Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dran långfredag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dran långfredag
Arrangörsorganisation: IK Dran
Datum: fredag 6 april 2012

D21

3 820 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK24:456:28
2Maria MagnussonSävedalens AIK26:56+2:117:03
3Elin MånssonOK Löftan28:09+3:247:22
4Sara BengtssonSävedalens AIK30:12+5:277:54
5Helena AnderssonFK Friskus-Varberg30:35+5:508:00
6Laila B HöglundFK Herkules32:03+7:188:23
7Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK32:40+7:558:33
8Linn GrällsOK Kåre32:43+7:588:33
9Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK33:05+8:208:39
10Frida AnderssonFalkenbergs OK33:10+8:258:40
11Agnes PetterssonSävedalens AIK33:29+8:448:45
12Lina NilssonOK Tranan33:36+8:518:47
13Yvonne WeihardSävedalens AIK34:05+9:208:55
14Anna Mullins WindevallSävedalens AIK34:11+9:268:56
15Johanna HolménHelsingborgs SOK35:51+11:069:23
16Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK35:56+11:119:24
17Malin SettergrenHalmstad OK36:06+11:219:27
18Elin Cathrine Hagen-TafjordHalden SK36:33+11:489:34
19Johanna BerntssonMalmö OK37:32+12:479:49
20Sofia AnderssonCentrum OK37:43+12:589:52
21Linda MartinssonIF Marin Väst37:45+13:009:52
22Maria ThelinJönköpings OK37:49+13:049:53
23Madeleine AttforsSävedalens AIK39:38+14:5310:22
24Carina GustafssonOK Gynge39:40+14:5510:23
25Sofia StenbergKarlsbyhedens IK41:31+16:4610:52
26Linnea GustafssonOK Gynge43:11+18:2611:18
27Elin ThuressonBurseryds IF46:53+22:0812:16
28Emma MarthinssonHylte OK48:01+23:1612:34
29Tove UddMarkbygdens OK50:14+25:2913:09
Lotta SaetreOK Landehofej start
Hanna ArnellFK Friskus-Varbergej start
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Hanna WeimannIK Uvenej start

H21

4 890 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna29:416:04
2Erik JohanssonGöteborg-Majorna OK30:17+0:366:11
3Tobias NobornIFK Göteborg30:20+0:396:12
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna30:25+0:446:13
5Kalle JohanssonGöteborg-Majorna OK31:20+1:396:24
6Mattias CarlssonIK Trenne Ullared31:55+2:146:31
7Emil JönssonOK Denseln32:01+2:206:32
8Fredrik RosénJönköpings OK32:43+3:026:41
9Magnus JohanssonOK Löftan33:34+3:536:51
10Johan G HördegårdhIFK Göteborg33:36+3:556:52
11Mikael LundqvistFalkenbergs OK34:06+4:256:58
12Andreas LundbladIFK Moras OK34:58+5:177:09
13Henrik BengtssonFalkenbergs OK35:43+6:027:18
14Erik MemmiHalmstad OK36:59+7:187:33
15Fredrik AnderssonIF Rigor37:04+7:237:34
16Sven GranforsSävedalens AIK37:14+7:337:36
17Jens ArvidssonIF Rigor37:20+7:397:38
18Simon SkogmanMarkbygdens OK37:54+8:137:45
19Hampus OlesundOK Landehof38:17+8:367:49
20Tobias ThorssonOK Löftan38:45+9:047:55
21Mikael TrofastJönköpings OK39:01+9:207:58
22Henrik JohanssonUmeå OK39:22+9:418:03
23Jesper NelsénFalkenbergs OK39:52+10:118:09
24Johan AntonssonOK Löftan40:12+10:318:13
25Niklas HelmertzFrölunda OL43:15+13:348:50
26Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK43:55+14:148:58
27Anton HemlinIK Uven45:15+15:349:15
28Oskar LydingHylte OK45:23+15:429:16
29Rasmus SchurmannHylte OK46:03+16:229:25
30Anton UddOK Tyr46:05+16:249:25
31Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK47:03+17:229:37
32Joel UddMarkbygdens OK47:11+17:309:38
33Oscar RenbergSävedalens AIK48:41+19:009:57
34Jonatan AnderssonFalkenbergs OK49:17+19:3610:04
35Tomas AxelsonOK Löftan53:38+23:5710:58
Martin PetterssonSävedalens AIKej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Thomas AspIFK Göteborgej start
Måns FaxénVäxjö OKej start

H20

4 290 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Henrik DahlrotIK Uvenej start
Tobias EdströmOK Gisleej start

D18

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WallinSjövalla FK33:309:37
2Sara NilssonOK Tranan38:37+5:0711:05
3Elin SundqvistOK Tranan40:13+6:4311:33
4Klara PålssonKungälvs OK41:43+8:1311:59
5Jenny HolménHylte OK45:43+12:1313:08
6Ellen JohnssonOK Nackhe48:40+15:1013:59
7Sofia HelmertzFrölunda OL1:03:21+29:5118:12
Elin KjellssonFalkenbergs OKej godkänd

H18

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BoquistIK Uven27:477:37 Ladda ner rutt i gpx-format
2Andreas WannbergIK Omega31:51+4:048:45
3Emil WikströmOK Tyr33:58+6:119:19
4Anton HagströmFalkenbergs OK53:45+25:5814:45
Fredrik LindFrölunda OLej start

D16

3 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK32:339:37
2Elisabeth AronssonBredaryds SOK33:23+0:509:52
3Matilda DammvikStora Tuna OK35:18+2:4510:26
4Sofia JohanssonOK Nackhe35:26+2:5310:28
5Helena HagströmFalkenbergs OK37:02+4:2910:57
6Lina PålssonKungälvs OK37:03+4:3010:57
7Linnea KjellssonFalkenbergs OK37:31+4:5811:05
8Hanna GustavssonOK Tyr40:18+7:4511:55
9Sara AlmehedFrölunda OL43:35+11:0212:53
10Julia LadefogedFalkenbergs OK48:00+15:2714:12
11Lovisa ErikssonOK Lindena1:01:48+29:1518:17
Clara WallinSjövalla FKej start
Julia BlomFrölunda OLej start

H16

3 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke AgmarkenHalmstad OK26:497:50
2John GabrielssonSävedalens AIK29:30+2:418:37
3Nils AlexanderssonStora Tuna OK31:14+4:259:07
4Albin PålssonKungälvs OK32:58+6:099:38
5August BengtssonOK Nackhe37:45+10:5611:02
6Samuel HenningssonOK Löftan40:46+13:5711:55
7Johan GustafssonOK Nackhe43:07+16:1812:36
8Zakarias HansonFalkenbergs OK44:49+18:0013:06
9Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubb1:02:30+35:4118:16
Anton BobergIF Rigorej start
Albin SchurmannHylte OKej start

H16 Kort

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HandinOK Löftan38:1012:25
2Mattis HallbergIK Uven48:35+10:2515:49

D14

2 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK35:3111:55
2Emelie SvenssonIF Rigor36:01+0:3012:05
3Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK36:55+1:2412:23
4Anna HenrikssonSävedalens AIK40:29+4:5813:35
5Lisa DammvikStora Tuna OK40:42+5:1113:39
6Ebba BengtssonOK Lindena40:56+5:2513:44
7Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb43:15+7:4414:30
8Felicia CarlssonIK Trenne Ullared46:59+11:2815:45
9Lina SundqvistOK Tranan49:37+14:0616:38
10Amanda CarlssonIK Trenne Ullared49:40+14:0916:40
11Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg51:18+15:4717:12
12Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna52:55+17:2417:45
13Emelie KarlssonOK Landehof57:01+21:3019:07
14Agnes AspMölndal Outdoor IF58:16+22:4519:33
15Tove LindOK Lindena58:39+23:0819:40
16Alice HultinOK Löftan1:00:34+25:0320:19
17Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared1:05:04+29:3321:50
Emma RenbergSävedalens AIKej godkänd
Hilma MarkinhuhtaOK Landehofej start

H14

3 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg26:108:26
2Magnus D JohanssonOK Löftan30:13+4:039:44
3Adam BrobergIF Rigor31:37+5:2710:11
4Martin SkyggesonOK Nackhe37:51+11:4112:12
5Filip SvenssonOK Löftan38:19+12:0912:21
6Axel ForsmanFK Herkules39:55+13:4512:52
7Joel FlakbergIFK Göteborg49:20+23:1015:54
8Ville GrahnIK Uven51:02+24:5216:27
9Jonas LauriFK Herkules1:24:37+58:2727:17
Rasmus PerssonHalmstad OKej godkänd
Fredrik JohanssonOK Nackheej start

D14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara KrantzIK Ymer1:03:4523:10

H14 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas EnarssonOK Löftan1:10:2925:10

