Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-serien Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-serien Final
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: lördag 17 september 2011

FK Vittus

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Arvid KronmarH10 (18)14:50+0:506:42
6Madeleine EngmanU2 (14)27:33+4:2611:52
7Kenneth FagerÖppen motion 6 (14)42:43+12:5210:05
11Lennart BohmanÖppen motion 6 (14)49:58+20:0711:48
14Oskar ByggethU1 (33)24:10+5:4810:56
15Viktor EngmanU1 (33)24:23+6:0111:01
17Simon LångströmU1 (33)26:08+7:4611:49
18Erik HanssonH10 (18)34:28+20:2815:35
Lou BizzozeroInskolning (30)fullföljt
Kasper FagerInskolning (30)fullföljt
Elias KronmarInskolning (30)fullföljt
Lova KronmarInskolning (30)fullföljt
Filip MalmgrenInskolning (30)fullföljt
Emil AronssonInskolning (30)ej start
Ellen LångströmInskolning (30)ej start
Gustav MalmgrenInskolning (30)ej start
Jonna PeterssonInskolning (30)ej start
Valdemar TyrbergInskolning (30)ej start

OK Dacke

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amanda JohanssonD16 Kort (7)28:038:26
1Jonna ForsbergU1 (33)18:228:18
1Emil PetterssonH12 Kort (13)16:577:20
3Lovisa JohanssonD10 (11)16:05+2:327:26
3Elsa HallstenU1 (33)20:14+1:529:09
3Sanna PetterssonD16 Kort (7)34:19+6:1610:20
3Oscar JohanssonH14 Kort (11)20:02+3:337:20
3Axel FranssonH12 Kort (13)18:33+1:368:01
3Eva ÖstsjöÖppen motion 3 (4)45:59+13:4716:50
4Anna DegerlundÖppen motion 3 (4)46:04+13:5216:52
4Andreas HenryssonH16 Kort (9)30:57+4:347:43
4Annika JosefssonÖppen motion 6 (14)39:46+9:559:24
5Hugo LarssonU2 (14)26:20+3:1311:21
5Albin HenryssonH14 Kort (11)20:34+4:057:32
5Fredrik HallstenÖppen motion 6 (14)40:43+10:529:37
6Johanna WilhelmssonD12 Kort (9)26:00+6:3511:15
9Anton HallerH12 Kort (13)28:23+11:2612:17
10Linda LarssonÖppen motion 6 (14)49:25+19:3411:40
12Gustav HallerH10 (18)20:25+6:259:14
12Lina SigfridssonU1 (33)23:16+4:5410:31
13Viktor DegerlundU1 (33)23:17+4:5510:32
19Emma LarssonU1 (33)27:19+8:5712:21
20Carl AnderssonU1 (33)27:21+8:5912:22
21Linus ForsbergU1 (33)27:24+9:0212:23
26Rebecca HallerU1 (33)31:47+13:2514:22
29Maja GustavssonU1 (33)35:58+17:3616:16
Lukas Andersson ÖstsjöInskolning (30)fullföljt
Felicia FranssonInskolning (30)fullföljt
Lina GustavssonInskolning (30)fullföljt
Tilda GustavssonInskolning (30)fullföljt
Wilma HallstenInskolning (30)fullföljt
Hugo NilssonInskolning (30)fullföljt
Martin KembringU1 (33)ej start
Erik SundelinU1 (33)ej start
Martina SundelinU1 (33)ej start
Jakob WilhelmssonU2 (14)ej start
Caroline FredrikssonD16 Kort (7)ej start
Moa PetterssonD16 Kort (7)ej start
Emma SandersonD10 (11)ej start
Wilma SandersonD10 (11)ej start
Eric NilssonH10 (18)ej start

OK Orion

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellen WahlbomD12 Kort (9)19:258:24
2Erik OscarssonU1 (33)18:53+0:318:32
2Johanna TovessonD16 Kort (7)33:36+5:3310:07
2Alexander BernaciakÖppen motion 6 (14)30:07+0:167:07
2Jörn AntonischkiÖppen motion 2 (2)22:07+4:309:39
2Klara AnderssonD10 (11)13:34+0:016:16
3Linnea DagsbergD12 Kort (9)19:42+0:178:31
3Kajsa AnderssonD14 Kort (4)27:23+4:1810:01
3Philip PerssonH16 Kort (9)30:13+3:507:32
3Anders NilssonÖppen motion 6 (14)39:11+9:209:15
4Linda JonssonD10 (11)16:10+2:377:29
4Myrra CarlssonD16 Kort (7)37:53+9:5011:24
4Oscar NilssonU1 (33)20:45+2:239:23
5Love CarlssonH12 Kort (13)20:51+3:549:01
6Elin RambergD10 (11)19:51+6:189:11
6Adam LindbomH12 Kort (13)21:55+4:589:29
6Andreas JonssonH16 Kort (9)32:47+6:248:10
7Anton MånssonU2 (14)27:42+4:3511:56
7Theodor WahlbomH16 Kort (9)33:21+6:588:19
8Nellie NilssonU1 (33)21:38+3:169:47
9Lena SwartzÖppen motion 6 (14)43:13+13:2210:13
10Filip HåkanssonH10 (18)18:56+4:568:34
12Yngve MagnussonÖppen motion 6 (14)1:00:23+30:3214:16
Agnes BerlinInskolning (30)fullföljt
Oliver HåkanssonInskolning (30)fullföljt
Melker LarssonInskolning (30)fullföljt
Lisa SwartzInskolning (30)fullföljt
Nils SwartzInskolning (30)fullföljt
Ebba WidellInskolning (30)fullföljt
Theo WidellInskolning (30)fullföljt
Melker JohanssonH14 Kort (11)ej start
Axel BrattInskolning (30)ej start
Ella BrattInskolning (30)ej start

OK Skogsfalken

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Julia HedD14 Kort (4)23:058:27
1Viktoria EnarssonU3 (1)32:1611:49
1Johan GybergÖppen motion 6 (14)29:517:03
1Johan WennermarkH14 Kort (11)16:296:02
1Edvin SmedbergH16 Kort (9)26:236:34
1Jonas K JohanssonÖppen motion 3 (4)32:1211:47
2Vilma PerssonD14 Kort (4)23:07+0:028:28
5Frida MårtenssonD16 Kort (7)48:10+20:0714:30
5Max PerssonH10 (18)15:56+1:567:12
5Felix PerssonH16 Kort (9)32:22+5:598:04
6Max KärvhagH10 (18)16:48+2:487:36
6Love MörnhedU1 (33)21:06+2:449:32
6Lukas MårtenssonH14 Kort (11)26:36+10:079:44
7Astrid NormanD16 Kort (7)52:16+24:1315:44
7Elin EmilssonD10 (11)20:58+7:259:42
7Emma EmilssonU1 (33)21:25+3:039:41
9Elina LiljedahlD10 (11)27:02+13:2912:30
10Tova DanielssonD10 (11)27:28+13:5512:42
10Tony AnderssonH12 Kort (13)29:26+12:2912:44
12Jonathan LjungbergH12 Kort (13)33:18+16:2114:24
13Johannes ConradssonU2 (14)35:56+12:4915:29
13Peter LiljedahlÖppen motion 6 (14)1:04:10+34:1915:10
14Sebastian KullbergU2 (14)1:13:28+50:2131:40
14Anna EliassonÖppen motion 6 (14)1:15:06+45:1517:45
15Samuel KullbergH10 (18)23:17+9:1710:32
17Nils GybergH10 (18)26:03+12:0311:47
23Hugo DanielssonU1 (33)30:21+11:5913:43
24Linnea JohanssonU1 (33)31:46+13:2414:22
24Thilda SvenssonU1 (33)31:46+13:2414:22
27Emil AlbinssonU1 (33)32:19+13:5714:37
Joel AugustinssonInskolning (30)fullföljt
Thilda PaulinInskolning (30)fullföljt
Elvira LjungbergU1 (33)diskvalificerad
Felicia BergkvistU1 (33)ej start
Lucas BerntssonU1 (33)ej start
Svante HolstU2 (14)ej start
Viktor PeterssonH10 (18)ej start
Moa WåhlinD16 Kort (7)ej start
Ylva ChristenssonD16 Kort (7)ej start
Oliver AndersenH14 Kort (11)ej start
Elli HolstD10 (11)ej start
Ella SöderbergD10 (11)ej start
Herman AlbinssonH10 (18)ej start
Albert LundskogH12 Kort (13)ej start
Oliverh MolanderH10 (18)ej start

OK Vilse 87

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav ÅmanH10 (18)14:006:20
1Christoffer Nilsson-MagnstedtÖppen motion 2 (2)17:377:41
7Rasmus ErikssonH14 Kort (11)34:09+17:4012:30
9Viktor AikioU1 (33)22:06+3:4410:00
10Vilmalee Suwan KuuselaU2 (14)30:46+7:3913:15
10Ina ÅmanU1 (33)22:08+3:4610:00
11Linn KarlssonD10 (11)29:23+15:5013:36
13Hjalmar JönssonH12 Kort (13)34:48+17:5115:03
16Viktor ErikssonH10 (18)23:47+9:4710:45
16Arvid JönssonU1 (33)25:14+6:5211:25
22Hugo MelanderU1 (33)29:01+10:3913:07
31Nanna SvenssonU1 (33)40:47+22:2518:27
Emelie JohnssonInskolning (30)fullföljt
Andreas JonssonInskolning (30)fullföljt
Frida JönssonInskolning (30)fullföljt
Bea MagnstedtInskolning (30)fullföljt
Meja SvenssonU1 (33)diskvalificerad
Anton HåkanssonH14 Kort (11)diskvalificerad
Sigrid ElmbladD10 (11)ej start
Emelie AnderssonD14 Kort (4)ej start

Ronneby OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonD10 (11)13:336:16
1Tobias NäslundU2 (14)23:079:57
2Arvid BlomsterU2 (14)24:12+1:0510:25
2Louise LagerqvistD12 Kort (9)19:35+0:108:28
2Simon GiselssonH10 (18)14:39+0:396:37
2Nina RingÖppen motion 3 (4)32:39+0:2711:57
2Henrik JohannessonH14 Kort (11)17:21+0:526:21
2Niklas JonsonH12 Kort (13)18:15+1:187:54
3Samuel LennartssonU2 (14)25:12+2:0510:51
3Oskar EricssonH10 (18)14:46+0:466:40
4Linus WernströmU2 (14)25:56+2:4911:10
4Thea OlssonD12 Kort (9)22:18+2:539:39
4Annie OskarssonD14 Kort (4)41:04+17:5915:02
4Mathias BlomsterH12 Kort (13)18:54+1:578:10
5Ella OlssonD10 (11)19:02+5:298:48
5Ture LiljaU1 (33)21:00+2:389:30
6Julia SmedenmarkD16 Kort (7)50:02+21:5915:04
7Tova EricssonD12 Kort (9)29:35+10:1012:48
7Aron ThorénH10 (18)16:50+2:507:37
8Love OlssonH14 Kort (11)34:18+17:4912:33
8Elin OskarssonD12 Kort (9)30:56+11:3113:23
8Sofia NäslundU2 (14)27:46+4:3911:58
8Fredrik OskarssonÖppen motion 6 (14)43:12+13:2110:12
8Gabriel HåkanssonH10 (18)17:35+3:357:57
8Hanna Sunnegårdh RingD10 (11)26:01+12:2812:02
8Anton Johansson GlivessonH12 Kort (13)27:13+10:1611:46
9Ebba MånssonU2 (14)28:52+5:4512:26
9Elsie OskarssonD12 Kort (9)39:06+19:4116:55
9Alexander GraadH14 Kort (11)1:08:05+51:3624:56
9Albin LiljaH10 (18)17:47+3:478:02
10Samuel GiselssonH14 Kort (11)1:14:07+57:3827:08
11Erik HöglundU2 (14)31:10+8:0313:26
11Emil Sunnegårdh RingU1 (33)22:17+3:5510:04
11Samuel HåkanssonH12 Kort (13)32:37+15:4014:07
13Fabian AnderssonH10 (18)22:21+8:2110:06
14Gabriel GyllenstingH10 (18)23:03+9:0310:25
18Embla ThorenU1 (33)26:28+8:0611:58
28Wille WernströmU1 (33)33:09+14:4715:00
30Emmy HöglundU1 (33)36:00+17:3816:17
Arvid EricssonInskolning (30)fullföljt
Olle Johansson GlivessonInskolning (30)fullföljt
Emil OskarssonInskolning (30)fullföljt
Linnea OskarssonInskolning (30)fullföljt
Vanja BökmanD10 (11)ej start
Maja FranssonD10 (11)ej start
Lukas BökmanH16 Kort (9)ej start
Marcus FranssonH10 (18)ej start

Stigmännen Karlshamns OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martin NilssonH16 Kort (9)26:56+0:336:42
4Ola AnderssonH14 Kort (11)20:32+4:037:31
5Ellen AnderssonD12 Kort (9)22:45+3:209:50
6Henrik NilssonÖppen motion 6 (14)42:04+12:139:56
7Hampus JärnboH12 Kort (13)26:10+9:1311:19
8William LindblomH16 Kort (9)51:54+25:3112:56
9Erik AnderssonH16 Kort (9)1:05:39+39:1616:22
11Hugo NilssonH10 (18)18:59+4:598:35
12Emmi JärnboU2 (14)35:42+12:3515:23
Leonard LydellInskolning (30)fullföljt
Saga NilssonInskolning (30)fullföljt
Isak PerssonU2 (14)ej start
Alva Wahlfried WikingssonU2 (14)ej start
Linn Wahlfried WikingssonU2 (14)ej start
Lovisa Wahlfried WikingssonU2 (14)ej start
Joel NilssonU3 (1)ej start
Jakob NilssonH10 (18)ej start
Hanna MelanderD14 Kort (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser