
27Lars-Erik LarssonOK Amne56:36+18:0815:20
28Sören BråhnJönköpings OK57:11+18:4315:29
29Bengt NilssonAlvesta SOK57:22+18:5415:32
30Per-Hugo LundgrenLerums SOK57:58+19:3015:42
31Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad59:27+20:5916:06
32Gustav KrighOK Nipan1:00:27+21:5916:22
33Torgny GrönlundLidköpings VSKfullföljt+22:17
34Karl-Axel JohanssonIK Uven1:01:21+22:5316:37
35Kenneth JonssonVänersborgs SK1:01:33+23:0516:40
36Bo SvenssonTockarps IK1:02:14+23:4616:51
37Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:02:20+23:5216:53
38Lars-Åke LarssonOK Tranan1:02:26+23:5816:55
39Bengt KarlssonLinköpings AIK1:02:41+24:1316:59
40Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:02:59+24:3117:04
41Heikki RissanenMariestads FK1:03:10+24:4217:07
42Magne HagströmFrölunda OL1:04:11+25:4317:23
43Bengt KammerlandOK Milan1:06:32+28:0418:01
44Rune SpetzNitta IF1:06:44+28:1618:05
45Ove ForsbergTurebergs IF1:07:54+29:2618:24
46Holger MikkelsenOdense Orienteringsklub1:09:15+30:4718:46
47Bertil BengtssonFalkenbergs OK1:09:24+30:5618:48
48Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:11:54+33:2619:29
49Jørn ThomsenKolding OK1:12:16+33:4819:35
50Gunnar FribergOK Kompassen1:13:28+35:0019:54
51Jan Olof HedbergGagnefs OK1:14:13+35:4520:06
52Palle Møller NielsenOdense Orienteringsklub1:14:40+36:1220:14
53Ingvar BengtssonOskarströms OK1:14:46+36:1820:15
54Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:16:10+37:4220:38
55Sten SundinOK Tisaren1:16:25+37:5720:42
56Gunnar WaernTrollhättans SOK1:17:38+39:1021:02
57Jan KjellströmFrölunda OL1:18:17+39:4921:12
58Mogens KøhlerBallerup OK1:21:31+43:0322:05
59Finn OlsenOK Roskilde1:24:27+45:5922:53
60Anders JohanssonNyköpings OK1:24:48+46:2022:58
61Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:28:04+49:3623:51
62Gunnar BylundRydboholms SK1:28:56+50:2824:06
63Harry AnderssonOK Kullingshof1:40:20+1:01:5227:11
Roger TorperSkaukameratene OLej godkänd
Bengt JohanssonSävedalens AIKej godkänd
Kurt NilssonNyköpings OKej godkänd

D75

2 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid CarlssonTäby OK53:0419:34
2Tirill Liby SeipOK Skeidi53:30+0:2619:44
3Kerstin HenmyrOK Vilse 871:00:43+7:3922:24
4Inger E. VamnesHamar OK1:04:29+11:2523:47
5Ruth GustavssonIK Trenne Ullared1:05:27+12:2324:09
6Marianne GrahnSävedalens AIK1:07:29+14:2524:54
7Gun HanssonAndrarums IF1:09:51+16:4725:46
8Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK1:12:02+18:5826:34
9Harriet KarlssonOK Grip1:52:48+59:4441:37
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Inger HallbergIK Uvenej godkänd
Jorånn RognstadHadeland OLej start

H75

2 960 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK37:0412:31
2Rune SandbergHallstahammars OK39:19+2:1513:16
3Ingemar AlfredssonIK Uven40:16+3:1213:36
4Arne ÅhmanOK Klemmingen41:43+4:3914:05
4Sigurd WallénTäby OK41:43+4:3914:05
6Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF44:46+7:4215:07
7Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb44:52+7:4815:09
8Sten JohanssonOK Kullingshof45:05+8:0115:13
9Preben ChristiansenOdense Orienteringsklub45:14+8:1015:16
10Åke AxelssonIK Uven46:39+9:3515:45
11Bent MortensenOK 73 46:40+9:3615:45
12Åke HogedalKungälvs OK47:05+10:0115:54
13Kjell PerssonMariestads FK49:32+12:2816:44
14Atte HeikkiläOK Gipen51:58+14:5417:33
15Otto HolmdahlLinköpings OK53:46+16:4218:09
16Per LarssonJönköpings OK53:58+16:5418:13
17Roland AasaIK Uven56:15+19:1119:00
18Holger PerssonOK Eken1:03:11+26:0721:20
19John VallinOK Hedströmmen1:04:20+27:1621:44
20Gert EmanuelssonFrölunda OL1:05:37+28:3322:10
21Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:09:32+32:2823:29
22Lennart ErikssonOK Stigen1:15:45+38:4125:35
23Lars Åke SvenssonMalmö OK1:27:12+50:0829:27
24Evert CarlssonTäby OK1:36:51+59:4732:43
25Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:42:48+1:05:4434:43
26Tor HenriksenÅrvoll IL1:45:32+1:08:2835:39
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Iver RognstadHadeland OLej start
Stig HärlinNässjö OKej start
Sven-Olof LundinSol Tranåsej start
Allan HåkanssonSOK Viljanej start

D80

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK1:12:5330:22
2Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK1:16:48+3:5532:00
Evelyn AlexanderssonLerums SOKej godkänd
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H80

2 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK44:4316:37
2Kurt DoseKøge OKfullföljt+6:28
3Carl-Henrik HallbergIK Uven55:11+10:2820:30
4Björn BromanGöteborg-Majorna OK56:35+11:5221:02
5Helmer EkbergÄtrans IF1:00:53+16:1022:37
6Åke PetterssonKungälvs OK1:06:52+22:0924:51
7Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb1:09:43+25:0025:55
8Lars-Gunnar EnströmOK Trananfullföljt+25:09
9Lars MagnussonKristinehamns OK1:15:29+30:4628:03
10Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:18:00+33:1728:59
Sten CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Bertil JohanssonMarkbygdens OKej start
Bengt EdhOK Landehofej start

H85

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:00:1222:12
Lars Erik AronsonIF Rigorej start

D21 Motion

3 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wiviann OttossonMalmö OK1:20:3220:17
Maria PollGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21 Motion

6 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas BringertKatrineholms OK1:05:159:50
2Daniel KarlssonOK Skogsmunken1:10:27+5:1210:37
3Martin AnderssonOK Räven1:14:24+9:0911:13
4Anton FriskOK Skogsmunken1:24:07+18:5212:41
5Jakob EdshageGöteborg-Majorna OK1:27:54+22:3913:15
6Stephan HeinerOK Usterbadet1:47:54+42:3916:16
Rolf NussbaumerOK Usterbadetej godkänd

D35 Motion

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva FornanderVästerbergslagens OL47:3614:46
2Karolina OlssonGrycksbo IF OK55:05+7:2917:06
3Liselott SvenssonJönköpings OK58:52+11:1618:16
4Katarina Hoffsten-SundqOK Kåre1:01:32+13:5619:06
5Ayan LingJönköpings OK1:03:27+15:5119:42
6Marika ElverlindOK Tranan1:04:45+17:0920:06
7Natalie ZwahlenZwahlen Seeland1:21:13+33:3725:13

H35 Motion

4 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK49:5210:03
2Simon SjöforsOK Älme56:53+7:0111:28
3Olle SjöforsOK Älme1:01:34+11:4212:24
4Fredrik LorénOK Frisene1:15:01+25:0915:07
5Johan OlssonGrycksbo IF OK1:15:42+25:5015:15
6Tomas JanssonBjörklinge SOK1:21:00+31:0816:19
7Thomas PeterssonVärend GN OL1:24:05+34:1316:57
8Lars BjörfjällBredareds IF1:32:20+42:2818:36

D40 Motion

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL47:4614:50
2Christina AronssonBredaryds SOK48:34+0:4815:04
3Marina JohanssonOK Njudung48:43+0:5715:07
4Jessica ElmerssonOK Bävern51:05+3:1915:51
5Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK52:38+4:5216:20
6Lotta Tegin FranssonOK Milan56:47+9:0117:38
7Katarina KonradssonIK Omega58:11+10:2518:04
8Agneta LarssonIK Uven58:43+10:5718:14
9Sara Lagerskog ErikssonHusums IF OK59:33+11:4718:29
10Annica BerglundUlricehamns OK1:01:08+13:2218:59
11Ulrika SanderOK Milan1:01:33+13:4719:06
12Kajsa NordinUlricehamns OK1:03:08+15:2219:36
13Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:03:11+15:2519:37
14Ulrika WillénÖstersunds OK1:05:01+17:1520:11
15Anni WessénFrösö IF1:05:35+17:4920:22
16Kristina PerssonHärlövs IF1:10:26+22:4021:52
17Linda RivedalSentrum OK1:22:11+34:2525:31
18Ingela AnderssonOK Orion1:22:37+34:5125:39
Pernilla JohanssonOK Kullingshofej start

H40 Motion

4 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LarssonIK Uven51:4110:25
2Peter ForsbergIK Uven55:36+3:5511:12
3Stefan NordinUlricehamns OK1:04:05+12:2412:55
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:07:16+15:3513:33
5Björn ErikssonHusums IF OK1:15:12+23:3115:09
6Magnus ElverlindOK Tranan1:15:34+23:5315:14
7Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarna1:15:53+24:1215:17
8Jörgen GranhageKlubblös1:16:00+24:1915:19
9Lars ZachrissonKungälvs OK1:23:35+31:5416:51
10Jan FranssonOK Milan1:28:36+36:5517:51
11Göran KlemmingOK Stigen1:35:25+43:4419:14
12Ola NilssonAlvesta SOK1:39:28+47:4720:03
Bill VoegeleBottnaryds IFej godkänd
Johan WegebroUmeå OKej godkänd
Anders VegeliusKungälvs OKej godkänd
Johan LindStora Tuna OKej start
Ole Petter RuudOK Hortenej start
Kjell WessénFrösö IFej start

D45 Motion

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ÅhlinHelsingborgs SOK37:4212:54
2Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken43:40+5:5814:57
3Pernilla HannusVK Uvarna44:44+7:0215:19
4Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK47:08+9:2616:08
5Carina LangmoenKungälvs OK51:51+14:0917:45
6Yvonne FriskOK Skogsmunkenfullföljt+14:40
7Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK52:41+14:5918:02
8Elisabet LundgrenKlubblös56:27+18:4519:19
9Marina WennbergOK Skogshjortarna56:53+19:1119:28
10Sonja ForsbergIK Uven58:03+20:2119:52
11Marita SalomonssonVänersborgs SK1:01:41+23:5921:07
12Cecilia JanzonOK Måsen1:07:59+30:1723:16
13Annika HallénTrollhättans SOK1:21:00+43:1827:44
14Maria RasmussenNyköpings OK1:23:15+45:3328:30
15Marie Granberg KlassonHestra IF1:23:46+46:0428:41
16Ann-Sofie JordviKinnaströms SK1:24:35+46:5328:58
17Marie KoppCopenhagenO1:27:49+50:0730:04
18Lene ØbroCopenhagenO1:41:55+1:04:1334:54
19Marie PetterssonVästerviks OK2:05:45+1:28:0343:03
Annika GustafssonOK Nackheej godkänd
Elisabet DahlbergIK Trenne Ullaredej start
Hanne JensenEds SKej start
Marie SöderströmOskarströms OKej start

H45 Motion

4 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK42:4410:00
2Johan ÅttingLinköpings OK45:58+3:1410:45
3Torbjörn GrahnIK Uven58:40+15:5613:44
4Tomas SundqvistOK Kåre59:38+16:5413:57
5Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL1:03:45+21:0114:55
6Erik MöllerArboga OK1:08:21+25:3716:00
7Kjell JohanssonOK Kullingshof1:15:28+32:4417:40
8Göran JuhlinGagnefs OK1:16:25+33:4117:53
9Göran SylvanÄlvsborg Ro/Ro AB1:23:21+40:3719:31 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop1:27:09+44:2520:24
11Rainer StephanDJK Adler 07 Bottrop1:28:15+45:3120:40
Magnus AnderssonKungälvs OKej godkänd
Sven ErikssonOK Landehofej godkänd
Torbjörn SaetreOK Landehofej godkänd

D50 Motion

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla PerssonÄtrans IF51:0117:28
2Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:04:44+13:4322:10
3Ingela Skarin HåkanssonIK Uven1:19:25+28:2427:11

H50 Motion

4 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas KarlssonOK Skogsmunken52:4812:21
2Mats LaurellOK Linné1:26:36+33:4820:16
3Jan-Olov ÅkerstenIF Marin Väst1:31:16+38:2821:22

D55 Motion

2 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sibylle Marie Hildegard GustafssonOK Landehof34:5414:54
2Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared47:04+12:1020:06
3Kristina JohanssonOK Landehof51:57+17:0322:12
4Eva JohanssonÄtrans IF56:18+21:2424:03
5Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:07:18+32:2428:45
6Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:11:34+36:4030:35
7Kerstin RamströmOK Gipen1:18:11+43:1733:24
8Ulla RagnarssonOK Skogshjortarna1:20:10+45:1634:15
9Annika ErikssonDalsjöfors GOIF1:23:50+48:5635:49
Ruth Hofstetterol.biel.seelandej start
Ditte MobergOskarströms OKej start

H55 Motion

3 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt AnderssonFrämmestads IK1:03:0616:13
2Tomas MårtensonOK Vivill1:23:29+20:2321:27
Per-Eric EricssonDalsjöfors GOIFej start

D60 Motion

2 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit NilssonOK Älme49:1521:02
2Lillemor GunnarssonOK Gipen50:16+1:0121:28
3Margareta LindgrenVärend GN OL51:52+2:3722:09
4Marita JohanssonOK Stigen52:52+3:3722:35
5Görel NordinVänersborgs SK55:20+6:0523:38
6Brita DahlbergHässleholms OK56:29+7:1424:08
7Harriet AnderssonOK Skogshjortarna58:13+8:5824:52
8Ingrid KrafftHestra IF1:02:00+12:4526:29
9Marita JohanssonMarkbygdens OK1:04:17+15:0227:28
10Ann KlemmingOK Stigen1:05:54+16:3928:09
11Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:08:55+19:4029:27
12Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:09:43+20:2829:47
13Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:09:57+20:4229:53
14Kerstin KempeLinköpings OK1:14:33+25:1831:51
Lena SvenssonSOK 68ej godkänd
Sophie Hedlund-StridhOK Gipenej start
Helgard OlsenOK Roskildeej start
Anne PalmerBOKej start
Birgitta PeterssonAlvesta SOKej start

H60 Motion

3 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KrafftHestra IF1:06:2417:04
2Mårten SvenssonOK Gipen1:11:03+4:3918:15
3Bo JohanssonOK Stigen1:14:14+7:5019:04
4Peter PreiszLustens OK1:32:33+26:0923:47
5Jan DahlbergHässleholms OK1:56:58+50:3430:04
6Kenth LindströmSödertälje IF2:01:12+54:4831:09
7Kerry KempeLinköpings OK2:06:50+1:00:2632:36
8Lars-Göran KlemmingOK Stigen2:32:21+1:25:5739:09
Anker Fjeld SimonsenKlubblösej start

Inskolning

1 710 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gottfrid AlexanderssonKlubblösfullföljt
Ida AlmerIFK Göteborgfullföljt
Irma BergDomnarvets GOIFfullföljt
Hugo BergenfurIK Vikings OKfullföljt
Kajsa BerglövFagersta OKfullföljt
Olivia BlomkvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Nils BrobergHalmstad Garnisons IFfullföljt
Albert BrohedeOK Älgenfullföljt
Hanna BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Sander BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Anton ElmerfjordLunds OKfullföljt
Daniel EngenRaumar Orienteringfullföljt
Arild ErikmatsSävedalens AIKfullföljt
Nellie ErlandssonStigsökarnafullföljt
Charlie FasthBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Agnes GustafssonOK Roxenfullföljt
Linnea HallbergOK Orintofullföljt
Elias Heide HerloffKlubblösfullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Signe HördegårdhIFK Göteborgfullföljt
Cornelia HörnquistHägglunds IoFKfullföljt
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Erik KindlundOK Trananfullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Elias LauriFK Herkulesfullföljt
Martin LauriGammelstads IFfullföljt
Felix LindhOK Älgenfullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Arthur LundgrenKlubblösfullföljt
Maja NordinUlricehamns OKfullföljt
Olle NordinUlricehamns OKfullföljt
Albert Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OKfullföljt
Frida OdénFjärås AIKfullföljt
Alfred OlssonOK Vilse 87fullföljt
Wilgot PeterssonVärend GN OLfullföljt
Klara PetterssonÅmåls OKfullföljt
Lukas PetterssonStigsökarnafullföljt
Gunvor Skytte KirkegaardCopenhagenOfullföljt
Dagmar StannumCopenhagenOfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Einar SörqvistMarkbygdens OKfullföljt
Frida TheanderStenungsunds OKfullföljt
Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Erik WettergrenIK Uvenfullföljt
Basile VillarCOSEfullföljt
Calle WärnKlubblösfullföljt
Lisa ÅkerbergOK Löftanfullföljt
Alva ÖsterlinSävedalens AIKfullföljt
Alexander GrapatinKlubblösej godkänd
Edvin ÅttingLinköpings OKej godkänd
Julia ÅttingLinköpings OKej godkänd
Elin ForsbergIK Uvenej start
Theo OlssonGrycksbo IF OKej start

U1

1 920 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ossian HedstigVäxjö OK19:2210:05
2Tobias JohanssonOK Löftan19:47+0:2510:18
3Ida RosjöJönköpings OK19:54+0:3210:21
4Mathilde PoulsenFIF Hillerød21:02+1:4010:57
4Emely WeihartOK Orinto21:02+1:4010:57
6Edvin SundströmHestra IF21:41+2:1911:17
7Ludvig PeterssonVärend GN OL22:28+3:0611:42
8Olle LundgrenKlubblös22:29+3:0711:42
9Filip HatlenTullinge SK22:47+3:2511:51
10Sofia ElverlindOK Tranan23:33+4:1112:15
11Emil AnderssonOK Virdarna23:34+4:1212:16
12Emelie BrattbergOK Landehof23:46+4:2412:22
13Linus GustafssonIF Rigor24:01+4:3912:30
14Felix Rivedal HyllesethSentrum OK24:17+4:5512:38
15Anton SöderberghIFK Göteborg24:41+5:1912:51
16Max GustafssonIF Rigor24:51+5:2912:56
17Arvid SkeppSävedalens AIK25:32+6:1013:17
18Elis Bergendahl-HanssonIF Thor25:55+6:3313:29
18Erik DelinRyda SK25:55+6:3313:29
20Tim VegeliusKungälvs OK26:05+6:4313:35
21Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK26:31+7:0913:48
22Wilma OlofssonFK Friskus-Varberg27:55+8:3314:32
23Andreas HandinOK Löftan28:22+9:0014:46
24Lisa EriksssonOK Landehof29:43+10:2115:28
25Frederikke GundessenThokfullföljt+10:31
26Filip LaurellOK Linné30:33+11:1115:54
27Samuel  OttossonKlubblösfullföljt+11:18
28Linus Bååth OlssonSävedalens AIKfullföljt+12:36
29Filippa FagerströmIFK Göteborgfullföljt+13:21
30Erika JohanssonOK Löftanfullföljt+13:42
31Malin LundbergOK Kolmården33:09+13:4717:15
32Ellen TollOK Njudung33:24+14:0217:23
33Jonatan WallOK Rävenfullföljt+14:04
34Edvin Broms OK Rävenfullföljt+14:09
35Sandra LingJönköpings OK35:05+15:4318:16
36Miranda WallströmSävedalens AIK35:23+16:0118:25
37Gry DahlgrenÖstersunds OK35:24+16:0218:26
38Valter DrejmoOK Landehof36:59+17:3719:15
39Mikael BjörckIK Uven38:07+18:4519:51
40Evelina OttSöders-Tyresö39:44+20:2220:41
41Rikard LarssonIK Uven40:17+20:5520:58
42Gustav LarssonIK Uven40:32+21:1021:06
43August WeissLånghundra IF40:54+21:3221:18
44Filip HanssonOK Löftanfullföljt+22:01
45Sandra BergelinIF Rigor41:49+22:2721:46
46Kaia JørgensenPeninsula And Plains Orienteers43:06+23:4422:26
47Jonathan JørgensenTisvilde Hegn OK45:36+26:1423:45
48Kristina BohmanOK Orinto46:01+26:3923:58
49Amanda Ström-EckerlidSävedalens AIK46:04+26:4223:59
50Puja MuntherSävedalens AIK48:56+29:3425:29