D12

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LindeblomIK Omega29:1610:27
2Elvira WildheimFK Friskus-Varberg31:44+2:2811:20
3Ellen KrantzIK Ymer32:16+3:0011:31
4Julia ThuressonBurseryds IF32:41+3:2511:40
5Malin LarssonOK Nackhe34:21+5:0512:16
6Anna FlakbergIFK Göteborg36:35+7:1913:03
7Lovisa LagerHalmstad OK36:53+7:3713:10
8Paulina JägstedtHalmstad OK38:55+9:3913:53
9Julia PerssonHalmstad OK40:57+11:4114:37
10Pernilla GustafssonFK Friskus-Varberg43:46+14:3015:37
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start
Ida ErikssonOK Landehofej start
Elin GustafssonOK Gyngeej start
Ester FreidlitzOK Landehofej start
Elin CarlssonIK Trenne Ullaredej start

H12

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ÅkessonMarkbygdens OK24:158:39
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg26:17+2:029:23
3Viktor CarlssonIK Trenne Ullared27:28+3:139:48
4Hugo SetthagenOK Tranan29:06+4:5110:23
5Axel BlomFrölunda OL29:29+5:1410:31
6Johan GrahnIK Uven34:46+10:3112:25
7Oscar KjellssonFalkenbergs OK35:49+11:3412:47
8Nils HammarFrölunda OL37:21+13:0613:20
9Viktor Le ClaireFK Herkules37:22+13:0713:20
10Noah BechtelFK Friskus-Varberg41:51+17:3614:56
11Filip BengtssonOK Lindena46:19+22:0416:32

D12 Kort

2 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hanna CarlqvistFK Friskus-Varbergej start
Moa BäckströmIF Rigorej start

D10

2 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SvenssonOK Löftan23:2211:04
2Olivia AspIFK Göteborg23:40+0:1811:12
3Elin FlakbergIFK Göteborg23:41+0:1911:13
4Emma EliassonFK Friskus-Varberg24:38+1:1611:40
Lovisa LagoGöteborg-Majorna OKej start

H10

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas GustafssonIK Ymer18:258:38
2Emil JägstedtHalmstad OK18:58+0:338:54
3Elias RangertIK Hakarpspojkarna20:59+2:349:51
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg21:05+2:409:53
5Mattias LauriFK Herkules23:31+5:0611:02

D35

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MelvinsdotterIF Rigor37:1510:20
2Anna SäfstenMölndal Outdoor IF42:54+5:3911:55
3Karin NorlanderOK Nackhe46:31+9:1612:55
Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OKej start

H35

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonFK Åsen33:568:01
2Stefan GraadIF Rigor36:29+2:338:37
3Magnus WallinIK Trenne Ullared36:57+3:018:44
4Magnus HanssonOK Löftan39:25+5:299:19
5Staffan LjungkvistIK Gandvik41:51+7:559:53
6Kristian AdolfssonIK Ymer44:05+10:0910:25
7Tommy KristianssonOK Lindena1:06:38+32:4215:45

D40

3 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runa Lien BackstrømHalden SK31:179:08
2Charlotte FlansbjerOK Djerf31:51+0:349:18
3Anna ErikssonOK Landehof33:10+1:539:41
4Jenny JohanssonIK Ymer36:34+5:1710:41
5Helena RangertIK Hakarpspojkarna37:36+6:1910:59
6Izabell BirklinOK Kåre37:40+6:2311:00
7Britta KjellssonFalkenbergs OK37:45+6:2811:02
8Annika BechtelFK Friskus-Varberg39:40+8:2311:35
9Sylvia KarlssonOK Lindena41:27+10:1012:07
10Maria AspIFK Göteborg42:34+11:1712:26
11Malin JohanssonFK Friskus-Varberg45:30+14:1313:18
12Ingela NelsénFalkenbergs OK49:52+18:3514:34
13Cecilia FlakbergIFK Göteborg50:46+19:2914:50
14Anna HagströmFalkenbergs OK57:00+25:4316:40
Johanna AspIFK Göteborgej start

H40

3 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK27:296:53
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK28:05+0:367:02
3Thomas JosarpFK Friskus-Varberg28:58+1:297:15
4Kenth GustafssonOK Nackhe30:09+2:407:33
5Peter AronssonBredaryds SOK30:41+3:127:41
6Anders AspMölndal Outdoor IF31:12+3:437:49
7Martin SvenssonMarkbygdens OK31:28+3:597:53
8Gert WildheimFK Friskus-Varberg32:02+4:338:01
9Stefan AgmarkenHalmstad OK32:13+4:448:04
10Klas FriborgJönköpings OK32:14+4:458:04
11Brett WeihartOK Orinto34:24+6:558:37
12Stefan GunnarssonOK Lindena35:08+7:398:48
13Klas ÅströmMölndal Outdoor IF35:44+8:158:57
14Erik ÖsterlinSävedalens AIK36:22+8:539:06
15Magnus GraadRonneby OK36:24+8:559:07
16Claes SetthagenOK Tranan36:50+9:219:13
17Erik LauriFK Herkules37:11+9:429:19
18Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL40:34+13:0510:10
19Lars-Ola WesterlundLustens OK40:47+13:1810:13
20Mikael GustafssonOK Gynge41:43+14:1410:27
21Johan LovestrandLaholms IF OK41:44+14:1510:27
22Peter HagströmFalkenbergs OK51:17+23:4812:51
23Roger LundinFK Herkules53:48+26:1913:29
Johan HanssonOK Löftandiskvalificerad

D45

3 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK29:228:47
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg33:22+4:009:59
3Catarina BengtssonOK Nackhe35:31+6:0910:38
4Lena BlomGöteborg-Majorna OK39:50+10:2811:55
5Katarina AlmehedFrölunda OL43:24+14:0212:59
6Ulrika JohanssonOK Löftan44:23+15:0113:17
7Lena ThuressonBurseryds IF45:29+16:0713:37
8Annika AasaIK Uven52:54+23:3215:50
9Agnetha le ClaireFK Herkules54:49+25:2716:24
Annika MarthinssonHylte OKej godkänd

H45

3 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard BlomFrölunda OL31:128:12
2Magnus AbrahamssonHylte OK33:01+1:498:41
3Stefan HammarFrölunda OL33:28+2:168:48
4Mikael JungbjerGöteborgs SK33:59+2:478:56
5Jan ThuressonBurseryds IF34:02+2:508:57
6David GabrielssonSävedalens AIK34:52+3:409:10
7Ragnar UppströmFK Herkules35:04+3:529:13
8Per GerdleHalmstad OK37:38+6:269:54
9Ulf AlmehedFrölunda OL37:46+6:349:56
10Leif HagmanIK Uven40:10+8:5810:34
11Thomas BäckströmIF Rigor41:43+10:3110:58
12Anders GustavssonFK Friskus-Varberg41:59+10:4711:02
13Per JohanssonOK Reftele43:23+12:1111:25
14Christer HenrikssonSävedalens AIK49:33+18:2113:02
Mats DahlrotIK Uvenej start
Per SundqvistOK Trananej start

D50

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne UddMarkbygdens OK31:3610:13
2Maria HalvarssonFjärås AIK32:57+1:2110:39
3Karin GreilertHaninge SOK35:23+3:4711:27
4Anne-Marie RöllikeOK Lindena37:24+5:4812:06
5Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb41:36+10:0013:27
6Monika NilssonOK Alehof48:45+17:0915:46
7Marie ClaessonRydboholms SK50:05+18:2916:12
8Tina PetersonIFK Umeå57:10+25:3418:30
9Susanne EickhoffSävedalens AIK57:44+26:0818:41
10Karin HelmertzFrölunda OL1:09:31+37:5522:29
11Ingrid AnderssonIF Rigor1:14:23+42:4724:04
12Ingela Skarin HåkanssonIK Uven1:23:29+51:5327:01
Christina SöderblomÄtrans IFej start
Monika WikströmOK Tyrej start

H50

3 620 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf WikströmOK Tyr28:047:45
2Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK28:23+0:197:50
3Ulf WallinSjövalla FK28:28+0:247:51
4Per FlakbergIFK Göteborg29:31+1:278:09
5Lennart JosefssonRydboholms SK29:34+1:308:10
6Lars GreilertHaninge SOK33:17+5:139:11
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb33:18+5:149:11
8Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:41+5:379:18 Ladda ner rutt i gpx-format
9Magnus WideFrölunda OL34:26+6:229:30
10Thomas AttforsSävedalens AIK37:02+8:5810:13
11Jonas PetersonIFK Umeå37:30+9:2610:21
12Bengt MarthinssonHylte OK37:56+9:5210:28
13Gunnar HåkanssonIK Uven41:06+13:0211:21
14Bengt HolménHylte OK41:46+13:4211:32
15Martin EickhoffSävedalens AIK41:56+13:5211:35
16Lars ErikssonMarkbygdens OK41:57+13:5311:35
17Krister KarlssonOK Nackhe42:36+14:3211:46
18Per-Martin JohanssonIF Rigor47:20+19:1613:04
19Dag SvenssonHylte OK48:37+20:3313:25
20Jan GrahnIK Uven51:03+22:5914:06
21Sven-Olof PålssonKungälvs OK59:52+31:4816:32 Ladda ner rutt i gpx-format
Göran OlesundOK Landehofej start
Anders LarssonOK Nackheej start
Lars NorénGöteborg-Majorna OKej start
Göran SvenssonFalkenbergs OKej start
Peter ValterssonAnderstorps OKej start

D55

2 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK41:0114:11
2Marianne ThorssonIK Trenne Ullared58:11+17:1020:07
3Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:02:08+21:0721:29
4Brith MohlinIK Stern1:04:40+23:3922:22

H55

3 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KarlssonMarkbygdens OK29:048:19
2Morgan ErikssonHylte OK29:25+0:218:25
3Henrik UndelandIFK Göteborg30:02+0:588:36
4Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK31:13+2:098:56
5Björn JohanssonUmeå OK31:36+2:329:03
6Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe31:38+2:349:03
7Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK34:36+5:329:54
8Sven-Åke AnderssonIF Rigor37:33+8:2910:45
9Bernt AnderssonIF Rigor40:20+11:1611:33
10Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg49:57+20:5314:18
11Bo MånssonOK Löftan53:46+24:4215:24
Stig-Ove DjurbäckMarkbygdens OKej start
Kjell olof EhrencronaIFK Göteborgej start
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej start
Tor UddMarkbygdens OKej start

D60

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK27:069:49
2Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb42:20+15:1415:20
3Eva BlomströmIK Stern46:15+19:0916:45
4Eva ErikssonFK Friskus-Varberg47:26+20:2017:11
5Maritha HallbergIK Ymer57:47+30:4120:56
6Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:11:35+44:2925:56
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej godkänd
Karin AxelssonIK Uvenej start

H60

3 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten BlomströmIK Stern35:1910:15 Ladda ner rutt i gpx-format
2Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK37:28+2:0910:53
3Juergen ZiescheLOK Berlin38:31+3:1211:11
4Ludwig GenderjahnLOK Berlin39:01+3:4211:20
5Stig JohanssonBredaryds SOK40:58+5:3911:54
6Hans TrofastTenhults SOK41:33+6:1412:04
7Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg42:33+7:1412:22
8Björn NilssonOK Nackhe42:37+7:1812:23
9Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK44:16+8:5712:52
10Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb44:52+9:3313:02
11Christer HåkanssonFalkenbergs OK48:31+13:1214:06
12Jörgen HallbergIK Ymer51:18+15:5914:54
13Lars-Olof RönnqvistOK Löftan54:03+18:4415:42
14Sten HelmertzFrölunda OL1:04:14+28:5518:40
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Björn JohanssonFalkenbergs OKej start
Torgny PetterssonMarkbygdens OKej start
Håkan AnderssonMarkbygdens OKej start
Anders MohlinIK Sternej start

D65

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer31:5612:25
2Margareta LarssonOK Njudung34:32+2:3613:26
3Gun LarssonOK Lindena38:16+6:2014:53
4Britt RangertIK Ymer38:55+6:5915:08
5Marie-Louise LundströmOK Löftan40:09+8:1315:37
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof42:46+10:5016:38
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK43:05+11:0916:45
8Ingegerd ArvidssonIF Rigor47:24+15:2818:26
9Rosa JohanssonIK Uven47:29+15:3318:28
10Birgitta JohanssonOK Tranan49:32+17:3619:16
11Carola AnderssonOK Löftan55:28+23:3221:34
Ann-Britt JohanssonIK Sternej start
Berit BobergIF Rigorej start

H65

3 160 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung25:228:01
2Ingvar BergmanOK Tranan25:55+0:338:12
3Ingemar LindblomIFK Göteborg29:33+4:119:21
4Anders BjörnbergFrölunda OL31:04+5:429:49
5Sture GrytheimElfsborg SOK31:57+6:3510:06
6Lars-Göran MolinMarkbygdens OK33:01+7:3910:26
7Göran BengtssonTockarps IK33:20+7:5810:32
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK34:12+8:5010:49
9Per-Olof AnderssonMarkbygdens OK35:03+9:4111:05
10Lars TuvessonUlricehamns OK35:04+9:4211:05
11Hans CarlstedtSävedalens AIK36:10+10:4811:26 Ladda ner rutt i gpx-format
12Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna36:44+11:2211:37
13Kjell JeppsonIF Rigor37:02+11:4011:43
14Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg38:54+13:3212:18
15Jan LarssonSävedalens AIK40:01+14:3912:39
16Göte Johansson D-POK Tranan40:11+14:4912:42
17Gunnar CarlstedtSävedalens AIK41:06+15:4413:00
18Christer SamuelssonOK Löftan42:23+17:0113:24
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer43:35+18:1313:47 Ladda ner rutt i gpx-format
20Christer WestbergIFK Göteborg44:26+19:0414:03
21Björn EngstenOK Rodhen44:54+19:3214:12
22Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK48:49+23:2715:26
23Erling SvenssonIK Trenne Ullared52:01+26:3916:27
Kjell ErlandssonOK Lindenaej start
Göran SvahnBorås GIFej start
Rune EliassonFalkenbergs OKej start

D70

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK44:5318:05
2Barbro JohanssonSjövalla FK45:47+0:5418:27
3Gunnel BörjessonIK Uven54:12+9:1921:51
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:02:19+17:2625:07
Ing-Mari LarssonOK Löftanej godkänd
Gunni EkbergÄtrans IFej start
Ann-Catrine AhlströmFjärås AIKej start

H70

2 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan AnderssonMarkbygdens OK26:199:08
2Gösta LindqvistOK Löftan29:10+2:5110:07
3Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK31:31+5:1210:56
4Roland LagessonOK Löftan32:28+6:0911:16
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK33:38+7:1911:40
6Karl-Axel JohanssonIK Uven37:17+10:5812:56
7Bertil BengtssonFalkenbergs OK38:23+12:0413:19
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK39:28+13:0913:42
9Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb41:29+15:1014:24
10Melvin KristiansenIF Rigor42:44+16:2514:50
11Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK48:02+21:4316:40
12Bengt HanssonOK Löftan51:36+25:1717:55
13JB LarssonOK Löftan53:39+27:2018:37
14Gunnar BylundRydboholms SK55:07+28:4819:08
Hans C JohanssonIK Sternej start
Lennart NymanHestra IFej start
Stellan HelgessonMarkbygdens OKej start
Birger AronssonBredareds IFej start

D75

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera TofteredIF Rigor45:5519:17
2Inger HallbergIK Uven48:31+2:3620:23
3Marianne HöglundFK Herkules59:21+13:2624:56
Inga-Lisa JohanssonFjärås AIKej start

H75

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AasaIK Uven30:5211:25
2Håkan SkogumMarkbygdens OK32:09+1:1711:54
3Gösta CederinGöteborg-Majorna OK45:15+14:2316:45
4Leif BergGöteborg-Majorna OK1:11:10+40:1826:21
5Nils-Eric TofteredIF Rigor1:15:25+44:3327:55
Karl-Eric WannbergIK Omegaej start
Göran OlofssonFjärås AIKej start

D80

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg36:0817:02
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eva FalkIK Sternej start
Gunvor HåkanssonMarkbygdens OKej start

H80

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK34:3814:01
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK35:06+0:2814:12
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared37:42+3:0415:15
4Carl-Henrik HallbergIK Uven38:13+3:3515:28
5Björn BromanGöteborg-Majorna OK52:58+18:2021:26
Sven AnderssonOK Stigenej start
Helmer EkbergÄtrans IFej start

H85

2 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bo TyvikI 15 IFej start

Inskolning

1 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Herman Lien BackstrømHalden SKfullföljt
Marie Lien BackstrømHalden SKfullföljt
Casper Björknan-OrvehallKlubblösfullföljt
Josephine Eriksson KrügerOK Gläntanfullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Karl- GranforsOK Löftanfullföljt
Vilde Hagen-TafjordHalden SKfullföljt
Filip HanssonOK Löftanfullföljt
Vilma KarlssonOK Gläntanfullföljt
Elias LauriFK Herkulesfullföljt
Loke LönnquistOK Löftanfullföljt
Jake MullenOK Gläntanfullföljt
Hugo NobornIFK Göteborgfullföljt
Mimmie StrömbeckFjärås AIKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKfullföljt
Casper GunnarssonOK Lindenaej start
Johan GunnarssonOK Lindenaej start
Ebba KristianssonOK Lindenaåterbud

U1

1 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK15:459:00
2Arvid SkeppSävedalens AIK17:10+1:259:48
3Casper SkeppSävedalens AIK17:28+1:439:58
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna18:02+2:1710:18
5Jakob AspIFK Göteborg20:56+5:1111:57
6Fanny HanssonFalkenbergs OK22:45+7:0013:00
7Albin RybergMarkbygdens OK23:28+7:4313:24
8Smilla StrömbeckFjärås AIK23:34+7:4913:28
9Matilda RybergMarkbygdens OK23:36+7:5113:29
10Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg30:12+14:2717:15
11Kristina BohmanOK Orinto35:18+19:3320:10
Sara SaetreOK Landehofej start
Wilma SaetreOK Landehofej start

U2

2 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof20:339:15
2Felix AbrahamssonHylte OK20:56+0:239:25
3Melwin WildheimFK Friskus-Varberg23:32+2:5910:36
4Sandra RymarkFK Friskus-Varberg24:04+3:3110:50
5Jeanette Svensson PerssonOK Gläntan24:12+3:3910:54
6Jens SchenströmOK Gläntan24:14+3:4110:54
7Alice StrömbeckFjärås AIK24:18+3:4510:56
8Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared24:28+3:5511:01
9Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared25:19+4:4611:24
10Moa AbrahamssonHylte OK25:55+5:2211:40
11Jakob GrahnIK Uven26:29+5:5611:55
12Anna SvenssonIF Rigor26:54+6:2112:07
13Victor HanssonOK Löftan31:45+11:1214:18
14Lukas NorlanderOK Nackhe32:52+12:1914:48
15Malin NorlanderOK Nackhe34:57+14:2415:44
16Gustav BohmanOK Orinto43:02+22:2919:23
17Vigdis NiordFjärås AIK44:25+23:5220:00
18Ida StatinOK Gläntan49:39+29:0622:21
19Elsa AspMölndal Outdoor IF54:21+33:4824:28
Alma BirklinOK Kåreej godkänd
Elsa BobergIF Rigorej start
Matilda FreidlitzOK Landehofej start
Simon KristianssonOK Lindenaåterbud

Öppen motion 1

2 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva LarssonKlubblös22:039:50
2Ida VartiaOK Löftan25:27+3:2411:21
3Anders AnderssonMarkbygdens OK28:38+6:3512:46
4Lisa OttossonOK Landehof39:27+17:2417:36
5Lena Gertie OdelbergIK Ymer58:23+36:2026:03

Öppen motion 3

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JögårdOK Nackhe26:339:01
2Anna GreilertHaninge SOK27:53+1:209:29
3Hanna JögårdOK Nackhe33:24+6:5111:21
4Jonas LarssonKlubblös35:27+8:5412:03
5Sven-Ivar JögårdOK Nackhe36:00+9:2712:14
6Adrian VartiaOK Löftan36:07+9:3412:17
7Katarina VartiaOK Löftan36:46+10:1312:30
8Helene KrantzIK Ymer37:43+11:1012:49
9Johan BerköAnderstorps OK38:54+12:2113:13
10Daniel LönnquistOK Löftan41:08+14:3513:59
11Totte HolmMarkbygdens OK47:34+21:0116:10
12Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg50:24+23:5117:08
13Sara AnderssonMarkbygdens OK58:29+31:5619:53
14Desireé AnderssonIK Dran1:01:25+34:5220:53
15Elinor JohanssonKlubblös1:03:32+36:5921:36
16Karina RybergMarkbygdens OK1:18:38+52:0526:44
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Göran SylvanIF Rigorej start

Öppen motion 5

3 330 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ErikssonOK Tranan33:4710:08
2Mattias JägstedtHalmstad OK33:57+0:1010:11
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK34:16+0:2910:17
4Mikael NilssonOK Löftan36:39+2:5211:00
5Josefin AronssonBredaryds SOK37:09+3:2211:09
6Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared40:27+6:4012:08
7Christina AronssonBredaryds SOK44:55+11:0813:29
8Per-Johan PerssonFjärås AIK47:12+13:2514:10
9Agneta LarssonIK Uven48:42+14:5514:37
10Tommy VartiaOK Löftan49:20+15:3314:48
11Moa GrällsOK Kåre50:00+16:1315:00
12Jonas HultinOK Löftan51:19+17:3215:24
13Torbjörn SverlingerTolered-Utby Ol-klubb55:54+22:0716:47
14Sofia LüningIF Rigor56:19+22:3216:54
15Ulrika MullenOK Gläntan1:03:36+29:4919:05
16Åsa DryseliusMarkbygdens OK1:06:26+32:3919:56
17Juha KrantzIK Ymer1:07:23+33:3620:14
18Jenny WåhlanderFrölunda OL1:10:32+36:4521:10
19Markus JohanssonLinköpings OK1:12:25+38:3821:44
20Fredrik HarryssonMarkbygdens OK1:15:27+41:4022:39
21Agneta BöregårdOK Gläntan1:30:33+56:4627:11
22Karl-åke BöregårdOK Gläntan1:30:35+56:4827:12
23Frida RönnqvistOK Löftan1:35:29+1:01:4228:40
Christina MalmqvistFalkenbergs OKej godkänd
Evelina LindeblomIK Omegaej start

Öppen motion 7

3 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia DammvikStora Tuna OK28:419:08
2Weronica ZederinOK Nackhe29:01+0:209:14
3Andrew LagoGöteborg-Majorna OK29:59+1:189:32
4Tommy JohnssonOK Nackhe30:10+1:299:36
5Josefina BerntssonLinköpings OK32:08+3:2710:14
6Henrik SvenssonOK Löftan33:24+4:4310:38
7Rolf HermanssonMarkbygdens OK34:26+5:4510:57
8Magnus EliassonFK Friskus-Varberg34:35+5:5411:00
9Johan BondessonFK Friskus-Varberg35:31+6:5011:18
10Tobias MullinsSävedalens AIK36:38+7:5711:40
11Peter ElofssonKlubblös37:52+9:1112:03
12Stig GustafssonIK Ymer37:55+9:1412:04
13Karin KarlssonOskarströms OK37:56+9:1512:04
14Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg37:57+9:1612:05
15Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF38:03+9:2212:07
16Johanna ClarinIF Rigor38:57+10:1612:24
17Anna GranforsSävedalens AIK39:17+10:3612:30
18Sara EverdingIK Ymer40:08+11:2712:46
19Lena ErikssonElfsborg SOK40:22+11:4112:51
20Bengt-Rune WallströmIK Uven41:13+12:3213:07
21Fredrik OdelbergIK Ymer41:22+12:4113:10
22Cecilia TofteredIF Rigor47:35+18:5415:09
23Benny JohanssonOK Reftele51:40+22:5916:27
24Ingrid HolménHylte OK51:52+23:1116:31
25Fredrik ForsmanFK Herkules51:55+23:1416:32
26Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb52:00+23:1916:33
27Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg52:09+23:2816:36
28Josefine HedegardKlubblös53:53+25:1217:09
29Anna JohnssonOK Gläntan59:08+30:2718:49
30Mats LydingHylte OK59:33+30:5218:57
31Bo AndreassonOK Reftele1:00:25+31:4419:14
32Bertil SvenssonIK Trenne Ullared1:01:19+32:3819:31
33Malin MarthinssonHylte OK1:03:05+34:2420:05

Öppen motion 8

4 830 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär HanssonIFK Göteborg31:156:28
2Ola SkeppSävedalens AIK34:23+3:087:07
3Lars HanningOK Löftan39:13+7:588:07
3Victor AxbomOK Landehof39:13+7:588:07
5Ida HördegårdhIFK Göteborg43:49+12:349:04
6Joakim AntonssonOK Löftan44:37+13:229:14
7Håkan HansonFalkenbergs OK46:09+14:549:33
7Pål BackstrømHalden SK46:09+14:549:33
9Raul LindströmOK Löftan50:31+19:1610:27
10Daniel EricsonKlubblös52:40+21:2510:54
11Johan LindeblomIK Omega53:30+22:1511:04
12Klas AdolfssonIK Ymer54:19+23:0411:14
13Fredrik ArnessonRinghals IF56:22+25:0711:40
14Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF56:30+25:1511:41
15Ola GustavssonKlubblös56:56+25:4111:47
16Bertil AxbomOK Landehof57:22+26:0711:52
17Fredrik BöregårdOK Gläntan58:01+26:4612:00
18Magnus IvarssonOK Gläntan1:00:16+29:0112:28
19Per JohanssonOK Löftan1:05:36+34:2113:34
20Erika AntonssonKlubblös1:07:14+35:5913:55
21Erik HemmendorffKlubblös1:12:43+41:2815:03
22Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:13:13+41:5815:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser