Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Kretsmästerskap i sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Kretsmästerskap i sprint
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: tisdag 16 augusti 2011

D21

2 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LarssonIF Hagen19:076:57
2Karin HåkanssonOK Gränsen19:16+0:097:00
3Elin ÅkessonGudhems IF22:10+3:038:03
4Klara NeroMullsjö SOK22:15+3:088:05

H21

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LundströmIF Hallby SOK13:484:39
2Erik van der MeidenBottnaryds IF16:15+2:275:29
3Bo HallbergFalköpings AIK OK16:24+2:365:32
4Erik StillemarkIF Hallby SOK17:01+3:135:44
5Andreas LeijgårdGudhems IF17:11+3:235:48

H18

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig DanforsMullsjö SOK17:196:17

D16

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BlennowFalköpings AIK OK14:046:41
2Johanna LindgrenIF Hallby SOK15:03+0:597:10
3Stina HåkanssonOK Gränsen21:03+6:5910:01

H16

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonMullsjö SOK12:435:03

D14

1 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK9:246:03
2Alice AxelssonMullsjö SOK10:15+0:516:36
3Tove WibergMullsjö SOK10:48+1:246:58
4Linnéa BogrenIF Hagen12:01+2:377:45
5Malin FritzellMullsjö SOK13:06+3:428:27
6Ellen RemängMullsjö SOK14:46+5:229:31
7Evelina PetersonFalköpings AIK OK17:35+8:1111:20

H14

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergMullsjö SOK11:066:14

D12

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adelina WremerGudhems IF13:339:02
2Klara SegerströmIK Wilske14:50+1:179:53
3Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu17:58+4:2511:58

H12

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William LundstedtMullsjö SOK12:408:26
2Jakob IngströmBottnaryds IF13:40+1:009:06
3Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu14:10+1:309:26
4Simon WiklundFalköpings AIK OK15:04+2:2410:02
5Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK16:37+3:5711:04
6Tor LindströmIK Wilske16:40+4:0011:06
7Anton RydströmMullsjö SOK27:54+15:1418:36

D10

1 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK7:385:49
2Isa LindströmIK Wilske13:47+6:0910:31
3Tilda WiklundFalköpings AIK OK14:43+7:0511:14
4Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu23:16+15:3817:45

D40

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu21:0110:00

H40

2 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan WiklundIK Wilske15:435:42
2Mats LindgrenIF Hallby SOK18:57+3:146:53

D45

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu17:089:37

H45

2 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas BogrenIF Hagen14:585:26
2Magnus BlennowFalköpings AIK OK16:38+1:406:02
3Ulf PerssonBottnaryds IF19:31+4:337:05
4Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK21:04+6:067:39
5Mikael PetersonFalköpings AIK OK21:41+6:437:53
Erik GustafssonIK Albionej godkänd

D55

1 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia SvenssonFalköpings AIK OK12:508:16
2Monica AbrahamssonGudhems IF14:56+2:069:38

H55

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy RoosFalköpings AIK OK18:087:13
2Jan-Åke EmilssonGudhems IF19:21+1:137:42
3Bo AnderssonFalköpings AIK OK19:27+1:197:44
4Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu24:30+6:229:45
Jan LenhammarOK Gränsenej godkänd

H60

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu20:029:32
2Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK20:36+0:349:48

H65

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar AnderssonIK Vista15:447:29
2Bo GustafssonOK Gränsen17:10+1:268:10
3Lars FranssonBottnaryds IF19:42+3:589:22

H80

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald HåkanssonOK Gränsen18:2712:18

Öppen 1

1 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda SkogOK Gränsen12:519:48
2Albin HjellstrtömGränna-Bygdens OK14:10+1:1910:48
3Monika hjerllströmGränna-Bygdens OK14:15+1:2410:52
4Julius WiklundFalköpings AIK OK14:48+1:5711:17
5Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu18:02+5:1113:45
6Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu18:08+5:1713:50
7Hedvig SandstedtMullsjö SOK28:18+15:2721:36
8Ingrid SandstetMullsjö SOK28:24+15:3321:40
9Elin AxelssonMullsjö SOK31:31+18:4024:03

Öppen 4

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkogOK Gränsen20:519:55
2Elin HerrmanIK Wilske21:17+0:2610:08
3Stina SkogOK Gränsen24:32+3:4111:40
4Mats FridénOK Gränsen25:07+4:1611:57
5Tomas BillesandMullsjö SOK32:18+11:2715:22
Mårten HjelmMullsjö SOKej godkänd

Öppen 7

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan WigrenBottnaryds IF18:496:21
2Weine GustavssonIK Wallgårda21:13+2:247:10
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK21:23+2:347:13
4Hans WåhlinMullsjö SOK22:14+3:257:30
5Samuel SkogOK Gränsen22:57+4:087:45
6Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu24:44+5:558:21
7Malin PerssonBottnaryds IF32:50+14:0111:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser